ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: chrissnail
Wto Wrz 06, 2016 12:56
Fundusz na rzecz restytucji ACMilan.pl
Autor Wiadomość
chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 10:14   

Jak to tak ma wyglądać dalej to temat zamykam.
Otworzy go Tomasz jak będzie chciał się wypowiedzieć, albo jak Jakub będziesz miał coś konkretnego do przekazania (napisz mi wtedy PW).

EDIT:
Zbędne posty poleciały. Temat otwarty.

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 21:18   Dyskusja o Funduszu na rzecz restytucji ACMilan.pl

Jako, że mam swój udział w tym zamieszaniu oraz biorąc pod uwagę fakt, iż wywołała ona trochę niezrozumienia u części użytkowników, postanowiłem również zabrać głos.

Szanując prośbę Bubu, nie wpisuję się w miejscu, gdzie prosił jedynie o deklarację kwoty, lecz pozwalam sobie otworzyć osobny wątek na dyskusję. Szkoda, że polemiści nie uczynili tego wcześniej, rozwalając de facto założenia (wszyscy na pewno w dobrej wierze!).

Ze wszystkich dokonanych wpisów najbardziej dziwią mnie takie:

- Najpierw chcę poznać opinię Tomka
- Muszę jednak ostudzić entuzjazm i przypomnieć
- W mojej opinii taka zbiórka pieniędzy to obraza
- Inicjatywa jest bardzo spoko, ale tylko pod warunkiem, że sam zainteresowany tego chce

Z wpisów tego typu wynika totalne niezrozumienie akcji. Czy naprawdę trzeba używać wersalików, pogrubień, podkreśleń, aby dotarło, że w opisie stoi, iż "WARTO POSTAWIĆ TOMKA W TEJ TRUDNEJ, ACZ MIŁEJ SYTUACJI"?

Nie ma tu zatem żadnego "entuzjazmu", ponieważ schowaliśmy emocje i przeszliśmy do konkretnego działania. Czy da jakiś efekt, nie wiemy. Ale nie ma też znaczenia co kto uważa, nie jest istotne co ktoś zrobi jeśli Tomek.... Nie jest istotne również co kto wyczytał na forum czy kto i o czym z Nim kiedyś rozmawiał. Ja również, pochwalę się, rozmawiałem kiedyś z Tomkiem. Nawet ze dwa razy.

Napisano, że akcja jest oddolna i niekonsultowana, więc jeśli ktoś chce konsultować, to niech to czyni, ale nie ma to wtedy nic wspólnego z akcją pt. Fundusz restytucji ACMilan.pl. Równie dobrze można by napisać "akcja jest fajna, ale nie mam pieniędzy". Jasne, można to napisać, ale po to pisać? W najlepszym razie to zaśmiecanie, w najgorszym forma sabotażu.

Napisane zostało, że środki zbierane są dobrowolnie (!). Napisane zostało jaki jest pomysł. Napisane zostało co się stać może. Napisane zostało co się stanie gdyby jednak się nie stało. Jedyne co nie jest jasne to to, co zrobić ze środkami, jeśli Tomek zwróci przelew. Nie widzę jednak propozycji rozwiązania tej jedynej niejasności. Ale może słusznie, bo skoro nie wpłacasz, użytkowniku, to nie to Twój problem?

Wszelkie analizy dlaczego Tomek zakończył czy zawiesił działalność strony są na ten moment i w tamtym miejscu jałowe. W sformułowaniu "formuła się wyczerpała" jest już według mnie cała odpowiedź. Oznacza ona... brak pieniędzy (nawet jeśli nie bezpośrednio, to ostatecznie właśnie tak i wiem to z doświadczenia jako osoba prowadząca, w przeszłości i dziś, kilka stron internetowych). A jeśli to założenie jest błędne, to Tomek będzie miał na whisky.

Bogaty jest jednak nie ten, kto ma pieniądze, lecz ten, kto ma czas.

Jeśli autor witryny nie jest wypalony, a są "jedynie" zastrzeżenia co do formuły, znaczy to, że brakuje sił i środków. Uważasz inaczej? To nie wpłacaj. Wyślij Tomkowi jakąś fajną emotkę na FB (tak, wiem, że Tomek nie korzysta z FB) albo zrób coś równie pożytecznego. Okaż swoje wsparcie, zmień zdjęcie profilowe. Bo przecież bardzo tęsknisz za ACMilan.pl, prawda?

