ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Carlos Bacca
Autor Wiadomość
lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 14:06   

Moim zdaniem największym problemem Bakki jest brak umiejętności używania lewej nogi, przez co jest strasznie przewidywalny. Nawet filmik przytoczony przez rafal996, to pokazuje. Na początku jego przygody z Milanem uchodziło to płazem, później przeciwnicy to wykorzystali. Grając w najbardziej taktycznej lidze nie możemy sobie pozwolić na napastnika, który ma tylko prawa nogę.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 21:42   

jarles wpisujesz się więc w tezę, że Bacca ma mało piłek i gdyby je miał jego dorobek byłby większy. Co również podzielam.
lord bass napisał/a:
największym problemem Bakki jest brak umiejętności używania lewej nogi, przez co jest strasznie przewidywalny.

Daleko nie szukać, ale Robben ma "prawą do tramwaju" i niby wszyscy wiedzą, że pójdzie do lewej, że balans i strzał, a i tak gość ich robi jak chce. Noga nie jest problemem, choć ułatwia sprawę. Bacca ma wady: łamie linię spalonego, jest dość słaby fizycznie i nie potrafi rozwiązać akcji 1 na 1. Ale jest dość szybki, zwrotny i co najważniejsze: skuteczny w polu karnym. Więc po cholerę po raz kolejny napiszę wydawać furmankę pieniędzy na kogoś kto będzie nawet i o niebo lepszy od Bakki jak zetknie się z tymi samymi problemami co Carlos, a które wyżej ładnie opisał jarles
Wyjątkiem mógłby być Zlatan, bo jak wiemy on może grać sam ;)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 21:52   

Kargool napisał/a:
Daleko nie szukać, ale Robben ma "prawą do tramwaju" i niby wszyscy wiedzą, że pójdzie do lewej, że balans i strzał, a i tak gość ich robi jak chce.
Mam wrażenie, że prawa Robbena jest bardziej sprawna niż ta Bakki, po drugie Robben dysponuje większymi umiejętnościami technicznymi i szybkością niż Carlitos.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 23:38   

Bakka ma mało piłek :D
Patrząc na to co wyprawia to całe #%%#% szczęście. Gość jest tak pokraczny ostatnimi czasy, że większa liczba dogranych piłek by go tylko dołowała. Ani minąć, ani się dobrze zastawić, ani odegrać... Pojedyncze przebłyski go ratują. Statystyki też. Ale jak ktoś regularnie ogląda Milan to wie, że w tym przypadku statystyki mocno poprawiają jego wizerunek.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 00:59   

Mało piłek jak mało piłek - a kto z ręką na sercu powie, że Bakka dobrze się ustawia, wychodzi do prostopadłych piłek, urywa się obrońcy i potrafi zza niego wyskoczyć przy płasko zagranej piłce? Bo o trzymaniu spalonego nic nie napiszę ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 09:19   

No właśnie ani nie wychodzi do piłek, ani się nie ustawia, ani nie urywa się obronie, ani nie trzyma linii spalonego... i to mnie najbardziej dziwi. Sporo go oglądałem w Sevilli i uważałem go za zawodnika, który właśnie to wszystko ma. Takiego, który gra prostymi środkami, bez jakiejś wydumanej techniki, ale właśnie ma instynkt, potrafi się ustawić, wychodzi do piłek, czy prostopadłych czy z boku. Taki typ że przyjąć, strzelić, albo obrót, bieg, strzał. Proste środki, ale skuteczne. Wystarczająco szybki, żeby się urwać, a jednocześnie silny fizycznie, żeby się przepchnąć lub nie dać wytrącić z rytmu. Sporo miał takich bramek. No i dużo też typowo sytuacyjnych, takich że znalazł się w odpowiednim miejscu, wystawił nogę, dobił, a to też ważna umiejętność.

W tej chwili w Milanie nie pokazuje dosłownie nic z tych atutów.

