ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Polska 2016/2017
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 04, 2016 18:55   Liga Polska 2016/2017

Żeby nie pisać bez składu w wątku z poprzedniego roku ani nie czekać aż ktoś się zabierze po nowym roku za założenie tematu, robię to teraz, po 3 kolejkach rodzimej "A mi to Lotto Ekstraklapy"... Szybki look na tabelę i widać, że tylko jedna drużyna uzbierała komplet 9 oczek i jest nią Zagłębie (bilans bramek 8:0 też wygląda ładnie). Lubię ekipy Stokowca, więc życzę Miedziowym jak najlepiej. Jak najlepiej życzę też ostatniej na tą chwilę drużynie, która już drukuje nowy napis na autokar krzyczący: "Od miasta do miasta po wpier*** i basta". Fajnie, że najwyższa klasa rozgrywkowa wróciła do Płocka i Gdyni. O typy bym się nie pokusił. Główny kandydat na majstra, co niechętnie przyznam, to obrońca tytułu czyli ta stara..., przepraszam, Legia znaczy się. Spadek? Nie wiem, Łęczna, może Korona albo Ruch jako drugi, bo coś czuję, że beniaminkowie zostaną na dłuższy czas w E-klasie.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 22, 2016 22:35   

No to liga robi sie coraz ciekawsza. Na czele niespodziewanie Lechia,Zaglebie i beniaminek Arka Gdynia,ktora zebrala bardzo pozytywne recenzje po wygranej z Mistrzem Polski. Juz w weekend bardzo ciekawy mecz Arka-Zaglebie i okaze sie czy goscie zdolaja odczarowac stadion w Gdyni(bilans 3-0-0 bramki 8-0)
Z drugiej strony mamy tez wielka niespodzianke-tabele zamyka Wisla a tuz przed nia plasuje sie Lech. Legia tez bardzo nisko i ciekawi mnie jak awans do LM wplynie na ich dalsza dyspozycje w lidze. Podejrzewam ze o obrone mistrzostwa moze byc bardzo bardzo ciezko. Ten sezon jest bardzo ciekawy i mysle ze sytuacja bedzie sie zmieniac co kolejke bo liderujace zsspoly beda tez tracic punkty a jest komu ich gonic.

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 23, 2016 17:09   

Niespodziewanie Lechia? Kadrę mają na walkę o mistrza, ofensywa bardzo mocna. Zagłębie jak się nie osłabi spokojnie walczyć będzie o puchary. Arka typowy beniaminek bez kompleksów walczy póki sa siły. Mimo wszystko tabela rzeczywiście ciekawa.

Legia wcześnie czy później odpali, to dla nich kolejny sezon z pucharami, a podział pkt zrobi swoje. Dużo zmian w pomocy, kadra musi okrzepnąć i się zgrać.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 23, 2016 20:25   

Moze i odpali tylko trzeba wziasc pod uwage ze w poprzedni latach nie wytworzyla sie taka strata w tabeli i jakos wczesniej z wieksza latwoscia przychodzily im zwyciestwa. Ten sezon jest zupelnie inny.
Odnosnie Lechii to sklad maja na pierwsza 3-ke tylko ze ich gra i styl nie wskazuje na pozycje lidera tabeli. Nie ma co gdybac co by bylo itd-licza sie zdobyte punkty i tyle. Ja czekam na sobote wieczor Arka-Zaglebie-patrzac na gre obu zespolow moze byc to bardzo ciekawy mecz,ktory dodatkowo moze spowodowac ze jedna z druzyn odskoczy od 3 miejsca.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 23, 2016 22:10   

Podział punktów na półmetku sprawia, że kluczowe jest tylko utrzymanie się w pierwszej połowie tabeli na koniec rundy. Potem wszystko startuje od nowa. Dla Legii to idealna sytuacja, bo pewnie puchary znacznie im utrudnią sprawę, a tak to wiele nie trzeba, żeby na wiosnę wciąż się liczyć w walce o mistrza.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 24, 2016 16:27   

Oczywiscie racja ze to bardzo dobra sytuacja dla Legii ktora gra w Pucharach. Tylko ta druzyna z tego sezonu mnie wogole nie przekonuje. Jak dla mnie(co prawda to dopiero poczatek ligi) nie bedzie stac ich na hurtowe wygrywanie meczow a powiem szczerze ze potkniec bedzie jeszcze duzo. Zbieranina nowego trenera kompletnie sie nie sprawdza ale poczekamy,zobaczymy.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 12:38   

Nie wydaje mi się by puchary im utrudniły sprawę, co roku grają w europejskich pucharach, a w tym roku zapowiada się mniejsza ilość meczy. Warto zwrócić uwagę, że Legia ma dość długą ławkę, która teoretycznie jest na poziomie 11 najlepszych zespołów naszej rodzimej ligi.

bajer 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 28, 2016 16:14   

Długość ich ławki najlepiej pokazał mecz z Arką. Może i zawodników macie wielu, ale jakość jak widać średnia na ławce. Nie są to mityczne dwie równorzędne jedenastki, jak sobie w Warszawie wmawiacie, czy tego chcecie czy nie.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 29, 2016 13:59   

