ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Empoli - MILAN
Autor Wiadomość
Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 21:41   

miszcz napisał/a:
Camill, dokładnie o tej akcji myślałem.

Nie wiem... ja miałem wrażenie, że tu zawinił bardziej spóźniony zapłon De Sciglio...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 21:41   

Ale jesteśmy niechlujni, nie uważni, elektryczni w obronie. Strasznie mi się nie podobają próby wydostania się sprzed swojej bramki, Gigi dzisiaj gra fatalne zawody. Empoli karci nas co chwilę cienkimi kontrami a i tak są one niezwykle groźne (!). No i rodzi się kolejny kat Milanu - Saponara, denerwujące. Beznadziejny De Sciglio.
Na plus Suso, Lapadula i Jack. Kuco jest chimeryczny, miał decydujący przechwyt ale w którejś z akcji całkowicie olał krycie. Reszta pomocników niby jest a ich nie ma. Mam wrażenie, że zawsze atakuje wymieniona trójka + Kuco a reszta się miota.
Mam ogromne obawy co do reszty meczu, bo mam wrażenie, że prezentujemy co się da gospodarzom.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 21:44   

rafal996 napisał/a:
Bonaventura wozi strasznie długo i nic z tego nie wynika, Pasalic niepewny, Kucka to samo, Suso bardzo chce, ale nie wychodzi

Warto przy tym zauważyć, że akcja bramkowa zaczęła się od przejęcia piłki właśnie przez Kuckę, który wszedł kilka minut wcześniej na boisko... że o asyście Suso nie wspomnę :P

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 21:45   

theoden92 napisał/a:
Kazde rozpoczecie od bramki konczy sie proba podania Matti do Jacka, po 10 razach przeciwnicy juz sie jarneli.

Ja mam wrażenie, że już od dawna się wszyscy zorientowali, że wystarczy wyżej podejść gdy Milan wyprowadza piłkę od bramki by stworzyć zamieszenie w naszej obronie. Obserwuję to już od kilku spotkań.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 21:46   

Oczywiście... od dawna gubimy się pod wysokim pressingiem rywala...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 21:58   

a Bacca na trybunach w .... Sevilli

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:11   

W końcu poszli za ciosem.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:13   

Niong?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:16   

Jest też Paszalicz, chociaż tu nie jestem pewny poprawnej wymowy :P

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:24   

Jeszcze jakby "Nią" powiedział... W fifie mamy Bocce :)

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:25   

Chyba wolę ruski komentarz :rotfl:

Abate dzisiaj bardzo dobre zawody...

EDIT: rzeczywiście... Tak jakby Niąg:)

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:28   

Empoli wyszalalo sie w pierwszej polowie a w drugiej sa karceni. No i fajnie :piwo: . Lapadula :minigun:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:36   

Widziałem tylko drugą połowe, ale co Jack jest w gazie to masakra. Jak maszyna.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:39   

W pierwszej Kack nieco słabiej...

Są trzy punkty i dużo goli. Forza Milan:)

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:41   

Jack, Lapadula, SUSO i Abate, solidni, skuteczni, fantastyczni. Jesli Abate bedzie gral tak dalej, to mam nadzieje, ze zamknie usta fanom 'talentu' DeSciglio.
Pasalic niczym sie nie pokazal, Niang narobil szumu na koniec, srodkowi obroncy przyzwoicie, Locatelli mial przeblyski.
DeSciglio jest supersciemniaczem, ktroys sezon z rzedu udaje, ze umie grac w pilke.
Gratulacje za skutecznosc i podniesienie sie po stracie gola.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:43   

Jak dla mnie De Sciglio jest pewniejszy w obronie od Abate. Nie bez przypadku to podstawowy zawodnik kadry. Chyba tez Antonelli siedzi na lawie wiec o czyms to musi swiadczyc.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:47   

theoden92 napisał/a:
Jesli Abate bedzie gral tak dalej, to mam nadzieje, ze zamknie usta fanom 'talentu' DeSciglio.

Ale czemuż to Abate ma zamykać usta fanom De Sciglio? Abate zagrał dziś przyzwoicie jak za czasów Sinisy, ale wcześniejsze mecze miał bardzo słabe. De Sciglio po dobrym Euro sezon też ma niezły. W ogóle nie rozumiem kontekstu tego zdania, które napisałeś.

Suso z dwoma asystami i bramką ^^. Czekam na moment kiedy i on, i Niang będą równo punktowali.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:52   

Stephan, Abate faktycznie dzisiejszy mecz wyszedl duzo lepiej, niz poprzednie, i to na tyle dobrze, ze nie przypominam sobie bledow. Chcialbym, zeby DeSciglio gral tak, jak dzis Abate, ale niestety tak nie jest.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:54   

Świetnie, że tak się ten mecz ułożył, bo wystarczyła jedna skuteczna kontra Empoli na początku drugiej połowy i by były poważne opały. Na szczęście poprawiliśmy właściwie wszystko po przerwie i już nie było wątpliwości.

Lapadula naprawdę kawał zawodnika. Pod grą, dużo wracał po piłkę, potrafił przytomnie przyjąć, przepuścić, rozegrać, naprawdę jestem pod wrażeniem. W tym meczu odstawił Bakkę o trzy długości.

