ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje MŚ - Rosja 2018
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 13, 2015 18:42   Eliminacje MŚ - Rosja 2018

Nie mam pojęcia czy bojkotujecie jak prezes Z.B. czy po prostu eliminacje Was nie interesują, ale jakiś czas temu rozlosowano grupy отборочного турнира Чемпионата мира по футболу 2018. Skoro takie rozgrywki w przeszłości na forum miały swoje tematy, zakładam nowiutki, świeżutki dotyczący eliminacji do pierwszego w historii turnieju MŚ, który odbędzie się na dwóch kontynentach (wszystko dzięki Stadionowi Centralnemu w Jekaterynburgu).

Oczywiście najbardziej interesujące są rozgrywki w Europie, forumowi fani polskiej czy włoskiej reprezentacji chyba nie przepuszczą ich ot tak...

Trochę faktów i szczegółów na początek. 7 grup po 6 ekip + 2 po 5, razem 9. Ich zwycięzcy pojadą do Rosji. 8 najlepszych z miejsc #2 (czyli jedna będzie niejako poszkodowana) zagra w barażach, z których wyłoni się kolejna 4 uczestników turnieju głównego. Jeszcze jedno: ekipa Gibraltaru okazała się zbyt mocna i nie będzie brać udziału w eliminacjach (taki dżołk, oczywiście nie ma jej gdyż jest członkiem UEFA, ale FIFA już nie i nie może brać udziału w jej rozgrywkach).

Do rzeczy (niekiedy pozwolę sobie od razu na osobiste komentarze pod grupami)...

GRUPA A: Holandia, Francja, Szwecja, Bułgaria, Białoruś, Luksemburg
Zdecydowanie najmocniejsza i od razu wiadomo, że ktoś z trójki Holandia, Francja, Szwecja na MŚ nie zagra. Jak się pamięta turnieje z 94 czy 98 to patrzysz na tą grupę a tam 4 zespoły, które walczyły o medale tych imprez...

GRUPA B: Portugalia, Szwajcaria, Węgry, Wyspy Owcze, Łotwa, Andora
Chciałbym żeby wreszcie Węgry pokazały coś więcej, z taką historią aż żal tego kraju. Może jak się uda awansować na Euro i się przetrą tam to powalczą i tu.

GRUPA C: Niemcy, Czechy, Irl Płn, Norwegia, Azerbejdżan, San Marino
Nie podoba mi się ta zmiana, że mistrz musi grać w eliminacjach. Niby z drugiego koszyka wylosowani Czesi, ale Norwegia ma zdolną młodzież, a i Irlandczyków z Północy nie można tu zlekceważyć.

GRUPA D: Walia, Austria, Serbia, Irlandia, Mołdawia, Gruzja
Śmieszyła mnie Walia w pierwszym koszyku i w ogóle obecnie już 9 w rankingu FIFA, liczę na Serbię, która ma tak świetnych piłkarzy w każdym niemal pokoleniu, a seniorska reprezentacja tak kaleczy. Ogólnie nie skreślę w przedbiegach tutaj nikogo.

GRUPA E: Rumunia, Dania, Polska, Czarnogóra, Armenia, Kazachstan
Z takim rozstawieniem Polska mogła trafić dramat, ale los się uśmiechnął. Obecna kadra nie jest na pewno gorsza od tych, którymi dysponują Rumuni czy Duńczycy. Martwi, że z tych niby słabszych trafili Polacy prawie najgorzej, bo taka Armenia czy Kazachstan będą urywać punkty (ściskać kciuki, aby wszystkim po równo) - to nie Andora czy San Marino. Wszystko w zasięgu, ale będzie ciężko awansować.

GRUPA F: Anglia, Słowacja, Szkocja, Słowenia, Litwa, Malta
Mi to wygląda na niezłą bitwę o miejsce barażowe, a i Anglicy nie powinni zakładać, że awansują bez problemu.

GRUPA G: Hiszpania, Włochy, Albania, Izrael, Macedonia, Liechtenstein
Obecna włoska kadra z tendencjami do wtapiania z pachołkami musi się liczyć z tym, że przyjdzie im grać baraże, albo nawet muszą sobie wbić do łbów, że jak będą taki piach grać to MŚ w Rosji obejrzą w telewizji. Znając moje szczęście i to jak los lubi moich ulubieńców katować, to będzie ciężko o 2 w grupie, a w ew. barażu trafią na Francję i w wakacje 2018 mają wolne...

GRUPA H: Belgia, BiH, Grecja, Estonia, Cypr
Belgia, Cypr i Bośnia grają w jednej grupie w obecnych eliminacjach do Euro i średnio im się wiedzie, zważywszy na to, że przecież dopiero co 2 z tych ekip grały na ostatnich MŚ, a za przeciwników mają "tylko" Walię czy Izrael. Może być ciekawie.

GRUPA I: Chorwacja, Islandia, Ukraina, Turcja, Finlandia
Islandia robi ostatnio niezłe wyniki, reszta to niezłe ekipy, tutaj w ogóle nie mam pojęcia jak to się skończy

Temat ogólny dot. eliminacji nie tylko w strefie europejskiej, więc wypada wspomnieć o innych kontynentach.

Oceania - zwycięzca z tej strefy zagra w barażu z 5 drużyną CONMEBOLu, czyli pewno nie zobaczymy nikogo stamtąd na MŚ (nie liczę Australii, bo ta przeniosła się do eliminacji strefy azjatyckiej). Swoją drogą gdyby rozgrywać te MŚ obecnie na piaszczystych placach budowy w Rosji to Tahiti mogłoby zrobić furorę...

Am. Płd. - jedna grupa, 10 ekip, 4 z awansem + 5 w barażach z drużyną z Oceanii. Może być ciekawiej niż zawsze, bo poziom się wyrównał, niegdyś słabsze zespoły teraz podniosły poziom. Zawalczą wszyscy, a w moich marzeniach turniej na rosyjskich boiskach odbędzie się bez udziału Brazylii... :brew:

Am. Płn. - tam koniec sierpnia/początek września już 3 runda. Potem 4, gdzie dołączą już najwyżej rozstawione ekipy, a na koniec finałowa grupa z udziałem 6 drużyn - 3 najlepsze jadą na MŚ, czwarta gra baraż z ekipą z Azji. Pewno Meksyk, USA i ciekawe czy ktoś nowy...

Afryka - żeby uzyskać awans z tej strefy trzeba przebrnąć 3 rundy, w ostatniej 20 ekip podzielą na 5 grup po 4 i zwycięzcy awansują na MŚ. Rozlosowano już rundę 1 i 2, w której dojdzie do ciekawego pojedynku Angola vs RPA (i już wiadomo, że jednego z byłych uczestników turnieju głównego zabraknie w 2018).

Azja - trwa 2 runda, mamy 8 grup, których zwycięzcy oraz 4 najlepsze z miejsc #2 awansują do rundy 3. Tam te 12 ekip podzielą na 2 grupy po 6. Po 2 najlepsze awansują na MŚ, a drużyny z 3-ich miejsc zagrają między sobą o prawo udziału w barażu interkontynentalnym z 4-tą ekipą z Am. Płn. Niektóre mecze póki co zaskakują i możemy być świadkami niespodzianek w tej strefie. Warto odnotować, że FIFA zdyskwalifikowała Indonezję za interwencję rządu tego kraju w sprawy niezależnego związku piłkarskiego.

[EDIT] W Azji 3 runda - pierwsza grupa ciekawa, ale wątpię żeby Korea Płd i Iran dały się komuś wyprzedzić, chociaż te drużyny nieobliczalne jak Chiny, Katar czy Uzbekistan. W drugiej zapowiadają się fajne pojedynki o te 2 premiowane miejsca - Japonia, Australia, Arabia Saudyjska, a reszta też nie jakieś pachoły.

Z Afryki na pewno nie pojadą byli uczestnicy turniejów głównych MŚ jak Togo czy Angola (odpadli w 2-giej rundzie kolejno z Ugandą i RPA). Losowanie grup 24 czerwca i może być ultra ciekawie - Egipt i Nigeria w koszyku 3, Maroko i RPA w 4. Pomyślcie, że w takiej grupie mogą się spotkać np. Ghana, Kamerun, Nigeria, RPA i wszystkie 4 będą się biły o 1 miejsce na MŚ.

PoP 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 11:28   

Piękne pociśnięcie dla Mullera ze strony rzecznika San Marino ^^

http://transfery.info/947...-thomasa-mllera

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 14:00   

Odpowiedź na poziomie gimnazjum, a Muller wcale się jakoś ostro nie wypowiadał i miał rację że takie mecze są bez sensu. Tak patrzę na te zachwyty w internetach nad tym "pociśnięciem" i już pomijając poziom tego czegoś to niektórzy chyba nie wiedzą że w piłce klubowej różne szczeble rozgrywek są właśnie z tego powodu.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lis 15, 2016 15:22   

Novantadue napisał/a:
i miał rację że takie mecze są bez sensu.

I jaka konkluzja? Wywalic San Marino? Zrobic drugą ligę, czy co?

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 16:20   

To już swoją drogą, bo tutaj chodzi o to całe oburzenie San Marino że Muller powiedział na głos coś co chyba każdy myśli o takich meczach. Rozumiem że mogli się poczuć urażeni mimo wszystko, ale taka odpowiedź jest zwyczajnie żałosna w porównaniu do wypowiedzi Mullera.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 16:37   

Jako profesjonalista Muller powinien sobie odpuścić takie komentarze. To są rozgrywki reprezentacyjne i każda drużyna ma prawo grać, nawet jak prezentuje poziom amatorski.
Po drugie to ja się cieszę jak Polska dostałaby do grupy takie San Marino, wiadomo, że to praktycznie na 99% pewne punkty.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 18:05   

STARY TIROWIEC, zgadzam sie w zupelnosci. Nie mozna, bedac mitrzem swiata i zdobywca Ligi Mistrzow rzucac takich tekstow. Ze niby co, pilka nozna to tylko sport dla zawodowcow? Ze Ci slabi maja nie grac? Trener mogl wystawic do gry mlodziez lub zawodnikow, ktorych chce sprawdzic, wiec o co chodzi?
Zaraz ide rozegrac mecz w 4 lidze amatorskiej w Trojmiescie, ale nie wiem, czy ma to sens, skoro to nie Liga Mistrzow.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 15, 2016 18:58   

Równie dobrze można w takim meczu sprawdzić debiutantów i zmienników, a nie biedny Mueller musi grać ;] Równie dobrze mógł odmówić gry/powołania, nie zrobił tego? bo wiedział, że by musiał kończyć karierę reprezentacyjną ...

Mueller jest pod formą i zaczyna chyba frustracja wylewać, bo bramek nie zdobywa

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 16, 2016 10:59   

bounty_fire, dokładnie, miałem praktycznie to samo napisać. Jak mu się nie podoba to niech nie przyjeżdża na zgrupowanie / przekona trenera, żeby go oszczędził w takim meczu.

Piłka dlatego jest tak popularna na całym świecie bo grać w nią może praktycznie każdy. Jak się Muellerowi zachciało elitarnego sportu to niech się przeniesie do F1.

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 07, 2016 18:31   

W sumie mundialu w Rosji to nie dotknie, a ponoć i Katar 2022 jeszcze tego nie doświadczy, ale agencje prasowe dzisiaj podały, że prezydent FIFA - Łysy z FIFA, poprzednio znany jako Łysy z UEFA poparł pomysł rozszerzenia MŚ do 48 drużyn. Format znacząco się zmieni, bo ma być aż 16 grup po 3 zespoły. Po 2 awansują do następnej rundy. W sumie może być ciekawe, bo po grupowych będziemy mieli drabinkę z 32 drużynami. Rozszerzenie o te 16 ekip ma ponoć dotknąć jednak najbardziej drużyny ze strefy Afryki i Azji.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 19:39   

cortess napisał/a:
że prezydent FIFA - Łysy z FIFA, poprzednio znany jako Łysy z UEFA

:D
Skończy się pewnie jak zwykle, liczba spotkań z wynikami 5:0 znacząco wzrośnie...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 07, 2016 23:16   

Niezbyt się palę do tego pomysłu. Już teraz jest stosunkowo dużo spotkań mało ciekawych, ale jednak jest atmosfera piłkarskiego święta i się ogląda. Jak dadzą o 16 drużyn więcej, to runda grupowa zmieni się w de facto eliminacje, a emocje zaczną się gdzieś od trzeciej rundy pucharowej.

Poza tym, moim zdaniem jednak im więcej pucharowych meczów, tym więcej przypadku będzie rządzić tymi rozgrywkami. Jasne, rozgrywki grupowe są mniej emocjonujące, ale bardziej miarodajne. Trudniej wyjść z grupy przez przypadek, niż wygrać rzutem na taśmę jeden mecz, szczególnie w karnych.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 07, 2016 23:54   

No to całą tą fazę "grupową" z masą mongołów, można będzie pominąć i olać oglądanie. Już teraz w pierwszej fazie mundialowej, sporo spotkań to żenada grana przez jakichś dzikusów.
Następnym krokiem niech będzie jeszcze likwidacja eliminacji i wzięcie wszystkich drużyn jak leci, wg rankingu FIFA. Przy takiej zbieraninie nie będzie dużej różnicy, poziom tak, czy tak będzie beznadziejny.
Może do tego czasu coś znajdą na łysego i kolegów entuzjastów, co by podzielili los Blattera :P

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Cze 10, 2017 19:37   

Nie mam telewizora, ma ktoś jakiś pewny link na dzisiejszy mecz?

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 12, 2017 11:55   

jarles obejrzałeś?
Ja się pochwalę, że widziałem na żywo :) Drugi raz miałem być okazję na Narodowym i powiem, że drugi raz pozytywnie. Jedynie czego mi brakuje na kadrze to organizacji dopingu. Szkoda że nie ma jednej wiodącej ekipy na meczu, kiedyś była zasada, że tam gdzie się grało to gospodarze prowadzili doping. Na Narpdpwym mogłaby Legia, ale nie wiem czy byłaby szansa na takie ustalenia. A szkoda bo chaotyczne "Polska, Polska" czy "biało-czerwoni" do znudzenia to za mało na całe 90 minut.
Z meczu to co widzieli wszyscy chyba i opisali: Zieliński, Cionek, Linetty i Mączyński na bardzo wysokim poziomie. Lewy nastrzelał, ale dwa karne to nie jest wielka filozofia, a jak miał setkę to zamiast być kilerem zastanawiał się czy nie jest na spalonym...
I jeszcze jedno: zauważyłem na meczu jednego Milanistę w naszych barwach, a na drugi dzień na zwiedzaniu stadionu jeden z tatuś był z synem w wyjazdówce z tego sezonu. Może ktoś z Was?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 12, 2017 12:39   

Doszliśmy do takiego poziomu, że o meczu eliminacyjnym z Rumunią nie bardzo jest co mówić - zagrali, zrobili swoje, na nic nie pozwolili przeciwnikowi i tyle ;)

Byłoby super utrzymać rekordowe miejsce w rankingu do listopada i mieć rozstawienie na MŚ. Chociaż coś mi mówi, że jak nie stanie się kataklizm, to i tak powinniśmy tam daleko zajść.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 13:42   

Obejrzałem, o dziwo w przeglądarce w naprawdę niezłej jakości. Sam mecz pozytywny z racji wyniku, ale bez większego szału jeśli o poziom idzie. Zrobiliśmy, co do nas należało, a poszło - rzec by można - jak z płatka. Ta reprezentacja jest do bólu pragmatyczna i takie podejście daje awanse do dużych imprez. Mnie to nie przeszkadza

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 12, 2017 18:58   

Kargool, po 90 minucie było ujęcie na kibiców i ktoś akurat nagrywał piłkarzy i miał nakładkę na telefon z logo Milanu, albo Ty, albo ten drugi, albo jest nas co raz więcej, jak Chińczyków :ok:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 12, 2017 21:41   

Proszę:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/19023718_1116939815077825_2980815449203072332_o.jpg?oh=b9d76f47163952ad90eae63282f5283c&oe=59DA3DA5

