ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 15:38   

Muahuahua. Zaczynam mieć podejrzenia, że rodzina D. jest cała stuknięta. Luca1899 skąd masz tego newsa? Toż to już zakrawa na kpinę.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 15:43   

http://www.acmilan.com.pl...za_winia_agenta

luca1899 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 15:54   

pepe napisał/a:
Luca1899 skąd masz tego newsa? Toż to już zakrawa na kpinę.

Milan Eye na fb zacytował jakiś włoski dziennik. No nie mogę pojąć co starszy braci ma w dyńce. Przecież on nigdy by takiego kontraktu nie dostał, nigdzie

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 16:30   

Pepe

Ja to wszystko rozumiem. Tylko spójrz do jakich absurdów teraz dochodzimy: klub nie dementuje plotek - źle, bo coś musi być na rzeczy, klub zajął stanowisko w sprawie - źle, bo gdyby to były tylko plotki to to klub miałby to gdzieś. Płaczemy jak klub sprzedaje utalentowanych piłkarzy za grubą kasę, ale sami chętnie byśmy się pozbyli młodego zawodnika z ogromnym potencjałem z powodu plotek i działań jego agenta świni, który działa zawsze przede wszystkim we własnym interesie.

Latem chłopak najprawdopodobniej popełnił błąd i miał do tego prawo choćby z racji wieku. W dodatku prowodyrem jest jego agent, który obraca na rynku zawodnikami światowej klasy, starszymi i 100 razy bardziej doświadczonymi od Gigio... Chłopaki z CSM zareagowali bardzo ostro, a mogli przecież powiesić transparent o treści: Wybieraj: albo Milan albo Raiola... I nie śpiewać, że jest gównem, bo większość z nich w jego wieku w dupie była, gówno widziała i pewnie groszem przy tym nie smierdziala. Ktoś pisał, że Donnarumma jest słaby psychicznie - ale jakoś w ostatnim meczu tego nie widziałem. Nikt też nie odniósł się do jego pracy na boisku... ktoś może mu coś zarzucić?

Ja oceniam zawodnika przede wszystkim na boisku a potem jako człowieka. W tym momencie jest zamieszanie wokół jego osoby i chłopak ma wszystko w swoich rękach. Z jego oceną wstrzymam się do momentu rozwiązania tej sytuacji, z którejś możliwe wyjścia już wcześniej opisałem.

Boję się tylko, że swoją reakcją kibice pomogli mu już podjąć decyzję... a nikt nie pomyślał że zarówno CSM jak i zawodnik mogą być ofiarami gierek wieprza... Tyle...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 17:01   

Zdecydowanie przychylam się do tego co pisze Camill. Można to było rozegrać znacznie lepiej. Oczekiwać rozsądku od 18-latka, samemu się zachowując jak prymitywy... słabo.

Przeklejam z Milan Eye ciekawostkę:

Donnarumma's family wants him to break his relationship with Mino Raiola. Gigio has not taken a final decision and wants to take few days to reflect on the issue. The newspaper claim that Donnarumma is torn between his love to Milan and his very strong relationship with Raiola's cousin Enzo, who follows him like his shadow and accompanies him in every step for few years. On Wednesday night there was a heated confrontation between Donnarumma's parents and Enzo Raiola. Gigio knows that in order to continue his experience at Milan he must leave Raiola. His Instagram post last night could be a step towards the right direction. Mino Raiola knows he is in a tight corner and for this reason he attempted a studied counter move with his statement against Mirabelli, who is the only Milan-affiliated person that was not on good terms with Donnarumma's family in recent months. Mirabelli is accused of convincing Antonio Donnarumma to sign for Milan when he was on the verge of agreeing a deal with Olympiacos and, subsequently, not keeping his promise [giving Antonio more playing time] [Italian newspaper Metropolis]
lì a casa il cuore sentirà!

pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 17:44   

Camill sporo racji, przyznaję. Zostaje poczekać aż to się zakończy w jakiś sposób, nawet zwykłym wyciszeniem sprawy.
Swoją drogą w tej całej sprawie już też ktoś z nas napomknął swoje zastanowienie - ja również dorzucam - może ktoś się orientuje. Jak to działa - jakie zobowiązania są na linii agent-piłkarz? Czy piłkarz może sobie ot tak zmienić agenta? Zapewne mają podpisaną umowę, a tym samym za jej zerwanie też jest jakaś kara. Ale z drugiej strony słyszałem o wielu przypadkach, że agentem piłkarza jest brat/tato/żona. Tam zapewne umów nie podpisują :) .

