ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2015
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 16:17   Piłkarz Roku 2015

W dniach od 26 grudnia do 16 stycznia wybierać będziemy Piłkarza Roku 2015 w Milanie.

REGULAMIN WYBORU PIŁKARZA ROKU

-Plebiscyt jest organizowany przez portal ACMilan.PL, a honorowy patronat sprawuje Milan Club Polonia. Dodatkowo patronat medialny nad wyborami objął portal acmilan24.com. Wyniki głosowania zostaną przekazane do Milanu za pośrednictwem Associazione Italiana Milan Clubs jako oficjalny głos polskich kibiców rossonerich, a w ręce zwycięzcy trafi pamiątkowa statuetka ufundowana przez MCP.
- Do oddania głosu uprawnione są wszystkie osoby zarejestrowane na forum, mające aktywne konto w czasie trwania elekcji.
- Każdy użytkownik forum ma prawo do oddania tylko jednego głosu.
- Głosujemy poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na forum do użytkownika TomekW. Wiadomość taką można wysłać poprzez kliknięcie ikony <b>priv</b> przy dowolnej wypowiedzi tego użytkownika lub w jego profilu, bądź też po prostu klikając tutaj.
- Wiadomość powinna mieć temat 'Piłkarz Roku 2015'.
- Głosowanie odbywa się poprzez sklasyfikowanie najlepszej dziesiątki piłkarzy Milanu w formie uszeregowania ich od miejsca 1 do 10. Zawodnik sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, na drugim 9 punktów, na trzecim 8 punktów, aż do jednego punktu w przypadku dziesiątego miejsca.
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę. Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny.
- Wyboru dokonywać można spośród 25 zawodników nominowanych przez Redakcję strony ACMilan.PL.
- Głosowanie rozpoczyna się 26 grudnia, a kończy 16 stycznia o godz. 23:59. Podobnie jak w zeszłym roku miejsca od 25 do 11 zostaną odsłonięte od razu w dniu 17 stycznia, a a począwszy od 18 stycznia rozpocznie się prezentacja zawodników z miejsc od 10 do 1. Codziennie w aktualnościach odsłaniane będzie kolejno jedno miejsce, aż do ogłoszenia zwycięzcy, którego poznamy 27 stycznia. W przypadku zajęcia przez dwóch lub więcej piłkarzy tej samej pozycji nazwiska ogłaszane będą dzień po dniu, a o kolejności ogłaszania decydować będzie wsteczna kolejność alfabetu.
- Wszelkie niejasności wyjaśniane będą w tym temacie.

NOMINOWANI PIŁKARZE

- Ignazio Abate
- Alex
- Luca Antonelli
- Carlos Bacca
- Andrea Bertolacci
- Giacomo Bonaventura
- Alessio Cerci
- Nigel de Jong
- Mattia De Sciglio
- Mattia Destro
- Gianluigi Donnarumma
- Keisuke Honda
- Juraj Kucka
- Diego Lopez
- Luiz Adriano
- Jeremy Menez
- Philippe Mexes
- Riccardo Montolivo
- M'Baye Niang
- Gabriel Paletta
- Giampaolo Pazzini
- Andrea Poli
- Adil Rami
- Alessio Romagnoli
- Marco van Ginkel

LAUREACI Z POPRZEDNICH LAT

2014 - Nigel de Jong
2013 - Mario Balotelli
2012 - Stephan El Shaarawy
2011 - Thiago Silva
2010 - Thiago Silva
2009 - Pato
2008 - Kaká
2007 - Kaká
2006 - Kaká
2005 - Kaká
2004 - Andriy Shevchenko
2003 - Paolo Maldini
2002 - Paolo Maldini
Ostatnio zmieniony przez TomekW Pią Sty 15, 2016 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 16:51   

W tym roku wytypowanie będzie niemal niemożliwe.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 19:13   

Zwycięzca może być tylko jeden, będzie nim zapewne Jack.. Tylko jak tu wytypować "10" będąc obiektywnym? To chyba najtrudniejsze głosowanie w historii tego plebiscytu..