Zresztą nawet nie trzeba tak daleko szukać, wystarczy zobaczyć kompilację z poprzedniego sezonu. Ja wiem, że to jest tylko kompilacja i omija nieudane momenty, których też trochę było, ale mimo wszystko to jest 20 bramek i kilka asyst, w których widać klasę zawodnika. Tak grającego Bakkę zatrzymałbym w Milanie bez wątpienia, bo trzeba by było bardzo dużo wydać, żeby kupić lepszego. Ale tak grającego jak dziś oddałbym bez żalu.

https://www.youtube.com/watch?v=BWksISt8-kk

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 09:38   

Jako że przywrócenie Milanowi konkurencyjności, jaką zapowiadają Chińczycy, nie da się zrobić w jednym okienku transferowym, to na razie pozycji środkowego napastnika nie ruszałbym w ogóle. Raz, że jak ktoś pisał, napastnicy to drogie zabawki, dwa że też uważam Bacce za napastnika z bardzo dużym potencjałem. Wzmocniłbym przede wszystkim pozycje, które są odpowiedzialne za dogrywanie piłki do napastników, zamiast kupować mega napadziora, do którego dalej nie miałby kto dogrywać.
Sądzę, że gdy będzie miał wokół siebie lepszych zawodników, Carlos pokazałby zdecydowanie więcej i jeszcze mielibyśmy z niego dużo pociechy.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 10:11   

rafal996 napisał/a:
No właśnie ani nie wychodzi do piłek, ani się nie ustawia, ani nie urywa się obronie, ani nie trzyma linii spalonego...

Tu mamy pewny dylemat, bo w skrótach kamery na meczu rzadko widać jak porusza się napastnik bez piłki dopóki nie zostanie ona w jego stronę zagrana. Wtedy widzimy najczęściej podniesioną choragiewkę bocznego...Natomiast nie wiemy do końca jak ten zawodnik porusza się, gdy piłkę wymieniają w środku pola Locatelli i Pasalicem, albo gdy rozpędzony skrzydłowy zabiera się za drybling bo najczęściej tego kamery nie pokazują. Niemniej może tak być, że tego nie robi. A może być na odwrót, ale nie ma nikogo odważnego, który by wypuścił jakieś 40 metrów dobrej mocnej piłki na wolne pole.
rafal996 napisał/a:
Takiego, który gra prostymi środkami, bez jakiejś wydumanej techniki, ale właśnie ma instynkt, potrafi się ustawić, wychodzi do piłek, czy prostopadłych czy z boku.

Bo może po prostu wtedy takie dostawał? A w Milanie oprócz Montolivo to nikt nie może się pochwalić umiejętnością "penetrującego" podania, który dałby możliwość Bacce coś z tym zrobić. Dla mnie dość obrazowe jest że facet przeciętnie oddaje 2 strzały w meczu, a kropnął już 13 goli. Oczywiście pytanie jest takie: dlaczego on oddaje 2 strzały, a Dżeko 4? Wina napastnika czy wina obsługujących go?

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 11:14   

Suso, Bertolacci, Jack potrafią zagrać nie gorsze piły od Monto, inna sprawa to to czy są w formie odpowiedniej i czy w ogóle są dostępni :)

Jeśli chodzi o bieganie Bacci to w ostatnich derbach biegał dość sporo i szybko, może to u niego norma, ale ja tego w ogóle nie widzę, bo wrażenia z tego sezonu mam takie, że przegrywa biegowe z jakimś Campagniaro czy Silvestre.

Inter

Palermo

Dla mnie jest do odpalenia, zdanie co do niego mam podobne do Bubu, jednak nie możemy robić wymiany napastnika za wszelką cenę, kwestia kto miałby przyjść i za ile, oraz za ile udałoby się opchnąć Kolumbijczyka. Na to by był rezerwowym i tracił wartość już sobie pozwolić nie możemy, za dwa lata będzie warty 2 mln euro.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 16:04   

Kargool napisał/a:

Daleko nie szukać, ale Robben ma "prawą do tramwaju" i niby wszyscy wiedzą, że pójdzie do lewej, że balans i strzał, a i tak gość ich robi jak chce.

