ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessio Romagnoli
Autor Wiadomość
konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 20:43   

Debiut zaliczony, świetna interwencja na linii zaliczona, oby tak dalej :ok:

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:13   

Majkel napisał/a:
Mimo wszystko myślę, że to lepsza byłaby para Romagnoli-Mexes. Niech gra z kimś doświadczonym. Ely pierwszy do zmiany, a za rok

Sądząc po wyborach składu z pre-sezonu, Mihajlovic dwóch stoperów wybierze z trójki Ely, Alex i Romagnoli. Zatem liczni "zwolennicy" Alexa niech nie zdziwią się, jesli zobaczą Brazylijczyka w pierwszym meczu z Fiorentiną. Mexes natomiast jest dalej w hierarchii u Serba, może nawet za Zapatą.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:18   

Totalna bzdura, skądżeś to, chłopie, wziął?

korsi 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:21   

Napisał w pierwszym zdaniu. Można z tym polemizować, ale jest to jakiś trop czy też argument.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:27   

Chciało by się rzec: "widzisz przedstawienie, a nie widzisz rzeczy". Widziałem wszystkie dotychczasowe mecze poczynając od konfrontacji z Lyonem i nie pokusiłbym się o takie stwierdzenie...Zresztą, Alex, zdaje się, jest pierwszym do wylotu...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:29   

I w praktycznie gra z Ely'm w sparingach ;] Diabeł wie czy jest na wylocie czy mamy to traktować jako drugi duet stoperów?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:33   

Jarles,
mecz Interem w Chinach i w pierwszym składzie grają: Alex i Ely
z Realem: Alex i Ely
z Bayernem: Zapata i Ely
z Interm w Trofeo Tim: Alex i Ely
Z Lyonem nie pamiętam, ale tam chyba też grali Alex i Ely
Teraz doszedł Romagnoli, który jak można domniemywać jest ulubieńcem Mihajlovica, więc ...

Mecz z Tottenhamem pominałem, bo był dzień po meczu z Bayernem, więc jasne jest, że musiała tam wyjść inna (gorsza) jedenastka.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:34   

Jasne, że ktoś taki jak Alex by się jeszcze przydał, ale ostatnie tchnienie motywacji w nim ciężko będzie wzniecić. Posiedzi trochę na ławie i poczuje się jak na emeryturze - to się święci.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:40   

bogiel

Ja myślę, że Mihajlovic chciał zobaczyć, czy z Alexa jeszcze coś będzie. A tu wychodzi, że czysto piłkarsko jest kiepsko, z motywacją słabo, o cechach przywódczych nie wspominając. Mexes gra mniej, ale to nie znaczy, że nie jest widziany jako podstawowy stoper. Ja sądzę, że w oczach Mihajlovica on jest pewniakiem i najpewniej nie zaryzykuje gry dwoma młodzianami, a zwłaszcza na starcie. Alex pokazał do tej pory jedynie swoją - jak już to kilka razy tutaj przytoczono - "klocowatośc" i niczym raczej trenera nie zachęcił do siebie...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:41   

Bramkarza, pomocników i atak Mihajlovic wystawia w miarę optymalnie, więc czemu miałby z obroną eksperymentować??

Jakby z tą motywacją, umiejętnościami, cechami przywódczymi itd. było słabo, to dziś nie zagrałby w Interem. A dzisiaj Mihajlovic wybrał optymalną w jego oczach jedenastkę.

Co do Mexesa, to wróbelki ćwierkały, że Mihajlovic niekoniecznie chciał go w go kadrze i że dopiero po interwnecji Berlusconiego przedłużono z nim kontrakt.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 21:51   

No nic, poczekamy, zobaczymy hehe :wink:

maslok 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 23:10   

Mexes przede wszystkim jest graczem, który w wakacje nie prowadzi się zbyt sportowo - wiadomo, że lubisz przymelanżować, zajarać i nie raz wracał z brzuszkiem. Trochę czasu mija zanim jest w optymalnej formie fizycznej. Ja mam wrażenie, że on jeszcze trochę wygląda, jakby miał nogi z betonu. Musi nadrobić.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 14, 2015 13:35   

diszcz napisał/a:
Co do foty to po pierwsze dziwne że stara fotka o takim "ciężarze" wycieka akurat w trakcie finalizowania jego transferu, po drugie nie udowodniono, że to prawdziwe zdjęcie, po trzecie nawet jeżeli, Romagnoli to młody chłopak, mógł sobie żartować z jakimiś przyjaciółmi.

Żeby rozdmuchiwać z czegoś takiego aferę trzeba naprawdę mieć nieźle w czubie. Iluminati i te sprawy xD Według mnie wynika to tylko z jakichś dziwnych kompleksów fanów Romy na punkcie Lazio i sprzedaży rokującego wychowanka.

Nie wiem dlaczego przeoczyłem ten temat, więc szybko nadrabiam niedopatrzenie. Część powodów, dla których informacje o kibicowaniu Lazio wyciekły teraz, doskonale wyjaśnił carlos. Zwykły marketing.
Ale jest też druga strona. Zakłada ona, że Romagnoli naprawdę lubi Lazio. W takim wypadku większość osób w klubie o tym wiedziała. Ale po co mówić wcześniej i robić chryję? Nie ma w tym żadnego interesu. Dobry dziennikarz zajmujący się klubem, też pewnie wiedział o kibicowaniu Lazio. Wcześniej nie napisał, bo miał dobry motyw. Póki nie bruździ wokół klubu, to dostaje od ludzi z nim związanych inne smakowite kąski. Przecieki transferowe, wywiady na wyłączność, komentarze ważnych ludzi. A teraz śmiało mógł już to napisać. Jemu nie zaszkodzi, a i klub zadowolony. Biznes.

