ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 18:52   

W skrócie: plan Raioli zakłada dalszą eskalację napięć na linii zawodnik - kibice celem wymuszenia jego wytransferowania z Milanu do PSG lub Juventusu. Za transferem Gigio do Starej Damy opowiada się również Nedved, który jest przyjacielem Raioli. Bianconeri mogliby zaproponować Milanowi ok. 40-50 mln euro + kartę Szczęsnego. Pomiędzy Milanem a Juve panują dobre stosunki i nic nie stoi na przeszkodzie by przeprowadzić kolejną po Bonuccim i De Sciglio operację transferową

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 20:05   

Szczęsnego i kasę za Gigio biorę w ciemno od Juve. :piwo:

Nie wiem jak są skonstruowane umowy z agentami ale nie sądzę, aby ktoś był czyimś niewolnikiem i nie miał prawa głosu w mediach. Nie wiem też jak Hamsik rozstał się z Raiolą ale jakoś to zrobił. Moim zdaniem kontrakt, który dostał Gigio latem to by sobie nawet sam załatwił albo z pierwszym lepszym agentem biorąc pod uwagę jego umiejętności oraz wiek. Grubas do nieczego nie byłby wtedy potrzebny.

Niech w końcu przemówi i powie czy chce zostać i to były plotki (wtedy na pewno wszyscy mu wybaczą, do tego by mógł jeszcze zmienić agenta) albo niech powie, że chce odejść i wtedy żegnamy. Abate też ostatnio jest na równi pochyłej więc też go się sprzeda gdzieś do USA czy Arabów :rotfl:

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 20:44   

Donnarumma na swoim instagramie:

po wrzuceniu w translator...

"To był zły wieczór i nie spodziewałem się tego!
Nigdy nie powiedziałem na piśmie, że doznałem moralnej przemocy, kiedy podpisałem umowę.
Mimo wszystko czekam i zmierzam do następnej gry..forza milan"

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 21:38   

No ale przecież to niemożliwe, "chłopy z CSM" by tak nie zareagowali na podstawie plotek. :lol2:

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 22:07   

Chyba twój skrypt, który pisałeś ci przestał działać. Buahuahua. Się zastanow z 5 razy - co on ma teraz zrobić? Powiedzieć wprost, ze faktycznie tak stwierdzil? To przecież tam by go linczowali nawet zwykli spokojni kibice. Za dużo tych akcji z Donnarumma, nawet jeśli w tym macza swoje palce agent, to faktycznie dla jego dobra zostają dwie opcje - zmiana klubu lub agenta. Wszystko inne źle się skończy. Dodatkowo widać, ze typ jest słaby psychicznie. Obawiam się, ze nie uniesie tego ciężaru.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 22:27   

Mamy już wypowiedzi Mirabelliego, Gattuso i samego Donnarummy dementujące plotki mówiące o tym że zakomunikował władzom cokolwiek podobnego, ale widzę że nawet na moment nie pomyślisz, że CSM mogło zrobić coś głupiego. Łatwiej wierzyć w spiski i tajemną wiedzę. Jak dla mnie dorzucają od siebie dużo do tego cyrku, i nawet jakby to wszystko była prawda to nie patrzyłbym zbyt przychylnie na takie atakowanie własnego piłkarza w czasie meczu.

A o skrypt się nie martw. :) Przesiadłem się na nowego Firefoxa i nie poinstalowałem jeszcze wszystkich dodatków.

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 22:28   

To był kiepski wieczór i nie spodziewałem się tego! Nigdy nie powiedziałem ani nie napisałem, że byłem pod presją gdy podpisywałem kontrakt. Bez względu na wszystko nie oglądam się za siebie i w glowie mam już tylko następny mecz. Forza Milan!

Pepe

Chcesz przez to powiedzieć, że od teraz mamy wierzyć tylko w to co podają mniej lub bardziej wiarygodne media? Zatem zawodnik i Zarząd to kłamcy...? Jeszcze wczoraj szanowaleś piłkarza i śpiewałeś na jego cześć a dzisiaj każesz mu wypierdalać z klubu bo ktoś coś gdzieś napisał czy powiedział? Tak to działa?