I dlatego gra na skrzydle twarza do bramki,by sie rozpedzic z pila mogl.Porownywanie go z Bakka ktory gra plecami do bramki pod scislym kryciem na tyle sensu co polityka trasferowa Gallianiego.
Bacca wydaje sie byc niekompatybilny z pomyslami Montelli po prostu,za Mihajlovica wygladal lepiej.Skoro trener zostaje to Carlos powinien szukac nowego klubu, tak bedzie zdrowiej dla wszystkich

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 22:45   

Veleno ale ja nie porównuję Bakki do Robbena tylko podważam argument o "jednej" nodze. Nie podejrzewasz mnie chyba o takie rzeczy?
VelenoRosso napisał/a:
Bacca wydaje sie byc niekompatybilny z pomyslami Montelli

I to może być sedno sprawy. Tylko czy: lepiej sprzedać Bakkę za ok. 20-25 baniek, dołożyć drugie tyle i kupić kogoś kompatybilnego czy przemęczyć się rok z Kolumbijczykiem być może lekko modyfikując pomysły i dając mu bardziej kreatywnych pomocników?
Moim zdaniem pomysł nr 2 ma większe szanse na powodzenie, bo Carlos powinien nam dać te 20-25 goli w sezonie i może odżyć, gdy wokół niego pojawią się ciekawsi gracze niż teraz. Tak przypusczam, choć jest to po części wróżenie z fusów. Zwyczajnie wolałbym te 20 baniek przeznaczyć na wzmocnienia gdzie indziej, choćby wyciąganie Ruganiego z Juve.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 08:41   

Przede wszystkim, nie sądzę żeby Bakkę dało się jeszcze sprzedać za 25 mln. A po drugie, kupić kogoś naprawdę o klasę lepszego, to wydatek 50 mln spokojnie. Jeśli nas stać, to spoko, ale szczerze wolałbym zbudować za to klasową pomoc.

Bacca mnie irytuje i straciłem do niego cierpliwość, ale jestem w stanie sobie wyobrazić że zostaje. On naprawdę jest najmniejszym naszym problemem.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 16:12   

Tydzień temu w 2. minucie miał patelnię na piątym metrze. Dziś z 2-óch metrów potyka się o własne nogi...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 16:14   

Spokojnie.
Za kilka miesięcy będzie grał gdzie indziej.

Do widzenia Carlos.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 16:19   

No, ale ma wysoki procent w statystyce strzał /gol. Trudno się dziwić, skoro z dwóch metrów strzału nawet nie potrafi oddać :)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 16:19   

bogiel napisał/a:
Tydzień temu w 2. minucie miał patelnię na piątym metrze. Dziś z 2-óch metrów potyka się o własne nogi...

Niestety pomysły Montelli zakładają, że w takich sytuacjach strzela się bramki a przede wszystkim trafia w piłkę. Niestety Bacca jest innym typem zawodnika i z tego typu rzeczami jest niekompatybilny.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 23:29   

Kargool napisał/a:
A w Milanie oprócz Montolivo to nikt nie może się pochwalić umiejętnością "penetrującego" podania
Taki z kapitana penetrator, jak z tych, którzy od 15 lat grają po 8 godzin dziennie w Tibię. Normalnie postrach wiejskich dyskotek. On w ogóle kiedykolwiek zbliżył się do 10 asyst w sezonie? Bo mi się wydaje, że średnio mu wyjdzie gdzieś z 5.
Jednak wciąż upieram się, że mądrze byłoby przyjrzeć się mu na nowo, zdefiniować powody przez które bramki w przeszłości strzelał, a potem spróbować stworzyć mu coś podobnego u nas. Każdy napastnik mający grać u nas dobrze na tym wyjdzie.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 09:39   

carlos napisał/a:
Taki z kapitana penetrator, jak z tych, którzy od 15 lat grają po 8 godzin dziennie w Tibię.

