ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Coppa Italia: MILAN - Torino
Autor Wiadomość
jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:08   

Dzięki wszystkim za linki!

Gramy schematycznie, zbyt często chcemy polegać na Suso, który nie jest w stanie wygrywać nam każdego meczu i najwyraźniej jest już zmęczony ciągłym braniem gry na siebie. Bonaventurze brakuje szybkości na pozycji, na której dziś występuje i dzisiaj najlepiej widać jego ograniczenia. Nasi pomocnicy nie potrafią zagrać sensownej prostopadłej piłki i tym samym skazani jesteśmy na przewidywalne wrzutki praktycznie w każdym spotkaniu. Wszystko idzie jak krew z nosa, zero alternatyw, głupie straty, nie wnoszący niczego sensownego w fazie ofensywnej boczni obrońcy i mamy taki oto "placek."

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:23   

Juraj powraca! :rotfl:

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:23   

Jack oszalał :D
lì a casa il cuore sentirà!

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:25   

No to Jack nie gra już jak M'Baye. -_- A i tak wszystko zaczęło się od świetnego przechwytu i późniejszego rozegrania Gomeza. :ok:

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:25   

I właśnie taki Milan chcę zawsze oglądać!!!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:26   

Mega szacunek za te kilka minut. Przyspieszyli, wszystkie piłki nasze i proszę, dwa gole. Teraz tak dalej, przede wszystkim nie dać pograć Torino i grać dalej swoje.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:30   

Wielkie brawa dla zespołu za reakcję po przerwie :prayer:
Edit: no i brawo Donnaruma. Zrobił się niezły mecz...

Camill 
Milanista

Donnaruma:)

Majkel 
Milanista

Póki co wciąż obcym ciałem pozostaje Bertolacci, który jest bezużyteczny i ewidentnie nie rozumie się z kolegami.
lì a casa il cuore sentirà!

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:01   

Powinno być 4-1. Druga połowa świetna. Z Sosy mogłoby coś być, gdyby nie ewidentne braki w grze defensywnej, bo piłkę kopie wystarczająco celnie. ;)

miszcz napisał/a:
Żal mi tego komentatora, nie dość, że sam komentuje, to braki w wiedzy musi nadrabiać narracją.
Szału nie było, ale i tak słuchało mi się go dużo lepiej niż innych polsatowskich "ekspertów" z Kołtoniem na czele.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:02   

Wszystko wraca do normalności czyli w drugiej połowie gramy dużo lepiej niz w pierwszej ;)

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:05   

rivaldoACM napisał/a:
bo piłkę kopie wystarczająco celnie.

Jak to ma byc wyznacznikiem przydatności w Milanie to ja chętnie za połowe tego co Sosa zagram. Podania do najbliższego kolegi i 1-2 dość proste przerzuty to chyba jednak nie to. Zero ryzyka, zero błysku.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:06   

Lapadula dzisiaj zaspal, ale poza strzeleniem 2 bramek zrobil wszystko inne bez zarzutu- walczyl w obronie, walczyl o dlugie pilki, dawal sie faulowac, duzo biegal. Jack i Suso to juz standard. Gomez daje rade jako 3 srodkowy, ale musi dostawac troche wiecej szans, moze koncowki? Mecze ze slabszymi?
Pomoc grala tak nierowno przez caly mecz, ze ciezko ich ocenic, ale Sosa to nie jest regista.
Paletta profesor, co zakrecil w rogu przeciwnika, to chcialbym jeszcze raz zobaczyc :) Abate, Calabria i DeSciglio elegancko.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:07   

Bubu napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
bo piłkę kopie wystarczająco celnie.

Jak to ma byc wyznacznikiem przydatności w Milanie to ja chętnie za połowe tego co Sosa zagram. Podania do najbliższego kolegi i 1-2 dość proste przerzuty to chyba jednak nie to. Zero ryzyka, zero błysku.

Nie chodzi mi o pierwszy skład, ale nie powinniśmy chyba narzekać na celne podania, kiedy alternatywą może być np. Bertolacci.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:12   

rivaldoACM napisał/a:

miszcz napisał/a:
Żal mi tego komentatora, nie dość, że sam komentuje, to braki w wiedzy musi nadrabiać narracją.
Szału nie było, ale i tak słuchało mi się go dużo lepiej niż innych polsatowskich "ekspertów" z Kołtoniem na czele.

Ja go nie wyśmiewałem, po prostu rzuciło mi się w oczy, że komentuje sam(czego dawno nie widziałem) i staje na głowie by to spotkanie urozmaicić komentarzem. Braki w wiedzy o samym Milanie miał widoczne, ale słuchało się go nienajgorzej, na pewno lepiej niż przy Superpucharze.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2017 23:42   

Wspaniała druga połówka meczu. Odwracamy wynik meczu i wygrywamy go całkowicie zasłużenie!
Milan Montelli jest naprawdę obiecujący, da się go oglądać i co ważne... nie poddaje się w trudnych momentach.
Nie będę wymieniał wszystkich nazwisk bo praktycznie cały zespół zasłużył na brawa za reakcję i zniszczenie Toro po przerwie. Sosa? Wydaje mi się, że zagrał całkiem poprawnie, bez szaleństwa, przede wszystkim rozważnie. Gomez? Perfekcyjny występ, raz objechany przy linii, poza tym bezbłędny. Wejście Manu miażdżące, brakło niewiele do pięknej asysty. Lapa? czasem jego nadpobudliwość mu przeszkadza. Mógł zrobić krzywdę Hartowi... i no ta okazja.... Głowę powinien podnieść i spokojnie wbić gola. Mimo wszystko jest jednak pozytywnym chłopakiem.