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 22:56   

To teraz sobie wyobraźmy hipotetyczną sytuację. Zakładając, że info, które wyszło jest zwyczajną bzdurą albo czyimś celowym kłamstwem. W ten sam dzień albo w następny klub napisał o doskonałych relacjach. Zaraz po tym wychodzi wypowiedź Gigio mniej więcej taka jaką możemy przeczytać powyżej. Na całą sytuację patrzymy w innym świetle. Mirabelli w ten sam dzień albo następny, a nie dopiero po meczu wygłasza swoją wypowiedź potwierdzającą stanowisko klubu dodając informację o ''pewnym dżentelmenie''. Kto jest odpowiedzialny za całe działanie już wtedy wiemy. Nie wierzę, że trybuny ani żaden z nas zareagowałby tak negatywnie. Co najwyżej cały hejt poleciałby w stronę tej grubej świni.
Naturalnie problem istnieje, bo to jest nienormalna sytuacja i coś z tym trzeba zrobić, żeby patologia się nie powtarzała ale zamętu takiego jak teraz nie ma i chłopak nie ma najazdu ze strony fanów.
Oczywiście jest możliwe, że jest jeszcze coś o czym nie wiemy ale jednak odbiór jest inny.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 22:58   

Camill napisał/a:

Chcesz przez to powiedzieć, że od teraz mamy wierzyć tylko w to co podają mniej lub bardziej wiarygodne media? Zatem zawodnik i Zarząd to kłamcy...? Jeszcze wczoraj szanowaleś piłkarza i śpiewałeś na jego cześć a dzisiaj każesz mu wypierdalać z klubu bo ktoś coś gdzieś napisał czy powiedział? Tak to działa?

Od jakiegoś czasu cały świat tak działa, nie tylko w piłce :P

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 23:06   

Jeszcze dodam, że burzę o rzekomym liście rozpoczęła Corriere della Serra ich bym o szukaniu taniej sensacji nie posądzał. Kiedy Tuttosport itp atakowały Milan na temat właścicieli itp, to prostowali te newsy.

Może jakby o tym "liście" pisało Tuttosport też by inaczej do tego podeszli kibice we Włoszech.

Co do wypowiedzi Donnarummy szczerze o dwa dni za późno i też jakoś nic nie mówi.

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 23:12   

miszcz napisał/a:
Od jakiegoś czasu cały świat tak działa, nie tylko w piłce
Spiski? Hipokryzja? No coś Ty... Niemożliwe! :rotfl2: Na kłamstwa/pomówienia powinna być zdecydowana reakcja. Zwłaszcza, że to jest w jego interesie. A nie dziwne milczenie. Klub reaguje tak jak wypada, jak trzeba zachować się marketingowo.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 23:20   

Wiadomo że inaczej by to wyglądało jakby zdementowano to wcześniej, ale co chwila są jakieś plotki i ciężko żeby je wszystkie dementować, bo czytalibyśmy wypowiedzi kogoś z klubu praktycznie codziennie...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 23:26   

Wszystkie? To ile ich było od paru miesięcy? Jak widać po dyskusji tu chyba niewiele. Sprawa śmierdzi na kilomert i tyle.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 23:30   

Novantadue zgadzam się generalnie ale jednak w tym przypadku postąpiłbym inaczej mając na względzie sytuację z lata i kryzys jaki przechodzimy. Poza tym taki jasny i dobitny sygnał z obydwóch stron miałby więcej korzyści niż takie rozwiązanie jakie zostało zastosowane. Chyba, że jak wspomniałem jest jeszcze coś o czym nie wiemy. Poza tym często bardziej nieprawdopodobne i bzdurne rzeczy są dementowane i nikt z tym nie ma problemu...

