ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: chrissnail
Wto Wrz 06, 2016 12:56
Fundusz na rzecz restytucji ACMilan.pl
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 13:36   Fundusz na rzecz restytucji ACMilan.pl

Wielu z nas było w szoku i pozostaje w rozpaczy po komunikacie o zakończeniu czy zawieszeniu działalności strony.
Cytat:
"Nie znalazłaby się osoba która przejęłaby pałeczkę po Tomku? wiadomo że mega ciężko będzie go zastąpić ale szkoda będzie patrzeć na tę stronę bez nowych newsów, bez życia..."
Cytat:
"najbardziej szkoda mi świetnie archiwizowanych sezonów. Wszystko można sobie przypomnieć, rok po roku, wystarczy jedno kliknięcie. Może udałoby się Tomka namówić, by kontynuował chociaż tę część?"
Cytat:
"Po cichu liczę, że to tylko urlop od strony i wróci ona do życia"
Cytat:
"Tomek czy już podjales decyzję o powrocie? Bo nie da sie znowu czytać tych glupot co wypisują inne strony."

Wielu by chciało dostać (za darmo), ale mało kto chce dać (za darmo).

Jeżeli TomekW utracił już siły/czas/możliwość prowadzenia witryny, oznacza to według mnie, że potrzebne są pieniądze. Albo pieniądze na uzyskanie dla Tomka wolnego czasu (w końcu czas to pieniądz) albo pieniądze na uzyskanie dla Tomka sił zewnętrznych, innych niż on sam (oprogramowanie, skrypty, siła ludzka).

Moja koncepcja jest prosta: otwieram Fundusz na rzecz restytucji ACMilan.pl.
Cytat:
"Jak będzie konieczność, to myślę, że osoby związane ze stroną, związane z forum, coś od siebie dadzą."
Cytat:
"Ja też uważam, że zbiórka pieniędzy byłaby dobrym pomysłem, i dalibyśmy radę."
Cytat:
"No to jak pod koniec września to trzeba działać."
Cytat:
"Jeżeli o mnie chodzi, to oczywiście dorzucę się na serwer, ale wolałbym wpłacić dwa razy więcej, gdyby Tomek zgodził się kontynuować prowadzenie strony, a te dodatkowe pieniądze wylądowały by w jego kieszeni."

Naturalnie nie mam na myśli śmiesznej opłaty za serwer 400 zł rocznie celem utrzymania forum. Mam na myśli dobrowolne opodatkowanie w kwocie minimum 10 zł miesięcznie przez minimum rok celem powrotu ACMilan.pl.

Chcesz wywiadów? Chcesz statystyk? Chcesz newsów? Chcesz tłumaczeń na najwyższym poziomie? Chcesz, chcesz, chcesz? To wyskakuj z forsy. Jak to widzę? Bardzo prosto:

Numer konta: 80 1600 1462 1849 8314 2000 0002
Odbiorca: Jakub Mikołajek - Sosnowiec
Tytuł wpłaty: Fundusz na rzecz restytucji ACMilan.pl

Wysokość każdej wpłatę odnotuję na forum i na koniec miesiąca prześlę do TomkaW. Jeżeli kwota będzie znaczna liczę, że Tomek uzna to za poważny argument. Będzie mógł przedłużyć serwer, zakupić skrypty, zlecić jakieś prace przy stronie, a może nie brać dodatkowej pracy i sam zająć się stroną?
A jeśli nic takiego się nie stanie i TomekW przepije pieniądze? Również znakomicie, w końcu należy mu się konkretne podziękowanie.

Dodam, że inicjatywa jest oddolna i niekonsultowana z TomkiemW.