Fundusz miał i ma pokazać realne zaangażowanie Czytelników w losy projektu ACMilan.pl. I to będzie jego efektem. Masz problem z przekazaniem 120 zł (przez rok) autorowi wybitnego dzieła? Rozumiem, ale nie jest tak, że musisz o tym mówić innym.

Bubu napisał/a:
Jeżeli kwota będzie znaczna liczę, że Tomek uzna to za poważny argument. Będzie mógł przedłużyć serwer, zakupić skrypty, zlecić jakieś prace przy stronie, a może nie brać dodatkowej pracy i sam zająć się stroną? A jeśli nic takiego się nie stanie i TomekW przepije pieniądze? Również znakomicie, w końcu należy mu się konkretne podziękowanie."

Rozumiecie? Napisane jest o tym, że Tomkowi należy się podziękowanie, a niektórzy odpisują, że może i mu się należy, ale tylko wtedy jeśli Tomek uzna, że mu się należy...

I najważniejsze: dlaczego chcecie za Tomka decydować, myśleć, wypowiadać się? Dlaczego, zamiast spróbować, pokazać, sprawdzić, siejecie zamęt? Być może sądzicie, że się nie da, że się nie uda, że nie ma szans. Ale po co dzielicie się swoim proroctwem? Pytał ktoś? Moja Mama ma takie powiedzonko, że jeśli uważasz, że nic się nie da zrobić, że sprawa już jest przegrana, to nie pozostaje ci nic innego jak nakryć się prześcieradłem i czołgać w stronę cmentarza. No to czołgaj się.

Albo pomyśl. Czy sądzisz, że decyzja Tomka (przypominam, że "warto postawić Tomka w trudnej, acz miłej sytuacji"!) będzie TAK SAMO TRUDNA gdy okaże się, że wpłynęło 500 zł oraz gdy okaże się, że wpłynęło 5000 zł? To będzie ta sama sytuacja? Te same okoliczności? Nie zmieni się nic? No tak, ale przecież nie uzbiera się aż tyle, Ty to wiesz, prawda? Wiesz, że nie wpłacisz i dlatego swoim biadoleniem zniechęcasz innych, zgadza się? Być może nieświadomie, ale jednak.

Pojawił się też taki głos: "wielokrotnie proponowałem". My nie proponujemy, my nie gadamy, to się już dzieje. Ot, różnica.

Ja osobiście nie chcę mówić Tomkowi co ma robić. Każdy autor wie co ma robić. Ja chciałbym stworzyć szansę, możliwość, okoliczność na zrobienie czegoś. Stworzyć sytuację, której wcześniej nie było. Pokazać, że są osoby, którym zależy na tej pracy i są gotowe nie tylko klaskać, ale i dorzucić grosz do budżetu, który może tę pracę chociaż częściowo sfinansować. Dla mnie to jest szalenie proste.

Reszta w gestii Tomka i nic mi do tego. I, jak sądzę, nikomu innemu również.

* * *

Amerykanie mawiają: "Put your money when your mouth is", czyli coś w rodzaju: "Daj pieniądze na to, o czym gadasz". Dołóż się do inicjatywy, która jest ci bliska. I oczywiście (to już ode mnie), nie zwracaj uwagi na tych, którzy próbują cię zniechęcać, rób swoje.

Muszę więc omówić na koniec postawę "wpłacę teraz, a później zobaczymy" czy "w tym miesiącu tyle, a potem tyle". To oddzielny temat, ale też ważny, dla tej sprawy i innych podobnych. Otóż jeżeli chcemy jakiejś inicjatywie pomóc naprawdę, w sposób poważny, skuteczny, róbmy to nie w formie "akcji", jednorazowego zrywu, lecz systematycznie. To dlatego zaproponowałem Bubu, kiedy rozmawialiśmy na ten temat na sierpniowym Zlocie MCP, aby nie robić jednej zrzutki tylko kampanię przynajmniej roczną.

