ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Sampdoria
Autor Wiadomość
xadi 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:33   

Co za bezgłowie. Myślałem że jak nie będą mu dawać za często piłki to nic się nie stanie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:33   

luigi,
Raczej bardziej pewne jest odejście Suso i Mauriego.

luigi 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:36   

Bez znaczenia, większe nadzieje wiązane są z wyżej wymienioną dwójką niż z Japończykiem

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:49   

Nie pomyliłem się.
Było wreszcie! miło i przyjemnie. Jakże pięknie widzieć Milan, przy którym widnieje cyfra 4.
Nie mam jakicholwiek zastrzeżeń dla drużyny. Zagraliśmy świetne spotkanie z dominacją od początku do końca. Strata gola po faulu (?) Poliego. Zdarza się, Eder w końcówce trochę się obudził ale w dzisiejszym meczu Sampdoria była totalnym dnem. Dawno nie widziałem tak bezradnego zespołu, który kompletnie nie istniał na murawie.

Donna 5,5 - Abate 6,5, Alex 6,5, Romagnoli 7, Antonini 6,5 - Cerci 6,5 (Honda 6), Kucka 6,5 (Poli 5,5), Montolivo 6,5, Bonaventura 7 - Bacca 5,5, Niang 7,5 (Adriano 7).

Pojechałem z ocenami, mały minus dla Donny za słabe wybicia nogą, nad którymi musi popracować :) Reszta cacy.

selhaard 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:50   

na taki mecz i kakao wystarczy :lol2:

nawet nie o te 4 bramki mi idzie, a o ten zwarty blok defensywny (głupi Poli...). to mnie cieszy najbardziej.

baardzo mi miło. dziękuję Milanie!

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:52   

luigi napisał/a:
Prowadzimy 4-0 w 80 minucie, po co wpuścić Suso, albo Mauriego, lepiej wprowadzić pierwszego do odstrzału Hondę, z którym prawie napewno rozstaniemy się za 1,5 miesiąca :wall2:

Czułbym się nieswojo, gdyby nie udało się znaleźć przy zwycięstwie 4-1 jakiegoś czarnego punktu w naszym wieczorze :)

O samym meczu: Jack jak zawsze na propsie. Naprawdę nie ma wstydu. Uważam, że strasznie się rozwinął. Niech trzyma formę, a będziemy mieć z niego jeszcze długo pociechę. Fajnie Niang, ukłuł dwa razy, odpowiadając mi na pytanie, dlaczego wyszedł w wyjściowym zamiast LA. Choć znowu Brazylijczyk pokazał, że jest świetnym jokerem i zawsze można na niego liczyć. Aż mi się przypomniał Tomasson ;-) Słabo niestety Bacca. Drażni mnie jego gra od kilku spotkań - mało produktywny, a nikt nie powie, że był odcięty. Dodatkowo zmaścił setkę. Cerci też przyzwoite spotkanie. W obronie bez zarzutu, ale i Sampdoria nie bardzo naciskała.

Dobry mecz, oby tak dalej. To co cieszy najbardziej, to, że po ułożeniu defensywy, wreszcie zobaczyliśmy mecz z fajną, kombinacyjną grą w ofensywie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale upatruję w tym nadziei na kolejne spotkania.
lì a casa il cuore sentirà!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:55   

Luiz Adriano przez kilkanaście minut bardziej widoczny, niż Bacca przez cały mecz - nieco niepokojące.
Tym razem nie było ciężkiego powrotu z kadry i rzucenia na głęboką wodę Carlosa na mecz z Juventusem...
W każdym razie, tak grający Milan można oglądać :minigun:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:57   

Też Wam serducho przyspiesza, gdy obroncy podają do Donnarummy? Gigi jest trochę Didowaty w grze nogami. I nie chodzi mi tylko o wybicie z pierwszych minut.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 22:58   

Bacca był bardzo widoczny w meczu ale nieskuteczny i w dodatku brakło mu kilka razy tego przysłowiowego czegoś. Albo o drybling za dużo albo o dotknięcie piłki za dużo. I ta zmarnowana seta....
Adriano wszedł na zmęczonego rywala i zmiażdżył go kilka razy. Mocne wejście, w dodatku zakończone bramką.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 23:00   