Niniejszym zobowiązuję się do dobrowolnego przekazywania na ten cel kwoty 30 zł miesięcznie przez minimum rok. Jeżeli ktoś poważnie myśli o ACMilan.pl i nie jest mocnym w gębie forumowym rangizem, proszę o dopisanie się poniżej z podaniem kwoty oraz bezzwłoczne wykonanie przelewu.
Jeśli ktoś chce tylko z łezką w oku powspominać "oh, jaka to była wspaniała strona, jaka wesoła była moja młodość, ale ani złotówki", to dziękuję za lekturę i żegnam - szkoda czasu na wpis.

Co po 12 miesiącach? Zobaczymy. Zobaczymy jaka będzie reakcja Tomka, jaki odzew Milanistów. Jeśli chcemy długofalowych efektów, musimy dać poważną do nich podstawę.

Co jeśli TomekW odrzuci tę koncepcję, będzie protestował czy wręcz zwróci przelew? Tego jeszcze nie wymyśliłem, decyzję podejmą członkowie Funduszu, natomiast myślę, że warto postawić Go w tej trudnej, acz miłej sytuacji.

PS Jeśli ktoś mnie nie zna/nie ufa/wątpi w uczciwość projektu, to niech po prostu nie wpłaca i daruje sobie komentarze, bo nie chcę tu bić piany.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 13:44   

50 zł

kapiMCP 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 14:14   

50 zł.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 14:17   

30 zł.

baker 
Moderator

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 14:25   

10 zł.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 14:33   

11,11 zł

Qba69 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 14:49   

Bubu masz paypala?

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 16:47   

50 zł

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 17:24   

I o takie konkretne decyzje mi chodziło.
Ja na początek daję 30 zł miesięcznie, płatne z góry z do końca roku za 4 miesiące, czyli 120 zł, przeleję na Twoje konto Bubu. A później zobaczymy. Jeśli to załapie, będę opłacał dalej, kwota możliwa do negocjacji :) . Jeśli nie, to niech Tomek ma ode mnie/od nas i niech zakupi sobie porządną flaszkę :) .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 18:50   

Wyjdzie, że jestem zrzędą i krytykuję piękną inicjatywę, ale zaznaczam, że nie o to mi chodzi. Popieram konkretne działanie i jestem gotowy wziąć udział, ale najpierw chcę poznać opinię Tomka. Chyba, że ma się skończyć na zakupie flaszki w formie podziękowania, to jak najbardziej od razu deklaruję wkład ;)

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 18:55   

40zł wysłałem, ale tak to miesięcznie po 10 bym dawał

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 20:35   

Po pierwsze, Bubu - brawo za inicjatywę i podjęcie działania.

Po drugie muszę jednak ostudzić entuzjazm i przypomnieć kłótnię z przed 3 lat, kiedy to strona została zawieszona, na szczęście tymczasowo. Od 33 strony tego wątku - http://www.acmilan.pl/for...r=asc&start=800 - no i padł tam pomysł zrzutki...

Po trzecie najważniejsze - odpowiedź Tomka:(35 strona) http://www.acmilan.pl/for...r=asc&start=850

TomekW napisał/a:
Odniosę się jeszcze do pomysłu ze zbiórką. Rozumiem to, że temat został poruszony w dobrej wierze. Nie ma on jednak żadnych szans na realizację, bo po prostu nie zgodzę się na coś takiego. Prędzej zamknę stronkę. Osoby, które protestowały przeciwko temu pomysłowi, to w dużej mierze ludzie, którzy w taki czy inny sposób brały udział w tworzeniu strony i wiedzą, jakie mam podejście do tego portalu. Jestem zdania, że pasja nie ma ceny. Radeo napisał, że wpuszczenie najemników byłoby końcem ACMilan.PL i jest to prawda. To byłby cios we wszystko, co przyświecało nam, kiedy zakładaliśmy ten portal.

