ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2015/16
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Maj 14, 2016 09:01   

Ech, a był już z tego taki fajny żarcik...

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 11:40   

Z drugiej strony nie mając pewnego awansu, w finale zawodnicy będą (a przynajmniej powinni być) podwójnie zmotywowani.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 12:31   

STARY TIROWIEC napisał/a:
Z drugiej strony nie mając pewnego awansu, w finale zawodnicy będą (a przynajmniej powinni być) podwójnie zmotywowani.

...co w dalszym ciągu na 90% nie starczy na Juve, nie oszukujmy się. Mamy nikłe szanse na zdobycie CI mając drużynę w takim stanie pod wodzą żółtodzioba przeciwko niekwestionowanemu gigantowi ligi. Łysi mają za swoje - swoim niezbornym planem prowadzenia klubu doprowadzili do tego że plan minimum w postaci dostania się Ligi Europy (!) tylnymi drzwiami (!!) nie wypali jeśli nie dokona się jakiś cud.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 15:28   

Kzr napisał/a:
plan minimum w postaci dostania się Ligi Europy (!) tylnymi drzwiami (!!)

Tylnymi drzwiami weszlibyśmy z szóstego miejsca. Zdobycie Pucharu Włoch otwiera główne wrota.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 15:55   

Niby tak, ale ważniejsze, że były dwie możliwości i wiele wskazuje na to, że z żadnej z nich nie skorzystamy. Dziś wieczorem będziemy mieć jedną odpowiedź.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 16:21   

TomekW napisał/a:
Kzr napisał/a:
plan minimum w postaci dostania się Ligi Europy (!) tylnymi drzwiami (!!)

Tylnymi drzwiami weszlibyśmy z szóstego miejsca. Zdobycie Pucharu Włoch otwiera główne wrota.

O to mi właśnie chodziło. Plan minimum, czyli zajęcie szóstego miejsca, by w razie przegranej w finale CI wejść do europucharów.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 16:27   

No spoko. Nie wiem czemu wydawało mi się, że pisałeś o finale PW jako tylnych drzwiach :>

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 21:00   

Cytat:
Nikt nie wybiela Sinisy, nikt nie krytykuje Brocchiego, ale jakoś dużo czytam o tym jaki jest dramat teraz, a z Sinisą wyglądałoby to zupełnie inaczej. Jak dla mnie różnicy w jednej i drugiej mizerii nie ma :) Tyle.

+
Cytat:
a jako były obrońca nie potrafił nawet ułożyć gry w defensywie.

Jak dla mnie zalatuje lekkimi problemami ze wzrokiem, ale co ja tam wiem.

Cytat:
Z drugiej strony Mihajlović dostał piłkarzy, dostał sporo czasu

Dostał czas, no tak w tym czasie przecież tacy trenerzy jak Klopp, Pep, Simeone czy Mourinho stworzyliby zespół bijący się o mistrzostwo.
Piłkarzy też dostał świetnych - miał grać ulubioną formacją Berlu, a nawet nie dostał klasowej '10' czy zmienników na podstawowe pozycje (co odbiło się na drużynie głównie wtedy jak Niang i Kucka wypadli, a Bonaventura zgubił formę).
Zresztą jakich piłkarzy niby dostał:
- trzech napastników: Bacca, LA i Ballo
- trzech pomocników: Bertolacci, Kucka i Mauri
- dwóch obrońców: Romagnoli i Ely
+ w zimie Boateng.

Każdy inny trener na pewno zrobiłby z tym coś lepszego.

Cytat:
Po co wybielać Sinisę na siłę?

Nikt go nie wybiela. Każdy kto go broni dobrze wie, że to ktoś więcej niż ''przeciętny trener'.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 21:18   

Nie rozumiem twojego posta, łączysz jakieś moje urywki z artykułem dziennikarza od UFC, jakby całość była moim słowami. Komentarze dla NaTemat też piszesz?

Stephan 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 21:50   

Użyłeś tego cytatu po wypowiedziach niezbyt przychylnych pracy Serba, dla mnie zabrzmiało to jakbyś to było również twoje zdanie.
Jak Ci nie pasują te urywki to je wzrokowo wytnij i nie bierz ich pod uwagę. Napisałem tak dlatego, bo już dawno chciałem odpowiedzieć na pewne kwestie, ale jakoś tak nie miałem czasu oraz sposobności.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 22:04   

Nie użyłem go do niczego, dałem go jako ciekawą ocenę pracy przy jednoczesnym zaznaczeniu, że artykuł pisał jakiś pseudo-dziennikarz.
Poza tym wstawiłem jego komentarz odnośnie obrony, a nie tego, że miał czas i piłkarzy.
Ty jeszcze zestawiłeś wypowiedź tego "dziennikarza" i moją używając "plusa".
Zmanipulowałeś tak pięknie, że jeżeli nie piszesz jeszcze dla Lisa czy WSieci to ja z chęcią ci pomogę wysyłając twojego posta do redakcji tych tygodników.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 22:20   

http://www.squawka.com/ne...ead-kick/665371 Tak Higuain bije rekord Nordahla

milanik 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 15, 2016 14:57   

Sezon przegrany w fatalnym stylu. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że miejsca pucharowe są już rozdane. My tymczasem z tej stawki się wykruszyliśmy i zostaje liczyć na cud w finale PW. Z drugiej strony nie wiem, czy chciałbym Milan w LE, gdzie mogłyby nas ośmieszać drużyny z Bułgarii, czy Estonii. Gratulacje dla Juve, bo od października byli niemal bezbłędni, a i Napoli ma swoje historyczne chwile - Hamsik zrównał się ligowymi golami z samym Maradoną, a Higuain zapisał się do historii z nowym rekordem. Szkoda, że lekko wymazał z niej byłego killera Milanu, ale jak się wali to się wali :grrr:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 16, 2016 15:56   

