ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 10:01   

Camill napisał/a:
Skoro obecnie jesteśmy praktycznie pewni, że nie awansujemy do LM a o spadek będzie równie ciężko, to może warto dać młodemu więcej minut w obecnym ustawieniu?

Hm, wierzysz w to, że klub/trener/zarząd przyjmie takie założenie i nastawimy się już na luźne granie, o pietruszkę i eksperymenty już na przełomie roku? Mi ciężko w to uwierzyć, nawet mimo tego, że też uważam ten sezon ligowy już za stracony. Choć matematycznie do tego "nędznego" 6 miejsca nie mamy tak daleko i wciąż lekko możemy (możemy?) je zająć. Myślę jednak, że co by się nie działo, to nie będzie odpuszczania i eksperymentów (choć regularne granie Cutrone tym nie jest jak dla mnie).
Camill napisał/a:
tylko ja odniosłem już w lecie wrażenie, że niepotrzebnie się go pozbywamy?

mi go jakoś nie żal, moim zdaniem problem obecnie jest w jakości a nie ilości czy braku jeszcze jednego napadziora

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 10:15   

Camill napisał/a:
Generalnie wychodzi na to, że przydałby się jeszcze jeden rezerwowy napastnik - Lapadula jak w pysk strzelił... tylko ja odniosłem już w lecie wrażenie, że niepotrzebnie się go pozbywamy?

Jeżeli żałowałem latem czyjegoś odejścia, to właśnie Bravehearta i Juraja, ale wydawało się, że na ich miejsce przyszli lepsi jakościowo gracze. I ta jakość pewnie się nie zmieniła, tylko różnica jest w kondycji fizycznej i mentalnej między Lapadulą a Kaliniciem czy Kucką a Kessie... Ogólnie rzecz biorąc, Lapa mógł zostać jako czwarty napastnik.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 10:17   

zino napisał/a:
mi go jakoś nie żal, moim zdaniem problem obecnie jest w jakości a nie ilości czy braku jeszcze jednego napadziora

Wiesz, przy grze dwójką z przodu i ewentualnej dłuższej kontuzji trzeciego, to jest już jakiś problem...

MK92 napisał/a:
I ta jakość pewnie się nie zmieniła, tylko różnica jest w kondycji fizycznej i mentalnej miedzy Lapadulą a Kaliniciem czy Kucką a Kessie...

Dlatego Lapadulę traktowałem zawsze jak solidnego jokera...

Kessie na tym poziomie to jeździec bez głowy... choć już nie tak nieprzytomny jak za Montelli...

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 10:42   

Przy grze dwójką z przodu tak, ale my póki co sami nie wiemy chyba, czy chcemy grać dwójką - jak czasem w LE czy CI, czy jednym jak w SerieA. Częściej gramy jednym, Kalinicem póki co, więc Lapadula by chyba za dużo nie pograł. Nawet gdyby miał być 4 napastnik, to jakoś Lapa mi do "odradzającego się Milanu" nie pasował. Nie ta jakość - choć z perspektywy czasu widzimy, że kto tą jakość z nowych daje? :wall2:

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 10:49   

Nie wiadomo... gdybyśmy zostawili Lapadulę, to najprawdopodobniej nie byłoby miejsca dla Cutrone :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 11:03   

Dokładnie, Cutrone pewnie by nie powąchał boiska za często.
Jeśli żałuję odejścia kogokolwiek, to wyłącznie Kucki. Jego ograniczenia były oczywiste, ale teraz by się bardzo przydał taki walczak, który w razie potrzeby miał i strzał i rozegranie na jakimś tam poziomie. Na dziś Kessie nie jest w stanie tego dać, chociaż możliwości ma na pewno większe.

Aaa no i żałuję Deulofeu. Śmiem twierdzić, że z nim na boisku byśmy mieli teraz dobre 6 punktów więcej.

Co do ustawienia i wyjściowej jedenastki, mam trochę żal do Gattuso, że nie próbował grać jednym składem. Dobrze żarło jak grał Silva i Cutrone, a na ligę znowu Kalinic... Ani to nie motywuje chłopaków, ani nie daje im ciągłości, ani nic. Takie ruchy to mogą robić ułożone, zdyscyplinowane zespoły, które mają ograne różne schematy z różnym składem. U nas się powinno zacząć od jednego.