Bramka Luiza Adriano trochę fartowna. Poza tym sam zmaścił setkę po podaniu Antonellego. Niemniej jednak występ na plus.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 23:18   

Bacca dzisiaj faktycznie slabiej ale swoja robote robil. Nie ma watpliwosci jak dla mnie Niang zawodnikiem meczu,Jack,Cerci tez mi sie podobali. Luiz Adriano wykorzystal dobrze szanse jaka dostal ale spartolil setke ktora bez problemu powinien wykorzystac. Jednak jesli widzi sie taki wynik to wszystko mozna wybaczyc :piwo:
Dzisiaj druzyna zagrala super zawody a terminarz jest teraz po naszej stronie. Wiecej takich meczow a po paru nastepnych kolejkach powinnismy zadomowic sie w miejscach gwarantujacych Puchary.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 00:26   

luigi napisał/a:
Bez znaczenia, większe nadzieje wiązane są z wyżej wymienioną dwójką niż z Japończykiem

Nie.
Ty wiazesz z nimi wieksze nadzieje, to roznica.
Sam mecz zaskakujacy, dla mnie przynajmniej. Nie spodziewalem sie ze mozemy az tak rozjechac Dorie :hmm:
Oby potwierdzic to w kolejnych spotkaniach w tym roku

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 01:22   

VelenoRosso napisał/a:
luigi napisał/a:

Nie.
Ty wiazesz z nimi wieksze nadzieje, to roznica.

Ot, to. Ja tam np. żadnych nadziei z nimi nie wiążę - kolesie do odstrzału, a Hondę, choć większość pewnie się nie zgodzi, ja bym zatrzymał, a przynajmniej dał mu wypełnić kontrakt, którego jeszcze 1,5 roku zostało (bo uważam że prędzej jemu trafi się forma jak choćby z początku zeszłego sezonu niż tym dwóm Panom choćby zbliżona kiedykolwiek).

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 10:27   

Zauważył ktoś dobry występ kapitana? Montolivo zagrał bardzo fajne zawody w destrukcji. Odebrał najwięcej piłek ze wszystkich graczy na boisku ani razu przy tym nie faulując. Najczęściej w Milanie był przy piłce (obok Bonaventury, który miał o trzy kontakty więcej) i spełniał rolę takiego niezłego tempomatu. Inna rzecz, że niewiele kreował, ale jako defensywny pomocnik zagrał całkiem nieźle.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 11:20   

Nic nie wskazuje na to, by Milan pożegnał Keisuke przed latem. Chyba wyszli z założenia, że już lepiej wypchnąć Suso i Mauriego, którzy nie nadają się nawet na zmienników.
Pierwszego Liverpool oddał bez żalu, drugi przychodził jako ktoś na przyszłość, ale najpierw to trzeba go wysłać na wypożyczenie, żeby gdzieś w miarę regularnie kopał.

O Suso wiadomo tyle, że kilka razy zagrał w hiszpańskiej młodzieżówce i wypożyczony z Liverpoolu miał przebłyski, grając w Almerii. Rok 2013, później cisza.
Jose Mauri grał, bo łatał dziury w sypiącej się Parmie, w której nikt nie płacił i niewielu chciało pewnie tam kopać. Zaliczył cały sezon, ale o powołaniach do jakiejkolwiek młodzieżowej kadry po tych występach, to nie słyszałem... przesunięty do kadry A wprost z Primavery. Póki co ma 19 lat i ciężko cokolwiek o gościu powiedzieć.

Gdyby nie powiększone ławki w lidze włoskiej, ani Suso, ani Mauri by się na nich w ogóle nie zmieścili, mimo wszystko nie powinno dziwić, że Honda stawiany jest wyżej.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 11:37   

Ma ktos moze link do jakiegos przyzwoitego skrotu? Bede bardzo wdzieczny.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 11:40   

Niestety kolejny raz nie mogłem oglądać, ale bardzo miło widzieć czwórkę z przodu i jeszcze widzieć, że także wszystkie statystyki za nami przemawiały. Co prawda Doria nie ma teraz formy, ale mimo wszystko to niewygodna drużyna, ma kilku ciekawych graczy i to właśnie w nich upatrywałem tych, którzy mogą nam urwać punkty do świąt. A tu proszę, przyjemny spacerek.