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 19:34   

Pierwsze miejsce oczywiste, ale jestem ogromnie ciekawy jak będzie wyglądała pierwsza dziesiątka. Trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby ją jakos ułożyć ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 20:53   

Patrz optymistycznie, wrzucaj losowo tych, co się nie ośmieszyli - i tak będzie bliskie idealnej ;)

A tak poważniej ciekawi mnie na którym miejscu wyląduje Romagnoli.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 21:10   

Nie no, chyba każde głosowanie rozpocznie się od wyrzucenia prawdziwków w typie van Ginkela czy Destro (gosc przemknął jak kometa, nie pamiętam w ogóle jak wygląda w koszulce Milanu), ale i tak ciężko wybrać ;)

Ja z kolei zastanawiam się na którym miejscu wyląduje Antonelli. U mnie znalazł się nadspodziewanie wysoko, choć nigdy bym go o to nie posądzał.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 21:27   

Gimlord, U mnie Antonelli rownież wysoko, chyba jedyny zawodnik, który trzymał równy poziom od stycznia do grudnia.

Ciekaw jestem jak wysoko zajdzie Gigi, u mnie z braku laku jest w czołówce.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 21:32   

Jeśli przed Lopezem to głos unieważniłbym za brak logiki.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 21:40   

rivaldoACM, A czemu nie?
W drugiej połowie minionego sezonu oraz na początku aktualnego, chwaliliśmy Hiszpana z zasady, a błędy zwalaliśmy na obronę lub pomoc. Natomiast Gigiego stawiam wyżej, ponieważ ma lepsze statystyki niż Lopez w tym sezonie, oraz za sam wiek, nie jestem w stanie wymienić drugiego takiego przypadku w czołowych ligach.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Gru 26, 2015 21:51   

Jakoś niespecjalnie dziwi mnie to, ze lord bass nie rozumie, ze to wybory pilkarza roku a nie drugiej połówki/jesieni/zimy.
U mnie pierwszy Jack, Lopez wysoko to samo Antonelli... Reszta ciezko... NIang mialby szanse byc wysoko jakby nie kontuzja bo widac ze idzie w dobrym kierunku... Zapowiada sie najwieksza loteria od lat.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 26, 2015 23:28   

Bubu,
Rozumiem tyle, że na takiej samej zasadzie możemy oceniać polowe zawodników z listy. Ilu oprócz Abate, Antonelliego, de Sciglio, Bonaventury grało przez dwie rundy regularnie?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Gru 27, 2015 09:19   

Tak własnie wyglada wybór pilkarza ROKU, trzeba (powinno się) siegnać pamięcia dalej niz ostatnie 4 miesiące co jak widać na codzien dla wielu jest bardzo trudne czytając tematy meczowe. Gracz X na przestrzeni paru kolejek potrafi byc objawieniem/przecietniakiem/zakupem bez sensu itd
Lopez do momentu urazu gral bardzo dobrze, popełnil jeden góra dwa błedy + pare sytuacji bylo dyskusyjnych.
Młody poki co prezentuje się niezle, ale swoje babole już popełnil (co jest oczywiste w tym wieku) i stawianie go w tej chwili nad Lopezem jest conajmniej śmieszne.
No ale wolny wybór, nikt nie zabroni podać Destro "na jedynce"

Kojak 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 10:52   

Widzę że chociaż Ty Bubu podzielasz moje zdanie na temat naszych bramkarzy :piwo:
Jack, Antonelli, Lopez...i to chyba jedyni zawodnicy którzy grali przynajmniej solidnie przez cały rok. Menez niestety zgasł na wiosnę, teraz go nie było w ogóle. Abate grał w kratkę, Mexes był jednym z lepszych w pierwszym półroczu ale w tym sezonie nie istnieje, z kolei Montolivo dokładnie na odwrót...

