ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 03, 2018 15:50   

A to już swoją drogą. Ja na pewno pewnej urazy się nigdy nie pozbędę w stosunku do niego. Jednak z biegiem czasu dopuszczam myśli, ze coś tam ze strony F&M też mogło być nie tak.

Tak czy inaczej, w krytyce Gigio czy ostatnio Kessiego ludzie często zapominają, że jeden ma 19 lat, drugi 21. Już pal licho ile zarabiają, ale te błędy, które czasami popełniają po prostu są nieodłącznym elementem ich rozwoju.

Co do zarobków jeszcze, mam nadzieję, że będzie jak u mnie w FM, ta sama płaca przy przedłużeniu, ewentualnie drobna i nic nie znacząca podwyżka :P

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 04, 2018 15:09   

A propos Gigio
Jak ktoś umie chciciaz trochę włoski, to szczerze polecam obejrzeć, można lać ze śmiechu ;)

https://www.iene.mediaset...an_255631.shtml

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 12, 2019 21:30   

Ostatnio media zaczynają coraz częściej pisać o podjęciu przez Milan tej jesieni negocjacji w sprawie przedłużenia kontraktu Donnarummy, który jest najlepiej opłacanym bramkarzem we Włoszech. Ponoć ze strony klubu w grę jedynie wchodzi przedłużenie umowy, która wygaśnie w połowie 2021 roku. Prawdę mówiąc, mam sporo obaw, że te negocjacje mogą być bardzo męczące przez Raiolę, który pewnie zarząda przynajmniej z 8 - jak nie więcej - milionów euro rocznie, zagwarantowanych w nowej umowie, co byłoby nie do przyjęcia nie tylko ze względu na problematyczną sytuację finansową klubu, ale też zdrową atmosferę w szatni. Wiadomo, że raczej niemożliwe jest zmniejszenie zarobków naszego bramkarza, ale obecne status quo powinno zostać zachowane przynajmniej przez kilka najbliższych lat - w ostateczności dać Gigio ten jeden milion w spadku po bracie.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 06:40   

Moim zdaniem znaczna podwyżka, do więcej niż 7 mln netto rocznie, zostałaby zaakceptowana przez zarząd tylko w jednej sytuacji, tzn. w celu sprzedaży bramkarza za większe pieniądze w następnym okienku transferowym. Bez tego w negocjacjach z ewentualnym kupcem bylibyśmy na tak słabej pozycji, że lepiej sobie tego nie wyobrażać.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 07:57   

Nie dziwne, że media piszą, sytuacja jest od dawna jasna. Gigio za rok będzie graczem z rocznym kontraktem i będzie dużo tańszy, niż by mógł być. Dlatego ten kontrakt niemal na pewno zostanie przedłużony w najbliższych tygodniach, maksymalnie do końca roku. Zostanie przedłużony w jednym z dwóch wariantów - albo zawodnik będzie chciał zostać i w związku z tym dostanie symboliczną podwyżkę, albo dostanie sporą podwyżkę i tak jak napisał kamilus, zostanie z całą pewnością sprzedany za grube pieniądze najpóźniej latem.

Jest też trzecia, stosunkowo mało prawdopodobna opcja - totalna wojna Raioli, odmowa podpisania jakiegokolwiek kontraktu i odejście za grosze. W co osobiście bardzo mocno wątpię.

W zasadzie zarówno pierwszy jak i drugi wariant jest dla Milanu korzystny. Albo zyskamy spokój z bramką na parę lat, albo dużo pieniędzy. To bardziej Gigio musi się zastanowić, czego chce.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 08:20   

W jego przypadku kluczowe będą również kluby, które stać na niego oraz gwarantujące mu zarobki. Do tego dochodzą zespoły z topu, grające w LM i potrzebujące bramkarza. Na dzień dzisiejszy jest tylko 1 taki klub: PSG. Wszystkie inne mają bramkarzy. Za rok sytuacja może się zmienić ale raczej nie na naszą korzyść jeśli kontrakt nie zostanie odnowiony. Zobaczymy jak się teraz wszystko potoczy.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 09:11   

plakat33 napisał/a:
Na dzień dzisiejszy jest tylko 1 taki klub: PSG. Wszystkie inne mają bramkarzy.

