ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SuperCoppa Italiana: Milan- Juventus
Autor Wiadomość
jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:00   

Też jestem za tym. Już nawet nie o to chodzi, że jest słaby, bo zaprzeczył temu już lata wcześniej, ale w Milanie nie będzie miał tyle "patelni" co w PSG, Dortmundzie, Arsenalu, czy Napoli. My tak grac nie będziemy w najbliższym czasie...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:07   

Komentarz Polsatu tragiczny, ale poraz pierwszy od dawna mam wrażenie, że komentatorzy są za Milanem. :)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:07   

Gwiżdże się teraz takie ręce czy nie? Ktoś mądry od przepisów pokaże jakiś link?
lì a casa il cuore sentirà!

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:08   

Cholera, jarles, zgadzamy sie dzis we wszystkim. Efekt Swiat? ;-)
Pocisneli nas w tej koncowce, ale remis sprawiedliwy. Oby karne byly nasze! Nie ma Nianga przeciez ;-)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:12   

Majkel napisał/a:
Gwiżdże się teraz takie ręce czy nie? Ktoś mądry od przepisów pokaże jakiś link?
Przepisy się nie zmieniły, zmieniły się wytyczne i od 2 sezonów znacznie rzadziej się gwiżdze.
A jaka ręka była? Trochę mi stream ściął, coś przegapiłem?

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:17   

Można chlać :forzamilan: :piwo:

Kapitalny Suso i Gigi :prayer:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:17   

Jeeeeeestttttt!!!!!!!

milanik 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:18   

:forzamilan: :forzamilan: :forzamilan:

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:19   

Ale, ze Pasalic strzelal jako ostatni? Brawo my!

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:19   

Niby tylko Superpuchar ale frajda jak za dawnych lat :king:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:21   

Ręka była przy ciele, więc moim zdaniem prawidłowa decyzja.

A co do meczu i przede wszystkim karnych - cholernie się ich bałem. To jakby nie patrzeć loteria, a Milan ostatnio nie ma dobrych wspomnień związanych z jedenastkami. Dodatkowo zawsze gdy gramy z Juve, miewam mocne przekonanie, że nasze zmarnowane sytuacje będą specjalnie się mścić częściej niż zwykle - a w tym meczu, po okazji Bakki (który starał się przyjmować piłkę zamiast próbować uderzać z pierwszej), to przekonanie było bardzo silne. Na szczęście się pomyliłem. :)

No i prawdopodobnie mamy ładne zakończenie okresu władzy Silvio - zawsze to jakiś prezent za te wszystkie lata. Milan! :prayer:

ps.
Tak swoją drogą - czytałem dziś parę godzin temu, iż to może być ostatni mecz Bakki w barwach Milanu, którzy to są chętni zaakceptować ofertę Sevilli wynoszącą 24 mln euro...

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:22   

No, no...fajnie przypomnieć sobie to uczucie. Właśnie tak smakuje sukces! ;)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:22   

This is Milan! Idzie nowa era..

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:26   

To naprawdę bardzo fajnie uczucie. Od wczoraj trzeba mi było przypominać, że taki mecz ma mieć dziś miejsce, a dziś jestem bardzo pozytywnie i optymistycznie nastawiony do przyszłości. Nie dziwota - ostatnie trofeum 5 lat temu. Trza świętować!

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:28   

Venomik napisał/a:
Majkel napisał/a:
Przepisy się nie zmieniły, zmieniły się wytyczne i od 2 sezonów znacznie rzadziej się gwiżdze.
A jaka ręka była? Trochę mi stream ściął, coś przegapiłem?

Trzymał łapy wzdłuż torsu, ale nie idealnie przyciśnięte do niego, tylko w odległości może 5 cm i został nastrzelony z kilku metrów.

Strasznie cieszy, że chociaż taki garnek zgarnęliśmy. Uważam, że to taki mały symbol naszego powolnego powrotu. Zagraliśmy dobry mecz i drugi raz z rzędu pokazujemy, że z mistrzem Włoch możemy grać jak równy z równym. Wiadomo, że dużo trzeba poprawić, ale nie ma już takich dramatów jak w zeszłym sezonie.

No i Gigio jest wielki - dosłownie i w przenośni :)
lì a casa il cuore sentirà!

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:30   

Ten sukces pod budowę nowego Milanu jest, mniemam, fundamentalny. Popatrzcie na tych młodych "szczypiorków" - płaczą, jakby wygrali Ligę Mistrzów i to akurat jest bardzo pozytywne w kwestii odbudowy potęgi.
.
Zwykle jestem bardzo krytyczny, ale uczciwie dziś powiem, że zagraliśmy w ogólnym ujęciu więcej niż dobrze. to jest zasłużony tryumf i nikt tego nie podważy. Forza Grande Milan!!!