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 19:17   

Nie wiem jak to działa, ale moim zdaniem jeśli agent czerpie profity z każdej umowy podpisanej przez klub z zawodnikiem, pewnego razu podpiszą kontrakt na 5 lat to przez te 5 lat może się dużo zmienić, agent tym bardziej, przez te 5 lat agent nie jest za bardzo potrzebny więc moim zdaniem można go zmienić bez większych problemów...

A na miejscu Antonio to ja w każdym możliwym wywiadzie powtarzałbym, jaki jestem wdzięczny Milanowi za ten kontrakt życia i możliwość grania razem z bratem w jego wymarzonym klubie. A młodszemu bratu kazałbym się przymknąć i grać najlepiej jak potrafi i nie kombinować bo może trafić gorzej nawet jeśli by zarobił ten milion na rok więcej. Jest starszy powinien mięć więcej oleju w głowie. :rotfl:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 19:24   

Raiola ma też problem z Milanem, że skończyły się czasy dostawania ponad prowizję (Ely) od Gallianiego przy kontrakcie Donnarumy dostał "tylko" podstawową prowizję

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 22:23   

Witam wszystkich forumowiczów! Moje zdanie w kwestii Donnarummy jest króciutkie: out!

stasio1910 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 07:32   

Camill, trafne argumenty. CSM mogło mniej ostro zareagować, z tym że to pewnie ostre chłopaki są. Tak na serio, to wydaje mi się że trzeba też wziąć pod uwagę, że to są Włochy i trochę inna mentalność niż w Polsce. Krewkie charaktery. Ja też nie uważam, żeby ich zachowanie było idealne. Wina leży przeważnie po środku. Jedni z nas będą po stronie piłkarza, drudzy po stronie kibiców (szczególnie Ci, którzy znają realia grup kibicowskich czyt. jeździli na "wyjazdy"). Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest klub. Gigio nie deklaruje swojego przywiązania do Milanu na każdym kroku i to jest wkurzające. Liczę na to, że zmądrzeje. Każdy popełnia błędy, tym bardziej będąc gówniarzem. Gigio jest z pewnością między młotem a kowadłem. Im szybciej się zdecyduje tym lepiej dla niego. Z jednym można się zgodzić z Raiolą, Mirabelli znalazł temat zastępczy.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 10:19   

Camill, bardzo łatwo zapomniałeś o tym, co się działo latem przy rozmowach o jego kontrakcie. Bo mi pozostało poczucie, że w porównaniu do takiego Kaki (u którego męczyła po pewnym czasie coroczna renegocjacja kontraktu) młody wypadł jak słoń w składzie porcelany. Kaka corocznie zyskiwał na pensji, my zyskiwaliśmy rok kolejny rok jego kontraktu (ale wciąż z horyzontem paro letnim, więc ryzyka odejścia za darmo nigdy nie tu było), a w omawianym przypadku klub stał pod ścianą i przymuszony był tym, że kontrakt w 2018 się kończył. Kaka zarabiał jak piłkarska gwiazda, którą był, Gigio zarabia jak gwiazda, którą może kiedyś będzie.
Camill napisał/a:
Nikt też nie odniósł się do jego pracy na boisku... ktoś może mu coś zarzucić?
Serio to pytanie? Bo ja odwracając je mógłbym zapytać, czy gdyby zamieniono na innego z kilkunastu bramkarzy ligi na pewno zauważyłbyś różnicę w jakości. Zauważyłbyś? Bo ja osobiście wątpię.
I teraz spójrzmy na zarobki piłkarzy ligi, kto i ile zarabia. Spójrzmy na Napoli, popatrzmy na Icardiego, Pjanica, Nainggolana, Hamsika. Coś tu wyraźnie jest nie tak jak powinno. A do tego braciszek, jako wątpliwy bonus.
A Raiola to bardzo sprawny agent, który po prostu odkrył, że dostęp do prawdziwych pieniędzy (nawet w stosunku do piłkarskich pensji), jest w prowizjach transferowych. Jego celem jest podpisanie umowy z kimś, kto te procenty od transferu mu da. I według mnie rodzina młodego to bardzo dobrze wie i widzi.
Mój "szacunek" do bramkarza jest zawieszony aż kolejnej sagi transferowej. Serio. Jakieś słodkie pierdzenie w wywiadach nic tu nie zmieni, bo liczą się czyny. I jak mówiłem latem dla mnie wystarczającą opcją jest solidność w bramce. A solidność można mieć bez finansowych wodotrysków i szarpania się z agentem.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 11:33   