Poza tym nie widzę zbytniej różnicy pomiędzy zbiórką na "apanaż dla Tomka" a zrzutą na opłacenie newsmanów. W obu przypadkach czułbym się wynajęty: jako newsman lub zarządca najemników. A to zabiłoby całą satysfakcję, jaką przynosił mi ten projekt. Kwestia opłacenia domeny i serwera nie jest czymś, co wymaga publicznych zrzutek. Strona ma potencjał do tego, by utrzymywać się sama. Zresztą nie chciałbym, aby ktoś złośliwy zarzucił mi, że wykorzystałem Wasze przywiązanie do portalu, żeby zgarnąć kasę... I nie mam gwarancji, że w tym momencie zapał kwestujących przetrwałby dłużej niż zapał newsmanów...

Być może jego zdanie uległo zmianie i są szanse na powodzenie projektu zainicjowanego przez Bubu, ale radziłbym poczekać z wpłatami do reakcji głównego zainteresowanego.

FORZA ACMILAN.PL :diavolo:

stanczyk 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 20:39   

50zł

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 01:13   

10 zł, póki co.
Czy będzie więcej, to zależy od mojej przyszłości zawodowej( :wall2: ) i oczywiście reakcji Tomka.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 09:35   

10-20 zł miesięcznie, później możliwa większa kwota. O ile Tomek wyrazi zgodę na taką zbiórkę.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 13:43   

Ja rowniez 10-20 zl miesiecznie o ile Tomek da znac ze sie zgadza.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 14:04   

W mojej opinii taka zbiórka pieniędzy to zwyczajna obraza dla TomkaW. Sam będąc newsmanem wielokrotnie proponowałem Tomkowi, ze się dorzucę do utrzymania serwera. Odpowiedź była jedna i zawsze ta sama: "nie".

Wiem, ze działacie w jak najbardziej dobrej wierze, ale zwyczajnie sobie darujcie tego typu działania.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 21:27   

Na pewno ciekawy pomysł ale mam wrażenie, że dedykowany nie odpowiedniej osobie. Jeśli Tomek się zdeklaruje i będzie na tak (w co niestety nie wierzę), to też się dorzucę.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 21:40   

rafal996 napisał/a:
Wyjdzie, że jestem zrzędą i krytykuję piękną inicjatywę, ale zaznaczam, że nie o to mi chodzi. Popieram konkretne działanie i jestem gotowy wziąć udział, ale najpierw chcę poznać opinię Tomka. Chyba, że ma się skończyć na zakupie flaszki w formie podziękowania, to jak najbardziej od razu deklaruję wkład ;)

Cytat:
Na pewno ciekawy pomysł ale mam wrażenie, że dedykowany nie odpowiedniej osobie. Jeśli Tomek się zdeklaruje i będzie na tak (w co niestety nie wierzę), to też się dorzucę.

'A ty z daleka, bo tak lepiej. I w razie czego nie tracisz nic...'

A może skoro niby honorowy Tomek ma nie wziąć kasy, to może niech wyjdzie ponad swoje ego i zgodzi się dla dobra wszystkich na dopuszczenie 2-3 starannie dobranych sponsorów, którzy będą widnieć na stronie głównej jednocześnie jej nie zaśmiecając? Jest ona na tyle wartościowa i nośna, że chętnych nie braknie, a koszty się spokojnie zwrócą. Bo to trochę wygląda tak, jakby Tomek pozwolił przez lata polizać najlepszych lodów, a teraz chowa je za szybą...Jesteśmy wszyscy Tomkowi winni sporo za te stronę, ale on nam tez jest coś winny, bo bez nas jej nie ma. Jedno bez drugiego nie istnieje. Więc, Kamila i jemu podobni, przestańcie bzdecić!

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 22:43   

Halo... Tomek odezwij się!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 07:59   

Qba69 napisał/a:
Bubu masz paypala?

Chyba nie :)
Gandalf napisał/a:
Dajcie numer konta zrobie przelew.

