ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Europy 2016/2017
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 01, 2016 13:38   Liga Europy 2016/2017

Wszyscy żyją Euro, a tu europejskie puchary klubowe się zaczęły. Finał w tym roku na Friends Arena w Szwecji. Polskę reprezentują Piast Gliwice oraz Cracovia i Zagłębie Lubin. Dwóch reprezentantów Ekstraklapy już dało popis przegrywając w swoich pierwszych meczach w 1 rundzie w Bułgarii (Miedziowi ze Slavią Sofia 1:0) i Macedonii (Craxa z Shkendiją Tetovo 2:0). Piast czeka na, prawdopodobnie, IFK Goteborg (wygrali 5:0 z jakimiś Walijczykami) w rundzie nr 2. Zwykle zastanawiamy się i marzymy, żeby mieć reprezentanta w pucharach na wiosnę, a w tym sezonie będzie chyba problem z jesienią... Z włoskiej prespektywy: Inter i Fiorentina zaczną od grupowych, a wcześniej w 3 rundzie (i oby też w 4) pokaże się Sassuolo.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 01, 2016 19:17   

O tym pisałem już w dziale o polskiej lidze. Niestety sprawdziło sie że polskie drużyny(nie licząc Legii) będą miały problem z przejściem pierwszych rund. Jeszcze jako tako w Zaglebie wierzę ale czy Cracovie stać po padaczce odrobić dwubramkowa stratę??jakoś nie sądzę. Oby jednak walczyli do końca i awansowali dalej bo szykuje sie kolejny sezon kompromitacji po latach w których można było mieć nadzieję na coś więcej.
Szczególnie liczę na Zaglebie-wtedy czeka ich kibicowska śmietanka,strasznie ciekawy dwumecz by był.Bardziej mam na myśli kibicowsk dwumeczi-pojedynek na trybunach i poza nimi.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 01, 2016 23:52   

Każdy kiedyś będzie mieć swój Żalgiris i Stjarnan :P

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 00:20   

Nie jestem kompletnie związany emocjonalnie z drużynami z naszej ligi i może dlatego mam takie podejście, ale jest ono dość brutalne. Dla mnie obecność w pucharach klubów typu Cracovia czy Zagłębie to strata czasu i nerwów. Oczywiście pełen szacunek dla nich, bo wywalczyli ten awans na boisku i zasłużyli na niego, dla nich to na pewno wielka rzecz, ale nie liczę na jakiekolwiek wyniki. W interesie polskiej piłki byłoby - co jest naprawdę brutalne - żeby w pucharach co roku meldowały się kluby najbogatsze, największe, które mają najwięcej szans na to, że doświadczenie i pieniądze wykorzystają do podniesienia poziomu. Mamy już kadrę, która potrafi się zameldować w czołówce, ale żeby to samo powiedzieć o lidze, potrzebne są niestety przede wszystkim pieniądze. Bez tego żadnego skoku jakościowego nie będzie.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 03, 2016 08:51   

Możemy długo pewnego poziomu nie przeskoczyć. Głównym powodem jest to ze jeśli nawet nasze zespoły osiągną cos więcej niż pierwsze rundy eliminacji LE to w następnym sezonie brakuje kilku kluczowych zawodników,bo zostali sprzedani. W poprzednich latach Lech np był w stanie wyjsć z grupy i grać w Pucharach na wysokim poziomie.. Tylko ze polskim drużynom cieżko utrzymać pózniej kadrę bo zarobienie pieniędzy jest na pierwszym miejscu. Tylko Legia wydaje sie klubem z bardzo dużymi pieniędzmi i u nich nawet jeśli ktoś jest sprzedany to jest szansa ze przyjdzie ktoś o podobnych umiejętnościach.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 04, 2016 07:35   

rafal996 napisał/a:
W interesie polskiej piłki byłoby - co jest naprawdę brutalne - żeby w pucharach co roku meldowały się kluby najbogatsze, największe, które mają najwięcej szans na to, że doświadczenie i pieniądze wykorzystają do podniesienia poziomu.

No to właśnie Cracovia i Zagłębie mają obok Legii i Lecha najwięcej kasy. To nie wiem, które kluby masz na myśli. Wisła jest w dołku finansowym i nie widać perspektyw, że z niego wyjdzie. Podobnie Śląsk Wrocław. Jest jeszcze Lechia Gdańsk, ale tutaj pieniądzie w żaden sposób nie przekładają się na jakość gry.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 04, 2016 08:34   

No właśnie Legię i Lecha mam na myśli. Nas na pewno nie będzie stać na to, żeby mieć 3 - 4 solidne drużyny w pucharach co roku, natomiast jedna, w porywach dwie to jest możliwe. Bardzo trudne, ale możliwe.

