ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Polska 2015/2016
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 17, 2015 21:50   Liga Polska 2015/2016

Z tego co widzę Królowa Lig Europy dostaje na forum co sezon własny temat, a skoro właśnie się zaczął ten 2015/2016 takowy temat jemu poświęcony zakładam.

Czas na intro: https://www.youtube.com/watch?v=ca88V8OBZKc

Dwa pierwsze spotkania za nami, oba z udziałem Krakusów. Na otwarcie Wisła zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze, natomiast przed chwilą nasz polski eksportowy gwizdacz Marciniak zakończył mecz Lechii Gdańsk z Cracovią (0:1).

Do tych którzy przynajmniej jednym okiem od czasu do czasu zerkają na wyniki w telegazecie (jak mój dziadek), w "Przeglądzie Sportowym" (jak mój wujek), bądź na livescore (jak mój brat), mam prośbę aby podzielili się swoimi przewidywaniami. Lech obroni tytuł? Jeśli nie Kolejorz to kto? Kto na eksport do pucharów? Jak sobie poradzą beniaminkowie? Kto zleci z hukiem do I ligi?

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 17, 2015 23:59   

Mistrz - Lech
Puchary - Legia, Lechia, Jaga.
Zagłębie i Termalica wcale nie mają najgorszych drużyn w lidze i myślę, że zdecydowanym faworytem do spadku jest Korona, a za nią ktoś z zestawu Ruch - Łęczna - Piast.

PS Świetne to ekstraklasowe intro!

miechu 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 18, 2015 13:06   

Faworytem do tytułu jest dla mnie Lech. O ile Legia dalej bedzie prezentować się równie mizernie to Kolejorz może szybko odjechać na kilka punktów. I potem będzie ciężko ich gonić.

Poza nimi do podium typuję Legię, Śląska, Jagiellonię i chyba tyle... 4 pierwsze miejsce na koniec sezonu to podejrzewam, że te same kluby co w poprzednim, może jedynie pozamieniają się miejscami.

Rewelacja rozgrywek wg mnie Cracovia. Poukładana obrona, w ataku jako-tako, forma z końcówki poprzedniego sezonu wydaje się być podtrzymana.

Jeśli idzie o beniaminków to chyba obaj powinni się utrzymać spokojnie. Zagłębie w górnej ósemce, Termalica koło 11. miejsca.

Główny kandydat do spadku to dla mnie Korona. O ile nie rozsypią się całkiem w trakcie sezonu to i tak piłkarsko nie prezentują się zbyt obiecująco. A kto z nimi? Ktoś z trójki Ruch / Podbeskidzie / Piast.

Jak na pierwsze dwa mecze nowego sezonu - dało się to oglądać.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 20, 2015 15:34   

Pierwsza kolejka dość ciekawa, pucharowicze poza Legią chyba odczuli żonglowanie składem na ligę (tudzież zmęczenie pucharami) i wszyscy równo polegli. Lechia zaliczyła potężny falstart. Głupio tak mówić po pierwszej kolejce, ale zwycięstwo które odniosła Korona może okazać się dla tej ekipy zbawienne. Moim zdaniem fajnie pokazały się 2 ekipy, w których ja upatruję jakiejś niespodzianki w tym sezonie - Pogoń i Cracovia. Czytałem opinie wszelakich ekspertów, którzy jak jeden mąż do spadku typowali drużynę z Kielc i wieścili utrzymanie beniaminków, ale mój typ w obu przypadkach się różni - spadną Ruch i Termalica. Co do Zagłębia to spokojnie powinni dać radę, Stokowiec zna się na robocie, więc może nawet się uda i górna połowa, a potem dodatkowe 7 kolejek na luzie. Osobiście czuję, że na koniec zawiodą się kibice głównie z Gdańska, ale też Wrocławia, bo Europy latem nie pozwiedzają z klubem. Mistrza boję się typować, chciałoby się Lecha i póki w (L) siedzi na ławce Berg jestem w miarę spokojny o taki rozwój wypadków. Gdzieś koło podium zakręci się Jaga, ale myślę że jakiś nieoczekiwany zespół w "4" się pojawi i zamiesza, ew. komuś wyjdzie PP i będziemy mieli niespodziewanego uczestnika europejskich pucharów.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 31, 2015 19:12   

Juz teraz wiem, co straciłem na przegraniu części praw przez NC+ na rzecz Eurosportu2... Derby - chcę sobie zobaczyć, a tu same jakieś klopsy. Jeśli faktycznie ligę włoską NC+ utraci (czyli nie ułoży się z Eleven, bo de facto już ją stracił), to będzie pora zwijać manatki po upływie okresu umowy. Nawet liga hiszpańska nie jest pewna w NC+. Odbiło im, przecież większość męskiego grona trzyma ich właśnie dla piłki...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 01, 2015 01:55   

Pierwszy i ostatni mecz kolejki powędrowały na stałe do Eurosport2, którego nc+ nie ma w standardowej ofercie, nawet jak ktoś posiada wszystkie kanały z rodziny c+ :lol2:

Sulej 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 16:50   

Eurosport 2 HD jest w ncplus.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 23:00   

Co za geniusz wpadł na pomysł z stadionem dla ŁKS'u z jedną trybuną?

http://www.dzienniklodzki...-film,id,t.html

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 02, 2015 23:21   

Sulej napisał/a:
Eurosport 2 HD jest w ncplus.

Ale trzeba dopłacać, jest osobno poza pakietem canali.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 07:49   

To jest właśnie to o czym mówiłem też przy okazji ligi włoskiej. NC + robi na tym świetny interes, bo zawsze się znajdzie ktoś kto kupi ten dodatkowy pakiet, byleby widzieć wszystkie mecze Ekstraklasy. Pakiecik od Eurosport 2, pakiecik od Eleven i z rachunku na poziomie 70 PLN zrobi się nagle stówka. I się kręci. Życie...