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 13, 2017 00:25   

Venonik, jak Ty do tego doszedłeś to ja nie wiem ;)
konrad_acm to nie ja, bo ja generalnie nie mam takich gadżetów jak nakładki na telefon. Więc coś jest z tym, że jest nas zdeycydowanie więcej. A tego pierwszego to widziałem na mieście, w domówce z ubiegłego sezonu i później na stadionie :) Widocznie nie są przesadzone liczby, że poza Włochami to w Polsce Milan ma procentowo najwięcej fanów ;)
EDIT
I miałem dodać, że na pierwszym planie koleś w koszulce 4F. Teraz wszyscy mają 4F, a jak zaczynałem to sprzedawać kilka lat temu to ludzie się pytali skąd się urwałem ;)Taki mały off-top.
A tak wracając do meczu to mi też się podoba to co napisał jarles: skuteczni, pragmatyczni i wykalkulowani. Spodobało mi się też to, że Nawałka w sobotę zmienił schemat zmian i wpuścił na ostatni kwadrans 3 napastników. Jasne, że zmieniło to proporcje w naszej drużynie, ale mecz był wygrany i gość chciał coś po prostu sprawdzić. Zaraz jak wszedł Teo to Milik zajął miejsce Zielińskiego, a dodatkowo już od kilku minut Lewandowski wyraźnie został cofnięty na pozycję ofensywnego pomocnika i przez chwilę najbardziej wysunięty był Milik (do wejścia Teodorczyka). Nie dziwią mnie zachwyty nad Cionkiem, bo zagrał bardzo dobry mecz, ale dziwi mnie krytyka Jędrzejczyka, który dość często się pokazywał z przodu, ale dostawał mało piłek i ponadto asekurował rozpędzonego Grosika. Niemniej żeby ta drużyna była kompletna to potrzeba poszukać kogoś do zmian na skrzydła. teoretycznie są Kapustka i Wszołek, ale dobrze byłoby odkryć kogoś na miarę Mączyńskiego. Ile go widzę w kadrze to jeszcze chyba nie zawalił żadnego meczu, nawet pojedynczych zagrań nie udaje mu się zepsuć. Po prostu klasa.
Tymczasem jak czytam komentarze to aż mnie dziw bierze. W czerwcu jesteśmy jedną nogą na Mundialu, na wyciągnięcie ręki pierwszy koszyk w losowaniu, a ludzie jadą po Nawałce jak po burej suce :dunno: Dojdzie kiedyś do sytuacji, kiedy będziemy się po prostu cieszyć? Poza tym śmieszą mnie komentarze po co gra Krychowiak, skoro w klubie nie gra, ale jak w podobnej sytuacji był Błaszczykowski to trener był cacy bo Błaszczu mógł się odbudować itp... Nie rozumiem ludzi chyba coraz bardziej...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Cze 13, 2017 01:00   

Kargool napisał/a:
Venonik, jak Ty do tego doszedłeś to ja nie wiem ;)

To akurat żadna tajemnica. Rzuciło mi się to zdjęcie na FB na grupie fanowskiej odnośnie Serie A. Konrad_acm napisał o tej sytuacji, więc poświęciłem 3 minuty, odkopałem zdjęcie i wkleiłem.
Gdyby była widoczna twarz osoby trzymającej telefon to pewnie bym nie wrzucał.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 13, 2017 08:37   

Nakładka ACM na telefon też mi się rzuciła w oczy, bo ujęcie trwało dobrych kilka sekund ;) Bardzo się ucieszyłem tym widokiem na Stadionie Narodowym, bo zazwyczaj słyszy się w Polsce tylko: Real, Barca, Real, Barca, Real, Barca, ewentualnie jakiś Manchester lub Arsenal :ok: Jeszcze a propos takich sytuacji, to kilka tygodni wstecz minąłem się na zakupach w markecie z facetem "50+", który miał na sobie koszulkę Milanu z lat 90. Zawsze takie widok i takie spotkania napawają człowieka dumą ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 13, 2017 09:49   

