ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 19, 2015 21:03   Gianluigi Donnarumma

Jako, że nie ma jeszcze tematu o naszym młodym prospekcie na pozycji bramkarza to pozwoliłem sobie takowy założyć.

Nasi bramkarze, trenerzy działacze rozpływają się w zachwytach nad młodzianem, jednakże nie przypominam sobie by był powoływany do reprezentacji juniorskich. Czyżby macki Mimo tak daleko nie sięgały?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 19, 2015 21:47   

W środę ma zagrać w kolejnych Derbach tego sezonu.

Jak mu dobrze pójdzie to być może posadzi Diego na ławie, ze względu na coraz niższe notowania Hiszpana u Mihy. Co do tego mam mieszane odczucia ale faktycznie forma Lopeza nie rozpieszcza jak w poprzednim sezonie.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Paź 19, 2015 23:10   

lord bass napisał/a:
nie przypominam sobie by był powoływany do reprezentacji juniorskich

Ma 4 występy w reprezentacji U-15 i 10 w U-17. Miał być teraz powołany do U-17 na turniej eliminacyjny do ME, ale ponoć klub poprosił selekcjonera, żeby nie wzywał chłopaka, bo ma dostać szansę podczas TLB.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 07:58   

A nuż odpali i wtedy mamy na kilka lat spokój z pozycją bramkarza. Do czasu, aż ktoś nam go nie wykupi.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 08:14   

Szczerze powiem, jestem wielkim fanem Donnarummy. Ten 16 latek spodobał mi się bardzo w sparingach przed ligą, wygląda na talent czystej wody. Do tego te wszystkie entuzjastyczne opinie na jego temat wzbudzają nadzieję że oto pojawił się nowy Buffon. Pytanie czy już nastąpił czas aby postawić na niego mocno? Wierzę że tak!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 09:45   

Szesnastolatek w bramce, mało macie problemów w drużynie? ;)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 09:53   

Venomik przypomnij mi ile lat miał Buffon jak na stałe wskoczył do składu wielkiej wtedy Parmy?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 10:13   

Miał 18 i pół roku kiedy wskakiwał jako pierwszy bramkarz (sezon wcześniej odnotował kilka występów). Przy czym za rywala miał mocno przeciętnego Bucciego.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 10:45   

Można też inaczej: miał 17 kiedy zaczął regularnie bronić, w debiucie musiał bronić strzały Baggio, Weah'a czy Simone i nie skapitulował ani raz ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 11:12   

Miał 17 lat i 10 miesięcy w momencie debiutu, potem przez pół roku zaliczył kilka występów we wszystkich rozgrywkach. Ciężko więc uznać, że w wieku 17 lat zaczął regularnie bronić ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 14:06   

Nie ma szans, żeby faktycznie zaczął u nas regularnie bronić, ale zakładając, że Sinisa zostanie, to z jego podejściem do młodzieży możliwy jest inny scenariusz. Nie zdziwię się, jeśli za rok Abbiati zakończy karierę, a jego miejsce jako drugiego bramkarza zajmie Donnarumma i będzie raz od czasu dostawał szansę występu. Chłopak faktycznie wygląda na poważny talent i kto wie, może zdecydują się go rzucić na głęboką wodę.

Z drugiej strony, może lepiej by było, żeby poszedł na wypożyczenie? Jest jeszcze w Milanie Gabriel, chociaż on zdaje się właśnie marnuje sezon na ławce.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 14:15   

Zdaje się, że Donnarumma już jest drugim bramkarzem. W Genui to właśnie jemu Sinisa kazał się rozgrzewać, dostanie również szansę jutro w Pucharze Berlusconiego a La Gazzetta spekuluje że może wystąpić przeciw Sassuolo. Zobaczymy jak potoczą się jego losy, trzymam mocno kciuki, w zasadzie z nikim z sektora młodzieżowego nie wiązałem nigdy takich nadziei jak z Gianluigim.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 14:19   

Niby tak, jak się zastanowić to faktycznie. Chociaż sądzę, że w poważnym meczu jednak zagrałby Christian, ale cholera wie.

Bądźmy szczerzy, szesnastolatek jako pierwszy bramkarz w poważnym klubie to jednak kosmos. Ale nie mam nic przeciwko temu, żeby próbować.

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 15:39   

Od siebie powiem, że gościa widziałem raptem w 2 chyba meczach sparingowych i zrobił na mnie mieszane wrażenie. Przede wszystkim nie idzie mu odmówić warunków fizycznych - no gość ma wszystko żeby być dobrym bramkarzem. Natomiast tak wiele się mówi o jego talencie, że ja np. byłem niebywale rozczarowany tym jak bronił karne z bodajże Realem - spodziewałem się gdzieś jakiś błysk tego talentu zobaczyć, a gość albo stał jak kołek, albo przewalał się jak kłoda. Chętnie bym go zobaczył w Serie A, ale może to dlatego że fanem pozostałej dwójki na tej pozycji nie jestem... Zresztą w ogóle na tej pozycji sami ziomale, których nie trawiłem grali przez ostatnie 15 lat (od Sebastiano Rossiego chyba z nikogo nie byłem zadowolony, liczyłem w sumie tylko na Amelię - może to z powodu, że znałem gościa z Livorno; ale zbawieniem nie był).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 17:54   

Myślałem, że akurat Didę kibice Milanu miło wspominają - mimo końcowych sezonów.

milanik 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 19:43   

I tak pewnie jest... Chociaż Nelson będąc bliżej końca swojej przygody z piłką w Mediolanie, trochę krwi napsuł. Jednak ogólnie rzecz biorąc - tak, dałbym dużo, żeby móc znów mieć takiego Didę z początku pobytu w stolicy mody... Zresztą jak za większość Brazylijczyków z tamtej paki.

Co do szesnastolatka - fajnie, że dostaje szanse w takich meczach jak te w Trofeo Berlusconi, ale na ligę za wcześnie... Tym bardziej w momencie, gdy mamy dziury w obronie, tracimy bramkę/bramki co kolejkę... Nie sądzę, żeby młodziak miał nam pomóc zmienić ten stan rzeczy. I podobnie jak cortess - warunków nie można mu odmówić, ale też nie przypominam sobie, żeby jakoś wyjątkowo szefował w sparingach przedsezonowych... chociaż mogłem coś ominąć. Diego Lopez stopniowo dostosowuje swoją formę do partnerów z drużyny, ale za wcześnie, żeby stawiać krzyżyk.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 21:23   

Co innego dać mu grać epizody, co innego zrobić pierwszym bramkarzem. Chcemy pobić jakiś rekord średniej wieku obrony i bramkarza? Jeśli nie, to nie ma co iść po bandzie, przynajmniej dopóki nie pojawi się w tylnej formacji lider.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Paź 24, 2015 23:28   

Peppe Di Sfefano ze Sky donosi, że Sinisa dokonał wyboru i w niedzielę między słupkami zobaczymy Donnarummę. Jeśli informacja się potwierdzi Gianluigi będzie drugim najmłodszym bramkarzem w historii Serie A a pierwszym który wyjdzie w podstawowym składzie.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2015 21:15   

Ciekawe co sobie myśli teraz Gabriel. Wolał być rezerwowym w Napoli i tam pogra trochę w Lidze Europy, ale gdyby został tutaj, to prawdopodobnie on, a nie Donnarumma zastąpiłby Lopeza. Miałby olbrzymią szansę na stałe zostać numerem 1.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Paź 30, 2015 21:27   

Zupełnie się nie zgadzam. Gabriel nie miałby żadnych szans na grę u nas, gdyż nie ma nawet 20% talentu Donnarummy. Gdyby nie Gigione, na bramce nadal stałby Lopez.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Paź 30, 2015 23:31   

Bez przesady z tym Gigione. Gabriel jak bronił, to poza epizodami z Romą, robił to naprawdę dobrze.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 15:30   

Carlo napisał/a:
Zupełnie się nie zgadzam. Gabriel nie miałby żadnych szans na grę u nas, gdyż nie ma nawet 20% talentu Donnarummy. Gdyby nie Gigione, na bramce nadal stałby Lopez.

Ja sądzę, że nawet 10% nie ma.

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2015 15:49   

Spokojnie dajmy młodemu grać niech pokaże ten potencjał. Jeszcze niedawno też takie dwa talenty biegały jeden gra ogony w Monaco a drugi jest nowym ulubieńcem po stracie Bonery :rotfl:

Kojak 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2015 17:23   

Ja tam się zastanawiam gdzie wy wszyscy widzicie ten wielki talent Donnarummy ;) Chłopak zagrał w paru sparingach w których zagrał poprawnie notując parę normalnych interwencji i to by było na tyle. Żadnych fajerwerków, ratowania skóry zespołowi, genialnych wyjść czy skoków pod poprzeczkę.
Fakt że warunki fizyczne ma niesamowite i psychikę na wysokim poziomie bo się nie zesrał, ale żeby od razu robić z niego Buffona to lekka przesada.
W pierwszym spotkaniu w Serie A zawalił wynik przy strzale Berrardiego, w poprzednim spotkaniu miał farta że sędzia odgwizdał faul bo złapać piłki nie umiał. Zapamiętałem jedno dobre wyjście przed pole karne, refleks przy strzale pod poprzeczkę i bycie obitym w klatę przez Paloschiego - coś pominąłem?

O Gabrielu chodziły dokładnie takie same opinie do momentu w którym nie przydarzył mu się babol z Romą, także proponuje wyczilować i nie oceniać chłopaka po dwóch spotkaniach.
Jednego "Maldiniego" już mamy, poczekajmy z mianowaniem na nowego Buffona.

Czekam na hejt.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 31, 2015 17:41   

Kojak napisał/a:
O Gabrielu chodziły dokładnie takie same opinie do momentu w którym nie przydarzył mu się babol z Romą, także proponuje wyczilować i nie oceniać chłopaka po dwóch spotkaniach.

I błędem było odstawienie go po tym babolu, zamiast stawiać na niego dalej. Gabriel pokazał do tego więcej niż Donnarumma, chociażby w towarzyskim meczu, bodajże z Caen. Każdy bramkarz popełnia głupie błędy, niestety nie każdy ma ten komfort, by wyjść za tydzień i sprawić, by ludzie o nich zapomnieli. W Milanie takiego komfortu nie ma.

Odpowiedz do tematu