Mam dziwne wrażenie, że w dwóch albo i trzech tematach rozmawiamy o tym samym ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 13:20   

Camill napisał/a:
Przecież grę 2 napastnikami już przerabialiśmy w tym sezonie. A teraz spójrzmy na to tak: Kalinic jest jakiś przyblokowany, Silva się nie sprawdza, a jedynym miłym zaskoczeniem jest Cutrone. Według mnie Cutrone i Kalinic nie są stworzeni do gry razem, ale chyba sam przyznasz, że piłka w polu karnym bardziej lubi młodego Włocha? Poza tym - naprawdę chcesz wracać do ustawień, w których ani Jack ani Suso nie grali na swoich nominalnych pozycjach? Przecież to był jeden z głównych zarzutów po adresem Montelli...
Ty myślisz o konkretnych schematach, ja o pewnym oszukaństwie. I to oszukaństwie celowo promującym pewną prostackość założeń gry. Borini już jakiś czas temu przestał być kandydatem do ofensywy, bo gra cofnięty po prostu lepiej. Cztery nazwiska graczy odpowiedzialnych za ofensywę brałoby się z grona: 3 napastników, Hakan, Suso, Jack. I wcale nie trzeba tu przesuwać Suso czy Jacka za bardzo. A prostackość założeń wynika z mojej chęci bombardowania przedpola przeciwnika piłkami od Suso, Jacka i bocznych obrońców, a tam niech napastnicy się o to zabijają. Mi szkoda marnować na ławce niezłych napastników, gdy skrzydłowych nie wystrugamy sobie na już, a pomoc po wzmocnieniach na wzmocnioną nie wygląda jeśli chodzi o grę.
zino napisał/a:
Ale jakości napastnika? Kto z ligi jest dostępny i ewentualnie za ile, oraz co tak naprawdę zapewnia? Belotti i Immobile to pewnie górny pułap, o ile w ogóle, naszych możliwości, zwłaszcza jeśli nie awansujemy do LM. W kim mamy szukać ratunku? W Simeone? W Duvalu Zapacie? A przecież to po prostu kolejny rok, gdy jesteśmy zawiedzeni grą napastników. Tradycyjnie wręcz. Nie zgadzam się z dogmatem, że dobry napastnik pewne sytuacje po prostu musi wykorzystywać, bo Dzeko jest dobry i on akurat naprawdę nic w tym względzie nie musi. Może ilość goli wynika więc z tego z kim gra, w jakim zespole? Z innej kultury gry? Kalinic w Fiorentinie był solidnym punktem, może też z konkretnych powodów? Może po prostu dlatego, że grając z Bernadeschim, Chiesą, Ilicicem, Vecino czy Borją Valero grał w lepiej grającym zespole?

To się nie odnosi zresztą tylko do napastników, bo ogólnie do wszystkich. Dlaczego większość dopadła niemoc? Dlaczego Lazio zastąpiło do bólu porządnego Biglię od ręki wyglądającym równie porządnym Lucasem Leivą? Dlaczego obawiam się, że Leiva u nas byłby dotknięty sportowym paraliżem?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 14:17   

carlos napisał/a:
Może ilość goli wynika więc z tego z kim gra, w jakim zespole? Z innej kultury gry? Kalinic w Fiorentinie był solidnym punktem, może też z konkretnych powodów? Może po prostu dlatego, że grając z Bernadeschim, Chiesą, Ilicicem, Vecino czy Borją Valero grał w lepiej grającym zespole?

To się nie odnosi zresztą tylko do napastników, bo ogólnie do wszystkich. Dlaczego większość dopadła niemoc? Dlaczego Lazio zastąpiło do bólu porządnego Biglię od ręki wyglądającym równie porządnym Lucasem Leivą? Dlaczego obawiam się, że Leiva u nas byłby dotknięty sportowym paraliżem?

AMEN

Do przeczytania dla tych, którzy klną na naszych zawodników, że grają źle bo im się pewnie nie chce, bo najemnicy, a gdzie indziej to potrafili. Tak jak swego czasu się mówiło o Lewandowskim, że dla Niemca to strzela, a w kadrze nic. Kadra zaczęła jakoś grać, to i Lewandowski magicznie zaczął pokazywać te same atuty, co "u Niemca".

Zróbmy drużynę, to się okaże, że taki Calhanoglu to jednak jest świetny jakościowy piłkarz, a Kalinic skuteczny napastnik.

zino 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 14:57   

carlos napisał/a:
Ale jakości napastnika? Kto z ligi jest dostępny i ewentualnie za ile, oraz co tak naprawdę zapewnia?

A musimy obracać się w kręgu tylko SerieA? Jeśli tak, to fakt - przyznaję, że szału z wyborem nie było. Immobile nigdy mnie nie przekonywał, nawet w tym sezonie jakoś się nie podniecam nim, ok ma te 15 bramek w lidze, ale z tego 6 z karnych. Ogólnie jego gra, styl do mnie nie trafia i mam wrażenie, może mylne - nie wiem, że w "większym" klubie od Lazio , czyli powiedzmy Milanie (na papierze, historycznie itd, wiadomo o co chodzi). Belotti hm... poprzedni sezon kozak, ale byłem i jestem bardzo ciekawy co pokaże w drugim roku, póki co szału nie ma. Choć oczywiście jest to hot prospect. Po Kalinicu oczywiście też się cudów nie spodziewałem, to napastnik na max 15-18 goli w sezonie. Nam potrzeba chyba jednak jakiegoś grajka typu Aubameyang, może Morata. Oczywiście z soldinym wsparciem pomocników/skrzydeł.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 15:56   