PSG dopiero co kupiło Navasa, więc jest szansa że to zaspokoi ich potrzeby na jakiś czas. Keylor ma 32 lata, więc nie ma jakiegoś dramatycznego pośpiechu w zastępowaniu go. Chyba że Leonardo się uprze, że chce Gigio.

Niewykluczone że Juve będzie chciało takiego transferu, ale tego wolałbym uniknąć.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 09:34   

Kzr napisał/a:
Keylor ma 32 lata, więc nie ma jakiegoś dramatycznego pośpiechu w zastępowaniu go.

Navas za 3 miesiące kończy 33 lata. W przyszłym roku będzie miał 34 ;) Wiem, że bramkarze mogą grać długo i pośpiechu nie ma ale pewnie lepszy też już nie będzie więc teoretycznie za rok-dwa lata taki Donnarumma byłby idealny.

Juventus ma Szczęsnego i nie widzę żadnego powodu by zamieniali go teraz albo za 2 lata na Donnarumme z podwójną albo potrójną pensją. Chyba że zobaczą w nim nowego Buffona albo na takim poziomie Gigio zacznie grać.

Jay-Jay Okocha 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 09:41   

A tak wszystko ładnie już się uspokoiło wokół niego i w nim samym - zrzucił z siebie presję, ustabilizował formę, wyraźnie wydoroślał i poprawił się czysto piłkarsko (gra nogami). Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że rezerwy jeszcze ma i to być może spore. W tym wieku jest pierwszym wyborem w dużym klubie i zawsze liczącej się reprezentacji. I tak sobie w związku z tym wszystkim myślę, że jednak było by go szkoda oddawać, bo może się tu napisać bardzo ładna historia. Oczywiście nie za wszelką cenę, ale jednak zrobiłbym dużo na miejscu działaczy, żeby został.

Trzeba się liczyć z tym, że jeśli Gigio dostanie wyższy kontrakt, to i Romagnolemu należy się podwyżka do 5 mln. Obydwaj są jedynymi graczami Milanu, po których usługi skłonny by był sięgnąć duży klub i w zasadzie nie wiem, który jest na ten moment dla mnie większą gwiazdą. Zatem jeden nie powinien pobierać pensji dwukrotnie wyższej od drugiego, bo to zaburza hierarchię i może psuć szatnię.

Podsumowując, przedłużyłbym kontrakt i dałbym mu tę podwyżkę nawet do 8 mln i zatrzymał na kolejne lata w przypadku awansu do LM, a w innym razie z bólem sprzedał za minimum 70 mln, gdyby wymagała tego kondycja finansowa klubu. Albo zrobił inaczej - przedłużył kontrakt z takim samym wynagrodzeniem, a max. dwa dodatkowe miliony zaoferował w bonusie uzależnionym od awansu do LM. Romek też czekał dłużej nie będzie, więc tu możemy mieć podobny problem po bieżącym sezonie.

plakat33 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 09:58   

Wiedzieliśmy, że ten moment przyjdzie. Ciekawe jaki będzie finał oraz skutki podpisanej umowy oraz w jakiej atmosferze negocjacje się toczą i toczyć będą. Scenariuszy możliwych trochę jest. Teraz jest moment gdzie można uruchomić wodzę fantazji i snuć scenariusze :P Raiola jeszcze się nie uaktywnił więc cały show przed nami jeśli będą rozbieżności...

Edit: Donnarumma zarabia bardzo bardzo dużo w klubie z problemami i bez sukcesów. Uważałbym na tworzenie w naszym przypadku takich kominów płacowych i jeszcze ich podwyższaniu i jednocześnie tworzenie człowieka ''specjalnego'' w zespole na specjalnych prawach. Tym bardziej, że nadal uważam go za wielki talent ale nie jest to wciąż poziom top światowy, a na takich warunkach u nas jest.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 10:54   

Ja się najbardziej boję Juventusu, bo już chyba rok temu czytałem plotki, że Raiola jest dogadany z Juve by wsadzić tam Gigio za darmo, przy okazji inkasując kilkanaście mln prowizji, podobnie jak zrobił to z Rabiotem. I niedługo się okaże, czy uda się w miarę bezboleśnie przedłużyć umowę (np. podwyżka do 6,5 - 7 mln + sowity bonus za awans do LM), czy też zaczną się cyrki, jak (chyba) 2 lata temu.

