ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 01, 2015 02:26   

Rzeczywistość bramkarza jest specyficzna. Dostaje tyle szans pokazania się, ile mu stworzą przeciwnicy i obrońcy. Trudno winić chłopaka za to, że było mało strzałów. Ja wychodzę z założenia, że jeśli wszyscy gremialnie się nim podniecają, to musi być jakiś powód. Jeden czy dwa błędy tego nie zmienią, wręcz są wliczone w koszty. Więc czekam.

Gabriela też nie ma co deprecjonować. Dostał szansę w niższej lidze, wykorzystał ją. Przypadkowych grajków do Napoli nie biorą, nawet a ławkę. W meczach Milanu pokazał wcześniej sporo zalet, więc nie widzę powodów do skreślenia go.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 01, 2015 03:26   

Warte zauważenia jest to, że młodzi bramkarze nie mają zaufania u bardziej doświadczonych obrońców. Taki szczegół na który zwróciłem uwagę(sam jako szczeniak na bramce tak miałem)kiedy Donnarumma miał odebrać wrzucaną piłke w pole karne, ale zagarnął mu ją inny obrońca, przy braku zagrożenia ze strony przeciwnika. W przypadku starszych bramkarzy obrońcy się odsuwają, a taki golkiper jest zawsze królem swojej "piątki".
Nie stawia to młodego bramkarza w negatywnym świetle, tylko po prostu tak jest. Jednakże przy naszej nieciekawej obronie ostatnimi czasy kolejne nerwówki w polu karnym są niemile widziane.
Mimo wszystko gorąco kibicuje, by było tak jak mówił Berlusconi :)

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 01, 2015 07:18   

To dzisiaj na stoperze wybiegnie Romagnoli oraz Ely, do tego De Sciglio i Calabria, więc się dogadają z Hightowerem, tak że będzie chłopak miał mnustwo roboty :ok:

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 17:30   

Kojak napisał/a:
Zapamiętałem jedno dobre wyjście przed pole karne, refleks przy strzale pod poprzeczkę i bycie obitym w klatę przez Paloschiego - coś pominąłem?

Tak, bardzo dobre czytanie gry i świetną grę nogami.

Kojak napisał/a:
O Gabrielu chodziły dokładnie takie same opinie do momentu w którym nie przydarzył mu się babol z Romą (...)

Ciekawa opinia, ja osobiście nie widziałem tak entuzjastycznych opinii na temat Gabriela, chętnie się zapoznam.

https://www.facebook.com/...59740474132099/

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 02, 2015 17:53   

Co to znaczy bardzo dobre czytanie gry? Czy to właśnie nie chodzi o to że potrafił wyjść przed bramkę kiedy trzeba było? ;)

Jak chcesz się zapoznać to wystarczy poszperać w tematach z przed 2(?) lat gdzie grał w podstawowym składzie czy też letnich sparingach.
Na forum Carpi już Cię odsyłał nie będę ;)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lis 03, 2015 14:50   

Tak, opinia internautów zmieniających zdanie co 5 min jest na pewno bardzo wartościowa ;) Uważam zresztą że to kibice internetowi powinni ustalać składy na poszczególne mecze swoich ulubionych klubów na podstawie parametrów z FMa. Nie żadne Mihailovicie i Benitezy.

W sprawie powyższego masz rację: Donnarumma to żaden talent (co my w nim widzimy?) a Bryan Cristante to nowy Pirlo ("zagrywa piłkę na 40 min na duży palec" - tyle że w rezerwach Benfiki) ;)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 03, 2015 22:37   

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Boli Cię to że moim zdaniem jest nieco za wcześnie na taką podnietę Donnarummą? ;)
Rzucasz jakimiś ironiami na temat FMa nie mających kompletnie nic do tematu, a na koniec cytujesz moje słowa o zupełnie innym zawodniku.

Wskazałem Ci gdzie możesz znaleźć "entuzjastyczne" opinie o Gabrielu to teraz Ci nie pasuje że internauci zmieniają zdanie co 5 minut.
Chcesz poczytać opinie "Mihailoviców i Benitezów" to wróć do newsów z głównej z czasów występów Gabriela, pewnie coś by się znalazło.

Cytat:
W sprawie powyższego masz rację: Donnarumma to żaden talent (co my w nim widzimy?)...