Deklaracja stałej wpłaty w ustalonej kwocie (i oczywiście wywiązanie się z niej!), zapewnia finansowanej inicjatywie pewność środków w określonej, znanej, przewidywalnej wysokości. Nie dotyczy to oczywiście jednorazowych zbiórek na jakiś cel (np. zebrania środków na czyjąś operację czy zakup czegoś), lecz współfinansowania dłuższej działalności stowarzyszeń, wydawnictw, portali itp.

Dlatego lepsze jest 12 wpłat miesięcznych po 10 zł niż jednorazowa 150 zł. Daje do organizatorom projektu kontrolę nad budżetem, możliwość założenia celów i realizacji zadań w dłuższej perspektywie. Jeżeli zatem ktoś wpisał kwotę za dużą, niech edytuje swój post i urealni ją. Chodzi bowiem o przynajmniej 12 takich wpłat.

Dziękuję za doczytanie do końca, zostańcie z Bogiem.

milanik 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 15:05   

20 zł, akcje oczywiście popieram. Nie uważam tego za jakąkolwiek obrazę, trochę przesadzają niektórzy w sąsiednim temacie.

Pamato 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 17:40   

10 PLN

arekk20 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 20:14   

20

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 19:46   

31,01

symbolicznie, chociaż wiem, że to obraża (i nie przekonuje do niczego) TomkaW. Wybaczcie MarcoPoland i Radeo..

P.S. Traktuję to bardziej jako chęć dorzucenia się na "flaszkę" w ramach podziękowań, bo dyskusja sprzed kilku lat wyraźnie pokazuje, że nie o to chodzi..

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 19:59   

Minął tydzień działalności funduszu. Póki co mamy czternastu "darczyńców" którzy wpłacili w sumie kwotę 1 422,19 PLN
Po deklaracjach widać, że powinno być więcej. Działamy!

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 20:05   

Wg deklaracji z forum nie wychodzi nawet połowa tej sumy. Kto rozbił bank?

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 20:14   

Może nie każdy się "pochwalił"....

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 20:26   

A może powinien/powinni, by bardziej "zachęcić" innych choćby do drobnych datków. Dobrze, że Bubu podał kwotę. Jak na polskie warunki to jest to póki co niezły wynik. Ja mogę tylko zadeklarować, że jeśli pieniądze mogą mieć w tej sytuacji jakiekolwiek znaczenie (w co wątpię), to będę dawał od siebie coś regularnie (kwoty w miarę możliwości) gdyby zaszła taka potrzeba. Chyba, że moja sytuacja finansowa się pogorszy. Nie chcę tu za bardzo narzekać, ale obecnie mam większe wydatki niż dochody i nie byłem w stanie wpłacić więcej. Moja wpłata ma być raczej symbolem/manifestem tego, że nie chcę tylko czerpać, a niestety dać nie mogę nic innego (czas, umiejętności). Bo sama idea zbiórki wg samego zainteresowanego jest chybiona. Może te pieniądze mogą być w jakikolwiek sposób spożytkowane, by strona i forum nie umarły. Choć również nie chciałbym najemników i zjadu poziomu/braku pasji. Nie ma wg mnie innej drogi niż utrzymanie "kadry" lub stały dopływ nowych jej członków prezentujących podobny poziom (redakcja, newsmani, moderatorzy, itp.). Ale tym trudniej będzie ich znaleźć w tych nieciekawych czasach. Poza tym wielu z nas sytuacje rodzinne (m.in.) się zmieniają.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 21:28   

Co do deklarowanej kwot i kupki już uzbieranej, to może ktoś zapłacił za więcej miesięcy, albo za cały rok :hmm: ?

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 10, 2016 20:42   

Im dłużej się zastanawiam tym bardziej uważam, że za te pieniądze można kupić co najwyżej prezent dla Tomka (no i może jakieś upominki dla tych, co sporo się angażowali w rozwój strony). No i oczywiście osoby, które wpłaciły musiałyby się na to zgodzić (na całość lub część swojego wkładu). Ja jestem na tak w razie czego.

Soja 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:27   

30zł

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 01:49   

Nadszedł w końcu czas, abym odniósł się do poruszonych tu kwestii. Wbrew temu, co niektórzy sugerowali, sama idea zbiórki nie jest dla mnie obrazą. Jestem poruszony odzewem i reakcją forumowiczów - to dla mnie kolejny dowód na to, że przez te wszystkie lata wykonywaliśmy tu naprawdę dobrą robotę. Niestety wszystko kiedyś się kończy i tak właśnie stało się ze stroną.