A co do podwyższenia pensji dla Romagnolego - jak awansujemy do LM, to nie będzie problemu, a jeśli nie, to też problemu nie będzie, bo na 99% odejdą obaj.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 11:19   

Ilu bramkarzy na świecie zarabia obecnie 6 mln lub więcej?
Ilu bramkarzy jest wartych 50 - 70 mln?

Bierzcie jeszcze pod uwagę, że tu może być szklany sufit. To nie Ronaldo, żeby dla niego robić jakieś mega wyjątki i bić rekordy. Ter Stegen z tego co pamiętam zarabia coś w okolicach 5 mln... Pytanie więc, czy naprawdę znajdą się kluby gotowe wydać tak wiele, żeby Gigio pozyskać? I ile ich będzie? Z góry bym stwierdził, że to będą tylko te najbardziej szastające kasą, angielskie lub PSG. Juventus? Już widzę, jak dają Donnarummie więcej niż 6 mln kontraktu.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 22:00   

Ja również najbardziej chciałbym pozostania Gigio w Milanie na lata oraz zamrożenia jego pensji na poziomie 6-7 milionów euro rocznie. Jednak - jak już powyżej mądrze zauważyliście - scenariuszy jest z pewnością przynajmniej kilka. Gdyby to zależało wyłącznie od samego Donnarummy, to myślę, że zostałby w Milanie jeszcze na wiele sezonów i zarabiał tyle, ile zarabia. Dwa lata temu ten wówczas jeszcze dzieciak był raczej przedmiotem rozgrywki między klubem, agentem i rodziną, a nie suwerennym podmiotem, który sam postawił Milan pod ścianą.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 13, 2019 23:37   

Ja wciąż podyrzymuję swoje marzenie o odejściu Gigio w ciągu 3 lat od pamiętnej szopki z przedłużeniem jego kontraktu. Jak już wyżej wspomnoano to taka pensja to naprawdę rzecz mało spotykana, jeśli idzie o bramkarza. Co więcej sami forumowicze wyrażają opinię, że na obniżkę pensji liczyć się nie powinno.
Co w takiej sytuacji zrobić, jaką mamy obecnie? Klub to ma teraz związane ręce, bo w intetesie Raioli jest NIE PODPISYWANIE kontraktu przed finałem obecnego sezonu. No wiecie, klient musi wiedzieć czy projekt jest poważny czy nie. A wtedy możemy zostać po awasie do LM, albo czekać na fajną ofertę (z 1 rokiem kontraktu).

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Wrz 14, 2019 11:23   

Fajnie by było gdyby Gigio został tu jeszcze długo i stał się w tych barwach najlepszym bramkarzem na świecie, ale jego ewentualne odejście nie będzie mnie tak bolało jak transfery Shevchenki, Kaki czy Thiago Silvy do Chelsea, Realu i PSG. Szopka była już kilka lat temu, ale pewnych rzeczy człowiek nie zapomina.

Bardziej mnie martwi niedawna wypowiedź Alessio o Lidze Mistrzów. Dla mnie Romagnoli to chyba jedyny "nietykalny" zawodnik w tej kadrze.

Oddanie Gigio drogo do innego klubu może być bardzo dobre dla Milanu (z punktu FFP). W takim przypadku nie wyobrażam też sobie, że braciszek zostaje w Milanie. Natomiast Reina ma swój wiek i jest tutaj na niezbyt korzystnych dla klubu warunkach.