Cieszmy się punktami.

korsi 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 22:58   

De Sciglio potrafi przynajmniej podać celnie po ziemi na 30 m i to jest ta umiejętność której Abate juz nie posiądzie. Przy bramce dał się łatwo ograć,ale gościu zagrał od razu piłę z 35 metra, do gościa pomiędzy dwoma obrońcami. Tam mogli z tego nic nie wyjść, a gdyby wyszlo to bym ganił tych dwóch. Błąd Donnarumy nie ma go co wybielac i mówić ze winny De Sciglio bo go gościu na 35 metrze objechał... Abate dzisiaj nieźle ale te jego lagi jak w C klasie mówią o nim bardzo wiele. Lapadula świetny, a Suso od kilku spotkań przy prawie każdym golu ma udział. Ostatnio porównywałem Locatelliego do Montolivo. Co jak co to jednak nasz kapitan tylu pilek nie traci, ale młodym trzeba dawać czas na naukę.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 23:02   

Świetne zawody po przerwie, całkowita dominacja i przekonywujące zwycięstwo. Dopietta Lapaduli (ogromnie mnie to cieszy), świetny Jack, świetny Suso. Obrona również się ogarnęła. Pasalić? Hmm ciężko go oceniać bo jakby niewidoczny a (prawie) zaliczył trafienie. Mamy kolejne 3 punkty i zapisujemy się na drugim miejscu w tabeli.
No i co tutaj dodać więcej? Po mizernej pierwszej połowie - statystyki zaraz na początku drugiej 10-5 w strzałach na korzyść Empoli... Myślę sobie, że to jakaś żenada. Mija kilkanaście minut i jest 1-3. Znowu - co charakteryzuje ekipę Montelli - potrafimy zmienić wynik na naszą korzyść. Tym razem jednak do końca kontrolujemy mecz, nie oddajemy go Empoli, które ma w końcówce tylko jedną szansę (Maccarone w poprzeczkę). Jeśli nadal będziemy taka punktować to będzie świetnie.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 23:11   

theoden92 napisał/a:
Chcialbym, zeby DeSciglio gral tak, jak dzis Abate, ale niestety tak nie jest.

Abate bazuje na szybkości i waleczności, dziś parę razy ładnie wyprzedził rywala, przejął piłkę i poszedł z kontrą. De Sciglio aż tak szybki nie jest, ale mi i tak pasuje jego styl gry.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 23:24   

Znów niepewny Donnarumma i słaby De Sciglio - podobnie jak w derbach.
Wielkie brawa za drugą połowę należą się drużynie, bo ten Milan to nie jest przepłacony zlepek indywidualności, tylko wreszcie gramy jak zespół, dziś jeszcze na plus było to, że bez Kolumbijczyka, który przechadza się na połowie rywala, statystując w ostatnich tygodniach do zupełnie innych zawodów.
Suso, Abate, Lapadula, Bonaventura (ten akurat tylko w 2 połowie) na duży plus. Na tle całej reszty, każdy z nich robił różnicę i dołożył solidną cegiełkę do zwycięstwa. Bezdyskusyjnie.
Kolejny raz podkreślę, że Milan z sezonu 16/17 ogląda się z przyjemnością - jako całość, gramy niezłą piłkę i niech to trwa jak najdłużej.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 23:28   

De Sciglio - obok Locatallego najgorszy w pierwszej połowie. Ograny jak dziecko przy pierwszej bramce. Przecież już w juniorach uczą, żeby nie iść "na raz". I mało istotne w kwestii oceny tego zawodnika jest czy padła bramka czy nie. Już w pierwszej sytuacji Empoli (Maccarone) po niedokładnym podaniu Donnarummy lekko przysnął, bo dał się wyprzedzić z dziecinną łatwością. Nie twierdzę, że piłka była jego, ale on o tę piłkę nawet nie powalczył.
Korsi uważa, że De Sciglio potrafi podać piłkę po ziemi na odległość na 30 metrów. Nie wiem, może na treningach podejmuje takie próby, bo w trakcie meczu cały czas gra na alibi - do najbliższego zawodnika. Jest bojaźliwy. Przypomina mi w tym bardzo Hondę. Nie rozumiem w czym tkwi jego magia, bo poziomem gry często przypomina Mesbaha a nie piłkarza Milanu.

Locatelli - cały czas płaci frycowe. Trochę niedokładnych podań w pierwszej połowie. W drugiej nieco się ogarnął

Pasalic - cóż, mniej więcej między 20 a 45 minutą nie wiem czy miał piłkę przy nodze. Rozczarował. Niewidoczny. Jesli Milan chce zrobic znaczacy krok w przod, to musi miec lepiej grających zmienników.

Suso - bardzo dobrze, że Hiszpan stał się bardziej konkretny. Brakowało mi tego w pierwszej cześci sezonu. Wówczas tez grał dobrze, ale nie broniły go liczby. Trzy ostanie mecze to 4 gole i 3 asysty. Brawo.

Bonaventura - widac, że jest w gazie. On i Suso ciągną w tym momencie ofensywę Milanu.

Montella - trochę przesadził z ilością zmian, bo dobrych rezerwowych za duzo nie ma, ale suma summarum wyszło na jego

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 26, 2016 23:35   

@bogiel - akurat druga linia kolejny raz miała długie momenty, gdy dawała się zdominować rywalowi. Bez znaczenia jest to, czy był to Inter w derbach, czy może tylko Empoli grające u siebie.
Locatelli z Pasaliciem do przerwy stłamszeni, zagubieni, niewidoczni. Dobrze, że wszedł Kuco i coś tam próbował szarpać.
Suso gra kawał technicznej piłki. Nic to, że ze dwa, czy trzy razy był bezproblemowo zatrzymywany. Walczył z defensorami Empoli do skutku, aż ich powkręcał w ziemię.

Skrzydłowi, wystawieni w dzisiejszym meczu dysponują dobrym przeglądem pola i wiele ich wyborów było trafnych dla dalszego przebiegu akcji.

Odpowiedz do tematu