Hmm... Post czytał czy tylko nagłówek?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 11:33   

20 zł

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 12:47   

jarles napisał/a:
A może skoro niby honorowy Tomek ma nie wziąć kasy, to może niech wyjdzie ponad swoje ego i zgodzi się dla dobra wszystkich na dopuszczenie 2-3 starannie dobranych sponsorów, którzy będą widnieć na stronie głównej jednocześnie jej nie zaśmiecając? Jest ona na tyle wartościowa i nośna, że chętnych nie braknie, a koszty się spokojnie zwrócą. Bo to trochę wygląda tak, jakby Tomek pozwolił przez lata polizać najlepszych lodów, a teraz chowa je za szybą...Jesteśmy wszyscy Tomkowi winni sporo za te stronę, ale on nam tez jest coś winny, bo bez nas jej nie ma. Jedno bez drugiego nie istnieje. Więc, Kamila i jemu podobni, przestańcie bzdecić!

Nie chcę tu zaczynać jakiejś wielkiej dyskusji i proponuję nie okopywać się tak mocno na swoich pozycjach, tylko potraktować to bardziej luźno. Inicjatywa jest bardzo spoko, ale tylko pod warunkiem, że sam zainteresowany tego chce. Skoro to jest jego prywatna strona, to też on ma wyłączne prawo głosu co do tego, w jaki sposób i co się na tej stronie dzieje. Jasne, że ja też bym wolał, żeby strona istniała w tej czy innej formie, ze sponsorami czy większą ekipą autorów, ale uważam, że to zależy tylko od Tomka. Nie uważam, żeby był cokolwiek winny i miał jakiekolwiek obowiązki wobec kogokolwiek. Dobrowolnie tworzył stronę, umowy z nikim nie zawierał, ma prawo zrobić z tym to, co mu się podoba. Nawet jeśli wolałbym, żeby tego nie robił ;)

Nie uważam, że moja postawa jest pozostaniem z boku czy ucieczką od odpowiedzialności. Wręcz przeciwnie, jest wyrażeniem opinii.

Swoją drogą, jeśli to nie problem sfinansować przedsięwzięcie oraz zebrać ludzi do tworzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby powołać nową stronę na wzór strony Tomka, jeśli on kategorycznie odmówi dalszego jej tworzenia. Co w sumie już się stało.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 14:10   

Jako iż sam jestem jeszcze uczniem, to jedyne co mogę zaoferować to pomoc w prowadzeniu strony.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 14:13   

Tekst o lodach był kiepski i prostacki, ale do tego już nas zdążyłeś przyzwyczaić, prawda jarles? TomekW mógł sobie równie dobrze tworzyć tę stronę dla siebie, z zachcianki, ze względu na miłość do Milanu, hobby itp. (podobnie jak ludzie tworzą blogi), a że przy okazji wszyscy z tego korzystaliśmy, to wypada mu tylko dziękować, a nie pieprzyć o jakichś lodach. Jeśli ktoś je rozdawał za darmo to miał pełne prawo żeby tą darmową lodziarnię zamknąć z takich czy innych przyczyn i wciąż, trzeba mu dziękować za to, że te lody były kiedyś za free...