Oczywiście jeśli Zagłębie i Cracovia mają kasę, to fajnie (nie orientuję się), ale musieliby potwierdzić aspiracje przez kilka sezonów z rzędu i mądrze budować drużyny.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 06, 2016 22:48   

Cracovia i Zaglebie to może maja kase ale jak na polskie warunki. Żeby skutecznie walczyc na arenie międzynarodowej to jeszcze bardzo dużo im brakuje.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 25, 2016 22:04   

Odnośnie sytuacji w rankingu, który moze nie miec za 2,3 lata już takiego znaczenia. Nie ma w pucharach już angielskiego West Hamu (niedoszły klub Bakki) i niemieckiej Herthy. Włosi za to w komplecie.

Berardi kolejny gol. Jesli nie w zimie, to w lecie na lewe skrzydło zamiast Suso :brew:

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 20:27   

Juz chyba nie ma sie co podniecac rankingiem. UEFA potwierdzila reforme ligi wiec od sezonu 2018/2019 Wlochy beda mialy 4 miejsca w LM.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 21:03   

wasyl napisał/a:
Juz chyba nie ma sie co podniecac rankingiem. UEFA potwierdzila reforme ligi wiec od sezonu 2018/2019 Wlochy beda mialy 4 miejsca w LM.

pod warunkiem, że Włochy nie spadną na 5 miejsce ^^

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 26, 2016 21:09   

Obecnie nad piątą Francją Włochy mają 15 punktów przewagi, więc przez najbliższe lata raczej nie ma na to szans. Dodatkowo Juventus jest mniej więcej na poziomie PSG, ale poza tym kluby Ligue 1 wypadają słabiej niż te z Serie A, więc ligę włoską musiałaby spotkać jakaś mega zapaść, żeby spadła za francuską.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 08:49   

Nie widze mozliwosci na ta chwile,na te aktualne mozliwosci zeby kiexykolwiek ktos przeskoczyl Wlochy w rankingu. Jest to poprostu niemozliwe jesli nie wydarzy sie jakas katastrofa z wloskimi klubami. Mozna spac spokojnie,4 miejsce wroci akurat jak Milan powinien sie w tej 4 znalezc.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 11:02   

Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, czy Milan się tam znajdzie - kto wie, czy "zasługi historyczne" nie zostaną ograniczone np. do okresu 10 lat, a wtedy, zakładając, że reforma wejdzie w życie w sezonie 2018/2019, przed nami byłby Inter.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 27, 2016 11:31   

4 najlepsze druzyny z Wloch,Anglii,Hiszpanii,Niemiec maja miec zagwarantowany udzial w LM. A ja poprostu mam nadzieje ze do wejscia nowej formuly Milan osiagnie poziom najlepszej 4-ki w lidze.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:02   

Roma dalej gra swoje, czyli pod formą (Faraon ten sezon wchodzi fatalnie i jakoś te 13 mln na ten moment wyglądają jako dobry deal)

Saussolo chyba będzie chciało w LE o coś poważniej powalczyć

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:52   

Inter - Hapoel Beer Szewa 0:2 :rotfl:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 22:02   

Inter :rotfl2:

Sassuolo w sumie mnie zaskoczyło mocno na plus.

suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 23:42   

Peter Bosz na ławce Ajaxu, tylko skąd ja pamiętam to nazwisko?

No jasne! Ale ten czas leci :)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 09:26   

No i zanosi sie że włoskie drużyny standardowo oleja sobie LE. Chyba tylko Sassuolo w swoim debiucie będzie chciało grać na 100% ale jie wiadomo na ile będzie starczylo umiejetnosci. Remis Romy nie jest taki zly bo Pilzno to grozny teren. Inter to nawet nie ma co komentować,oleja rozgrywki i skupia sie na walce o awans do przyszłorocznej LM.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 09:51   

Inter/drużyna Sprite ładnie wtopił z pejsami... Sassuolo na duży +, na jakieś poważniejsze podsumowania przyjdzie czas po 6 kolejce (no chyba, że wcześniej już sytuacja będzie świetna/tragiczna), ale jednak sądzę, że włoskie ekipy się ogarną i wyjdą z grup.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 10:04   

suchy napisał/a:
Peter Bosz na ławce Ajaxu, tylko skąd ja pamiętam to nazwisko?

Obrazek

No jasne! Ale ten czas leci :)

Aż mi się łezka w oku zakręciła w oku, jak zobaczyłem tę naklejkę. Pamiętam, że zabrakło mi wtedy kilku do skompletowania całego albumu. Ach, co to był za dramat.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 10:06   

wasyl napisał/a:
Inter to nawet nie ma co komentować,oleja rozgrywki i skupia sie na walce o awans do przyszłorocznej LM.

Zwycięzca LE gra w Lidze Mistrzów. Czasami to może być łatwiejsza droga niż przez ligę (Sevilla).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 10:09   

Tak dla Sassuolo strzela 19-latek (wypożyczony z Juve ;) ):
https://gfycat.com/MerryNeighboringItalianbrownbear

Soja 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 11:31   

Pomyślał sobie: Messi może to ja też! :rotfl2:
Ach te hiszpańskie formacje obronne.

Brawo Sassuolo!

carlos napisał/a: