ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
Dark Eldar 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 13:21   

Niektórzy się przejmują i tym się różnią legendy pokroju Maldiniego - a do takiej roli przymierzaliśmy naszego bramkarza - od piłkarzyków.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 13:38   

Gimlord napisał/a:
Nie lepiej pokazywać im lekarzy, naukowców czy strażaków, którzy w przeciwieństwie do kopaczy, wykonują robotę pożyteczną dla społeczeństwa?

Serio pytasz? Ciebie rodzice prowadzali po salach operacyjnych czy laboratoriach?
Uwierz mi, że o edukacje i dobry start w życie swoich dzieci każdy normalny człowiek zadba niezależnie od tego czy będzie on fanem piłkarza, Batmana czy miłośnikiem poezji.
Piłkarze natomiast są osobami publicznymi i normalne, że dzieciak grający w piłkę na codzień utożsamia się z ulubionym napastnikiem czy bramkarzem. Nawet mimo dzisiejszych czasów gdzie media społecznosciowe sprowadziły rolę piłkarza do maskotki lansera celebryty, można znaleźć wiele autorytetów, choćby Robert Lewandowski.
Nikt nie każe być im super fajnymi gościami na siłę, matury też nikt im nie każe robić, ale oceniać to ze swojego punktu widzenia mamy jak najbardziej prawo.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 14:44   

konrad_acm, może i oceniać masz prawo(w końcu dzisiaj wszyscy by tylko innych oceniali/jeździli po nich), ale z mojego punktu widzenia nie powinno Cię to w ogóle interesować. Nie są to sprawy związane z Milanem więc tym bardziej. O edukacji decyduje on sam, ewentualnie przed 18stka jego rodzice.
Może pójdziemy dalej i zaczniemy oceniać zwiazki piłkarzy, to jakie auta kupują i co robią że swoimi pieniędzmi?

Oceniaj sobie co chcesz, ja gardzę tym trendem w dzisiejszych czasach gdy wszyscy tylko wpieprzają się w życie prywatne innych.
Oceniać jako kibice powinniśmy tylko kwestie piłkarskie.
Najbardziej gardzę szkołą, która publicznie szkaluje swoich uczniów za ich osobiste wybory.

Poza tym uwielbianych ludzi bez wykształcenia jest multum.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 14:45   

Gimlord, lepiej, ale... w sumie konrad_acm i Kzr już wszystko powiedzieli :-)

Cytat:
pandoktor - a myślisz, że oni naprawdę się tym przejmują ? Liczy się kwota na koncie, własne przeżycia,a nie to czy jesteś dla kogoś wzorem czy nie.

Masz rację, nie przejmują. I tego właśnie żałuję, biorąc pod wagę ich "nośność".

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 16:32   

Kzr napisał/a:
Dzieci chyba tak nie działają, że powiesz im "to ma być teraz twój wzór do naśladowania" a młokos przestanie wzdychać do CR7 i zechce zostać strażakiem. Młodziaki jarają się wielką piłką to i wzorują się na piłkarzach.
Więc należy im wytłumaczyć, że to ludzie tacy sami jak my wszyscy, którzy też mogą być debilami, nieukami, chciwcami, a w wolnych chwilach zdradzają swoje żony, mimo że całkiem nieźle kopią piłkę.

O tym mówię. O rozgraniczeniu tego, że ktos jest swietnym piłkarzem, ale poza boiskiem jest zwykłą gnidą. Od tego własnie chyba są rodzice, jesli dziecko samo nie potrafi tego pojąć.
konrad_acm napisał/a:
Nikt nie każe być im super fajnymi gościami na siłę, matury też nikt im nie każe robić, ale oceniać to ze swojego punktu widzenia mamy jak najbardziej prawo.
Dlaczego uważasz, że masz prawo oceniać czy osoba, która w życiu nie zamieniła z tobą słowa robi dobrze nie podchodząc do matury, lub kończąc prawo na uniwersytecie w Bolonii? Skąd to przekonanie?

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 07, 2017 17:27   

Gimlord napisał/a:
Dlaczego uważasz, że masz prawo oceniać czy osoba, która w życiu nie zamieniła z tobą słowa robi dobrze nie podchodząc do matury, lub kończąc prawo na uniwersytecie w Bolonii? Skąd to przekonanie?

Ja bym poszedł dalej. Nawet znając tą osobę, zamieniając z nią słowo, jakie to daje nam prawo do oceniania kogoś odnośnie faktu czy zrobił maturę czy nie? To matura daje jakiś glejt na bycie dobrym czy mądrym człowiekiem? To tak jak z chodzeniem do kościoła. Niejednokrotnie ci "wierzący" to większe gnidy niż ateiści. Daleki byłbym od takich uogólnień. Ja na miejscu Donnarummy też nie robiłbym matury i skupiłbym się na staniu się wielkim bramkarzem już jako nastolatek. Ma jeszcze na to niecałe 2 lata.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 20:22   

No dokladnie. Tez nawet bym nie podchodzil. Bo co mam podejsc po to zeby zadowoleni byli dziennikarze??sam wiem jakim jestem czlowiekiem i zadna matura nic nie zmieni. Niektore wypowiedzi dziennikarzy pokazuja jakby byl glupkiem bo nie podszedl do matury. Czyli gdyby tego samego dnia ja zdal to bylby innym czlowiekiem??NIE-tym samym tyle ze z matura.Matura jest potrzebna dla ludzi ktorzy chca pojsc wyzej na studia i zdobyc jakis np doktorat a nie dla chlopaka ktory przez najblizsze 20 lat bedzie gral w pilke i dorobi sie setek milionow Euro. Dla mnie wazniejsze by bylo codzienne kilka godzin treningu niz kilka godzin sisdzenia w ksiazkach.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 23:25   

Telenowela trwa... gość postawił na piłkę, zrobił się wokół niego niezły szum, teraz jeszcze zewsząd chcą doradzać, którą drogą ma iść, nie tylko pod względem sportowym.
Czy u makaronów nazwisko Donnarumma jest już najpopularniejszym, w kontekście piłki nożnej? Niedługo będą pisali, gdzie z agentem jadł obiad i zaczną kminić, czemu tu, a nie kilka miejscowości dalej... :rotfl:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 23:32   

To akurat u Włochów nic szczególnego, jak Chiellini bronił swoją pracę licencjacką z ekonomii to też się media rozpisywały o tym.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 23:39   

Bardzo możliwe, że za rok Donnarumma będzie w Juve.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 23:43   

A co ze Szczęsnym?

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 08, 2017 07:53   

miszcz napisał/a:
Oceniaj sobie co chcesz, ja gardzę tym trendem w dzisiejszych czasach gdy wszyscy tylko wpieprzają się w życie prywatne innych.
Oceniać jako kibice powinniśmy tylko kwestie piłkarskie.

Nie ma już sensu ciągnąć sprawy matury... ale jak prześledzisz 20 stron tego wątku od momentu słynnego nieprzedłużenia to zauważysz, że wszyscy włącznie z Tobą jeździli po Gigio i to za kwestie wyboru drogi kariery czy wysokości pensji, a przecież tak podchodząc do sprawy to jego życie i jego sprawa czy chce mieszkać np. w Manchesterze i zarabiać tryliard funtów.
Sam pisałeś, że szajba uderza mu do głowy, a bycie gwiazdą to "też odpowiedzialność, a nie tylko hajs i panienki."
Także nie przesadzajmy z tą poprawnością polityczną.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 20:53   

Co tu taka cisza?

Hip hip hurrraaaaa!!!