Ja siedziałem kilka stołków wyżej więc nie widziałem :) Bo teoretycznie sektor mógł być ten, albo ja byłem jeden bliżej środka.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 10:39   

Kargool napisał/a:
Jedynie czego mi brakuje na kadrze to organizacji dopingu. Szkoda że nie ma jednej wiodącej ekipy na meczu, kiedyś była zasada, że tam gdzie się grało to gospodarze prowadzili doping. Na Narpdpwym mogłaby Legia, ale nie wiem czy byłaby szansa na takie ustalenia. A szkoda bo chaotyczne "Polska, Polska" czy "biało-czerwoni" do znudzenia to za mało na całe 90 minut.

Tekst o kibolce, więc kto nie chce wiedzieć czegoś o czym w gazetach nie napiszą, niech oleje posta.
Nie będzie dopingu zorganizowanego na meczach reprezentacji domowych już prawdopodobnie nigdy. Wielkie ekipy mają od lat wywalone na reprezentację, gdzieś od ery Olisadebe, gdy na reprezentacji przestała trwać wojna międzyekipowa. Może było groźnie, może panoszyły się bandy kiboli. Ale doping był przekonkret, bo masa kumatych typów z całej Polski się wtedy zjeżdżała. Obecnie na reprezentacji pojawiają się mniejsze ekipki, które nie mają szansy zaistnieć nigdzie na arenie krajowej lub międzynarodowej. Ostatnio na EURO 2016 powiało świeżością, gdy spustoszenie we Francji poczyniła nowa koalicja Ruch-Wisła-Widzew. Potem już bandy wrogich klubów zaczęły dobrze jeździć, ale wszystko poza granicami kraju. W Polsce oddaliśmy pole reprezentacji piknikom. Niestety :( . Smuci mnie to, bo byłem naocznym świadkiem najgrubszych meczów polskiej reprezentacji w kraju z Polska-Anglia 1993 na czele.
Jedyne czego można być pewnym, to mecze wyjazdowe. Tam zbiera się śmietanka kibolska, na Rumunii było to widać najlepiej. Generalnie kibicowsko mobilizujemy się zawsze na mecze, gdzie wiemy, że nie będzie dużo januszy. Do Danii pojedzie na bank gruba banda, bo Duńczycy od lat szaleją chuligańsko i tam trzeba będzie im uzmysłowić ich miejsce w szyku. Poza tym dojdzie znów smaczek wojny polsko-polskiej - niczym z lat 90-tych i walki Wielkiej Triady (Lech-Arka-Cracovia) z Koalicją (cała reszta kibicowskiej Polski), tyle, że teraz cała Polska będzie czatować na układ Ruch-Wisła-Widzew-Elana.

A swoją drogą - widzę, że wy też tak macie, że jak widzicie akcenty związane z Milanem, to micha się uśmiecha. A macie takie coś w sobie, żeby z tą osobą choćby podać sobie łapę? Często się na tym łapię, że chciałbym coś chociażby takiej osobie nawinąć, choćby zwykłe Forza Milan :) . Hehe. Ale odpuszczam. Ja symboli związanych z Milanem nie noszę, tzn jeśli już to tylko Curva Sud Milano, ale wtedy raczej temat jest nierozpoznawalny na ulicy dla kibiców stricte piłkarzy :) .

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 13, 2017 11:12   

pepe napisał/a:
A swoją drogą - widzę, że wy też tak macie, że jak widzicie akcenty związane z Milanem, to micha się uśmiecha. A macie takie coś w sobie, żeby z tą osobą choćby podać sobie łapę? Często się na tym łapię, że chciałbym coś chociażby takiej osobie nawinąć, choćby zwykłe Forza Milan :) .

Mam dokładnie to samo! Też bym coś zagadał o Milanie, ale brakuje odwagi ;) Choć kilka miesięcy temu grałem amatorsko z takim nieznajomym gościem w piłkę nożną w jednej drużynie i on był jak się okazało fanem Milanu, to sobie trochę pogadaliśmy i było bardzo przyjemnie, tym bardziej, że mieliśmy podobne zdanie :ok:

Odpowiedz do tematu