ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Udinese - Milan
Autor Wiadomość
theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 01, 2017 18:50   

Mi sie opcja 4-4-1-1 podoba najbardziej. Obrona zostaje jak jest, Deufleu-Locatelli-Kucka-Suso, a przod to juz mozna kombinowac. Moze Bacca z Lapadula, Lapadula z Ocamposem? Pozycja za napastnikiem jest chyba nominalna Hondy.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 01, 2017 19:44   

Nie wydaje mi się żeby Deulofeu i Suso nadawali się do gry w takim ustawieniu. To są typowi zawodnicy pod grę trójką z przodu. Już widzę nasza grę w defensywie z taką pomocą :lol2:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 01, 2017 19:54   

pandoktor, raczej opcja 4-4-1-1 lub 4-4-2. Po prostu według mnie daje to większe pole manewru, zwłaszcza przy biedzie w pomocy. Myślałem, że odejście Luiza oznacza wieczne 4-3-3 z Baccą na szpicy, ale przy nowych nabytkach jest więcej możliwości.

4-3-3 po prostu się już według mnie nie sprawdza, zwłaszcza z Baccą.
Dobry jest tutaj przykład Allegriego, który zarówno w Milanie jak i Juve szuka optymalnych ustawień zawsze, a nie trzyma się jednego utartego schematu, który działa tylko w przypadku dobrej postawy dwóch zawodników (czyt. Suso, Bonaventura/Niang). Czasami jego pomysły były zbyt ryzykowne, ale nieraz zdawały egzamin. Teraz wielu ludziom podoba się Juve ustawione w 4-2-3-1, gdzie w jednym składzie mogą grać Cuadrado, Dybala, Madzukic i Higuain. Taktyka raczej doraźna lub tymczasowa, ale właśnie tak czasami ustawianie zespołu powinno wyglądać.
Najbardziej mi się w Milanie Montelli nie podoba brak alternatywnych rozwiązań, a przecież moment jest na to dobry.
Taktyka dopasowana musi być pod zawodników, a nie na odwrót.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 01, 2017 20:24   

Równie dobrze moglibyśmy spróbować formacji 4-3-2-1. Bacca na szpicy z Deulofeu i Suso za plecami oraz z Ocamposem w odwodzie... jeszcze inna taktyka, która mi się podoba w obliczu obecnych problemów kadrowych Milanu to 4-2-2-2. Zaczynając od ataku: Bacca, Lapadula; Deulofeu, Suso (Ocampos); Kucka, Locatelli (Gomez, Pasalic, Bertolacci); reszta wiadomo.

Kurde, paradoksalnie wychodzi na to, że największe bogactwo kadrowe mamy wśród środkowych pomocników... a jednocześnie taka bieda jakościowa w tej formacji

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lut 01, 2017 23:49   

Naprawdę ciężko mi obecnie sugerować jakąś ścieżkę. Nie mamy kłopotów bogactwa nigdzie, a w pewnych aspektach wyraźne braki. Zamiast Niangiem i Jackiem gramy drugą rundę Ocamposem i Deulfeu, od których po prostu nie można wymagać zgrania z zespołem.

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 02, 2017 07:11   

carlos napisał/a:
Zamiast Niangiem i Jackiem gramy drugą rundę Ocamposem i Deulfeu, od których po prostu nie można wymagać zgrania z zespołem.

Ale możemy liczyć na to, że ta dwójka wniesie do naszej gry świeżość, której nam ostatnio wyraźnie brakuje... podobnie ma się sprawa z formacją. Po prostu uważam, że na obecną chwilę formuła taktyki 4-3-3 się wyczerpała.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 02, 2017 11:33   

miszcz napisał/a:
Teraz wielu ludziom podoba się Juve ustawione w 4-2-3-1, gdzie w jednym składzie mogą grać Cuadrado, Dybala, Madzukic i Higuain. Taktyka raczej doraźna lub tymczasowa, ale właśnie tak czasami ustawianie zespołu powinno wyglądać.

Zaletą tego ustawienia jest to, że Sevilla nim grała za czasów Bacci (takim lub podobnym, poprawcie mnie jeśli coś pomyliłem). Na "10" może grać Sosa, Suso, Honda, a od biedy Bertolacci (który potrafi zagrać celną, ładną, prostopadłą, piłkę, ale zbyt rzadko to robi).

Chociaż tak szczerze, to nie spodziewam się jakichś zmian w naszym ustawieniu. Montella dość mocno się trzyma obecnego.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 02, 2017 12:30   

Jedyna konieczna zmiana w naszym ustawieniu to Lapadula kosztem Bakki. Ja wiem, ze Bacca wykorzystuje kazda setke, ze jest snajperem 20+, ale ani tych goli nie strzela, ani nie pomaga za bardzo reszcie druzyny. Gianluca przydaje sie bardziej.
Ponoc Caceres jes laczony z Milanem, wolny zawodnik. Jezeli kontrakt do konca sezonu, to jestem jak najbardziej za, bo w tym momencie mamy tyko Abate i Vangioniego.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 18:19   

Myślę, że przy tych zasobach kadrowych, najlepsze dla nas systemy (w sensie najbardziej zrównoważone, najmniej newralgiczne i - co za tym idzie - pozwalające ciułać konieczne punkty, by załapać się na puchary) to ofensywne 4-4-2 oraz "choinka". W 4-3-3, pomimo mocnych skrzydeł, w pomocy ewidentnie brakuje jakości w fazie ofensywnej i należytej asekuracji przy kontratakach przeciwnika oraz skutecznego wsparcia ze strony bocznych obrońców. O grze z "trequartistą" w 4-2-3-1 możemy zapomnieć, jako że nie mamy takowego nawet w 50%, a i z obsadzeniem dwójki defensywnych pomocników byłby spory problem.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 23:15   

Camill napisał/a:
ta dwójka wniesie do naszej gry świeżość
W ofensywie na pewno tak, w defensywie wolałbym jednak zgranie.
theoden92 napisał/a:
Ja wiem, ze Bacca wykorzystuje kazda setke
Tzn. mnie trochę dziwią te opinie, że to dostawiacz nogi. Opisałbym jego styl jako podobny do dzika, który po postrzale śrutem w dupę biegnie przez pole. Silny, szybki, przebojowy, chociaż kiepsko skręca.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 04, 2017 23:18   

Ciekawy cytat z konferencji Montelli, jeśli jest dobrze przetłumaczony oczywiście:

Cytat:
"Tabela? Myślę, że odzwierciedla rzeczywistość, jeśli przegrywamy w Udinese, to spadamy w tabeli i to znaczy, że drużyna nie rozumie pewnych rzeczy, w tym trenera".

Też miałem wrażenie, że drużyna biega w tym meczu jak dzieci we mgle, jak by stracili kontakt z bazą.

Odpowiedz do tematu