stasio1910 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 14, 2017 23:46   

Akcja Curvy była potrzebna. Bo powiedzieli prawdę, która niektórych boli. Dlaczego gra u nas Antonio D? Bo zmuszono nasze władze do zatrudnienia go. Trzeba oczyścić atmosferę. A wtedy padają mocne słowa. To nie my powinnismy bronić piłkarza, ale jego agent. Poczynania Mino doprowadziły do obrzucania dolarami, teraz gwizdy i trans. Przyszłość Gigio jest bez Mino lub bez Milanu. CSM chce być może przyspieszyć ten proces. Ja ich za to nie winię bo nie mam prawa. Oni jeżdżą całe życie za klubem a nie za Gigio. On dziś jest tu, jutro gdzie indziej. Kibice zostają na wieki.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 08:59   

Mam takie pytanie, może ktoś śledził sprawę. Nie tak dawno pojawiało się mnóstwo plotek, że Cristiano Ronaldo jest nieszczęśliwy w Madrycie, jakieś akcje że niedoceniany czy tam inaczej niedopieszczony, miał rozmawiać z innymi klubami, miał nie podpisywać kontraktu itd. Tak samo były plotki o warunkach, jakie stawiał Messi. Czy tam było tak, że po każdej plotce ci piłkarze oficjalnie wypowiadali się i dementowali lub potwierdzali? Czy robił to klub za każdym razem? Czy kibice wygwizdywali własnych zawodników?

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 10:08   

Nie zebym byl wielkim zwolennikiem tego co sie ostatnio odwalilo na trybunach wzgledem Dollara ale te pytania zadaj sobie w kontekscie tego jaki statut maja gracze ktorych wymieniles, co osiagneli, jak z nimi bylo w wieku okolo juniorskim i przede wszystkim co uczynili dla swoich klubow.

Daleki jestem tez od grzania sie dzienikarskim pierdololo zwlaszcza wobec tak nosnych medialnie tematow jak przyszlosc bramkarza, ktory ten sezon ma co najwyzej solidny.

Bardziej to czekam na jakies konkretne stanowisko klubu i zawodnika. Dobrze by kazdemu zrobilo aby uciac ta niepotrzebna gowno-burze. Oczekuje spotkania pomiedzy zarzadem, trenerem i moze rada druzyny/kapitanem w celu okreslenia stanowiska na przyszlosc.
Jesli chce tu grac to klub zrobi wszystko aby mu w tym pomoc i sie dalej rozwijac i ma sie skupic na tym na maksa. Zeby tak bylo powinien rozstac sie z Raiola.
Jesli natomiast Milan nie jest na niego na tyle wazny to oswiadczyc ze klub bedzie zmierzal do rozwiazania problemu w inny sposb.
W pakiecie z braciakiem trafiaja oficjalnie na liste transferowa za ok 70mln (szacunkowo:) a miejsce w bramce w drugiej czesci sezonu zajmuje Storari z Plizzarim.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 11:24   

To już czysto zależy od nastawienia. Argument zawsze się znajdzie ;) Dla mnie ich staż czy zasługi nie mają tu aż takiego znaczenia, tak samo kibice mogliby odbierać te plotki jako zdradę klubu jak w przypadku Gigio. A jednak nie przypominam sobie gwizdów czy transparentów (chociaż może były, nie przyglądałem się tym sytuacjom).

Stoję też na stanowisku, że poważni ludzie nie odnoszą się do każdej absurdalnej plotki, jaka się pojawia, bo to im zwyczajnie uwłacza. Ta zasada jest praktykowana praktycznie w każdej branży związanej z osobami publicznymi. Żaden lub mało który aktor, polityk czy sportowiec nie komentuje natychmiast wszystkich insynuacji pudelków na swój temat. Robi się to zwykle dopiero wtedy, kiedy afera staje się bardzo gruba.

