ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessio Romagnoli
Autor Wiadomość
Gol 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2015 16:11   Alessio Romagnoli

No i stało się

Alessio Romagnoli podpisał z Milanem 5 letni kontrakt.
20 letni Włoch ma zarabiać 2 mln euro za sezon gry, a Rossoneri zapłacili Romie 25 mln euro.

Swoją drogą już wiem czemu w Milanie tak często zdarzają się kontuzję, skoro Milan Lab ma do dyspozycji najnowszą technologię (i najnowsze systemy operacyjne) :lol2:

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2015 17:26   

Wielki talent plus wydana kwota, presja będzie gigantyczna oby dał radę.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2015 18:36   Re: Alessio Romagnoli

Gol napisał/a:
Swoją drogą już wiem czemu w Milanie tak często zdarzają się kontuzję, skoro Milan Lab ma do dyspozycji najnowszą technologię (i najnowsze systemy operacyjne) :lol2:

Jak software ma wykonywać jakieś konkretne zadanie i robi to dobrze, to chyba nie jest ważne czy komp stoi na najnowszym windowsie...

A co do samego Alessio - miejmy nadzieję że nie okaże się klapą, bo przy takiej kwocie transferu wypadałoby żeby był dobry od zaraz(a wymaganie tego od tak młodego zawodnika jest ryzykowne). Jeśli będzie się "rozkręcał jak diesel" to będzie to fiasko transferowe które będą Gallianiemu wypominać.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 19:35   

Zdarzyło mi się spotkać z porównaniami do Nesty i z ciekawości zerknąłem na kilka kompilacji. Muszę powiedzieć, że jakieś tam punkty wspólne widzę w kwestii wślizgów, ustawiania się i czytania gry, ale oczywiście na ostateczne zestawienie z kimś takim jak Sandro trzeba będzie jeszcze poczekać. W każdym razie, chłopak ma spore zadatki na bardzo dobrego obrońcę. Nie widzę w nim potencjału technicznego na poziomie wspomnianego Nesty, czy Thiago Silvy, ale przynajmniej w powietrzu wydaje się być mocniejszy niż ten pierwszy. Myślę, że na takiego Chielliniego może spokojnie wyrosnąć. Się zobaczy...

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2015 20:49   

Po kompilacji oczywiście trudno wiele powiedzieć, bo - zwłaszcza w przypadku obrońcy - liczą się nie tylko udane zagrania, ale też brak nieudanych. Trzeba jednak przyznać, że sprawia dobre wrażenie i przede wszystkim zdaje się być bardzo pewny jak na swój wiek. Mam nadzieję, że wreszcie zrobiliśmy fajny transfer na lata.
lì a casa il cuore sentirà!

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 11, 2015 22:02   

Tak jak poprzednicy mogę go oceniać jedynie z kompilacji, a na nich robi świetne wrażenie. Sposobem gry zupełnie nie wygląda na swój wiek, świetnie gra na wyprzedzenie i ma duży atut w postaci wzrostu.

Marzy mi się para na lata: Romagnoli - Ely. Wiadomo, że jeśli choć jeden z nich odpali i będzie z nami przez długi czas, to będzie to można uznać za wielki sukces, ale kto mi zabroni marzyć... ;)

Czas zacząć spłacać pieniądze, które na niego wydaliśmy. Ciekawe czy Sinisa odważy się postawić na wspomnianą dwójkę Alessio - Rodrigo. Kibicuję tej idei.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 08:02   

Mimo wszystko myślę, że to lepsza byłaby para Romagnoli-Mexes. Niech gra z kimś doświadczonym. Ely pierwszy do zmiany, a za rok Francuz pewnie odejdzie i będzie miejsce dla Brazylijczyka, aby wskoczył do pierwszego składu (o ile faktycznie dalej będzie grał dobrze).
lì a casa il cuore sentirà!

kamilus 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 08:11   

Ely w ogóle mógłby grać razem z Alessio? Czy oni nie preferują tej samej strony w parze stoperów?

ps.
Ciekawostka: tegoroczna rata za Romagnoly'ego - 5 mln brutto - w całości jest "pokryta" ze zniżki na kontrakcie Mexesa (4 mln netto -> 1,5 mln netto). -_-

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 09:30   

25 mln euro w 5 ratach, brawo Adriano! Nigdy nie przestałem w Ciebie wierzyć! :toast:

A Alessio życzę powodzenia, chłopak 19 lat młodszy od Nesty. Sandro w jego wieku powoli "ugruntowywał" swoją pozycję w Lazio, oby nasz nowy nabytek poszedł w jego ślady. Forza Romagnoli! Forza Galliani!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 10:18   

To i tak w okolicach 10 miejsca na liscie najdroższych transferów środkowych obrońców w historii ;-)

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 12:00   

Oho Il Tempo zabolał transfer i mamy próbę oczernienia Romagnoliego jako kryptofana Lazio, w barwach Romy od lat ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 12:02   

To zdjęcie to fake? Bo nie wyglądało, ale nie interesowałem się szerzej.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 12:05   

Zdjęcia chyba jeszcze nie potwierdzono, czasowo wygląda to na okres podczas ME-U21

http://asroma.pl/news/Il-...-lazialem-11470

artykul tutaj

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 12:26   

Ok... dlaczego bycie fanem Lazio to 'oczernianie'? Nie może nim być?
Fanem Romy raczej nie jest, skoro wszystko wskazuje na to, że sam bardzo chciał tego transferu.

Gol 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 12:38   

Kzr - Zawodnik z Twojego awatara udowadnia że chyba jednak nie spełnia swojego zadania wystarczająco dobrze ;)

diszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 12:39   

Naprawdę? Ziomek jara się Nestą, jednym z najlepszych w historii na jego pozycji, to Ci się burzą, bo grał w Lazio.

Jako 15-latek (w Polsce wiek gimnazjalisty) pośmieszkował trochę z kolegami i popisał parę bzdur na jakiejś stronie Lazio, wielka afera!

Co do foty to po pierwsze dziwne że stara fotka o takim "ciężarze" wycieka akurat w trakcie finalizowania jego transferu, po drugie nie udowodniono, że to prawdziwe zdjęcie, po trzecie nawet jeżeli, Romagnoli to młody chłopak, mógł sobie żartować z jakimiś przyjaciółmi.

Żeby rozdmuchiwać z czegoś takiego aferę trzeba naprawdę mieć nieźle w czubie. Iluminati i te sprawy xD Według mnie wynika to tylko z jakichś dziwnych kompleksów fanów Romy na punkcie Lazio i sprzedaży rokującego wychowanka.

Dla mnie to może nawet grać w gaciach Interu i mieć na szyi wizerunek Zanettiego, najważniejsze żeby zaczął spłacać Milanowi te grube melony. :)

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 13:50   

Gol napisał/a:
Kzr - Zawodnik z Twojego awatara udowadnia że chyba jednak nie spełnia swojego zadania wystarczająco dobrze ;)

No patrz, a myśleliśmy że te kontuzje to wina złego przygotowania atletycznego i pracy sztabu medycznego a to był tak naprawdę Windows Xp! W te pędy niech ktoś napisze do MilanLabu!

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 14:16   

diszcz napisał/a:
Według mnie wynika to tylko z jakichś dziwnych kompleksów fanów Romy na punkcie Lazio i sprzedaży rokującego wychowanka.
Dlaczego kompleksów? Gdybyśmy sprzedawali np. Calabrię do Napoli za niezłą sumkę (powiedzmy 8-10 mln) to z pewnością osłodziłoby tę stratę jego zdjęcie w koszulce Interu.

Z naszego punktu widzenia nie ma żadnej różnicy czy jest on kibicem Romy czy Lazio, z punktu widzenia rzymian ma natomiast dość znaczną. Roma sprzedała obiecującego gościa, który jednak by poza orbitą pierwszego składu i który, jak się teraz okazuje, nie miał serca do gry w tych barwach, co czyni 25 mln królewską ofertą.

Renesco napisał/a:
25 mln euro w 5 ratach, brawo Adriano! Nigdy nie przestałem w Ciebie wierzyć!
Mógłbym wiedzieć co tak Cię w tej transakcji tak urzekło, że aż tak zareagowałeś?

No i jeśli już Forza ktoś, to raczej nie Galliani a Sinisa, bo to on jest ojcem tego transferu. Operację mógłby równie dobrze przeprowadzić VelenoRosso, jeśli otrzymałby pełnomocnictwo Milanu. Jeśli Venomik się nie myli z tą bliskością pierwszej dziesiątki, a czyni to niezbyt często, to widać jak na dłoni, że magii tutaj jest niewiele. Płacenie w ratach to też nic nadzwyczajnego, kiedy spłaciliśmy Zlatana?