Wskaż w którym miejscu napisałem że Donnarumma to żaden talent. A że tak nigdzie nie napisałem to nie próbuj tłumaczyć że tak wywnioskowałeś z moich poprzednich wpisów.

Weź głęboki oddech i uświadom sobie że każdy ma swoją opinię. Nawet jeżeli się z nią nie zgadzasz, i nawet jeżeli Mihajlovic uważa inaczej(co nie oznacza że jest nieomylny).

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lis 03, 2015 23:20   

Argumenty zwolenników tego bramkarza trochę się zapętliły na zasadzie:
ma talent, więc gra
gra, więc ma talent
Ja tam się wolę wstrzymywać z takimi ocenami. Niedawno Scuffet miał być talentem zastępującym Buffona, a później został oddany do drugiej ligi żeby łapał minuty.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 01:24   

Dyskusja jest w tej chwili bezsensowna. Jeżeli prezentuje się lepiej niż Abbiati to nie ma innej opcji na bramce. Do momentu wyleczenia Diego Lopeza on będzie bramkarzem nr 1, a kto wie, może i nawet po jego powrocie. Ciągłość meczowa jest istotna u bramkarzy, więc jest możliwe, że Gigi będzie bronił przez długi czas :)
Jako Milanista mogę tylko trzymać kciuki i liczyć, że zrobi karierę jak ta, którą zrobił Iker Casillas. Iker też wskoczył za starszego i kontuzjowanego bramkarza :)

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 09:49   

Venomik to że Donnarumma ma talent oczywiście nie podlega dyskusji. Chodzi o to, że ten talent jest na tyle duży i już w tym momencie oszlifowany, że Sinisa zdecydował się na wystawienie młodziana w pierwszym składzie w krytycznym momencie sezonu, w chwili gdy jego posada wisiała na włosku. Nie ma tu mowy o sytuacji gdy wszyscy są kontuzjowani i młody gra z powodu braku konkurentów. Po prostu: od jakiegoś czasu prezentuje się on lepiej od Lopeza i Abbiatiego dlatego gra. Co będzie dalej zobaczymy.

Do Scuffeta nie będę go porównywał, bo nie znam sytuacji tego bramkarza, ale już taki Gabriel nie wytrzymuje porównania na żadnej płaszczyźnie.
Jeśli chodzi o porównania do Buffona to faktycznie, póki co jest stanowczo zbyt wcześnie, choć moja dusza i serce kibica pozwalają mi być entuzjastą w tej sprawie ;) To póki co oczywiście myślenie życzeniowe, obym się nie pomylił.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 11:34   

miszcz napisał/a:
Do momentu wyleczenia Diego Lopeza on będzie bramkarzem nr 1, a kto wie, może i nawet po jego powrocie

A to Lopez jest kontuzjowany? Z tego co wiem jest zdrowy i po prostu aktualnie przegrywa rywalizację.

Carlo napisał/a:
Chodzi o to, że ten talent jest na tyle duży i już w tym momencie oszlifowany, że Sinisa zdecydował się na wystawienie młodziana w pierwszym składzie w krytycznym momencie sezonu, w chwili gdy jego posada wisiała na włosku

No właśnie, to jest ciekawe. Nie podważam dobrej formy Donnarummy, ale i tak uważam to za pokerową zagrywkę Mihajlovicia. Postąpił całkowicie odwrotnie, niż zdecydowana większość trenerów, czyli w momencie zagrożenia zaryzykował, zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał... i na razie wyniki bronią tę decyzję. To ogromne ryzyko i jeszcze nie do końca wiadomo, jak to ocenić, ale jedno jest pewne. Zjedzą go, jeśli drużyna zacznie przegrywać, szczególnie przez bramkarza. Ale jeśli wywalczy puchary, media obwołają go geniuszem z instynktem i charakterem.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 11:35   

Trzymam mocno za niego kciuki!!Moze to byc bramkarz Milanu na 15-20 lat. No i sila rzeczy bylby kolejna legenda Milanu,oby niezapomniana...heh ale sie rozmarzylem