carlos napisał/a:
I jak mówiłem latem dla mnie wystarczającą opcją jest solidność w bramce. A solidność można mieć bez finansowych wodotrysków i szarpania się z agentem.

W pełni się zgadzam! Musimy się szanować, bo w końcu Milan to legendarny klub, który istnieje dokładnie od 118 lat. Żaden piłkarz nie może sobie tak pogrywać z takim klubem, moim zdaniem. Pozycja bramkarza jest o tyle specyficzna, że przy dobrze zorganizowanej grze linii obrony między słupkami nie koniecznie musi stać ktoś wybitny, choć oczywiście bardzo zdolny bramkarz jest zawsze dodatkowym atutem w wielkich zespołach. Co do akcji Curva Sud Milano przed i w trakcie meczu z Hellasem, to ja wstrzymuję się od jej oceny. Wiem tylko, że ci ludzie żyją Milanem na co dzień i na pewno nie jest im przyjemnie oglądać zagrywki Donnarummy i Raioli... Krótko mówiąc, Gigio musi zdecydować, czy jest lojalny wobec Milanu, czy wobec Raioli. Nikt nie będzie przecież w nieskończoność tolerował takiego stania w rozkroku...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 12:09   

Carlos, ale co masz na myśli, mówiąc, że rodzina wie i widzi? Ostatnie doniesienia mówią bowiem właśnie to, że rodzina naciska na Gigio, aby zrezygnował z Raioli.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 12:41   

Carlos

Ja nie chciałem dać do zrozumienia, że uważam go za bramkarza wybitnego i nie porównuję go do innych kolegów po fachu... po prostu uważam, że mamy w bramce pewnego człowieka zwłaszcza na tle ostatnich wyników i postawy reszty zespołu. A że jest bardzo młody i ma zadatki na być może nawet wielkiego bramkarza to już inna historia.

Również byłem zniesmaczony tą letnia historia, wysokością kontraktu Gigio i jego bratem, ale potrafiłem się z tym przejść i ochlonac. Ba zaczęło mi to nawet być obojętne, bo dopóki wywiązuje się że swoich obowiązków na boisku to nie mam mu nic do zarzucenia. Oczywiście ta obecną historia musi znaleźć swój koniec bo nie wyobrażam sobie, że przy okazji każdego mercato historia będzie się powtarzać. Możesz być pewien, że jeśli teraz lub w niedalekiej przyszłości Donnarumma nie puści wieprza kantem to przy najbliższym mercato - o ile znowu odstawia taka szopke - będę pierwszą osobą , która rzuci kamień...