Jak zauważono powyżej sama kwota nakłada pewne oczekiwania na gracza. Oczekiwania, które miło by było spełnić dość szybko. Talent i predyspozycje chłopak ma, sympatię trenera też. Trzymam kciuki.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 15:30   

carlos napisał/a:
Jeśli Venomik się nie myli z tą bliskością pierwszej dziesiątki, a czyni to niezbyt często, to widać jak na dłoni, że magii tutaj jest niewiele.

Przeglądałem sobie najdroższe transfery obrońców w historii. Top10 było zamknięte kwotą 27.5 mln euro - ale tam też wchodzili boczni obrońcy. Jeśli dobrze pamiętam środkowych w tej dziesiątce było 5 albo 6 (ale Thurama liczyłem oczywiście jako bocznego).
Więc jeśli 5/6 środkowy obrońca kosztował 27.5 mln euro to Romagnoli w Top10 jest w stanie sie zmieścić, a jeśli nie to i tak być tuż poza nią.

Ale trzeba zwrócić uwagę, że środkowi obrońcy to specyficzny typ piłkarzy pod tym względem:
- rzadko zmieniają kluby i klasowi obrońcy przez wielkie kluby są bardzo niechętnie oddawani
- zwykle szczyt formy pokazują w okolicach 28-31 roku życia, a wtedy już cena z oczywistych względów spada.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 16:07   

18 najdroższy środkowy obrońca na świcie i 3 w Włoszech
3 w kategorii u21 na świecie za Marquiniosem i Ramosem.

Gol 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 16:28   

Kzr - Ty tak na poważnie ? :lol2:
No dobra, widocznie faktycznie niektórym ciężko wyczuć żart przez internet.
Spokojnie, zaparz sobie jakąś herbatę uspokająca bo zaraz jeszcze na zawał zejdziesz z tych nerwów.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 16:38   

carlos napisał/a:

Renesco napisał/a:
25 mln euro w 5 ratach, brawo Adriano! Nigdy nie przestałem w Ciebie wierzyć!
Mógłbym wiedzieć co tak Cię w tej transakcji tak urzekło, że aż tak zareagowałeś?

No i jeśli już Forza ktoś, to raczej nie Galliani a Sinisa, bo to on jest ojcem tego transferu. Operację mógłby równie dobrze przeprowadzić VelenoRosso, jeśli otrzymałby pełnomocnictwo Milanu.

Zadajesz mi pytanie na, które odpowiedź znajduje się już w cytowanym przez Ciebie fragmencie. Jeśli dla Ciebie każdy mógł taki transfer przeprowadzić no to cóż, nie przekonamy się nawzajem w tej kwestii ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 17:12   

przeciez nikt nie placi trasnferow tej wysokosci w jednej transzy ^^
to zadna magia Gallianiego, kazdy tak kupuje.
taki Iturbe np, ciagle jest technicznie wypozyczony z obligo di riscatto...

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 18:06   

Gol napisał/a:
Kzr - Ty tak na poważnie ? :lol2:
No dobra, widocznie faktycznie niektórym ciężko wyczuć żart przez internet.
Spokojnie, zaparz sobie jakąś herbatę uspokająca bo zaraz jeszcze na zawał zejdziesz z tych nerwów.

Przepraszam - pierwotny żart był tak słaby, że myślałem że piszesz poważnie.

A co do samego Alessio to jak to w końcu jest - to prawda z tym byciem kibicem Lazio? Bo widzę że na serwisach Romy użytkownicy dostają piany, ale są też głosy że ktoś wyciąga jakieś opowieści z krypty żeby mu utrzeć nosa.

ostry 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 12, 2015 18:55   Re: Alessio Romagnoli

Gol napisał/a:

Kzr napisał/a:
Jak software ma wykonywać jakieś konkretne zadanie i robi to dobrze, to chyba nie jest ważne czy komp stoi na najnowszym windowsie...

Kzr napisał/a:
No patrz, a myśleliśmy że te kontuzje to wina złego przygotowania atletycznego i pracy sztabu medycznego a to był tak naprawdę Windows Xp! W te pędy niech ktoś napisze do MilanLabu!

Spokojnie z tym MilanLab, zdjęcie może pochodzić z kliniki w której wykonywane są testy piłkarzy przed podpisaniem umowy.

Odpowiedz do tematu