ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Derby Mediolanu w sezonie 2015/2016
Autor Wiadomość
Lenita 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2015 17:50   Derby Mediolanu w sezonie 2015/2016

Cześć,
chciałbym wybrać się do Mediolanu na derby i stąd kilka pytań do znawców tematu :)
1. Jak to funkcjonuje? Czy jedna z drużyn pełni zawsze rolę "gospodarza" (mam na myśli hymn, oprawę, większą pulę biletów itd.), czy z racji gry na jednym stadionie nie ma to znaczenia?
2. Jeśli jest podział na gości i gospodarza, to czy orientuje się ktoś, kiedy gospodarzem będzie Milan? Z terminarza wynika, że derby są we wrześniu i w styczniu.
3. Jak wygląda aktualnie obłożenie meczów? Czy jest szansa na zakup biletów dzień bądź dwa dni przed meczem? Do tej pory nie miałam z tym problemu we Włoszech. No ale to nigdy nie były derby Mediolanu :)
Pozdrawiam!

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 18:14   

Po twoim poście mam wrażenie, że nas kłamiesz z tym brakiem problemu we Włoszech, skoro nawet z terminarza nie kumasz, kto jest kiedy gospodarzem. To aż strach się bać, gdy chodziłaś na mecze w Italii - chyba przypadkiem przechodząc koło stadionu i słysząc odgłosy dobiegające z wewnątrz obiektu.
Wszyscy wiemy, że derby Mediolanu to jedyny mecz, na który mają spinę kibice Milanu i zawsze przed derbami ktoś się uaktywnia, że chce pojechać na jakiś mecz i zawsze przypadkiem trafia, że są to derby. Ewentualnie przypadkowo trafia, że to mecz z Juventusem. Jeszcze nigdy nie słyszałem pytania o pierwszy wyjazd na mecz Milanu, gdy rywalem była Pescara lub chociażby Bari. To chyba jakiś niesamowity zbieg okoliczności.

No, ale dość zgryźliwości.

1. Tak, zawsze ktoś jest gospodarzem, we wrześniu będzie to Inter. Oznacza to, że w przewadze będą na stadionie kibice Interu. Milaniści zasiądą tylko na drugim kręgu San Siro za bramką.
2. Patrz odpowiedź numer 1.
3. Dzień przed meczem spokojnie kupisz bilet, nawet na derby Mediolanu. Czasy, gdy biletów brakowało w kasach skończyły się. No chyba, że nagle któraś z mediolańskich drużyn zacznie walczyć o scudetto, wtedy wiadomo, że biletów będzie brakowało, bo uaktywnią się najprawdziwsi kibice dotychczas siedzący przed tv. Ale w 3 kolejce nie grozi ci taka katastrofalna wizja.

PS - napisz nam na jakich meczach we Włoszech byłaś, skoro nie miałaś problemów z nabyciem biletów.

Lenita 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2015 21:38   

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odpowiadając na Twoje zgryźliwości:
- terminarz znalazłam na stronie seriea.pl. I jak nic wynika z niego, że gospodarzem obydwu spotkań będzie Inter - stąd moje pytanie, czy ma to znaczenie, gdy obydwa kluby grają na tym samym stadionie. Bardzo przepraszam, jeśli poczułeś się urażony. Mój błąd, mogłam przecież wyjaśnić skąd moje wątpliwości.
- wiadomo, że derby to mecz podwyższonego ryzyka, ale przez to ciekawszy. I jest to oczywiste, że ktoś jadąc do Włoch i mając okazję pójścia na mecz, wybierze taki, który zagwarantuje większe emocje. Tak jest również w moim przypadku. Prawdopodobnie nie pojadę kolejny raz do Mediolanu, skoro jest wiele innych ciekawych miejsc w Europie do odwiedzenia. Lubię po prostu dobry mecz i atmosferę stadionu. A skoro we wrześniu Inter jest gospodarzem, przełożę wyjazd na styczeń...