Co do samej strony to wydaje mi się, że to nie pieniądze są tu główną przyczyną jej zamknięcia. Tomek wiele razy powtarzał, że strona się utrzyma - że kasa na razie jest i będziemy się martwić jak jej braknie. To było za czasów kiedy sam newsowałem i proponowałem, że dorzucę się do utrzymania strony. Sam napisałem trochę ponad 1000 newsów, co stanowi pewnie 1/20 tego co napisał TomekW, ale wiem ile trzeba było poświęcić na to czasu. Wcześniej pisałem dla strony konkurencyjnej ale nie odpowiadała mi ani forma (gogle translator się przegrzewał) ani atmosfera jaka tam panowała. Zdecydowałem się więc napisać do Tomka "podanie" a on mnie w to wciągnął i jestem mu za to wdzięczny. Swego czasu były różne pomysły na rozwój strony. Stworzyliśmy nawet nowe logo na stronę, zaczęliśmy myśleć o nowym layoucie czy nawet min igrze coś na wzór Fantasy Managera, no ale niestety żadnego z tych pomysłów nie udało się nigdy wcielić w życie. Powód był zawsze ten sam: brak ludzi do pracy na stronie. Ja też niestety z czasem zacząłem mieć coraz mniej czasu bo urodził mi się dzieciak, więc wolałem odejść niż karmić TomkaW fałszywymi obietnicami o pomocy. Niedawno nawet myślałem, żeby spróbować wrócić, ale "zdarzył się" drugi dzieciak i po drodze inne sprawy rodzinne więc nawet się nie wychylałem. Problem chyba tkwi w tym, że 90% pracy jaką trzeba było wykonać na stronie - w tym najbardziej czasochłonnej pracy jaką jest tłumaczenie newsów i wywiadów - spoczywało na barkach Tomka, a przecież chłop też ma swoją rodzinę, pracę, plany, inne hobby itp. Dlatego uważam, że tu nie o kasę się rozchodzi... no chyba, że chcemy opłacać Tomka na pełny etat tak, żeby mógł się tylko stroną zajmować i poza tym leżeć do góry sisiorem. Pamiętajmy tylko przy tym, że Tomek mieszka w Irlandii i wypłaty pobiera w ojro :brew:

Owszem jest jedno bardzo proste wyjście z sytuacji... można "spudelkować" stronę, zaprzęgając do pracy licealistów i studencików tak jak to robią konkurencyjne strony, tylko pytanie czy ktoś chciałby taką stronę czytać? Stronę na której zarzut o złe przetłumaczenie tekstu po włosku odpierałoby się stwierdzeniem, że "przecież od tego jeszcze nikt nie umarł" (wiem to z autopsji)? Stronę na której żeby przeczytać jakiś konkretny wywiad trzeba przedrzeć się przez milion pięćset mniej lub bardziej wiarygodnych plotek i newsów typu "katastrofa w Smoleńsku", czy ile to już mamy lajków na fejsbuku, odklikując przy okazji 3 reklamy zasłaniające niekiedy całą zawartość portalu? Czy wreszcie stronę na której pod każdym newsem ludzie wylewają na siebie czy zarząd Milanu 10 wiader bluzgów dziennie? I dobrze wiem o czym "mówię", bo byłem przez kilka miesięcy (pełniąc również rolę "naczelnego") na stronie konkurencyjnej i znam pewne sprawy od podszewki.

Tutaj potrzebne byłyby przede wszystkim ręce do pracy, bo gdyby TomekW miał choćby ze 2-3 ludzi, którzy wspieraliby go tłumacząc po 2-3 teksty dziennie z włoskiego to pewnie strona stałaby dalej. A tak pomyślcie - przychodzi wieczór kiedy po dniu pracy, zakupów itp. można by zasiąść w fotelu i obejrzeć coś w tv, pograć w coś na konsoli/PC, przespać się ze swoją kobietą, czy zwyczajnie wyjść ze znajomymi ale najpierw trzeba usiąść przed kompem prześledzić taką stronę jak MN, wyłuskać z gąszczu plotek i zdublowanych newsów konkrety, które nadają się na stronę, a potem jeszcze przetłumaczyć to wszystko na polski obrobić i zapodać. Bardzo łatwo można było zauważyć, że wiele newsów pojawiało się na stronie bardzo późno w nocy, niekiedy bardzo wcześnie rano, kiedy wielu z nas jeszcze smacznie sobie spało... wyciągnąć wnioski w tym przypadku nietrudno.

Trochę się rozpisałem ale w sumie to proponuje wstrzymać się od dalszej dyskusji do czasu zabrania głosu w tej sprawie samego zainteresowanego. Fakt, że TomekW do tej pory się nie odezwał może tylko świadczyć o znikomej ilości czasu jaką obecnie dysponuje.

Odpowiedz do tematu