ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Carlos Bacca
Autor Wiadomość
waldo 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 14:05   Carlos Bacca

Carlos Arturo Bacca Ahumada – kolumbijski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Zawodnik klubu AC Milan.
Data i miejsce urodzenia: 8 września 1986 (28 lat), Puerto Colombia, Kolumbia
Wzrost: 1,81 m
Waga: 77 kg

Kolejny nowy nabytek Milanu. Tym razem na szpicę. Martineza nie udało się potwierdzić ale nic straconego, przychodzi ciekawy napastnik, który też potrafi strzelać gole, nawet w ważnych spotkaniach (finał PUEFA z Dnipro 2 gole). Myślę, że obecnie na rynku jedna z lepszych opcji na przód. Teraz zobaczymy co z Ibrą i jeśli chodzi o atak to chyba będzie spokój. Zobaczymy jak mu pójdzie i jak się zaaklimatyzuje

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 14:16   

Był kiedyś taki fajny specjalista od strzelania bramek z PD. Nazywał się Ricardo Oliveira. Nie muszę pisać jak to się skończyło. Oby nie było podobnie. Mega sceptycznie podchodzę do tego transferu. W tym przypadku chciałbym się miło zaskoczyć.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 15:11   

Oliveira był trochę innym przypadkiem, bo on musiał się zmagać z legendą Shevchenki. Bacca przejmuje pałeczkę po Destro, Pazzinim i Torresie, więc poprzeczka nie jest zawieszona zbyt wysoko i presja powinna być mniejsza. Poza tym pamiętajmy o tym, że pobyt Oliveiry w Milanie zbiegł się z porwaniem jego siostry, która zniknęła na ponad pięć miesięcy...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 17:21   

Naprawdę trudno niektórym dogodzić ;) Przychodzi do nas zawodnik w sile wieku, napastnik dopiero co wygrywający LE, przychodzi z czołowego klubu najsilniejszej obecnie ligi w Europie, reprezentant swojego kraju. 20 bramek i 6 asyst w 36 występach ligowych. Naprawdę mierzymy jeszcze wyżej? Trzeba dać chłopakowi szansę. Uważam, że nie jest słabszy od Martineza (którego notabene wygryzł z kadry) i z dostępnych na rynku napastników to jest czołówka.

saylent 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 19:38   

@TomekW Może to i racja. W sumie to zapomniałem o tej otoczce z porwaniem siostry.
@rafal996 Wszystko racja, ale wolałbym, gdyby na 4-5 letni kontrakt przyszedł jakiś 25-latek. Wiem, że pole manewru w obecnej sytuacji mocno ograniczone, ale pomarudzić już nie można? ;-) Wolę Carlosa od Martineza to raz, Carloz ma poukładane w głowie to dwa, na pewno ma szacunek do pracy i pieniędzy. W sumie i tak cud, że udało się go wyrwać z Sevilli, która będzie grała w LM i wiązała z nim nadzieje również na przyszły sezon.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 23:07   

rafal996, Tyle, że pomysły szkoleniowca Kolumbii są trochę dziwne, albowiem Jackson jest dopiero 4 napastnikiem.

MN 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 06:52   

saylent napisał/a:
Był kiedyś taki fajny specjalista od strzelania bramek z PD. Nazywał się Ricardo Oliveira. Nie muszę pisać jak to się skończyło. Oby nie było podobnie. Mega sceptycznie podchodzę do tego transferu. W tym przypadku chciałbym się miło zaskoczyć.

Ja bardziej się martwię, że Bacca podzieli losy innego specjalisty od strzelania bramek w PD: Javi Moreno. Pamiętacie, jak przychodził za 15 mln euro po załadowaniu 22 bramek w 36 spotkaniach La Liga (6/8 w Pucharze UEFA - Alaves doszło do finału, który w dramatycznych okolicznościach przegrało 4:5 z The Kop)?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 07:24   

Takich przykładów można wyszukiwać mnóstwo.

MN 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 08:35   

rafal996 napisał/a:
Takich przykładów można wyszukiwać mnóstwo.

Ano można. Bardziej mnie martwi, że z przykładów pozytywnych, do głowy przychodzą mi jedynie Bierhoff i Inzaghi, przy czym obaj byli już wcześniej Capocannoniere (Niemiec nawet aktualnym), a SuperPippo był jedynie uzupełnieniem dla Shevchenki...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 08:42   

Wychodzę z założenia, że jeśli drużyna będzie dobrze funkcjonować, to zawodnik tej klasy z pewnością się sprawdzi.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 10:00   

U mnie umiarkowany optymizm w jego przypadku. Jak się czeka na zawodnika jak Ibra do ataku to nazwiska Bacca czy Luiz Adriano wrażenia nie robią. Pieniądze? Chyba już czas znowu (podobnie jak wtedy gdy się było szczeniakiem) przestać na nie zwracać uwagę, niech się Łysi martwią. Do długich kontraktów też nie mam przekonania, za dużo nieusuwalnego szrotu się przydarzyło.