Po zakończeniu działalności zaangażowałem się w inne projekty i podjąłem zobowiązania, które dość mocno ograniczyły mój wolny czas. Nie mam kiedy pisać, nie miałbym też możliwości wdrożenia czy nadzorowania ewentualnych wynajętych newsmanów. W obecnej sytuacji nie mógłbym zagwarantować poziomu, do jakiego Was przyzwyczailiśmy, a z Waszych wypowiedzi wynika jasno i wyraźnie, że właśnie za tym poziomem tęsknicie. Dlatego też nie ma mowy o tym, bym przyjął jakiekolwiek pieniądze na wznowienie działalności. Mógłbym to zrobić tylko w przypadku przekształcenia ACMilan.PL ze strony fanowskiej w komercyjną. Za "prezent" również podziękuję - czułbym się zobowiązany, a nie chcę się tak czuć...

Co innego z forum - jeśli członkowie Funduszu wyrażą chęć opłacenia serwera, to przekażę Bubu dane dostawcy usługi. Takie rozwiązanie zagwarantowałoby kolejny rok istnienia forum i jednocześnie sprawiłoby, że również dotychczasowa zawartość strony nie zniknęłaby przez ten czas. Ale decyzja należy oczywiście do osób, które wzięły udział w zbiórce. Dodam jedynie, że w międzyczasie dostałem wycenę i ta "impreza" kosztuje nie 400, a 615 zł. Obawiam się, że już jest za późno na szukanie alternatyw i ewentualną przeprowadzkę.

Na koniec dodam jeszcze, że dokleiłem do tego wątku posta kapiego. W temacie "Dyskusja o Funduszu..." nie było dyskusji, więc bez sensu trzymać dwa wątki o tym samym.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 09:38   

20 zł dorzucam (miesięcznie)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 10:00   

Po tym co napisał Tomek, to dorzucanie się miesięcznie mija się już z celem. Jedynie co, to pieniądze należy przenieść na fundusz utrzymania forum.
TomekW napisał/a:
Za "prezent" również podziękuję - czułbym się zobowiązany, a nie chcę się tak czuć...

Jednorazowy prezent dla Was, to byłoby akurat docenienie za lata poprzednie, a nie na przyszłość :) .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 12:00   

Wszystko jasne.
Deklaruję wpłatę na utrzymanie forum (i prezent ;) ).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 19:19   

Poszło 20 zł ode mnie. Dzięki TomekW jeszcze raz, może jeszcze kiedyś wrócisz.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 19:27   

Na dzień dzisiejszy mamy zebrane 1 543,20 PLN, czyli już spokojnie dwa lata dla forum. A może kiedyś coś milszego sie wydarzy :)

milanik 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 22:16   

Bubu napisał/a:
Na dzień dzisiejszy mamy zebrane 1 543,20 PLN, czyli już spokojnie dwa lata dla forum. A może kiedyś coś milszego sie wydarzy :)

I tego należy się trzymać :forzamilan: Za stroną tęsknię, ale fajnie, że chociaż forum się ocaliło na kolejny okres. Podejrzewam, że kolejna taka zbiórka również przyniesie efekty. No i tak jak Bubu wspomniał - przyszłość może nas zaskoczy jeszcze pozytywnie.

I od razu od siebie - jak będziecie myśleć nad prezentem dla Tomka (w ramach podziękowania, a nie oczekiwania na powrót strony) to jestem również ZA. Należy się :ok:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 23:23   

Po tym, jak odpisał Tomek i sytuacja się wyjaśniła, ode mnie także skromne 20 zł na utrzymanie serwera/ewentualny upominek, który po latach ciężkiej pracy i użerania się z nami, nie powinien przecież do niczego zobowiązywać ;-)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 09:12   

W takim razie ja też przeznaczam pieniądze na utrzymanie forum i prezent (według uznania ) :) .

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 12:01   

Tez dzis/jutro wykonam przelew. Dzieki Tomek!!

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 14:27   

Poszło 50PLN na serwer i ewentualnie flaszkę dla Tomka! :king:

Dzięki za lata świetnej roboty! :gol: :gol: :gol:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 15:18   

Twoje zdrowie Tomek :toast:

Odpowiedz do tematu