Być może już niedługo nie będzie tu żadnego z tej trójki. Dobrych bramkarzy jest sporo, nie musi tu przyjść jakiś młody talent, bo jest Plizzari - trochę zaniedbany ostatnimi czasy, ale przypomniał o sobie i swoim potencjale na młodzieżowym turnieju.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Wrz 15, 2019 16:35   

rafal996 napisał/a:
Pytanie więc, czy naprawdę znajdą się kluby gotowe wydać tak wiele, żeby Gigio pozyskać? I ile ich będzie? Z góry bym stwierdził, że to będą tylko te najbardziej szastające kasą, angielskie lub PSG. Juventus? Już widzę, jak dają Donnarummie więcej niż 6 mln kontraktu.
6 milionów to znów nie aż tak dużo, zwłaszcza jeśli zapłaci się za niego jak za frytki. Nie chcę tu czarno-wróżyć, ale nie widzę żadnego interesu Raioli w przedłużaniu kontraktu przed końcem sezonu, a wtedy: A) wow, gramy w LM, a że młody był ważnym punktem zespołu, więc jest jasne, że chcemy podwyżkę. B) no niestety się nie udało awansować, młodego boli serce, bo chciałby zostać, ale musimy szukać najlepszych sportowych (no bo jakżeby inaczej, nie?) opcji. Wysłuchamy jednak wszystkich zainteresowanych, Milanu także. Nie śpieszy się nam jednak (a zegar odliczający do końca kontraktu tyka coraz głośniej..).

Kzr 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 12:36   

Jak co okno transferowe rozpoczyna się wojna podjazdowa Raioli z zarządem w sprawie kontraktu Gigio. Młody oczywiście deklaruje chęć zostania w Milanie, ale plotki mówią że żądania oscylują wokół 10 mln euro netto na sezon. Z uwagi na długość kontraktu Mino ma zarząd na widelcu, Milan ma w tej chwili bardzo słabą pozycję negocjacyjną, ale Gigio musi wiedzieć że jeśli dostanie taki wysoki kontrakt to jego dni w klubie będą policzone. Nawet przy dostaniu się do LM w następnym sezonie zwyczajnie nie będzie się nam opłacać utrzymywać tak wysokiego kontraktu na pozycji bramkarza. Młody wg mnie jest jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, ale nie jest perfekcyjny i jakoś specjalnie kluczowy do tego by klub się rozwijał. Jeśli teraz dostanie 10 a nawet i 8-9 baniek podstawy (i jakąś śmieszną klauzulę wykupu w przypadku niezakwalifikowania się Milanu do LM, o co zabiega Raiola) to liczę na to, że za rok Milan będzie w LM i w lecie opchniemy Gigio do jakiegoś PSG czy gdziekolwiek gdzie dadzą za niego gruby hajs. Nasz wielbiący Milan ponad wszystko chłopak nie jest moim zdaniem niezbywalny, a jest za to idealną maszyną do dojenia klubu z kasy, co bezwzględnie wykorzystuje pizzaiolo ze znaną sobie subtelnością i gracją.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 13:36   

Pytanie, na ile prawdziwe są te plotki...

W każdym razie skoro Ibra dostał 7m, to należy się spodziewać, że GD dostanie co najmniej tyle. Gdyby z tym wiązało się ustalenie odstępnego na poziomie 50/60m i wyrzucenie brata / zostawienie go, ale maksymalnie z 0,5m, byłbym zadowolony.

Jeśli miałoby być inaczej, widzę Milan, także ten w LM, bez GD w bramce. Jest kilku zawodników wokół których moglibyśmy się wówczas zakręcić, np. Musso albo Drągowski.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 14:07   

Mało kto wie co się dzieje w klubie, wydaje mi się, że sytuacja, w której trwa okienko transferowe na rok przed upływem kontraktu Donnarummy, jest w jakiś sposób kontrolowana przez klub, więc niewykluczone, że jakiś rodzaj porozumienia gdzieś tam już istnieje, bo klub niespecjalnie się spieszy, domykając inne tematy.

Gigio robi cały czas duże postępy i fajnie byłoby, gdyby stał między słupkami jako jeden z symboli odradzającego się Milanu, zapewne ten sezon i fala optymizmu związana z tym i poprzednim okienkiem oraz wynikami Piolego będzie kluczowa dla jego przyszłości. Nikt nie wie, ile jest prawdy w tych wymysłach dziennikarskich co do pozycji negocjacyjnej klubu.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 22:25   