Ogólnie jest tak:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 10:20   

Te porównania do Moreno czy Oliveiry są według mnie nieuzasadnione. Owszem, zarówno oni jak i Bacca przychodzili z ligi hiszpańskiej, ale tutaj podobieństwa się kończą. Hiszpan i Brazylijczyk przychodzili po typowym sezonie "konia" (Oliveira nawet z rocznym poślizgiem). Tymczasem podsumujmy ilość strzelonych bramek przez Baccę w ostatnich latach:

2014/2015 (Sevilla) - 28 bramek i 10 asyst
2013/2014 (Sevilla) - 21 bramek i 12 asyst
2012/2013 (Brugge) - 28 bramek i 13 asyst
2011/2012 (CD Atletico Junior i Brugge) - 27 bramki i 16 asyst w sumie przez półtora roku
2010 (CD Atletico Junior) - 18 bramek i 6 asyst

Do tego dorzućmy 7 bramek i 17 spotkaniach reprezentacyjnych.

Jak to się ma do Moreno, który rozegrał raptownie 2 sezony w Primera Division przed transferem do Milanu (z czego w jednym strzelił 8 bramek)? Z kolei Oliveira granicę 10 bramek przebił raz w barwach Betisu i to w dodatku nie w sezonie poprzedzającym transfer do Milanu

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 10:38   

No to czekamy na jego 21 bramek i z 10 asyst w SerieA :king:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lip 03, 2015 10:43   

Jak zdobędzie w sumie 20 bramek i asyst z gry w lidze to już będzie można mówić o udanym transferze.

Przypominam, że Zlatan w pierwszym swoim sezonie w Milanie zdobył 22 bramki i zaliczył 13 asyst grając jeszcze dodatkowo w LM :)

PS: podane liczby nie dotyczyły tylko zdobyczy ligowych, uwzględniały też puchary krajowe i międzynarodowe.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 21:45   

https://www.youtube.com/watch?v=9hszFI9cM6M Brawo Carlos tak się postępuje z takimi drobnymi cwaniaczkami jak nejmar :minigun: . Tego chłopaka kiedyś na boisku połamią jak się nie uspokoi, Zuniga był już blisko kiedyś...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 22:02   

Dzisiaj mieliśmy dwie Hondy. Niestety Bacca zagrał katastrofalnie. Prawie same straty. Na szczeście Montolivo, Bonaventura i Balotelli nadrobili.

Cóż, mam coraz bardziej mieszanie odczucia co do Bakki. Z Fiorentiną i Interem również zagrał słabiutko. Podanie niechlujne. Wiadomo, technika strzału u niego to wysoki poziom. Jednak ilość przegranych pojedynków, niecelnych podań, jakie miały miejsce w trzech spotkaniach (Fiorentina, Inter, Udinese) pozostawia duzo do życzenia. Nie wiem czy jest to taki crack na jakiego zapowiadał się w okresie przygotowawczym.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 22:15   

Dajmy mu czas. Dziś grał z nowym partnerem, który do tego ewidentnie wolał operować z głębi pola, niż partnerować w ataku. Bacca miał kilka przebłysków, jednak to trochę mało. Niech się dostosuje na spokojnie. Dopiero co strzelił dwie bramki i zapewnił trzy punkty, więc na krytykę za wcześnie.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 22:21   

Czas czasem, ale proste podania powinien wykonywać bezbłędne, A dzisiaj juz kolejny raz widzę jego niedokładnosci. To przeciez niezależne od kogo z kim gra.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 08:43   

To jest fakt że wczoraj slabiutki mecz. Ale od tego jest drużyna-ze gdy jednemu mecz nie wyjdzie,to trzeba go zastąpić. Wczoraj to się udało bo najważniejsze są 3 punkty. Bacca potrzebuje jeszcze trochę czasu na to aby w 100% rozumieć się z partnerami. Bo to że jest klasowym napastnikiem na właściwym miejscu to nie mam żadnych wątpliwości.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 09:46   

bogiel napisał/a:
Nie wiem czy jest to taki crack na jakiego zapowiadał się w okresie przygotowawczym.

Jest. To nigdy nie był gracz, który nawet jak ma słabszy dzień, to kopnie z daleka i zrobi wynik. Ważne, że każda włoska drużyna z Bakką byłaby silniejsza niż bez niego.

E: No może Inter ma równie mocnych środkowych napastników. Juve? Dybala lepszy od Kolumbijczyka, ale Mandzukić już nie.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 09:53   

Pierwsza bramka dla Udinese padła po jego stracie. Mógł się lepiej zachować.
Co nie zmienia faktu, że to dobry napastnik. Dajmy mu trochę czasu.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 11:12   

Koleś po tych paru meczach ma już 3 bramki, czyli tyle samo ile zdobył w zeszłym roku Destro. Ponadto ma świetne przyśpieszenie. Myślę, że będziemy mieli z niego wiele pożytku i pieniądze w niego zainwestowane się zwrócą. Na razie bym nie panikował.

http://paweuu.wordpress.com

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 11:34   

Dybala lepszy? Zupełnie inny zawodnik i wiele przed nim, na razie dla mnie wciąż jest tylko talentem do rozwinięcia. Może być dużo lepszy, ale nie musi.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 11:45   

Ja bym rozwiązał kontrakt z Baccą w trybie natychmiastowym. Dybala jest lepszy, co więcej lepszy też jest Matri, który pokazał swoją wartość, lepiej podaje, strzela. [']

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Wrz 23, 2015 12:27   

SineCere napisał/a:
E: No może Inter ma równie mocnych środkowych napastników. Juve? Dybala lepszy od Kolumbijczyka, ale Mandzukić już nie.
Juve ma jeszcze Moratę, tak gwoli ścisłości.

Odpowiedz do tematu