Będzie ciężko i w tym roku to może być bardziej konkurs sympatii niż najlepszych graczy ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 11:02   

Nie wiem jak wam, ale ja nie dam rady uzbierać 10 graczy, którzy grali ponadprzeciętnie chociaż tych kilka spotkań z rzędu. Niby top 5 dość łatwo uzbierać (według mnie Jack, Lopez, Menez, Antonelli, Bacca), potem można dodać kilku, którzy wyróżniali się przez więcej niż tylko kilka tygodni - a i tak z tymi "naciąganymi" nominacjami wyszło mi 9 piłkarzy...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 12:26   

No właśnie, ten brak regularności jest bolesny. Gdyby tak wystawić drużynę, w której zagraliby np. Menez, Bonaventura, Bacca, Montolivo, Bertolacci czy nawet Mexes w swojej najlepszej formie, byłaby to prawdopodobnie świetna drużyna. Niestety, u nas jak jeden ma super formę, to drugi akurat jest w dołku lub się leczy i tak w kółko. Zero stabilizacji.

Piłkarzem roku zostanie niewątpliwie Bonaventura, co z jednej strony mnie cieszy, a z drugiej szokuje. Szokuje, bo przychodził jako przeciętniak i nadal uważam, że nigdy nie przeskoczy pewnego poziomu, a jednak wyróżniał się zdecydowanie. A cieszy mnie, bo okazuje się, że nie trzeba mieć nadprzyrodzonego talentu i umiejętności, żeby grać bardzo dobrze i co najważniejsze, robić wielkie postępy. Progres w grze Bonaventury jest niezaprzeczalny i ogromny. To fajnie. Chociaż jeden udany transfer, chociaż jeden mediolański wynalazek, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 13:55   

Bubu, Moim zdaniem Lopez grał przeciętnie jego wybitne interwencje można policzyć na palcach jednej ręki (No może dwóch). Bronił to co 90% by wybroniła nic nadzwyczajnego. Wpadliśmy w takie czasy w których chwalimy zawodników za to, że nic nie zawalili. Zaczęliśmy chwalić zawodników za nazwisko, czego świetnym przykładem jest Lopez oraz na wiosnę de Jong.

Ja osobiście tegoroczne wybory porównam do wyboru człowieka roku Times, gdyż tylko garstka zawodników grała przez cały rok, a niektórzy jak grali to grali fatalnie (de Sciglio).

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 16:16   

Chyba nigdy nie bylo mi tak ciężko wytypować dziesiątki. Wybór najlepszego jest bardzo prosty ale jak się on ma do Szewy, Kaki, Thiago czy Paolo? Nieporównywalne czasy.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 16:23   

lord bass napisał/a:
Ja osobiście tegoroczne wybory porównam do wyboru człowieka roku Times

O, a to dlaczego tak? Ostatni rok był bogaty w sporo 'atrakcji', więc wybor człowieka roku nie był prosty.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 16:51   

No to u mnie tak.
Jedynka za całokształt. Po nim wielka przepaść. W końcu Bacca za bramki z tego sezonu i Menez za wiosnę. Po nim De Jong za równe, solidne pierwsze półrocze. Podobnie Lopez za solidność. Na 10-tym wyróznienie dla Gigiego, oby nie skończyło się tylko na tym.

1. Giacomo Bonaventura
.....................
.....................
.....................
2. Carlos Bacca
3. Jeremy Menez
4. Nigel de Jong
5. Diego Lopez
6. Alessio Romagnoli
7. Luca Antonelli
8. Riccardo Montolivo
9. Alex
10. Gigi Donnarumma

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 17:01   

lord bass napisał/a:
Wpadliśmy w takie czasy w których chwalimy zawodników za to, że nic nie zawalili. Zaczęliśmy chwalić zawodników za nazwisko, czego świetnym przykładem jest Lopez oraz na wiosnę de Jong.