Zgadzam się jednak, że Mirabelli wyraźnie zasugerował, że Donnarumma musi zacząć działać i podjąć decyzje. Jest w tym jego wina o tyle, że powinien zdać sobie sprawę już latem, że musi wybrać - albo Milan, albo Mino.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 11:55   

stasio1910 napisał/a:
Akcja Curvy była potrzebna. Bo powiedzieli prawdę, która niektórych boli. Dlaczego gra u nas Antonio D? Bo zmuszono nasze władze do zatrudnienia go. Trzeba oczyścić atmosferę. A wtedy padają mocne słowa. To nie my powinnismy bronić piłkarza, ale jego agent. Poczynania Mino doprowadziły do obrzucania dolarami, teraz gwizdy i trans. Przyszłość Gigio jest bez Mino lub bez Milanu. CSM chce być może przyspieszyć ten proces. Ja ich za to nie winię bo nie mam prawa. Oni jeżdżą całe życie za klubem a nie za Gigio. On dziś jest tu, jutro gdzie indziej. Kibice zostają na wieki.

W punkt! :ok: To jest Milan, a nie jakiś podrzędny zakład pracy w którym można sobie na takie cyrki pozwolić.
Młody coś napisał na Instagramie, ale oczekuję czegoś więcej.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 13:08   

rafal996 napisał/a:
Mam takie pytanie, może ktoś śledził sprawę. Nie tak dawno pojawiało się mnóstwo plotek, że Cristiano Ronaldo jest nieszczęśliwy w Madrycie, jakieś akcje że niedoceniany czy tam inaczej niedopieszczony, miał rozmawiać z innymi klubami, miał nie podpisywać kontraktu itd. Tak samo były plotki o warunkach, jakie stawiał Messi. Czy tam było tak, że po każdej plotce ci piłkarze oficjalnie wypowiadali się i dementowali lub potwierdzali? Czy robił to klub za każdym razem? Czy kibice wygwizdywali własnych zawodników?

Były plotki/doniesienia i wiele razy było dementi zarówno klubu jak i piłkarza/agenta lub wydawane jakieś oświadczenia. Nie jestem w stanie powiedzieć czy za każdym razem bo wiele razy się powtarzały te same informacje.

Przyrównanie Messiego i Ronaldo do Donnarummy jest nieadekwatne, tak samo jak całej sytuacji. Rafał z całym szacunkiem ale odleciałeś w tym porównaniu. I poruszamy się zupełnie w dwóch światach wtedy.

Ale ok. Niech Neymar przyjedzie na Camp Nou z PSG i niech na 2 dni przed meczem w dużej gazecie francuskiej ukaże się info pokroju tego co mogliśmy przeczytać o Gigio. Barceolna za ''pięć dwunasta'' przed meczem wystosuje oświadczenie takie samo jak Milan. Niech Neymar/tatuś agent ( też kanalia ) siedzą cicho tak jak zrobił Gigio/świaniak to się przekonasz jak go kibice przywitają. Może nie wniosą transparentu bo nie będzie to możliwe ale usłyszysz gwizdy, zobaczysz środkowe palce, a na stadionie nasłucha się przynajmniej tyle dobrego co Gigio. Podniesiesz argument, że to już piłkarz obcego klubu. Na to ja odpowiem, że jest to piłkarz, który sportowo dla klubu zrobił dużo i którego wielu fanów ubóstwiało. Nie przeszedł również do Realu tylko do klubu francuskiego więc o żadnej zdradzie ( jak Figo ) mówić nie można.

pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 13:31   

Novantadue napisał/a:
Wiadomo że inaczej by to wyglądało jakby zdementowano to wcześniej, ale co chwila są jakieś plotki i ciężko żeby je wszystkie dementować, bo czytalibyśmy wypowiedzi kogoś z klubu praktycznie codziennie...