Maxi Lopez? Ja nie wiem co ten facet robi jeszcze w Serie A. To dość karykaturalny zawodnik z łatką byłego gracza Barcelony. Jak wchodzi na boisko to mam wewnętrzny spokój. Inaczej z Belottim. Wielki potencjał....

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 00:11   

Belotti jest o dwie klasy wyżej, niż Lapadula i teraźniejszy Bacca - tu chyba nie ma żadnych wątpliwości. Sposób poruszania się, łatwość, z jaką gubi defensorów - niby to już jest na spalonym, a w ułamku sekundy robi ruch do tyłu i potrafi skompromitować obydwu stoperów naraz. Sporo zachowań i nawyków w teorii ma prostych, ale wykonywanych z taką łatwością, w dobrym tempie, płynnie, że powinien to być kawał grajka i duża pociecha dla Squadra Azzurra w najbliższych latach. Ciekawe, gdzie trafi w najbliższym półroczu, w sensie klubu...

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 09:56   

Poczekajmy jeszcze z tym chwaleniem Belottiego - oczywiście może być, jak pisze rangiz, ale może się też okazać, że ma po prostu tygodnie/miesiące konia, jak swego czasu Szarak (tak, tak, wiem, wszyscy od razu wiedzieli, że to przeciętny piłkarz), albo że jest "królem swojego podwórka" i jak przejdzie do wielkiego klubu, to już nie będzie tak super.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 11:43   

Z Belottim to bym jakąś komisję śledczą powołał, czy wczoraj nie doszło do złamania przepisów, czy tak można i w ogóle. Koleś pokazuje przy linii bocznej, że jest do zmiany, robi charakterystyczny "młynek" palcami, a tu za chwilę... pach i ładuje nam bramkę. Tak można? Kurde grałem akurat w pokera i mecz śledziłem jednym okiem, mocno się zdziwiłem widząc kto nam strzelił. Sprawa do zbadania :lol2:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 11:49   

Pokazywał... potrzebę wymiany zniszczonego obuwia na inną parę :P

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 12:17   

To wciąż nielegalne :P jeździec nie zmienia konia w trakcie wyścigu :D

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 12:23   

rangiz napisał/a:
Belotti jest o dwie klasy wyżej, niż Lapadula i teraźniejszy Bacca

Belotti jest graczem Torino, zaden inny klub w serie A w ostatniej pieciolatce nie wypuscil tylu jednosezonowcow co oni (Cerci, Immobile to najbardziej jaskrawe przyklady).Z chwaleniem chlopaka wstrzymalbm sie jeszcze.

Druga polowa w naszym wykonaniu bardzo fajna, wreszscie akcje jakies realne zagrozenie stwarzaly pod bramka rywala, milo ze Bonavetura w drugiej polowie przypomnial sobie jak sie gra w ataku.
Teraz pozostaje zagrac dwie takie polowy w poniedzialek :P

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 12:26   

Jeszcze co do Belottiego:
tyle $$ by wykupić gościa w ciągu najbliższych 6-7 miesięcy, mają tylko najbogatsze kluby, gdzie konkurencja jest duża. I w takim City, czy innym PSG jak nie odpali od zaraz, to po pół roku wymienią go na lepszy/nowszy model...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 13, 2017 13:33   

litosci...
nikt nie da takiej kasy za 9tke majaca jeden udany sezon za soba.
jesli Belotti w ogole sie ruszy w to mercato to za jakies 30-40 max w wypadku wielkiej rozrzutnosci

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 13:55   

Belotti wygląda na takiego, co to niby ma "papiery" na grę, ale mam wrażenie, że to kolejny jednowymiarowy napastnik, który wychował się we Włoszech. Może być nawet bardzo dobry, jednak pewnego poziomu nie przeskoczy nigdy. Wspomniani Cerci, Immobile i El Shaarawy to bardzo dobre przykłady - robią furorę dopóty, dopóki przeciwnik nie nauczy się ich gry i wtedy pojawia się duży problem. Zresztą, ogólnie rzecz biorąc, odpowiednio wyszkolone i oszlifowane młode talenty czystej wody we włoskiej piłce w perspektywie ostatnich 10-15 lat można policzyć na palcach dwóch dłoni. Obecnie, łatkę 'fuoriclasse' da się przypiąć chyba jedynie Verrattiemu. W tym samym czasie Belgia, Hiszpania, Niemcy i Francja wydały ich dziesiątki.

Odpowiedz do tematu