Cóż, taka rola bramkarzy. Jeśli bramkarz nic nie zawali, nie przepuści prostego strzału, nie mija się z piłką przy dośrodkowaniu, odpowiednio się ustawia na linii i czyta grę na przedpolu i sporadycznie wyciąga piłki, które powinien wpuścić: to już jest świetny bramkarz.
Mam podobne zdanie co wyżej, że Lopez > Donnarumma. W sumie młodzian zagrał tyle spotkań ile Menez strzelił bramek w tym roku (jeśli dobrze liczę na szybko) i nie zawsze spisywał się idealnie, nie mówiąc o tym, że żadnego meczu nie wygrał (co nie jest poza jego zasięgiem).
Do grona 10 najlepszych - jasne, spokojnie można go włączyć (po części z braku sensowniejszych opcji), ale nie róbmy z niego obecnie boga.
Bo on gra kapitalnie jak na swój wiek. Gra dojrzale jak na swój wiek. Gra pewnie i regularnie jak na swój wiek. Ale wiek nie powinien grać roli w ocenie poziomu gry w tym roku.

lord bass napisał/a:
(Lopez)Bronił to co 90% by wybroniła nic nadzwyczajnego.

Wybraniał też świetne piłki - ja z głowy kojarzę strzał Marchisio choćby.

btw: już parę dni minęło, jeszcze nie ma standardowej dysusji:
piłkarz sezonu > piłkarz roku? ;)

Ja teżmogę głosować?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 19:39   

Skoro w tym roku tak ciężko o wybór to podzielę się(chyba po raz pierwszy) swoimi typami.

Zazwyczaj układając dziesiątkę staram się uwzględnić to, że wiosna jest okresem ważniejszym. Wtedy właśnie kończy się sezon i dochodzi do ostatecznych rozstrzygnięć. W tym roku jednak wiosna była zdecydowanie słabszym okresem niż jesień, co jeszcze dodatkowo utrudniło nominacje.

10. Ignazio Abate - trochę z braku laku, pokazuje serducho i od święta uda mu się kopnąć prosto w piłkę, do tego dochodzi spora liczba rozegranych spotkań, a kosztownych baboli nie popełnia na szczęście w każdym z nich.
9. Gabriel Paletta - z miejsca stał się pewnym punktem obrony. Obrony być może wątpliwej jakości, ale nie łatwo jest przyjść w środku sezonu i zostać liderem defensywy. Szkoda mi jego odejścia, znacznie lepszy od Zapaty, a cenię go też wyżej niż Alexa.
8. Alessio Romagnoli - podobna sytuacja jak z Palettą, z tym że mówimy o piłkarzu o znacznie większym potencjale. I to widać na pierwszy rzut oka.
7. Nigel de Jong - przykre, że piłkarz w takiej dyspozycji, jak Holender w tym roku, może znaleźć się w tej dziesiątce. I to wcale nie tak nisko. Wiosną byłem przekonany, że wie iż odchodzi, niewiele zostało bulteriera z roku wcześniejszego. Okazało się, że został i w sumie nikomu to na dobre nie wyszło. Ale grając na swojej pozycji poniżej pewnego poziomu dalej nie schodzi.
6. Jeremy Menez - jego błyskotliwość jest niczym w porównaniu z irytacją jaką wywołuje u kibiców, a mam wrażenie, że równiez piłkarzy własnej drużyny. Czasem zaczaruje, mimo to, niewiele te czary dały. Jesienią nieobecny.
5. Riccardo Montolivo - fajna jesień, większość spotkań na dobrym poziomie. Wiosną coś tam grał, więc...
4. Carlos Bacca - napastnik ze światowego topu, nawet z mocno przeciętną linią pomocy potrafi ciekawie współpracować. Do tego świetna skuteczność. Byłby wyżej, gdyby jednak nie to, że jest bardzo zależny od innych zawodników, sam niewiele zdziała.
3. Diego Lopez - wiele interwencji ratujących punkty, kilka udowadniających jego światową klasę. Nie był bezbłędny, ale zdecydowanie był to mocny punkt drużyny do czasu kontuzji.
2. Luca Antonelli - nie jest to piłkarz, który byłby wysoko w takich rankingach, ja umieściłem go tu z prostego powodu. Jest to zawodnik, który na swojej pozycji daje największą gwarancję ze wszystkich w kadrze. Wiem, że kiedy wybiegnie na boisko, to na lewej flance będzie spokój z tyłu i sensowny wiatr z przodu.
1. Giacomo Bonaventura - bardzo dobra wiosna, na tle przeciętnej drużyny, świetna jesień, lider tego zespołu, dodatkowo nie da się nie zauważyć wielkiego rozwoju, zwłaszcza pod względem czysto piłkarskich umiejętności.