Dokladnie,lawka jest slaba a mam wrazenie ze pierwsza 11-tka tez slabiej sie prezentuje niz w poprzednich latach. Nie zawiodlem sie na meczu Arka-Zaglebie...pierwsza polowa bardziej w kierunku Zaglebia a druga polowa to juz dazenie Arki do zwyciestwa i pomimo dobrej sytuacji Janoszki to Arka powinna zainkasowac 3 punkty. Bylaby teraz liderem. A Lechia...tak jak pisalem kadra spoko ale gra nie do konca. Wczoraj przegrali z termalica ktora w tym sezonie na wyjazdach miala bilans 0-0-2 bramki 0-7.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 29, 2016 15:57   

Tabela fajnie wygląda po tej kolejce. Strata Legii i Lecha się skurczyła. Lechia ma kadrę, póki co nie gra na miarę swoich możliwości ale z czasem może coś zaskoczy i będą realnym kandydatem na mistrza.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 10:12   

Dzisiaj bardzo dwa ciekawe pojedynki w Ekstraklasie.
Lechia-Lech- ostatnio Lech ze zwyciestwami ale u siebie i to z druzynami nie bardzo wymagajacymi w tym sezonie. Teraz maja bardzo ciezki wyjazd. Nie liczac ostatniego potkniecia Lechii z Termalica to druzyna jedna z lepiej grajacych u siebie. Bedzie bardzo ciekawie bo Lech albo doskoczy do czolowki albo znowu oddali sie o pare punktow.
Legia-Zaglebie-wielka niewiadoma co sie wydarzy w tym spotkaniu. Czy Legia jest w stanie jeszcze zrobic poscig w strone czolowki czy naprawde jest tak slaba pod wodza Hasiego. Maja ciezkiego rywala jesli chca odrabiac straty. Zaglebie spokojnie stac na wywiezienie 1 punktu a nawet 3.
Nikt nie moze tracic za duzo punktow bo Jaga nie zwalnia tempa,kolejny raz pokazala klase ogrywajac na wyjezdzie nie tak slabego Slaska 4-0.
Kolejke konczy mecz Arka-Cracovia jutro i byc moze Arka znowu doskoczy do czolowki bo u siebie maja niesamowite parcie na bramke. Ciekawe zakonczenie tej kolejki.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 19:00   

Komedia trwa nadal i jest naprawdę doskonale śmieszna,
Legia - Zagłębie 2-3, Pazdan samobój, Nikolics nie strzelił karnego.... normalnie beka!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 19:25   

Vuković od jutra za Hasiego, koniec tej komedii.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 21:42   

Ale pierwszym trenerem ma być Magiera

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 21:44   

Vuko raczej jako opcja przejściowa, wiadomo. Magiera potwierdzony?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 18, 2016 22:05   

Nie. I oby nie.

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 09:22   

Magiera podobno odmówił.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 16:46   

Patrzac na to kto ma zastapic Hasiego to widze marne szanse na poprawe sytuacji. Tu potrzeba trenera z uznana marka a nie zoltodzioba. Cos chyba o tym wiemy. Ale nie moj cyrk,niech graja tak dalej.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 16:55   

Sulej napisał/a:
Magiera podobno odmówił.

Odmowil.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 17:27   

pandoktor napisał/a:
Sulej napisał/a:
Magiera podobno odmówił.

Odmowil.

???
skąd takie informacje?
Z tego co w necie krąży, to Magiera jest najbliżej Legii, sam podobno przyznał, że chętnie wróci do Warszawy.
Cytat:
Legia Warszawa rozmawia z Jackiem Magierą o objęciu funkcji trenera pierwszej drużyny. O tym fakcie poinformował nas dziś sam zainteresowany. Z obydwu stron jest chęć współpracy i jeżeli nie wydarzą się jakieś nadzwyczajne okoliczności, to "Magic" po 14 miesiącach rozłąki wróci do Legii.
w pogardzie mając każdy targ.

MN 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 17:30   

wasyl a masz kogoś konkretnego na myśli?
Co w ogóle w obecnych polskich realiach oznacza "trener z uznaną marką"? Smuda? Przecież z przyczyn regulaminowch żaden z obecnie pracujących w ekstraklasie (+ Urban) nie jest dostępny, na karuzeli trudno szukać kogoś, kto pasowałby do opisu, a na zatrudnienie fachowca z zagranicy na poziomie europejskim Legii zwyczajnie nie stać (nikt nie ma chyba wątpliwość, że sowite wynagrodzenie byłoby jedynym czynnikiem, który mógłby takiego specjalistę ściągnąć nad Wisłę). Nawet takie anonimy, jak Berg czy Hasi nie kryli się specjalnie z lekceważeniem z jakim traktowali najbogatszy klub w Polsce, więc o czym my mówimy. Najlepsze co może w tym kontekście spotkać Legię to Werner Liczka...