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 10:42   

Zawsze się jakiś debil znajdzie.

http://laroma24.it/rubric...cciato-di-morte

http://sport.wp.pl/kat,21...,wiadomosc.html

Fekalia 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 17, 2015 03:33   

W sobotę Włosi do lat 21 grali w ramach eliminacji do ME z Serbią na wyjeździe, czyli najtrudniejszy mecz już za nimi. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, choć Italia powinna to wygrać. Dzisiaj o 17:30 kolejny mecz eliminacyjny, dla zainteresowanych.

Alessio zobaczył żółtą kartę, ale nie po interwencji w obronie, lecz w polu karnym Serbów, za mocno atakując piłkę, którą już prawie w ręce miał bramkarz. Oprócz tego był wyróżniającą się postacią w obronie - czyścił wiele akcji, wygrywał pojedynki główkowe, naprawił kilka błędów kolegów. Ruganiemu zaś zdarzyło się kilka razy zagrać niepewnie - widać po nim brak ogrania w tym sezonie (niestety).

Boateng natomiast zmarnował setkę, a Donnarumma obejrzał mecz z trybun. Rezerwowym bramkarzem został Scuffet.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 21, 2016 20:33   

Romagnoli jakoś nacisnął Conte na odcisk kiedyś?
Nawet jakoś mnie nie zszokowało, że powołanie dostał Ranocchia - zawsze było wiadomo, że jest ulubieńcem Conte (chwała bogu, że nie był jeszcze trenerem Juve kiedy rozkupowano dwójkę stoperów Bari). Acerbi w Sassuolo gra bardzo fajnie, więc spoko.
Ale kiedy pod nieobecność Chielliniego i przy kontuzji Barzagliego trzeba powołać kolejnego środkowego obrońcę to było oczywiste, że walka powinna rozegrać się pomiędzy Ogbonną i Romagnolim.
Powołanie dostał Rugani. Totalnie nieograny w porównaniu z wspomnianą dwójką. Ok, po słabych/bardzo słabych występach zrobił gigantyczny krok w ostatnich 2 meczach, kiedy widać już ogranie i znacznie większą pewność siebie i już wyglądał, jak klasowy obrońca. Ale bez przesady.
Jak Conte trenował Juventus to mówiło się, ze z Ogbonną mu nie po drodze. Więc jak - Romagnoli też mu podpadł?

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 21, 2016 23:22   

Gandini wytłumaczył to tym, że mecze u21 sa ważniejsze niż sparing jedynki.

Fekalia 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 25, 2016 17:34   

https://www.youtube.com/watch?v=V5AoOAS0lpE

Jako kibic reprezentacji Italii mega dużo po nim oczekuję...

Fekalia 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 18:50   

https://www.youtube.com/watch?v=Pu51V2s9KQ4

Romagnoli i Rugani w meczu Milan-Juventus

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 20:50   

Conte może patrzy też na noty LGDS bo praktycznie w większości to te noty oscylują się na 5,5-6, gdzie nawet często miał noty gorsze od Alexa/Zapaty

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 06:59   

Nie wiem, ale ja nie upatruje w nim jakiegoś większego talentu jak np. w Thiago Silvie... uważam, ze ma zadatki na solidnego obrońcę, ale nic poza tym. Według mnie to trochę przereklamowana i przepłacona inwestycja. Nie skreślam go oczywiście, ale mam mieszane uczucia...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 08:59   

A moim zdaniem możemy mieć z niego wielką pociechę. Chłopak ma dopiero 21 lat, a gra naprawdę dobrze. Oczywiście wiele nauki jeszcze przed nim, ale IMO Alex jest świetnym obrońcą, od którego może się sporo nauczyć. Niestety nie jest coraz młodszy i przydał by się jeszcze ktoś jego klasy, ale parę lat młodszy, przy kim Alessio dalej by się rozwijał. Pamiętajmy w jakim wieku Thiago Silva odpalił na takim poziomie z jakiego go znamy.
lì a casa il cuore sentirà!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 09:19   

A ile błędów popełnil Alessio w tym sezonie?

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 09:26   

Bubu nie wiem, nie liczyłem. Chyba żadnych poważnych. Wiem, że jest jeszcze młody i ma mnóstwo czasu na rozwój, ale może dlatego nie jestem wielkim optymistą co do niego, że przy poziomie jaki reprezentuje obecny Milan, ciężko mu będzie wskoczyć na światowy poziom...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 09:35   

A moim zdaniem porównania do Nesty absolutnie nie były przesadzone. Już jest to świetny obrońca, a może być tylko lepszy. Przy pomyślnych wiatrach może wskoczyć na poziom Sandro, czyli na poziom najwyższy z możliwych. Najlepszy transfer w tym sezonie, a może nawet ostatnich kilku lat.

Odpowiedz do tematu