ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Udinese - Milan
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:41   

Na dodatek strzał był taki, że Gigio mógł go wyjąć. Popieprzony mecz. Tracimy chłopaków, tracimy punkty.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:46   

Już nie zwalajmy winy na sędziego, Milan sobie na tą bramkę zasłużył, bo z przodu nie grał nic. Niech ktoś mi odpowie dlaczego Bacca zaczyna każdy kolejny mecz w wyjściowej jedenastce. Jest on po prostu bezużyteczny.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:46   

Dopiero od kilku minut mogę oglądać. Co z Jackiem?
lì a casa il cuore sentirà!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:52   

Gzikuu napisał/a:
uż nie zwalajmy winy na sędziego, Milan sobie na tą bramkę zasłużył,

Uwielbiam tą idiotyczną logike. Gramy słabo to nie można winić sędziego za skandaliczną decyzje [']

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:58   

Bubu,
Skandaliczną? Żółta kartka adekwatna i zasłużona.

korsi 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:59   

Gzikuu napisał/a:
Już nie zwalajmy winy na sędziego, Milan sobie na tą bramkę zasłużył, bo z przodu nie grał nic. Niech ktoś mi odpowie dlaczego Bacca zaczyna każdy kolejny mecz w wyjściowej jedenastce. Jest on po prostu bezużyteczny.

Już bez takich farmazonów o zasłużeniu na bramkę, gorzej od Udine nie graliśmy. Bacca jest bezużyteczny, ale takiego gola jak z Juve potrafi strzelić tylko on.

Plusem tego meczu jest postawa Delofeu i Paletty, minusów jest jednak znacznie więcej, zwłaszcza utrata pkt!

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 16:59   

Widziałem tylko ostatni kwadrans, więc trudno się wymądrzać specjalnie, ale musimy się obudzić, bo to już trzeci mecz bez zwycięstwa.
lì a casa il cuore sentirà!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:04   

Beznadziejny mecz. Tym razem zaczęliśmy go dobrze ale szybko dostowaliśmy się niskiego poziomu gospodarzy. Kontuzja Jacka (pachwina?), po achillesach załatwiony Mattia. Za każdym razem gola traciliśmy po jakichs epizodach. Najpierw katastrofalna strata Locatellego, później kontra - prawa strona pusta i gol... w końcówce tylko słupek Lapaduli.
Jakże szybko odwróciła się karta. Wyśmiewany Inter zmienił sternika i nagle jest przed nami a przede wszystkim gra bardzo dobrze. A nam zaczęło brakować szczęścia i trochę się posypaliśmy. Efektem tego jesteśmy na 7 miejscu z -5 do Interu. Normalnie szlag mnie trafi.
Można dopisać... że jesteśmy januszami stycznia. Co roku to nasz najgorszy miesiąc w sezonie.

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:05   

Gzikuu napisał/a:
Bubu,
Skandaliczną? Żółta kartka adekwatna i zasłużona.
Gzikuu napisał/a:
Milan sobie na tą bramkę zasłużył, bo z przodu nie grał nic.

Panie, zmień dilera.
Powiedz jeszcze, że żółta naciągana, bo mógł sędzia puścić. No i że Udine nas zmiażdżyło i powinno wygrać 4-1. Sorry, ale przy takich klopsach sędziego i czytając takie farmazony, jak zauważył korsi, to nerwy puszczają.
Czarna seria Milanu trwa :(

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:06   

Rok temu styczeń był u nas bardzo dobry.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:17   

Nie brakuje nam szczęścia, tylko umiejętności. Nie można grać całego sezonu na farcie i ślizgać się, tak jak miało to miejsce przez znaczną część jesieni.
Samą wolą walki, dokładnie rozpracowani przez rywali, nie awansujemy nawet do eliminacji LE... fatalny początek nowego roku, w zasadzie cały styczeń to pasmo niepowodzeń - nie z winy arbitrów, nie przez kosmitów, po prostu cały zespół gra słabo i przy kontrach sam nadstawia drugi policzek.

Drużyna nie potrafi bronić, brak czerwieni przy faulu na De Sciglio to tylko epizod. A reszta starć kończonych stratami punktów...?