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 17:37   

Majkel napisał/a:
Carlos, ale co masz na myśli, mówiąc, że rodzina wie i widzi?
No chyba wiedzą jak to się stało, że ich dzieci dostały po takim kontrakcie, prawda? Z cv starszego i doświadczeniem młodszego myślę, że kwoty o połowę mniejsze można byłoby uznać za logiczne. A tak logika klęka.
Camill napisał/a:
Również byłem zniesmaczony tą letnia historia, wysokością kontraktu Gigio i jego bratem, ale potrafiłem się z tym przejść i ochlonac. Ba zaczęło mi to nawet być obojętne, bo dopóki wywiązuje się że swoich obowiązków na boisku to nie mam mu nic do zarzucenia.
Jakiś czas temu widziałem statystyki, no albo słyszałem jak się ktoś na nie powołuje - nie pamiętam, że ma/miał jedną z najsłabszych średnich w lidze jeśli chodzi o ilość puszczonych goli do ilości strzałów na jego bramkę. Zresztą przez pensję właśnie zacząłem go traktować inaczej niż rok temu, gdy rozumiałem istnienie parasola ochronnego. Teraz nie rozumiem, dlaczego miałby on wciąż być trzymany nad nim.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 18:41   

Statystyka jednak nie zawsze oddaje pełny obraz sytuacji. Może średnią ma gorszą, ale nie dlatego, że broni słabiej. Ot, pech. Moim zdaniem jednak mniej wpuszcza takich bramek, przy których może cokolwiek zrobić, niż w poprzednich sezonach.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 19:33   

Majkel napisał/a:
Statystyka jednak nie zawsze oddaje pełny obraz sytuacji. Może średnią ma gorszą, ale nie dlatego, że broni słabiej. Ot, pech. Moim zdaniem jednak mniej wpuszcza takich bramek, przy których może cokolwiek zrobić, niż w poprzednich sezonach.

Moim zdaniem poprawił również grę nogami, jego wykopy są dosyć celne.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 16, 2017 20:43   

Jak dla mnie, to poprawił grę nogami i szybkość podejmowania decyzji (i to trafnych) w ostatnim meczu, kiedy wiedział, że każdy kontakt z piłka będzie okraszony gwizdami.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 18, 2017 12:42   

No a jak dla mnie gra nogami podobnie jak wcześniej, wychodzi wciąż nieudolnie (no serio, jak opuszcza pole karne to mam palpitacje serca), a do tego mam wrażenie, że broni mniej trudnych piłek niż w zeszłym sezonie.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 19, 2017 10:04   

Oho, za chwilę dojdziemy do tego, że tak w zasadzie to mamy beztalencie w bramce...

Właśnie wyjścia poza pole karne miał zawsze dobre - tylko raz się zdarzyło, że się pomylił.

carlos napisał/a:
a do tego mam wrażenie, że broni mniej trudnych piłek niż w zeszłym sezonie

Dobrze, że przynajmniej Kalinic strzela gole z tych łatwych sytuacji... gdyby nie to, że w tak zabójczy sposób wykorzystuje setki, to pewnie bylibyśmy teraz w strefie spadkowej... :rotfl:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 19, 2017 22:04   

Camill napisał/a:
Oho, za chwilę dojdziemy do tego, że tak w zasadzie to mamy beztalencie w bramce...
Nie, nie dojdziemy. Całe pozaboiskowe zamieszanie z Raiolą w roli głównej możliwe jest tylko dzięki potencjałowi sportowemu Gigio. Nastolatek w bramce to zawsze jest ewenement, a już zwłaszcza w lidze, która nie gardzi takimi, co szybko idą ku czwartej dziesiątce życia. Do tego jego modelowe warunki fizyczne. Talent.
Cytat:
Dobrze, że przynajmniej Kalinic strzela gole z tych łatwych sytuacji... gdyby nie to, że w tak zabójczy sposób wykorzystuje setki, to pewnie bylibyśmy teraz w strefie spadkowej... :rotfl:
Co ma piernik do wiatraka i dlaczego Kalinic a nie Hakan, Biglia, Kessie, Leo czy Silva? Bo chodzi tu raczej o pytanie, dlaczego mało kto wygląda sensownie, a tu znowu diagnoza, że to wina napastnika.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 19, 2017 22:24   

carlos napisał/a:
Co ma piernik do wiatraka i dlaczego Kalinic a nie Hakan, Biglia, Kessie, Leo czy Silva?