Szczerze powiedziawszy to dziwi mnie, że właściciele ostatnich dwóch klubowych mistrzów Polski nie zorientowali się jeszcze, że obecnie organizacje na ich poziomie, a nawet o szczebel wyższym, które mają długofalowe ambicje same sobie wychowują trenerów (tak samo jak piłkarzy) lub podkupują najlepszych z rodzimego rynku czy jego najbliższych kulturowo okolic. Przecież zamiast brać Berga czy Hasiego można było dać szansę Hajto lub Świerczewskiemu, którzy też spędzili większość kariery piłkarskiej na Zachodzie (i to w bardziej renomowanych, jeżeli chodzi o myśl szkoleniową miejscach, niż Anglia i Belgia). Jestem dziwnie pewny, że nie byłoby większej różnicy.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 21:26   

Hajto ? Lul... Strzałem w dziesiątkę to Lechia zrobiła z Piotrem Nowakiem ^^

Magiera z Legią rozstawał się dość chłodno, a osoba która go tak pożegnała, dalej w Legii pracuje ^

Kandydatury zagraniczne też dziwne Maskaant, Ricardo Sa Pinto. Czereszow to było coś faktycznie dużego, może faktycznie kierunek rosyjski będzie lepszy niż znowu trenera ma wybierać Żewłakow (Sa Pinto?)

MN 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 21:55   

bounty_fire napisał/a:
Hajto ? Lul... Strzałem w dziesiątkę to Lechia zrobiła z Piotrem Nowakiem ^^

Tyle, że Nowak to w porównaniu do Berga czy Hasiego trenerski profesor (mam na myśli doświadczenia w zawodzie), więc mi do porównania nie pasował :)
Bardzo mnie dziwiło, że tak długo się nikt do niego z Polski nie odzywał, ale facet z nieznanych mi powodów nigdy nie był w kraju "popularny", a ta afera w Stanach też pewnie nie pomagała.

bounty_fire napisał/a:
Kandydatury zagraniczne też dziwne Maskaant, Ricardo Sa Pinto. Czereszow to było coś faktycznie dużego, może faktycznie kierunek rosyjski będzie lepszy niż znowu trenera ma wybierać Żewłakow (Sa Pinto?)

Ja z kolei słyszałem o byłym trenerze FK Rostow i obecnym Żyliny. Tak czy siak, żadnego z tych panów nie kojarzę ze znaczących sukcesów odnoszonych przez prowadzone przez nich zespoły (Czerczesow też jakiś wielkich trofeów nie ma w gablocie), ale to może dlatego, że nie siedzę w takich klimatach. Ci dwaj przeze mnie wymienieni przynajmniej ostatnio trenowali ekipy dobrze punktujące na własnych podwórkach, ale pierwszy ponoć dostał już lepiej płatną ofertę z Izraela (tzn. tyle, ile Legia nie będzie w stanie dać), a z drugim prowadzono negocjacje już latem i jak widać nie skończyły się powodzeniem, zatem trudno się spodziewać, że już po rozpoczęciu sezonu coś się tutaj zmieniło na plus.

Oj, naważyli sobie w Warszawie piwa biorąc tego Albańczyka, choć patrząc na jego dotychczasową karierę (czyli jeden klub), były wyraźne poszlaki do przewidzenia takiego scenariusza...
Jeśli nie Magiera, to może odkurzą "Zielka"? :) A może Aco się sprawdzi i pociągnie przynajmniej do końca rundy, żeby pojawiło się więcej sensownych opcji? Teraz naprawdę trudno będzie o znalezienie szkoleniowca na lata, a w wypadku Legii tylko taki powinien wchodzić w grę.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 22:02   

zychu9 napisał/a:

skąd takie informacje?
Z tego co w necie krąży, to Magiera jest najbliżej Legii, sam podobno przyznał, że chętnie wróci do Warszawy.

Wróbelki przyćwierkały ;-) na dzisiaj na 100% nie ma tematu.

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 10:01   

Ktokolwiek Legii nie obejmie będzie się musiał uganiać z tabunem piłkarzy (albo raczej "wyrobów piłkarskopodobnych") sprowadzonych przez Albańczyka. A to może być dodatkowym odpychaczem.
MN napisał/a:
najlepszych z rodzimego rynku czy jego najbliższych kulturowo okolic

To jest wg mnie zdrowe kryterium. Nie czarujmy się, wschód Europy ma swoją specyfikę również piłkarską, np. długie przerwy zimowe, minimalistyczną mentalność wielu piłkarzy, niecierpliwych właścicieli itd. Od lat ewidentne jest, że sporo lepszą robotę wykonują u nas trenerzy np. ze Słowacji niż jakieś wynalazki typu Bakero, Berg czy teraz Hasi (przy czym ten przy dwóch poprzednio wymienonych to jeszcze kilka półek niżej). Dodatkowo Polska może być atrakcyjna dla trenerów z bliskich nam kulturowo krajów z uwagi postęp w infrastrukturze i organizacji jaki się u nas dokonał ostatnimi czasy.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Odpowiedz do tematu