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 11:41   

Ja ostatnim entuzjastą młodego zawodnika byłem, kiedy Giovinco stawiał pierwsze kroki w dorosłej piłce. A jeśli chodzi o zawodników usposobionych defensywnie to trzebaby szukać jeszcze dalej.
Ile to już się nasłuchałem: dlaczego nie gra Ariaudo, Sorensen to będzie czołowy obrońca Europy, jak można oddawać Masiego, powinien być wprowadzany do pierwszego składu. Płacz po oddaniu Balzarettiego, bo to drugi Zambrotta. Criscito to już w ogóle.
Dlatego zawsze jestem dosć sceptyczny.
I prawde mówiąc gdybym nie wiedział, że to wielki talent to w meczach nie zauważyłbym nic szczególnego

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 11:44   

rafal996 napisał/a:
miszcz napisał/a:
Do momentu wyleczenia Diego Lopeza on będzie bramkarzem nr 1, a kto wie, może i nawet po jego powrocie

A to Lopez jest kontuzjowany? Z tego co wiem jest zdrowy i po prostu aktualnie przegrywa rywalizację.

Właśnie wyjechał do Hiszpanii na leczenie przewlekłego zapalenia wiązadeł rzepki.
lì a casa il cuore sentirà!

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 11:57   

rafal996, polecam lekturę aktualności z acmilan.pl. Będziesz na bieżąco. (o Lopezie było 02.11)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 15:34   

Ale to jest informacja z teraz, a Donnarumma bronił zanim to zostało ogłoszone. Lopez przegrał rywalizację, a skoro już i tak nie gra, to postanowili zająć się jego niedoleczoną kontuzją. To nie przez nią wyleciał ze składu, przynajmniej oficjalnie.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 15:36   

Venomik napisał/a:
I prawde mówiąc gdybym nie wiedział, że to wielki talent to w meczach nie zauważyłbym nic szczególnego

I to jest własnie dowód na jego talent. Gdy nie widać większej różnicy między nim, 16-letnim debiutantem, a tak znakomitym i doswiadczonym bramkarzem jak Diego Lopez czy Abbiati.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 15:49   

Diego Lopez w obecnej dyspozycji nie daje żadnej gwarancji, patrz wolny z Napoli, czy szmata w Turynie.
Nie będę wróżyć z fusów i nie jestem w stanie stwierdzić, na ile wpływ na jego formę ma rzekoma kontuzja, faktem jest, że zjechał w dół. Niech młody broni, z obsadą bramki było u nas tak samo, jak z grą De Jonga - obaj lecieli na solidnym nazwisku, ale na pewno nie na solidnej grze.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 16:52   

rangiz to już minął miesiąc? Jak ten czas szybko leci...

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 16:53   

rafal996 napisał/a:
ale i tak uważam to za pokerową zagrywkę Mihajlovicia. Postąpił całkowicie odwrotnie, niż zdecydowana większość trenerów, czyli w momencie zagrożenia zaryzykował, zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał

Odnoszę również wrażenie, że dopóki Sinisa nie miał widma noża na gardle, tak długo był za bardzo zachowawczy. Jak mu się zaczęło palić pod nogami, to zaczął podejmować ryzyko i Milan zaczął lepiej grać.
A druga sprawa, to coś w tym talencie musi być. Ma 16 lat a wygrywa rywalizację z Abbiattim i innymi rocznikowo od niego starszymi bramkarzami z Primavery.
A nie miało to być miesiąc bez marudzenia?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 04, 2015 17:02   

Carlo napisał/a:
rangiz to już minął miesiąc? Jak ten czas szybko leci...

Tam było tylko o braku marudzenia, a nie o całkowitym braku wpisów :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 10:10   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Odnoszę również wrażenie, że dopóki Sinisa nie miał widma noża na gardle, tak długo był za bardzo zachowawczy. Jak mu się zaczęło palić pod nogami, to zaczął podejmować ryzyko i Milan zaczął lepiej grać.