Nie wiem o czym piszesz, ale rozumiem sens ;) Niemniej i tak się nie zgodzę z Twoją opinią ;) Bo jednak Monto potrafi zagrać do przodu, prosto do przodu i celnie do przodu, aby stworzyć jakąś okazję partnerowi. Ale to jak będzie zdrów i w formie, to może kiedyś pogadamy, bo będzie o czym.
carlos napisał/a:
Jednak wciąż upieram się, że mądrze byłoby przyjrzeć się mu na nowo, zdefiniować powody przez które bramki w przeszłości strzelał, a potem spróbować stworzyć mu coś podobnego u nas

Zamiast wydawać 50 baniek na kogoś, kto i tak będzie stał jak słup soli. To inwestycja w zespół tak w szerszym tego słowa znaczeniu i tak to powinno wyglądać.
bogiel napisał/a:
Trudno się dziwić, skoro z dwóch metrów strzału nawet nie potrafi oddać

Ale z 11. powinien strzelić. Rozumiem że jemu zdarzyć błąd się nie może, ale innym już tak. Bez sensu jest analiza takiej gry, skoro nie wiemy, a przynajmniej ja nie wiem, bo jak pisałem wyżej, nie widzę ile razy tak Bacca czy nawet Lapadula czy ktokolwiek inny, wychodzi na pozycję czy daje sygnał do zagrania, a tego zagrania nie dostaje. Napastnika rozlicza się z goli i to jest słuszne, ale czemu w tym wypadku rozliczamy go z goli, których nie miał okazji zdobyć tłumacząc to tym:
lord bass napisał/a:
brak umiejętności używania lewej nogi,

czy
Bubu napisał/a:
Ani minąć, ani się dobrze zastawić, ani odegrać

To takie przeciąganie liny bez najmniejszego nawet sensu. Bo każdy podaje argumenty równie irracjonalne, jak i logiczne. A to że zmarnował sytuację? Ja rozumiem, że każdy strzela wszystko co ma na nodze lub przed nią, a te liczby, o których pisałem wyżej, że potrzebują ileś strzałów w meczu na gola są z d. wyjęte?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 12:13   

Kargool napisał/a:
jednak Monto potrafi zagrać do przodu, prosto do przodu i celnie do przodu, aby stworzyć jakąś okazję partnerowi.

Potrafi, tylko problem w tym, że ostatni raz na dużą skalę widziałem to przed jego przyjściem do Milanu. Wtedy faktycznie patrzyłem na te jego piłki, w klubie czy w kadrze, i sobie myślałem że sprowadzenie go to świetny ruch, bo może być reżyserem gry na parę lat. Niestety jego gra w Milanie kompletnie do tego nie nawiązuje.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 18:09   

Dokładnie... Dobrą piłkę do przodu to i Paletta potrafi zagrać... I to do nogi.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:26   

Kargool napisał/a:
Bo jednak Monto potrafi zagrać do przodu, prosto do przodu i celnie do przodu, aby stworzyć jakąś okazję partnerowi. Ale to jak będzie zdrów i w formie, to może kiedyś pogadamy, bo będzie o czym.
Dla mnie słowo "potrafi" użyte w tym kontekście sugeruje, że robi to lepiej niż przeciętny Janusz, grający zawodowo w piłkę. Niestety historia jego występów mówi wprost, że te jego ostatnie podania są niezwykle rzadko zamienianie na gola. On rzuca piłkę do przodu, którą dopiero ktoś inny podaje (próbuje podać) na nos napastnikowi.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 13:35   

Il killer instinct di Bacca ;)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 17:16   

W derbach też próbował strzelać i wyszło podanie do Zapaty zakończone golem. Tutaj mogło być podobnie. Może w tych wszystkich zagraniach Bakki jest jakiś ukryty sens, a my bezmózgi nie widzimy tego.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 20:29   

Bacca odlajkował Milan i usuwa fotki. Odejście z klasą :ok:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 21:53   

Czyli jednak Marsylia?

Odpowiedz do tematu