Szkoda, że Niang i przede wszystkim Bertolacci byli przez spory czas kontuzjowani, bo czuję, że mogliby namieszać na mojej liście.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 19:51   

Venomik napisał/a:
W sumie młodzian zagrał tyle spotkań ile Menez strzelił bramek w tym roku (jeśli dobrze liczę na szybko) i nie zawsze spisywał się idealnie, nie mówiąc o tym, że żadnego meczu nie wygrał (co nie jest poza jego zasięgiem).

Tu muszę sprostować. Wybronił nam w świetnym stylu mecz z Atalantą u siebie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 27, 2015 22:06   

Venomik napisał/a:
O, a to dlaczego tak? Ostatni rok był bogaty w sporo 'atrakcji', więc wybor człowieka roku nie był prosty.

Bardziej chodziło mi o sposób wyboru nie za całokształt (chociaż kilkukrotnie tak właśnie została wybierana osoba/ grupa), a za jakiś pojedyncze czyny, wydarzenia.
Taka ciekawostka; każdy z nas był człowiekiem Times'a.

Venomik napisał/a:
Cóż, taka rola bramkarzy. Jeśli bramkarz nic nie zawali, nie przepuści prostego strzału, nie mija się z piłką przy dośrodkowaniu, odpowiednio się ustawia na linii i czyta grę na przedpolu i sporadycznie wyciąga piłki, które powinien wpuścić: to już jest świetny bramkarz.
Jeżeli z tej strony na to patrzeć to niemal co drugi bramkarz jest świetnym bramkarzem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 00:18   

lord bass napisał/a:
Bardziej chodziło mi o sposób wyboru nie za całokształt (chociaż kilkukrotnie tak właśnie została wybierana osoba/ grupa), a za jakiś pojedyncze czyny, wydarzenia.

Prawdęmówiąc dalej nie rozumiem - jaki sposób wyboru? :)

lord bass napisał/a:
Jeżeli z tej strony na to patrzeć to niemal co drugi bramkarz jest świetnym bramkarzem.

A tu się nie zgodzę. Bramkarzy dobrze sieustawiających a linii, czytających grę, wybiegających do dośrodkowań bez regularnego mijania się z nimi tak dużo nie jest.

Carlo napisał/a:
Tu muszę sprostować. Wybronił nam w świetnym stylu mecz z Atalantą u siebie.
i tu bym też podyskutował ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 10:13   

1 BONAVENTURA
2 MENEZ
3 BACCA
4 LOPEZ
5 DONNARUMA
6 ROMAGNOLI
7 ANTONELLI
8 MONTOLIVO
9 MEXES
10 ABATE

Przejrzałem listę pierwszy raz i wybrałem 6 nazwisk, które mi się zachowały w pamięci. Ale, że nie chciałem oddawać nieważnego głosu:
TomekW napisał/a:
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę. Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny

w związku z tym musiałem przejrzeć listę jeszcze raz.

Odpowiedz do tematu