ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2015/16
Autor Wiadomość
rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 09, 2016 11:56   

Bawi mnie podawanie Ranieriego za przykład czegokolwiek innego niż porażki. Ostatni sezon miał legendarny, ale ile na niego czekał? 30 lat? Jeśli ktoś z dwójki Ranieri-Allegri jest słaby, to na pewno nie ten drugi.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 11:11   

rivaldoACM napisał/a:
Bawi mnie podawanie Ranieriego za przykład czegokolwiek innego niż porażki. Ostatni sezon miał legendarny, ale ile na niego czekał? 30 lat? Jeśli ktoś z dwójki Ranieri-Allegri jest słaby, to na pewno nie ten drugi.

fragment z felietonu Steca:
"I ja uległem złudzeniu i wierzyłem w jego reputację przywódcy zbyt miękkiego, by zdobywać najcenniejsze trofea, a przecież Włoch całokształt twórczości ma okazały, i to w wielu gatunkach, czyli na różnych poziomach rozgrywek i w różnych kulturach. Z Cagliari wygrywał trzecią ligę; Fiorentinę wyciągnął z drugiej do pierwszej, a następnie zdobył z nią krajowy puchar; Valencię do wicemistrzostwa (ha, ha, ha, jak zwykle "prawie" mu się udało) poprowadził, choć przejął ją jako dziesiątą drużynę ligi hiszpańskiej; z Chelsea wziął wicemistrzostwo (ha, ha, ha) po 49 latach wyczekiwania na tak znakomity rezultat i zostawił ją w półfinale Champions League; z Juventusem zajął trzecie i drugie (ha, ha, ha) miejsce w Serie A natychmiast po karnym pobycie w Serie B, a gdy został wylany, turyńczycy dwa sezony spędzili w czyśćcu na siódmej pozycji w lidze; zanim srebro (ha, ha, ha) zdobył w Monaco, podniósł je z drugiej ligi francuskiej; w Romie został wicemistrzem (ha, ha, ha) po walce z wszechwładnym wówczas Interem do ostatniej kolejki, tymczasem i przed nim, i po nim rzymianie również błąkali się między szóstymi a siódmymi miejscami."

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 11:53   

No i gdzie te najcenniejsze trofea?
W ogóle mam wrażenie, że wg niektórych prowadzenie słabego klubu to jakiś przywilej. Guardiola się sprawdzi jak wygra LM ze Zniczem Pruszków, a Mourinho jest nikim do czasu potrójnej korony z Banikiem Ostrava. Dlaczego mistrzostwo krajowe z Leicester ma być więcej warte niż to wygrane z Milanem czy Juve? Zwłaszcza, że w tym drugim przypadku, w przeciwieństwie do Ranieriego, to nie jest jednorazowy wyskok.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 16:05   

Abstrahując zupełnie od oceny Ranieriego czy Allegriego to oczywistym jest, że mistrzostwo najsilniejsządrużyną w lidze zdobywa sięłatwiej. Więcej błędów w ustawieniu jest wybaczanych, łatwiej odrobić wynik zmieniając je, łatwiej dopasować taktykę mając klasowych i bardziej wszechstronnych piłkarzy, łatwiej też pewne obowiązki przenieść na innego piłkarza.
W sumie jestem ciekaw jakby potoczyła się kariera Ranieriego gdyby 10-15 lat temu dostał szansę prowadzenia drużyny, której obowiązkiem było wygrywanie. Takiej drużyny najsilniejszej/prawie najsilniejszej w swojej lidze.
Nigdy czegoś takiego nie miał. Może nie bez powodu żaden klub nie zaryzykował. Może Ranieri kiepsko się sprzedaje. Może żaden klub nie chciał tak miękkiemu trenerowi dać do ręki zawodników, którzy mają znaczine większą renomę i siniejszy charakter od niego.
Niemniej większość kibiców zklubów, które prowadził, po latach wspomina go miło i docenia jego pracę.
Ale zwykle jest to właśnie 'po latach'.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 18:25   

rivaldoACM napisał/a:
No i gdzie te najcenniejsze trofea?
W ogóle mam wrażenie, że wg niektórych prowadzenie słabego klubu to jakiś przywilej. Guardiola się sprawdzi jak wygra LM ze Zniczem Pruszków, a Mourinho jest nikim do czasu potrójnej korony z Banikiem Ostrava. Dlaczego mistrzostwo krajowe z Leicester ma być więcej warte niż to wygrane z Milanem czy Juve? Zwłaszcza, że w tym drugim przypadku, w przeciwieństwie do Ranieriego, to nie jest jednorazowy wyskok.