W ramach ciekawostki ten "hot prospect" obchodzi dzisiaj 24-te urodziny

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 21, 2017 12:45   

Patrz, to tak jak moja żona, choć nie 24. Bierzmy go! ;) :king:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Gru 21, 2017 13:12   

Twoja żona to 'Hot prospect'? :)

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 19:56   

21.01.2018 Mecz wyjazdowy z Cagliari, jako materiał poglądowy na temat: gra bohatera tematu na przedpolu.
Ps: to bardziej dla mnie wpis, żebym miał się na co powoływać. :P

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 21:21   

Że to niby szydera, politowanie czy podziw? :lol2:

Bubu 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 21:44   

Raczej notatka naszym kosztem :)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 22:15   

Szybciutko wyszło szydło z worka. Dalej ktoś się łudzi, że mamy w bramce supertalent? Owszem, jest bardzo młody, ale pewnych rzeczy nie jest już w stanie się nauczyć. Może poprawić, ale nie do pożądanego poziomu. Czy będzie o niego bitka w najbliższym oknie? Nie, nie będzie. Bo piłkarskie środowisko przejrzało na oczy. City wyładowało mniejsza kasę za Edersona, niż rzekomo miano kłaść na stół za $ummę. I co? Ano to, że mają w bramce kompletnego golkipera, a my złudne nadzieje. 50 mln od frajerów i bye-bye jak dla mnie...

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 22:29   

Oczywiście, że jest to super talent. Chłopak przebił się w lidze, gdzie nie daje się wiele szans tak młodym graczom w dodatku na bramce. Zobacz, gdzie był Ederson w wieku Gigio. Ederson jest od niego starszy o 6 lat. Nie wiesz jak przez 6 lat Gigio może się rozwinąć. Donnarumma ma dobre warunki fizyczne i świetny refleks, tego nie da się nauczyć, wszystko inne można wyćwiczyć. Wiadomo, że Gigio popełnia błędy, ale który bramkarz ich nie robi? No właśnie żaden. Wracając jeszcze do Twojego Edersona to polecam obejrzeć mecz City z Liverpoolem. :)

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 22:34   

Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie za kilka lat nasz super duper Dżidżio skończy jako średniak w jakiejś Genoi. Sprzedawać go póki naiwniacy dają konkretną kasę.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 21, 2018 22:41   

Możemy tylko spekulować. Może będzie najlepszy, może skończy w Genoi, a może zakończy młodo karierę przez serie kontuzji. Jedno jest jednak pewne chłopak ma papiery na granie i tylko od niego zależy jak się rozwinie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 09:24   

Nie może się już rozwinąć?? Ludzie, on ma 18 lat! O zdecydowanej większości bramkarzy w tym wieku nikt jeszcze nie słyszał, bo grają w młodzieżówkach albo grzeją ławę i podpatrują pierwszego bramkarza, a Gigio od dwóch lat gra w jednej z najlepszych lig świata. To co teraz widzimy to jak big brother, dojrzewanie piłkarza na żywo. On już teraz jest na poziomie ligowej czołówki (no, może akurat nie wczoraj), a jest nadal juniorem. Wyrokować teraz, że nie ma szans się rozwinąć i nauczyć w tym wieku to pomyłka.

Oczywiście nikt nie zagwarantuje, że się wiele nauczy. Nie wiadomo. Ale naprawdę chłopak ma jeszcze dużo czasu.

Inna sprawa, że jak dla mnie jego rozwój widać gołym okiem. Bardzo poprawił celność dalekich wybić, jest mniej niepewny w krótkim rozegraniu, czyli to, czego mu najbardziej brakuje. Nie wiem tylko dlaczego tak słabo zagrał wczoraj, bo faktycznie każde jego wyjście to była tragedia. Jednak nie wyciągałbym wniosków po jednym słabym spotkaniu. On jest dzieciakiem i będziemy obserwować jeszcze bardzo wiele wahań formy.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 09:47   

rafal996, on w tym sezonie naprawdę ma niewiele wspólnego z czołówką ligową. Jak na moje na tle ligi praktycznie się nie wyróżnia. Co nie zmienia faktu, że predyspozycje i czas do zostania kimś wyjątkowym ma.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 11:50   

Jeśli za bardzo nie wyróżnia się na tle ligi, w której mimo wszystko dobrych bramkarzy jest sporo, to już jest spory komplement dla osiemnastolatka.

k_f_c 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 22, 2018 12:31   

Wyróżnia się zarobkami, tu jest w topie nie tylko ligowym ale światowym

Odpowiedz do tematu