Bo go bronisz? Napisałeś nawet kiedyś, że pomimo niemocy strzeleckiej i tak byś go wystawiał w pierwszym składzie... :brew:

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 19, 2017 22:40   

carlos, napisałem to z przekąsem w kontekście tego jednego meczu, w którym na niego gwizdano i przez to piłka ewidentnie "parzyła" go w nogi. Nie poprawił się w zasadzie w żadnym aspekcie i - jak zauważyłeś (a z czym się absolutnie zgadzam) - broni w obecnym sezonie zdecydowanie mniej trudnych piłek. Poza tym, rzadko kto mówi tutaj o bardzo słabej grze nad przedpolu, zwłaszcza gdy uwzględnimy jego warunki fizyczne. Jak dla mnie, pierwsza bramka zdecydowanie go obciąża. Taki np. Lloris sparowałby to na luzie.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 19, 2017 23:09   

Camill napisał/a:
Bo go bronisz? Napisałeś nawet kiedyś, że pomimo niemocy strzeleckiej i tak byś go wystawiał w pierwszym składzie... :brew:
Ja to wciąż podtrzymuję. W obecnej sytuacji grałoby dwóch napastników, on byłby w 90% jednym z nich. Jako alternatywy są 23 letni Portugalczyk, 20 letni Włoch, gramy w Serie A.
Jay-Jay Okocha napisał/a:
carlos, napisałem to z przekąsem w kontekście tego jednego meczu, w którym na niego gwizdano i przez to piłka ewidentnie "parzyła" go w nogi. Nie poprawił się w zasadzie w żadnym aspekcie i - jak zauważyłeś (a z czym się absolutnie zgadzam) - broni w obecnym sezonie zdecydowanie mniej trudnych piłek. Poza tym, rzadko kto mówi tutaj o bardzo słabej grze nad przedpolu, zwłaszcza gdy uwzględnimy jego warunki fizyczne. Jak dla mnie, pierwsza bramka zdecydowanie go obciąża. Taki np. Lloris sparowałby to na luzie.
Tzn. ja wiem, że jestem do niego w pewnym stopniu uprzedzony, bo podtrzymuję słowa, że najlepsze rozwiązania sprawy Gigio zawierają jego odejście w ciągu 3 lat za dobry piniondz, ale staram się jednak odnosić do faktów. A nie wychodzi mi naprawdę, że na tle ligi się wyróżnia.Inna sprawa, że nie wyróżnia się poza Suso zbytnio nikt.
W skrócie, żeby była jasność, to nie jest dobry sezon w wykonaniu bramkarza, który ma jednak umiejętności, talent i agenta, żeby trafić gdzie indziej i w stabilniejszym zespole wyrobić sobie szybciej nazwisko i markę.

Camill 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 20, 2017 09:51   

carlos napisał/a:
Ja to wciąż podtrzymuję. W obecnej sytuacji grałoby dwóch napastników, on byłby w 90% jednym z nich. Jako alternatywy są 23 letni Portugalczyk, 20 letni Włoch, gramy w Serie A

Przecież grę 2 napastnikami już przerabialiśmy w tym sezonie. A teraz spójrzmy na to tak: Kalinic jest jakiś przyblokowany, Silva się nie sprawdza, a jedynym miłym zaskoczeniem jest Cutrone. Według mnie Cutrone i Kalinic nie są stworzeni do gry razem, ale chyba sam przyznasz, że piłka w polu karnym bardziej lubi młodego Włocha? Poza tym - naprawdę chcesz wracać do ustawień, w których ani Jack ani Suso nie grali na swoich nominalnych pozycjach? Przecież to był jeden z głównych zarzutów po adresem Montelli... Skoro obecnie jesteśmy praktycznie pewni, że nie awansujemy do LM a o spadek będzie równie ciężko, to może warto dać młodemu więcej minut w obecnym ustawieniu? Moim zdaniem Kalinic miał swoje 5 minut i jakoś to jego doświadczenie, które miało dawać mu przewagę nad młokosami nie dało zbyt pozytywnych rezultatów.

Generalnie wychodzi na to, że przydałby się jeszcze jeden rezerwowy napastnik - Lapadula jak w pysk strzelił... tylko ja odniosłem już w lecie wrażenie, że niepotrzebnie się go pozbywamy?

Odpowiedz do tematu