Naprawdę nie widzisz żadnej różnicy??czy gdyby w tym sezonie mistrzostwo wygrało Sassuolo wg Ciebie nie ma żadnej różnicy z wygraniem mistrzostwa Juventusu??nie można oczywiście mówić że Ranieri jest od kogoś lepszy. Bo nigdy nie dowiemy się czy Wenger z Leicester zdobyłby mistrzostwo,tak samo nie wiemy czy Ranieri byłby tak wysoko z Arsenałem. Ale tak, uważam że Ranieri zrobił coś,co kompletnie nie mieści się w głowie wszelkim komentatorom,specjalistom i o kim byśmy sobie nie pomyśleli. I dlatego to jest ważniejsze od każdego innego osiągnięcia trenera w wielkim klubie.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 19:07   

wasyl napisał/a:

Naprawdę nie widzisz żadnej różnicy??

Widzę różnicę, ale nie o tym była mowa. Nie widzę różnicy na korzyść, kiedy mówimy o jednorazowym wyskoku. Czym innym jest zbudowanie prawdziwego zespołu, zaszczepienie pewnej mentalności na lata, patrz: Simeone w Atletico, ale też Klopp w BVB.

wasyl napisał/a:
czy gdyby w tym sezonie mistrzostwo wygrało Sassuolo wg Ciebie nie ma żadnej różnicy z wygraniem mistrzostwa Juventusu??

Ale tak się nie stało, głównie dlatego, że mówimy o lidze, gdzie taktykę traktuje się poważnie. To zresztą m.in. dlatego Leicester tryumfowało ostatnio w Anglii. Dosyć przeciętny we Włoszech Ranieri tam jest od razu jednym z lepszych taktyków. Może to ulegnie zmianie od przyszłego sezonu.
A gdybając, czy zwycięstwo Sassuolo od razu robi z Di Francesco lepszego trenera od Allegriego? Bo taką logikę tu dostrzegam.

wasyl napisał/a:
nie można oczywiście mówić że Ranieri jest od kogoś lepszy. Bo nigdy nie dowiemy się czy Wenger z Leicester zdobyłby mistrzostwo,tak samo nie wiemy czy Ranieri byłby tak wysoko z Arsenałem.

O to chodzi, odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Ale też nic ponadto.

wasyl napisał/a:
Ale tak, uważam że Ranieri zrobił coś,co kompletnie nie mieści się w głowie wszelkim komentatorom,specjalistom i o kim byśmy sobie nie pomyśleli. I dlatego to jest ważniejsze od każdego innego osiągnięcia trenera w wielkim klubie.
Dlatego, że jest to takie wyjątkowe, jest to takie piękne. Niestety, jeśli Leicester skończy kolejny sezon w środku tabeli to okaże się też, że był to jednak niejako przypadek. Nie taki kompletny, bo zasłużyli, ale jednak nic nie zostało zbudowane, wznieśli się na wyżyny, podczas gdy konkurencja zaspała. Nie wykonano nie wiadomo jakiej pracy u podstaw, po prostu jakoś tak wyszło. ;)
Zresztą historia weryfikuje podobne przypadki. Kim jest dziś Di Matteo? A nawet taki Guidolin, który osiągał przecież podium z Udinese?

Kończąc z mojej strony - Allegri wygrał 3x więcej mistrzostw niż Ranieri, w karierze, która trwa 3x krócej. ;) Można szukać różnych przyczyn, ale po co, skoro za chwilę Max znowu coś dołoży i odejdzie do Barcelony, Realu, albo reprezentacji, a Claudio przejdzie na zasłużoną emeryturkę i na bujanym fotelu będzie wspominał ten jeden sezon, gdzie zbliżył się do prawdziwych wielkich tego rzemiosła.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 19:12   

Delete

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 20:09   

Ranieri zazwyczaj ostatnio po pierwszym sezonie w klubie, drugi nie dociągnął do końca, taka ciekawostka :)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 11, 2016 21:49   

Odnoszę wrażenie po Twoich odpowiedziach jakbyś myślał że uważam Ranierego za nie wiadomo jakiego trenera. A ja tylko podałem przykład dlaczego dla mnie to mistrzostwo z Leicester jest więcej warte od tego z Juventusem czy z Milanem. Odnosząc sie jeszcze do Alegrego który znowu za chwilę coś dolozy-roznica jest taka-Allegri dalej będzie miał kadrę najlepszą we Włoszech a Ranieri w Leicester dalej nie będzie miał na papierze kadry na pierwsza 6-tke ligi.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 14, 2016 12:05   

Moje posty były odpowiedzią na hasło, że Allegri prawdopodobnie nie poradziłby sobie w trudniejszych warunkach tak dobrze, jak radzą sobie Simeone czy Ranieri, więc odpisując, cały czas miałem to z tyłu głowy. Wiem, że nie Ty to napisałeś. ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 10:42   

El Loco w akcji haha, niezła szopka
http://transfery.info/903...lub-grozi-sadem

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 08, 2016 11:36   

Wczoraj widziałem jakieś plotki że niby się rozmyślił i nie jedzie do Włoch, ale myślałem że to zwykłe dziennikarskie brednie, niezły agent. :rotfl:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 08, 2016 14:03   

A sporo forumowych "ekspertów" chciało go w Milanie...

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 10, 2016 18:53   

http://www.seriea.pl/3331...bielsa-out.html

Tomek Lubczyński w formie :)

Odpowiedz do tematu