Marco7 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 22:14   

Jak dla mnie nie ma się niestety za bardzo z czego cieszyć. Pensja i kształt kontraktu wskazują na to, że Gigi po prostu przestraszył się siedzenia rok na trybunach i za cenę 6 baniek zgodził się przedłużyć umowę, by za rok dać nam trochę zarobić przy okazji transferu. Pozytyw jest taki, że coś za niego dostaniemy+będziemy mieli jakiś wpływ na to czy pójdzie do Juve czy do zagranicznej ligi. Z drugiej strony będziemy przez rok mieli bramkarza, który myślami może być zupełnie gdzie indziej (a jak broni w takim stanie dał próbkę na Euro21) no i zamiast od początku zgrywać formację obronną za rok znowu czekać nas będzie jej przebudowa. No i co gorsza jak jednak stanie w miejscu, albo zanotuje regres formy, to zostaniemy z najbardziej przepłacanym bramkarzem na świecie

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 22:55   

Yahoo323 napisał/a:
Co tu taka cisza?

Hip hip hurrraaaaa!!!

Dokładnie! ;)

A tak na poważnie, to po tym wszystkim Donnarumma jest mi zupełnie w tej chwili obojętny emocjonalnie. Może to i koniec tej opery mydlanej, ale jestem niemal pewien, że będzie ona odtwarzana w kolejnych ramówkach... Cieszy mnie fakt zawarcia w kontrakcie wysokiej klauzuli odstępnego.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 22:58   

A ja dalej uważam, że jest szansa na opchnięcie go nawet w tym okienku ;)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 12, 2017 07:16   

Marco7 napisał/a:
Pozytyw jest taki, że coś za niego dostaniemy (...) No i co gorsza jak jednak stanie w miejscu, albo zanotuje regres formy, to zostaniemy z najbardziej przepłacanym bramkarzem na świecie

Widzę, że większość już sprzedała Donnarummę za rok. Ale chyba warto się zastanowić - który klub wyłoży tak bajońską sumę za bramkarza? Nie dość, że będzie potrzebna ciężka kasa na transfer, to na wypłatę też trzeba będzie przygotować sporą walutę, a Donnarumma nagle nie zejdzie poniżej pułapu, który sobie teraz wywalczył.
Gigio jest absolutnym zwycięzcą tej batalii. Osobiście żałuję, że Milan go nie opylił choćby za te 30 baniek. Albo nawet posadził na ławie. Nie to, żeby typowi zrobić na złość. Ale nauczyć życiowej pokory. A tak sytuacja jest zgoła odmienna. Donnarumma urósł mocno w piórka, triumfuje, ale jednak całkowicie stracił to, na co już zapracował będąc w młodym wieku - szacunek. Nie wiem czy widzieliście zdjęcia z trybun z ostatniego sparingu Milanu w Lugano - jedna z flag mówi wiele - poznajecie tego pana?

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 08:29   

pepe napisał/a:
który klub wyłoży tak bajońską sumę za bramkarza?

Skoro Manchester City wyłożył za Edersona z Benfiki 35 milionów funtów, to nie widzę problemu, by przy dobrych wiatrach za $$$ otrzymać znacznie więcej, angole są w stanie to zapłacić; Real też się zbliża do zmiany bramkarza.

Co do zdjęcia, to ja tam widzę Rossiego.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 12, 2017 09:01   

Też mi się wydaje że Rossi. Chociaż nie spodziewałem się, że tak o nim akurat pamiętają.

miszcz napisał/a:
Może pójdziemy dalej i zaczniemy oceniać zwiazki piłkarzy, to jakie auta kupują i co robią że swoimi pieniędzmi?
Ależ oceniamy przecież. Oceniamy fryzury, tatuaże, wyskoki pozaboiskowe, zdjęcia z wakacji, skoki do basenu z dachu willi, fajerwerki odpalane w kiblu. Oceniamy wszystko, zwłaszcza jeśli odbiega od przyjętych ram.

nismovsky napisał/a:
A ja dalej uważam, że jest szansa na opchnięcie go nawet w tym okienku ;)
Czy Ty wiesz, jak słodko mi to brzmi? Dla mnie wszystkie najlepsze opcje rozwoju tej sytuacji zawierają odejście młodego za dobry piniądz w okresie do 3 lat.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 09:35   