Ja wiem, czy zachowawczy. Ely rozpoczynający sezon? Romagnoli do dziś z ogromnym kredytem zaufania? Calabria w kilku meczach? To nie jest zachowawcze, raczej konsekwentnie szuka rozwiązań, skoro początkowa koncepcja nie wypaliła. Stąd testy z De Jongiem na połówce i jego przyspawanie do ławki, stąd utrata pozycji przez Lopeza, powrót skreślonego Montolivo czy Cerciego, stąd też stawianie na Donnarummę.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Lis 05, 2015 13:40   

Co jak co, ale tego, że nie próbuje różnych rozwiązań, boi się zmian i szukania tym samym optymalnego kształtu drużyny, nie można Mihajlovicowi zarzucić. Mało kto postawiłby na Donnarummę kosztem takiego asa jak Lopez. Ja np., gdybym miał szacować ryzyko konsekwentnego stawiania na sprawdzonego bramkarza, który obniżył w ostatnim czasie loty w zestawieniu z ryzykiem wprowadzania do składu kompletnego żółtodzioba (a zwłaszcza w sytuacji, kiedy każdy kolejny mecz jest na wagę złota i może być moim ostatnim), to wyszłoby mi, mimo wszystko, że to pierwsze jest mniejsze. A on zrobił odwrotnie i trzeba tu zaznaczyć, że w odwodzie miał do dyspozycji Abbiatiego. Odstawienie De Jonga tez nakazuje sądzić, iż nikt za samo nazwisko ani zasługi grał nie będzie. Osobiście wierzę, że Sinisa dobiera zawodników do wyjściowego składu w oparciu o kryterium bieżącej formy. To, że czasem może się mylić i nie tafia z wyborem jest jak najbardziej naturalne.

Donnarumma jest wciąż dla mnie dzieciakiem, który w żaden sposób nie udowodnił, że ma większy talent od Gabriela i, że rysuje się przed nim bardziej świetlana przyszłość. W konkursie rzutów karnych w jednym z meczów przedsezonowych wręcz mnie do siebie zniechęcił swoją postawą, ale powiedzmy, że można to w dużym stopniu zrzucić na karb tremy. Oczywiście widzę jego refleks, dużą sprawność przy tym wzroście i dobre rozprowadzanie piłki, ale to jeszcze dużo za wcześnie, żeby widzieć w nim kogoś na lata. Póki co niech gra i przyprawia o ból głowy hiszpańskiego konkurenta...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 14:35   

jarles napisał/a:
Co jak co, ale tego, że nie próbuje różnych rozwiązań, boi się zmian i szukania tym samym optymalnego kształtu drużyny, nie można Mihajlovicowi zarzucić. Mało kto postawiłby na Donnarummę kosztem takiego asa jak Lopez. Ja np., gdybym miał szacować ryzyko konsekwentnego stawiania na sprawdzonego bramkarza, który obniżył w ostatnim czasie loty w zestawieniu z ryzykiem wprowadzania do składu kompletnego żółtodzioba (a zwłaszcza w sytuacji, kiedy każdy kolejny mecz jest na wagę złota i może być moim ostatnim), to wyszłoby mi, mimo wszystko, że to pierwsze jest mniejsze. A on zrobił odwrotnie i trzeba tu zaznaczyć, że w odwodzie miał do dyspozycji Abbiatiego. Odstawienie De Jonga tez nakazuje sądzić, iż nikt za samo nazwisko ani zasługi grał nie będzie. Osobiście wierzę, że Sinisa dobiera zawodników do wyjściowego składu w oparciu o kryterium bieżącej formy. To, że czasem może się mylić i nie tafia z wyborem jest jak najbardziej naturalne.

No właśnie. Na ocenę efektów przyjdzie jeszcze czas, trudno powiedzieć jak Milan wyjdzie na tych eksperymentach, ale już można powiedzieć, że mamy to, czego chcieliśmy. Było narzekanie, że trenerzy podejmują zachowawcze decyzje, że jest stagnacja. Cóż, teraz nie jest. Wygląda na to, że tak naprawdę każdy może zagrać i nie będzie to jakąś wielką niespodzianką, jeśli od następnego meczu podstawowym zawodnikiem stanie się np. Suso. Trener się nie boi takich decyzji i to jest fajne. Oby tylko nie przekombinował.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 05, 2015 17:21   

No I bardzo dobrze. Nie powinno byc czegos takiego ze zawodnik gra padline przez 2-3 mecze I dalej wychodzi w wyjsciowej jedenastce. Nie sprawdziles sie-wprowadzamy zmiennika. I dalej walka o odzyskanie skladu. Bardzo mi sie to podoba. Jesli w druzynie nie bedzie placzkow to tylko przyniesie to korzyść całemu zespołowi.

Odpowiedz do tematu