Pozycja negocjacyjna klubu niekoniecznie jest słaba. Rok siedzenia na ławie nie uśmiecha się nikomu, a zwłaszcza młodemu zawodnikowi, który do rozwoju potrzebuje gry jak kania dżdżu. I właśnie to należałoby zrobić w przypadku fiaska negocjacji. Odesłać go do rezerw i niech tam czeka na transfer.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 23:15   

Uważam, że obecnie w grę wchodzą dwie opcje - albo Milan jest tak spokojny w kwestii Donnarummy, bo zakulisowo sprawy z nowym kontraktem są już dograne i pozostały jedynie detale, albo negocjacje z Raiolą są tak skomplikowane, że klub daje sobie jeszcze chwilę na opracowanie strategii. Na pewno żaden z kibiców nie popiera ewentualnej zgody na kontrakt z 10 milionami euro na rękę za rok gry dla Gigio, chyba że miałby on nas po prostu uchronić przed darmowym odejściem zdolnego bramkarza za rok, gdyż po przedłużeniu umowy przynajmniej sporo zarobimy na jego transferze. Z całą pewnością nikt nie może stać ponad klubem, nawet jeśli jest epokowym talentem i jego wychowankiem.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 08, 2020 08:20   

Marco7 napisał/a:
Pozycja negocjacyjna klubu niekoniecznie jest słaba. Rok siedzenia na ławie nie uśmiecha się nikomu, a zwłaszcza młodemu zawodnikowi, który do rozwoju potrzebuje gry jak kania dżdżu. I właśnie to należałoby zrobić w przypadku fiaska negocjacji. Odesłać go do rezerw i niech tam czeka na transfer.

Science fiction.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 08, 2020 10:32   

Jestem spokojny. Co prawda nie sprawdziły się moje przewidywania z postów wyżej, ale zdania zasadniczo nie zmieniłem.

Kluczowa jest wola piłkarza. Nic nie zapowiada, żeby chciał odchodzić, ma tu idealne warunki i najwyraźniej naprawdę jest przywiązany do klubu. Nie odszedł w gorszej sytuacji, więc nie ma powodów, żeby odchodzić teraz, kiedy nastroje są nieco bardziej optymistyczne.

A jeśli zechce odejść, to nie będę płakał. Widocznie tak miało być. Będzie szkoda, ale to nie jest aż tak kluczowa pozycja.

Poza tym, nadal uważam, że niekoniecznie będzie kolejka chętnych po niego - takich, którzy dadzą mu więcej pensji niż w Milanie i gwarancję gry.

Moim zdaniem Raiola powalczy o jak najlepszą kasę, ale ostatecznie piłkarz sam zadecyduje o pozostaniu.

Marco7 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 09, 2020 09:23   

pandoktor napisał/a:
Science fiction.

Możliwe, aczkolwiek nie widzę lepszego sposobu, żeby skończyć z tego typu szantażami, zwłaszcza w wykonaniu Raioli. To nie muszą być rezerwy, to może być ława, ale niestety jak nie powie się dość to takie akcje będą już na porządku dziennym, bo Raiola pokaże się jako skuteczny negocjator i grono jego klientów będzie się tylko poszerzać.

b4ry 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 09, 2020 15:49   

Dzien dobry Panie Drągowski. Nazywam się Paolo Maldni. Chcielibyśmy zaoferować Panu pracę w naszym klubie. Słyniemy ze stawiania na młodych, zdolnych graczy. Proszę popatzreć jak świetnie udało nam się doprowadzić do kapitalnej pozycji Donnarumę. Gwarantujemy Panu grę od deski do deski i zarobki 2 mln ojro. Tylko proszę pamiętać: jeżeli będzie pan bronił za dobrze, to zapewne będzie Pan chciał odejść, albo zażąda srogiej podwyżki. Niestety, nie możemy się na to zgodzić i jak cywilizowany klub zasiąść do negocjacji i rozejść się pokojowo.. Zapewne za to co Pan dla nas zrobił przesuniemy Pana do rezerw, żeby zniszczyć Panu karierę. Już to przerabialiśmy i wyszło świetnie. Proszę się nie przejmować tym jak odmówiło nam z tego powodu kilku innych fajnych graczy. To pomysł rodem od kibiców z Polski. Na pewno się panu spodoba. To jak, podpisujemy umowę ?

Odpowiedz do tematu