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:34   

Ładny gest z Montolivo.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 20:42   

Nareszcie sukces!

Mecz ogólnie dość przeciętny z obu stron, ale Milan na pewno nie ustępował, a często przeważał. Zasłużone zwycięstwo, oni mieli okazje, my mieliśmy okazje, karne zdecydowały.

Traktuję to jako symbol nowego początku, pierwszy sygnał, że wracamy do gry. Symboliczna detronizacja Juventusu przynajmniej w tej materii. Teraz trzeba poprzeć to konsekwencją i mega ciężką pracą, dograć sezon, awansować do pucharów i dalej spokojnie budować drużynę.

Skłamałbym jednak, jak bym powiedział że się jakoś mega mocno jaram ;) Dużo więcej radości czułem po wygranej w lidze z nimi. Mimo wszystko nadal twierdzę, że liga jest teraz najważniejsza i oddałbym bez wahania ten puchar w zamian za miejsce na podium na koniec sezonu.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 21:02   

Ależ uciecha! Jakże brakowało jakiegoś sukcesu i w końcu się doczekaliśmy. I to z Juventusem!
Mecz od 35 minuty bardzo dobry w naszym wykonaniu, spuchliśmy dopiero w ostatnich minutach dogrywki, gdzie Dybala mógł nas wykończyć. A tymczasem został antybohaterem meczu!

Wielki SUSO, wielki GIGIO, wielki JACK. Cały Milan pokazał, że powoli, powolutku wracamy. BRAWO!

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 21:28   

Cieszy mnie gra Suso. Jeszcze niedawno mało kto wierzył w tego chłopaka, wielu oddałoby go bez żalu. Tymczasem Hiszpan gra naprawdę dobrze.

Mam nadzieję, że w niedługim czasie Niang też zaskoczy niedowiarków ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 21:53   

Suso dzisiaj zagrał fenomenalnie. Dla mnie gracz meczu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 23:03   

Cytat:
Pierwsze trofeum Milanu od pięciu lat, bohater Donnarumma, łzy szczęścia Locatellego, wielkie „Juve” pokonane – to wszystko ładne obrazki, które pewnie większość zapamięta po tegorocznym Superpucharze Włoch. Dla mnie ten mecz upadł jednak do rangi przedsezonowego, gloryfikowanego spotkania sparingowego. Dwa zasłużone kluby „sprzedane” Katarczykom, by umilić końcówkę roku miejscowym szejkom. Od spotkania rozpoczynającego sezon we Włoszech, do pojedynku kończącego rok akurat tam, gdzie rzucą dobre pieniądze...

Całość tu: http://zzapolowy.com/mruz...rk-dla-bogaczy/

I dlatego żenują jakiekolwiek próby mówienia o tym, że ten odpoczywał, ten coś tam, bo za chwilę gramy "superpuchar"... yyy super co? :lol2:
Ważniejsze były 3 punkty z Atalantą i koniec.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 23:21   

Pasalic tym meczem wygryzl Locatellego. Brawo z przebiegu meczu zasluzylismy na zwyciestwo i pokazalismy kawal dobrej pilki.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2016 09:23   

rangiz napisał/a:

Ważniejsze były 3 punkty z Atalantą i koniec.

No nie wiem, chłopacy cieszyli się rzeczywiście, jakby co najmniej ogolili Ligę Mistrzów. To znak, że mamy do czynienia z ambitną grupą, co w ostatnich trzech latach raczej nie miało miejsca. To może być bardzo ważny mecz, jeżeli chodzi o sferę mentalną, po poprzednim zwycięstwie z Juve też paliwa starczyło na trochę.

Poza tym miny Juve też nie były zachwycone, niby mecz o "pas Polsatu", a jednak zabolało.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 24, 2016 10:11   

Jakbyśmy przegrali to nic by się nie stało, ale zwycięstwo w tym meczu ma wiele plusów. Drugi raz z rzędu, po naprawdę dobrej grze pokonaliśmy Juventus, pierwszy puchar po 5 latach, ostatni do kolekcji dla Silvio. To wszytko musi działać pozytywnie na tych chłopaków. Pierwszy raz od dawna było tak głośno o Milanie. Trochę przypomnieliśmy o sobie światu. Te tytuły pojawiające się tu i ówdzie, powrót potęgi itp. To "tylko" superpuchar, ale dla nas może mieć to wielkie znaczenie, dzisiaj praktyczne a kiedyś pewnie symboliczne.

Odpowiedz do tematu