W ostatniej kolejce bardzo ładną bramkę strzelił "nasz" Simone Verdi w meczu przeciwko Udinese: https://vine.co/v/i0KMnKVzpEu

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 21:11   

Sezonowa średnia widzów ze sporą przewagą Nerazzurrich:

1. Inter (45 538)
2. Juve (38 628)
3. Napoli (37 777)
4. Milan (37 655)
5. Roma (35 182)

Warto pamiętać, że rzymskie ekipy z młynów, cały czas bojkotują wszelkie rozgrywki na Olimpico, ze względu na nasilone represje wobec osób zasiadających na łukach.
Na derbach nie było już tylu widzów, co kiedyś.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 22:04   

Co by nie bylo dramatu nie ma jesli chodzi o Milan patrzac na wyczyny pilkarzy w ostatnich latach i coraz wieksze przeswity na niektorych meczach. Spokojnie, kiedys wyniki wroca to "kibice" przypomna sobie droge na stadion...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 17, 2016 22:12   

Różnica pomiędzy średnią Milanu, a Interu jest co najmniej niepokojąca. Obu drużynom liczby zawyżają spotkania derbowe i mecze z Juve, gdzie masa ludzi po prostu przyjeżdża oglądać mecz, albo są to sympatycy drużyny figurującej jako goście, wmieszani w tłum.
Rzymu nie ma co liczyć, bo wielokrotnie na łukach Lazio i Romy były totalne pustki, w związku z konfliktem, a Juve jest bliskie kompletu co mecz i średniej na poziomie Interu nie ma możliwości wykręcić.
Ciekawsze byłoby procentowe zapełnienie stadionów, w odniesieniu do liczby miejsc aktualnie dopuszczonych do użytku. Tutaj nie mamy nawet 50%, a taki Turyn pewnie przekroczy 90%

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 18, 2016 23:12   

Zapomniałem wrzucić całość:

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 05:47   

My czekamy na decyzję wielebnego Silvio, a Inter trafia w rękach nowego chińskiego inwestora ;] Rozmowy zaczęli bodajże w kwietniu, a w ostatnio przyśpieszyli i skończyło się w ciągu tygodnia, a my będziemy czekać i czekać...

Pan_Prezes 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 09:16   

Bo u nas mamy już mocno zakorzenioną tradycję - mercato na koniec sierpnia.
Dlatego właśnie pośpiech nie jest wskazany, tradycja rzecz święta.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 10:35   

Inter znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej, bardzo poważnie groziła mu utrata płynności finansowej, Thohir musiał szybko znaleźć inwestora, za wszelką cenę.
A u nas zbzikowany dziad kłóci się o każde euro które ma iść na inwestycje i transfery ['] Idiota i wariat!
Jeśli chodzi o nas to w zasadzie wszystkie źródła mówią o inwestycji na poziomie 400 mln w stadion i 400 mln w transfery w ciągu 5 lat. Jest to w zasadzie mniej niż wydał w ostatnim pięcioleciu Juventus na zakup zawodników. Nie jestem przekonany czy taki rząd wielkości inwestycji da nam coś więcej niż walka o top 3 we Włoszech.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 12:20   

Dlaczego miałoby nie dać? Sam zauwazyłeś, że Juventus wydał tyle w ciągu 5 lat. Wliczając w to wydatki po zdobyciu trzeciego scudetto czy wydatki przed obecnym oknem transferowym. Do zdobycia pierwszego scudetto wystarczyło 1/3 tej kwoty - dlaczego Milanowi nie miałoby wystarczyć na nic więcej niż walka o 3 miejsce?

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 12:42   

Venomik trochę była inna sytuacja. Milan i Inter borykały się z kryzysem finansowym, Napoli nie było jeszcze takie mocne, podobnie Roma.
Teraz trzeba pokonać bardzo mocne Juve, Napoli, Romę, Inter z chińskim kapitałem, zawsze groźną Violę.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 12:44   

Z drugiej strony jeśli wierzyć włoskim mediom to ekipa Chińczyków, która kupiła Inter ma znacznie mniejsze zasoby niż konsorcjum zainteresowane Milanem. Przy czym tak żonglują nazwiskami, że nie mam pewności czy nawet Berlusconi zna jego skład.
Natomiast niepokój kibiców związany z transakcją nie wynika z ich naiwności i wcale nie sądzę, by uwierzyli, że nagle Milan wróci do półfinałów CL. Fakt, takie nazwiska jak Emery, Benatia czy Ibra robią swoje, ale wydaje mi się, że decydujący jest tutaj strach przed tym, co proponuje Silvio. Milan budowany na młodych Włochach, wszystko fajnie w teorii. W praktyce ujrzymy atak Matri-Pavoletti, w pomocy Bertolacci-bis w postaci jakiegoś Basellego, a na ławce trenerskiej Brocchi. Nie, nie i jeszcze raz nie! ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Cze 06, 2016 12:49   

Carlo napisał/a:
Venomik trochę była inna sytuacja. Milan i Inter borykały się z kryzysem finansowym, Napoli nie było jeszcze takie mocne, podobnie Roma.

Ale Juventus w pierwszym juzsezonie zdobył tle punktów, że w ostatnich latach tylko raz nie dałoby to scudetto.
Nie przesadzałbym więc z siłą Napoli i Romy. Jedni z fantastycznymi lekarzami i gigantem Higuainem ugrali magiczne 82 punkty, drudzy nie mają z czego sponsorować sobie mercato.
Wydanie 400 mln euro to obowiązek walki o scudetto.

Odpowiedz do tematu