Wracając do tematu - mam wrażenie, że w tym sezonie Legia już nie odpuści do samego końca. Wszak w zeszłym sezonie mistrzostwo im odebrał...podział punktów po serii zasadniczej. Czy w tym sezonie ten podział punktów i podział na strefę spadkową i mistrzowską również obowiązuje? Coś wspominano, że ma to zostać zlikwidowane.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 08:16   

Obowiązuje.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 11:33   

pepe napisał/a:

Wracając do tematu - mam wrażenie, że w tym sezonie Legia już nie odpuści do samego końca. Wszak w zeszłym sezonie mistrzostwo im odebrał...podział punktów po serii zasadniczej.
Tabela z podziałem, jak i bez niego wskazuje jednoznacznie na Lecha
http://ekstraklasa.net/ek...1e17da0538b4567
Obojętnie, czy decydowałyby mecze bezpośrednie, czy stosunek bramek, Legia była gorsza.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 11:56   

bounty_fire napisał/a:

Nie kto inny jak pani Prezydent Zdanowska i jej otoczenie. Naobiecywała za dużo a później trzeba było próbować jakoś z tego wyjść. Na cały stadion okazało się, że nie ma kasy, wycofać się z budowy nie mogła, to wymyśliła coś takiego.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 13:07   

@rangiz
Legia miała po rundzie zasadniczej 56 pkt, Lech 54.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 13:47   

bounty_fire napisał/a:

Nie wiem o co tyle hałasu. Przecież to nie jest stan docelowy. Jak będzie kasa i zapotrzebowanie to będą dobudowane pozostałe trybuny. A poza tym, to po co klubowi z III ligi większy stadion?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 03, 2015 14:33   

rossonero napisał/a:
bounty_fire napisał/a:

Nie wiem o co tyle hałasu. Przecież to nie jest stan docelowy. Jak będzie kasa i zapotrzebowanie to będą dobudowane pozostałe trybuny. A poza tym, to po co klubowi z III ligi większy stadion?

może z tej próby robienia hucznego otwarcia przez Zdanowską i towarzyszy ?

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 22:30   

Prawda jest taka, że to Legia przegrała mistrzostwo, a nie Lech je wygrał. Zabawne, że mówiąc o tym samym, można wyciągać różne i przeciwstawne wnioski w zależności od tego jak na sprawę popatrzymy. rangiz niby liczy punkty bez podziału tabeli po części zasadniczej, ale uwzględnia jednocześnie wyniki drugiej rundy i wychodzi mu, że Lech wciąż przoduje. Jeśli pominiemy jednak drugą rundę, to na czele jest Legia. Zatem, każdy układa pod swoją filozofię;)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 04, 2015 10:12   

bounty_fire napisał/a:
rossonero napisał/a:
bounty_fire napisał/a:

może z tej próby robienia hucznego otwarcia przez Zdanowską i towarzyszy ?

A na czym polegała "huczność" tego otwarcia? Poza tym jak to mieli otworzyć. Na Facebooku?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 04, 2015 13:30   

Renesco napisał/a:
@rangiz
Legia miała po rundzie zasadniczej 56 pkt, Lech 54.

A na koniec sezonu, bez podziału punktów, uwzględniając wszelkie istotne dla układu tabeli regulaminy... ? No właśnie.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 04, 2015 21:25   

rossonero napisał/a:
A na czym polegała "huczność" tego otwarcia? Poza tym jak to mieli otworzyć. Na Facebooku?

Mogła się Zdanowska nie ośmieszać i nie pojawiać na tym meczu. Miał być stadion jest trybuna, miały być 4 boiska treningowe jest jedno, reszta poszła pod parking. Drużynie na tym szczeblu rozgrywek nie potrzebny cały stadion? Ok, zgodziłbym się nawet z tym, będą awanse będzie rozbudowa stadionu (choć Zdanowskiej nie bardzo wierzę w takie obietnice), gdyby nie jeden fakt, Widzew będący na jeszcze niższym szczeblu rozgrywek, ma budowany normalny stadion z 4 trybunami, tak samo z miejskich pieniędzy.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2015 07:14   

Aiver napisał/a:

Ok, zgodziłbym się nawet z tym, będą awanse będzie rozbudowa stadionu (choć Zdanowskiej nie bardzo wierzę w takie obietnice), gdyby nie jeden fakt, Widzew będący na jeszcze niższym szczeblu rozgrywek, ma budowany normalny stadion z 4 trybunami, tak samo z miejskich pieniędzy.

W takim razie to zmienia postać rzeczy. Rozumiem teraz kibiców ŁKS-u. Jak to się mówi, "zwracam honor".

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2015 09:32   

Otwarcie "stadionu" na ŁKS z bezczelnym udziałem prezydent Łodzi to jakaś groteska, kompletny brak słów. Wśród syfu, piachu i gruzu postawiono jedną trybunkę i zrobiono imprezę z wielką pompą. PRL bis?

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 05, 2015 18:00   

Zacznijmy od tego czy ŁKS kiedykolwiek zapełni choć jedną taką trybunę. Wszyscy się czepiają, że słabe to itd, ale prawda jest taka, że teraz w Łodzi jest 3 i 4 liga. I po 1000 osób max na meczu, więc o co całe halo?

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 06, 2015 07:12   

Na tym zdjęciu wygląda to trochę tak, jakby trybunę postawili obok boiska. :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 31, 2015 19:58   

Lechia w dalszym ciągu sprowadza tym razem Peszko i Chrapek. Na papierze to wygląda dobrze nawet można powiedzieć że na walkę o mistrza.

Odpowiedz do tematu