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:18   

korsi, Udine potrafiło sobie stworzyć okazję w drugiej połowie, my nie. Zresztą mówimy tu o Udinese, z którym w teorii nie powinniśmy się męczyć, a nie potrafimy nawet zdobyć punktu. Coś tu jest bardzo nie tak, skoro bez Jacka Milan nie potrafi wykreować okazji. Bacca po raz kolejny ma nawet problem z przyjęciem piłki. Co z tego, że strzela raz na jakiś czas bramki, skoro przez 89 minut meczu przez niego gramy w dziesiątkę. Gdyby grał lepiej (albo nie grał wcale), to nie byłyby to gole pocieszenia, ale gole zwycięskie (jego bądź Lapaduli). Nic nie przemawia za tym, żeby grał Bacca, a nie Braveheart. Nie wiem czym kieruje się Montella.

zino, nie, nie powiem. Ja w sytuacji De Sciglio i De Paula widziałem faul na żółtą kartkę. Nie każdy wślizg od tyłu=czerwona. O żadnym miażdżeniu też nie pisałem. Według Was Milan swoją grą nie zasłużył na porażkę? Wygrywa się stwarzając sytuacje i strzelając bramki, to jak przepraszam mieliśmy wygrać nie oddając celnych strzałów na bramkę? No błagam. Najprościej napisać, że zawalił sędzia, bo strzela De Paul, którego nie powinno być na boisku. Trochę obiektywizmu nie zaszkodzi i należy spojrzeć na to, jak słabo zagrał Milan i na spokojnie zastanowić się co za nami przemawiało. Moim zdaniem nic. Szukajmy przyczyn porażki wśród drużyny, a nie sędziów (no chyba, że mówimy o dzisiejszym meczu Barcy ;) ).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:21   

milanlive jest oburzony decyzją arbitra. De Paul powinien byc wywalony na zbity pysk z boiska.

korsi 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:28   

Nie pamiętam by Udinese było bliskie gola przed zejściem De Sciglio. Nie każdy atak z tyłu to czerwień, ale atak wślizgiem z tyłu skutkujący tym, że rywal nie może samodzielnie chodzić to ewidentna czerwień. Oczywiście nie liczy się skutek i sędzia nie ma powtórek, jednak było tam minimum dwóch sędziów a atak byl wyprostowaną nogą od tyłu na nogi.... Akcja bramkowa poszła po minucie tą stroną gola strzelił faulujący brakowało De Sciglio... Nie ma związku?

GoliMilan 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 17:43   

de Paul to bandyta i jego miejsce powinno być w więzieniu!!! Co do nas natomiast, to nie mamy super składu, mieliśmy sporo szczęścia w pierwszej częściej sezonu, ale cały sezon nie można na niego liczyć. Jeśli potwierdzą się dłuższe przerwy MDS i Jacka, to obawiam się, że kolejny rok odpoczniemy od pucharów. Montella też jakiś mało elastyczny co do taktyki. gramy cały czas tak samo, a od przynajmniej miesiąca widać, że dużo tracimy z tyłu, natomiast praktycznie nie stwarzamy zagrożenia pod bramką rywala. Czas pomyśleć nad 4-4-2, bo z jednym Baccą, który i tak prawie nie dostaje podań świata nie podbijemy.

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 18:15   

Qnen napisał/a:
milanlive jest oburzony decyzją arbitra. De Paul powinien byc wywalony na zbity pysk z boiska.

nie znają się, obraz też kłamie a De Sciglio udawał. nie powinno być czerwonej wg Gzikuu ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 18:37   

Faul skandaliczny i mnóstwo pecha dodatkowo, ale niestety graliśmy beznadziejnie i tego meczu nie dało się wygrać z taką grą. Wielka szkoda, bo Lazio traci punkty, Roma traci... no, ale na Romę to już raczej nie mamy co patrzeć. Roztrwoniliśmy całą przewagę, jaką wywalczyliśmy sobie jesienią i nagle trzeba gonić, zamiast spokojnie utrzymywać się w czołówce.

Martwi mnie to bardzo, bo dziś już nie było ani stylu, ani takiego zaangażowania, ani jakości... nie było prawie nic, poza kilkoma przebłyskami. Widmo kolejnego straconego sezonu zawisło nad Milanem...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 22:34   

Ten błąd sędziego z pewnością wpłyną na wynik, ale nie jest powodem przez który wyglądamy jak wyglądamy. Mnie osobiście denerwuje sytuacja, gdy gra przenosi się spod jednej bramki pod drugą, tak jakby nie istniała druga linia.
Dłuższa kontuzja Jacka wpędza nas w mega problemy, skazując nas na osłabienie co najmniej jednej pozycji.
GoliMilan napisał/a:
Czas pomyśleć nad 4-4-2, bo z jednym Baccą, który i tak prawie nie dostaje podań świata nie podbijemy.
Pomyślałem o tym podczas meczu, ale raczej w celu większego zwarcia Milanu. Niech boczni obrońcy skupią się bardziej na bronieniu, a boczni pomocnicy na "robieniu wiatru" w ofensywie.. Ale tak czy siak liczba logicznych wyborów piłkarzy do gry jest mocno ograniczona.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 22:43   

I z przodu miałby grać jednocześnie Bakka i Lapadula? Grali oni częściej obok siebie?