Poszukaj teraz choćby tak na szybko w głowie - kiedy ostatnio w związku z jakimkolwiek innym piłkarzem Milanu była taka afera? Powiem więcej - gdyby faktycznie nic takiego miejsca nie miało, to klub nawet nie poczuwałby się w obowiązku do dementowania takich bzdur, bo jak mówisz - czytalibyśmy takie dementi codziennie i klub straciłby całkowicie swą wiarygodność. A jakimś dziwnym trafem klub jednak tym się zajął. I to sporo po czasie, gdy już mleko się rozlało. Prawdy nie poznamy, opierając się na doniesieniach medialnych, cała sprawa jednak wygląda niedobrze. Takie sytuacje, gdy się pojawiają ripostuje się od razu albo w ogóle.

Camill - a Ty doprawdy wierzysz, że klub przekazuje tylko i wyłącznie szczerość w swoich komunikatach? Przecież to jest też gra, jakieś przeciąganie liny na swoją stronę. Wiadomo, że medialnie musi być cacy. Wiesz skąd to wiem na 100 % ? Wszyscy włodarze wszędzie krytykują zachowania kibiców, gdy są agresywne, w tym także i wszelkie pirotechniczne występki. Ale żaden z tych włodarzy nie powie, że się z tymi kibicami klepią po plecach, zapraszają na wigilie, przekazują kibicom cateringi, pule darmowych biletów czy sklepiki klubowe na ich cele. Oficjalnie klub się zawsze odcina, nieoficjalnie to ja wiem doskonale choćby na własnej skórze, jak to wygląda :) . Przecież to są zakulisowe rozgrywki, układy itp., których ominąć nie sposób.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 13:38   

A jeśli chodzi o Ronaldo to niech się w Marce ukażą wypowiedzi Mendesa, w których będzie jechał po klubie z Madrytu, niech zrobi cyrk taki jaki Raiola zrobił latem ale na miarę jednego z z najlepszych piłkarzy świata więc z dużo większymi fajerwerkami niż przy 18 latku. Niech wystosuje absurdalne żądania, np. skoro Donnarumma miał być kapitanem to adekwatnie do klasy i zasług niech żądaniem Ronaldo będzie np. gwarancja na to, że musi wyrazić pisemną zgodę na zakup odpowiednich zawodników do drużyny. Niech później Ronaldo podpisze kontrakt gwarantujący mu zarobi na poziomie top3, klub niech zatrudni do tego połowę jego rodziny. Niech Mendes wylewa dalej co jakiś czas swoje żale w stosunku do klubu jak to Ronaldo miał mieć uczestniczyć w podejmowaniu decyzji transferowych a tak nie jest. W połowie sezonu niech Marca opublikuje informację, że Cristiano kontrakt chce zerwać bo przy podpisywaniu doznał przemocy psychicznej ze strony Pereza. Klub wyda oświadczenie, że wszystko jest cacy, a Ronaldo/Mendes siedzieć będą po całym syfie latem cicho. Wtedy trybuny w Madrycie uświadomią Ciebie co znaczy stwierdzenie, że nie ma nikogo ponad klubem. Klub jest tylko jeden i gdzie jest miejsce Ronaldo i Mendesa w tym wszystkim.

luca1899 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 14:53   

A to słyszeliście? Antonio Donnarumma czuje się oszukany przez Mirabellego, bo miał więcej grać i został PRZEKONANY do przejścia do Milanu, gdy był bliski dołączenia do Olympiacosu. No to są jaja, razem podpisali kontrakt pod presją psychiczną

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 15:03   

To jest akurat mega hit :rotfl:

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 15, 2017 15:08   

Antonio w Olympiacosie ale chyba z Koziej Wólki, bo jeśli chodzi o tą drużynę z Pireusu to znaczyłoby, że ja miałem grać w ekstraklasie :rotfl: . Tego faktycznie nie ma co komentować. Tylko co najwyżej umożliwić mu transfer z dopłatą byle gdzie, żeby się pozbyć pasożyta. A tak poważnie to trafił mu się transfer życia pod kątem sportowym i finansowym więc morda w kubeł nawet jakby cały sezon w domu miał siedzieć przed tv i służył za chusteczkę do wycierania łez młodemu. Mam nadzieję tylko, że gdyby młody odchodził to tylko i wyłącznie z rodziną.

Odpowiedz do tematu