Ps. Do tej pory udało mi się być na 3 spotkaniach: Roma-Juve, Fiorentina-Roma, Cagliari-Inter. Marzy mi się jeszcze Napoli, ale wszystko w swoim czasie :)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sie 02, 2015 06:53   

Jeśli chodzi o terminarz to zawsze warto korzystać z tej strony:

http://www.legaseriea.it/

lub tej:

http://pl.soccerway.com/

Rozumiem cię. Po prostu nie kibicujesz Milanowi, a to tłumaczy wszystko. W takiej sytuacji wybranie się na derby jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Myślałem, że jesteś kolejnym tworem - kibicem Milanu, który mobilizuje się na wyjazd na derby i Juventus. Tacy to są najlepsi, mocarze. Cofam więc uszczypliwości. :toast:

Lenita 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 14:16   

Dziękuję za linki. Na pewno nie raz się przydadzą :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 23:19   

Na derby wrześniowe szanse wejścia masz minimalne, pula przeznaczona dla gości, na młyn Milanu to ledwie kilka tysięcy wejściówek, wszystkie nabijane na Tesserę, a bez karty nie masz nawet szans na próbę kupna biletu.
No chyba że sektory Interu (rola gospodarza - wystarcza bilet jednorazowy, papierowy) boom na włoską piłkę dawno minął i ostatnio nie było problemu z kupnem biletu na spotkania z Juve czy Interem po normalnej cenie, w terminie bliskim tych meczów.

pan1990 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 09:13   

Ja bede dzien prze d meczem w Mediolanie a w niedziele rano juz na stadionie ,bilet bede mial zakupiony od ziomka z Curva Sud. a Wy na jakie sektory sie wybieracie ?

Lenita 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 04, 2015 21:52   

Dzięki za wszystkie informacje. Może i nie jestem zagorzałą fanką Milanu, no ale o sektorach Interu nie ma mowy :) Wyjazd przełożyłam na styczeń, mam nadzieję, że uda się kupić bilety na miejscu.

pan1990 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2015 00:15   

Lenita, bilet na sektor Curva Sud? kiedy bedziesz w Mediolanie ?

karoola4 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 26, 2015 11:29   

Hej, nie bede owijac w bawelne i powiem, ze nic nie rozumiem z tego co jest napisane w watku o kupowaniu biletow na mecze Milanu... wiec zwracam sie z ogromna prosba do kogos kto naprawde ogarnia i sam byl kiedys na meczu o odpowiedzi na kilka pytan:

1) 13 wrzesnia Inter jest gospodarzem, wiec czy kupujac bilet na obojetnie jaka trybune (na strefe gosci niestety mnie nie stac) musze miec karte kibica?
2) Jezeli musze miec ta karte to czy po wyrobieniu jej przysla mi ja do domu?
3) Jezeli musze miec ta karte to znaczy ze moge kupic bilet jedynie w strefie gosci?

Po prostu chce wiedziec co zrobic zeby usiasc w Terzo Anello Rosso i obejrzec ten mecz na zywo. Jestem kompletnie zielona w temacie kupowania biletow itd i przeczytalam juz z 10 watkow i dalej nie znam odpowiedzi na moje pytania xd tylko prosze bez hejtowania :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 26, 2015 14:01   

Jak chodzi o sektory gospodarzy, to posiadacze karnetów mają nabite wejściówki na kartę, pojedynczy bilet jest papierowy i pytania o plastik są zbędne.
Inną sprawą jest to, że dany klub może sobie ustalić zamkniętą przedsprzedaż tylko dla posiadaczy kart klubowych i w przypadku tego typu spotkań jest to robione, trzeba podać jej numer (np. masz kartę, ale nie posiadasz abonamentu na ten sezon, bilet możesz kupić wcześniej niż tzw. turysta, który nie ma przynależności klubowej).
Do wolnej sprzedaży trafiają dopiero pozostałości, wcześniej tylko kombinacje z konikami i przepłacanie za wejściówki.
Musiałby się trafić ktoś, znający dokładnie system biletowy Interu, by odpowiedzieć bardziej szczegółowo, raczej tu go nie znajdziesz ;)

malgoszta 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 31, 2015 20:09   

Witam, mam do sprzedania podwójny bilet (miejsca obok siebie) na derby - niestety u gospodarzy, sektor 333. Cena 650zł
:forzamilan:

lux 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 12:44   

malgoszta, karoola4, Lenita,
Towarzyszy mi dziwne uczucie, że to ta sama osoba :D

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 09:34   

rangiz napisał/a:
o chyba że sektory Interu (rola gospodarza - wystarcza bilet jednorazowy, papierowy) boom na włoską piłkę dawno minął i ostatnio nie było problemu z kupnem biletu na spotkania z Juve czy Interem po normalnej cenie, w terminie bliskim tych meczów.

Boom na włoską piłkę minął już dawno, dlatego San Siro było wyprzedane do ostatniego miejsca już na kilka dni przed meczem.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 11:38   

Na 4-5 dni przed meczem, nadal dostępne było ~ 10 000 wejściówek. Co Ci się w moim wpisie nie zgadza? Odległy termin?

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 21:51   

Poza tym boomem i tym że nie było problemu z nabyciem biletu - wszystko się zgadza.

Odpowiedz do tematu