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 22:49   

Raczej nie. Zresztą ja bym widział jednego z tej teoretycznej dwójki podwieszonego pod drugiego, aby robić grę.. Nikogo takiego nie mamy. Żadnego ewentualnego prawdziwego napastnika na zmianę też nie. Generalnie - jak kołdra krótka, to albo głowa albo nogi muszą być odkryte.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 22:52   

Większy problem niż ich współpraca to kto na zmianę?

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 23:21   

Bacca nie dostaje piłek? Mam zupełnie inne zdanie, dziś miał co najmniej 5-6 dobrych podań, z których prawie wszystkie zmarnował albo przez złe przyjęcie piłki albo przez podjęcie fatalnej decyzji co z nią dalej zrobić. Jeśli oczekujemy napastnika który będzie dostawiał nogę do pustej bramki (co na marginesie - w finale z Juve też mu się nie udało) to jest to pewne nieporozumienie. Tym bardziej że do tego trzeba jeszcze umieć się prawidłowo ustawić czy wyjść do piłki. Ja od środkowego napastnika oczekuję przynajmniej podstawowych umiejętności: poprawnego przyjęcia piłki, podjęcia prawidłowej decyzji co z nią dalej zrobić czy celnego podania do partnera znajdującego się 2 metry dalej. Póki co dla Bakki w formie z tego sezonu to absolutny kosmos.

Nie zagraliśmy dziś złego meczu. Nasza gra wyglądała fatalnie rzeczywiście od przełomowego momentu, czyli bramki De Paula. Mieliśmy dziś do czynienia z jednym największych skandali sędziowskich tego sezonu. Zamiast gry w przewadze 11 na 10 i wyniku 1:1 w końcówce spotkania musieliśmy gonić wynik po bramce brutalnego chama, którego nie powinno być na boisku. Faul wymaga wyjątkowego potępienia ze względu na fakt, że był całkowicie celowy. De Paul przegrał długi pojedynek w polu karnym z De Sciglio, został przez niego przestawiony barkiem co wywołało u niego widoczny atak frustracji. Poziom sędziowania we Włoszech jest absolutnie skandaliczny, jakaś radykalna reforma jest tutaj wymagana.

Przed tym kluczowym epizodem mieliśmy przewagę i kilka sytuacji: Suso po dobrym kontrataku, Bacca po strzale z pola karnego i późniejsza dobitka, rzut wolny Suso któy obronił Karnezis, słupek Lapaduli, znakomita okazja Pasalicia, bardzo groźne wejścia Deulofeu, który de facto dostarczał piłkę na piąty metr i gdzie brakowało takiej sprytnej "dziewiątki" która dostawiłaby tylko nogę. Jeszcze a propos Bakki to przypomina mi się jeszcze świetne wejście w pierwszej połowie Kucki w pole karne i zagranie znakomitej piłki na piąty metr między obrońców a bramkarza, niestety nasz sęp postanowił akurat w tej sytuacji wycofać się do tyłu.
PS. Może się nie znam, ale piłkarsko w 3-4 ostatnich meczach wyglądamy lepiej niż w czasie gdy punktowaliśmy na potęgę. Brakuje cynizmu.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 23:26   

Tautologia ;)
Ja od lat co do Milanu rzadko bywam optymistą i tym razem również uważam, że sezon jest stracony. Roma i Napoli aż tak wiele prezentów nie dadzą, a i Inter ucieka..

legenda:
stracony = brak LM

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 29, 2017 23:29   

Sezon stracony? Milan ciągle jest w dobrej pozycji, cały czas walczy o Ligę Europy. A i Superpucharu nikt już z muzeum nie wyniesie. To, że niektórym zaświeciły się oczy i przyśniła Liga Mistrzów(w tym trochę i mnie), nie znaczy, że ten zespół na przestrzeni całego sezonu na to stać. Mimo to dzisiaj miała miejsce kradzież i pod tym kątem należy rozpatrywać wynik.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 30, 2017 00:00   

Carlo napisał/a:
Może się nie znam, ale piłkarsko w 3-4 ostatnich meczach wyglądamy lepiej niż w czasie gdy punktowaliśmy na potęgę. Brakuje cynizmu.

Otóż to. Plus szczęścia, którego trochę wtedy mieliśmy. Gdybyśmy wtedy nie wygrywali, sezon byłby już stracony. A tak ciągle może być dobrze (czytaj: w Europie :lol2:

Odpowiedz do tematu