Powiem szczerze, że mnie to przedłużenie kontraktu w ogóle nie ucieszyło. Donnarumma pozostał w Milanie wraz z niesmakiem jaki budzi jego nowy kontrakt. Niektórzy bagatelizują to ile Gianluigi wraz z Raiolą wynegocjowali, ale fakty są takie, że chłopak stał się 3 najlepiej opłacalnym bramkarzem na świecie po De Gei i Neuerze. Czy umieścilibyście go w rankingu TOP3 najlepszych bramkarzy świata? Oczywiście, że nie, mówimy tu o piłkarzu tylko i aż z potencjałem na bycie w tym gronie.

A co jeśli jego forma spadnie? 3 lata temu Włochy podniecały się młodym bramkarzem Udinese - Scuffetem, w tym momencie niewielu już o nim pamięta. Oczywiście, przypadek przypadkowi nierówny, ale obniżenie lotów przez młodych bramkarzy to nic dziwnego.

Wygranym jest dla mnie bez wątpienia Gigio. Zapewnił swojej rodzinie zarobki na poziomie 7 mln euro/rocznie (ilu piłkarzy z Serie A zarabia więcej?), kontrakt jest 4letni, więc szybciej o rok będzie można wywierać presję na zarządzie w kwestii transferu bądź podwyżki.

Bardzo jestem ciekaw jak zareaguje na to szatnia, szczególnie koledzy którzy będą w najbliższym czasie renegocjowali swoje kontrakty.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 09:52   

carlos, w tym tkwi problem i napędza to dziennikarskie hieny i paparazzich. Mnie nie interesują cudze sprawy. Jedynie sprawy piłkarskie, więc krytyka chodzenia do klubu przed meczem czy ryzykowania kontuzji jest zasadna.

Tylko, że ja jestem dziwny i świat celebrytów, portali plotkarskich(które i tak szanuje bardziej niż zwykłe portale informacyjne) i smutnych ludzi oceniających wszystko u innych - jest mi kompletnie obcy.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 09:56   

Szkoda mi tego dzieciaka. Sprzedał swój szacunek u ludzi za 6 mln rocznie. Finansowo na pewno się ustawił, ale poważnie zachwiał swoją karierą.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:13   

Ja mogę mu wybaczyć aferę i nawet agenta jeżeli potwierdzi swoją wartość na boisku.

Braciszka nie zaakceptuje, nie ma do tego żadnych podstaw. Zaraz chyba będzie się szczerzył do kamery, że kocha Milan. Mam nadzieje, że na San Siro kibice będą mu umilać grzanie ławy jakąś dobrą piosenką :)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:14   

Yahoo323 napisał/a:
Skoro Manchester City wyłożył za Edersona z Benfiki 35 milionów funtów

A ile Gigio ma odstępnego zapisanego w kontrakcie obecnie? Chodziły ploty o 100 milionach eur. To bajońska kwota za bramkarza, powtórzę raz jeszcze. W silnej drużynie wcale nie potrzeba świetnego bramkarza. Wystarczy dobry.

Yahoo323 napisał/a:
Co do zdjęcia, to ja tam widzę Rossiego.

carlos napisał/a:
Też mi się wydaje że Rossi. Chociaż nie spodziewałem się, że tak o nim akurat pamiętają.

Oczywiście. Bramkarski symbol Milanu. 929 minut bez puszczonego gola 24 lata temu, wyśrubowany rekord Serie A. Nie da się zapomnieć.

carlos napisał/a:
Dla mnie wszystkie najlepsze opcje rozwoju tej sytuacji zawierają odejście młodego za dobry piniądz w okresie do 3 lat.

Polać mu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 10:28   

pepe, niestety Buffon jakiś czas temu pobił ten rekord.

Odpowiedz do tematu