Cieszy pozytywny Niang i Bonaventura, fajnie też, że Adriano się odnajduje jakoś. Na pierwszym miejscu stawiam atmosferę w drużynie, więc ważne, żeby zawodnicy, którzy mniej grają, czuli się potrzebni, a nie przegrani. To samo dotyczy Cerciego, który może nie jest jakimś czołowym graczem, ale zaliczył duży postęp i trochę mniej ma skwaszoną minę ostatnio ;)

Prawdopodobnie przeskoczymy Sassuolo, bo nie sądzę żeby wygrali z Fiorentiną. A potem mamy trzy ostatnie drużyny w tabeli i jeśli chcemy się liczyć, to musi być 9 punktów. Gorsza wiadomość jest taka, że przed nami są (będą) już same poważne drużyny. Jeśli nic nie zepsujemy do końca roku, zacznie się już naprawdę poważna walka.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 13:16   

SineCere napisał/a:
Zauważył ktoś dobry występ kapitana? Montolivo zagrał bardzo fajne zawody w destrukcji. Odebrał najwięcej piłek ze wszystkich graczy na boisku ani razu przy tym nie faulując. Najczęściej w Milanie był przy piłce (obok Bonaventury, który miał o trzy kontakty więcej) i spełniał rolę takiego niezłego tempomatu. Inna rzecz, że niewiele kreował, ale jako defensywny pomocnik zagrał całkiem nieźle.

Taaa...i do tego kilka strat i podarków, które inny przeciwnik zamieniłby na co najmniej jednego gola.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 13:59   

theoden92 https://www.youtube.com/watch?v=3KXnxYO2KPk ;) całkiem przyzwoity skrót.

Ew. ten: https://www.youtube.com/watch?v=RqMhXZI5bgM ; nieco gorsza jakość, ale więcej sytuacji ;) .

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 14:43   

bogiel

No często jak wybija to ta piłka leci bardzo nisko, może to wynika z braku siły z racji młodego wieku.

Co do Adriano to On tak ma albo się wstrzeli albo partaczy te setki. Mi jak zwykle podobał się Bonaventura jak jest przy piłce to czuje się spokojniej bo wiem, że a) nie straci b) zawsze stara się stworzyć coś konstruktywnego.

Jeśli chodzi o mecz wydaje mi się, że Sampdoria zagrała fatalnie a my chaotycznie. Cóż , może to była zapowiedź kolejnych udanych występów, zobaczymy.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 16:18   

Na mnie największe wrażenie zrobiła różnica między przygotowaniem fizycznym Milanu a Sampdorii. Zawsze o te pół kroku szybsi, bark w bark zawsze pozytywnie. No i oczywiście w końcu piłkarze zagrali nieco odważniej a przy tym dokładniej.
Niemniej winiłbym tutaj Zengę. To, jak ten facet rozbił tę fajną ekipę jest straszne. Zwłaszcza, że ucierpiał na tym trochę ranking UEFA. Przed Montellą jeszcze dużo pracy.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 22:45   

Gandalf napisał/a:
No często jak wybija to ta piłka leci bardzo nisko, może to wynika z braku siły z racji młodego wieku.

To samo zauważyłem dziś w przypadku Buffona, któremu z racji zaawansowanego wieku rozpadły się mięśnie w nogach.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 29, 2015 22:57   

Jeżeli mowa o podaniach naszych golkiperów to wole te niskie, ale celne podania naszego Gigiego, aniżeli to co wyprawia Lopez, który wali niemal na oślep. Byle dalej, a nuż komuś spadnie na głowę/nogę.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 30, 2015 11:28   

To ciekawe, bo po przyjściu Lopeza wszyscy mówiliśmy, że nareszcie wznowienia są sensowne i precyzyjne, nie to co wykopy na oślep Abbiatiego ;)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 30, 2015 12:24   

Bo w paru ostatnich meczach Lopez źle wykopał piłkę, wszedł młody Gigi który na samym początku parę razy dobrze wybił to czas pohejtować. Poczytaj w tematach meczowych jakie były spusty do imponującej gry nogami Gigiego, teraz zaczyna się nerwówka gdy ma piłkę przy nodze ;)

Forumowiczów nie ogarniesz ;)

Odpowiedz do tematu