ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Andrea Bertolacci
Autor Wiadomość
SineCere 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 29, 2015 22:36   Andrea Bertolacci

Nowy nabytek, który i tak nie zadowala kibiców Milanu. Większość nie chciała Valdifioriego, wciąż nie chce Basellego, a jak dostała Bertolacciego, to nadal kręci nosem. Bo za drogo, bo to, bo tamto. Facet jest reprezentantem Włoch z całkiem już sporym doświadczeniem w Serie A i naprawdę dużymi umiejętnościami. 20 milionów za Bertolacciego, to zdecydowanie rozsądniejsza kwota niż 40 milionów za Wistela. A Włoch znacznie lepiej radzi sobie w rozegraniu i jest kreatywniejszy, a kogoś takiego Milan chyba szukał.

Bertolacci nawet za 20 baniek to dobry transfer. I rozsądny.
Jak dla mnie: 8/10.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 29, 2015 23:11   

Cieszy mnie ten transfer. Kreatywny zawodnik na lewą połówkę, w dobrym wieku, który wciąż może się sporo rozwinąć.

Jest kreatywny pomocnik, zatrzymano De Jonga, teraz czekam na kogoś na prawą połówkę i pomoc powinna wreszcie funkcjonować jak należy. Gdyby jeszcze Montolivo był w formie i nie łapał kontuzji, a Jack potwierdził dobrą dyspozycję z minionego sezonu... :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 00:00   

Też jestem w obozie zwolenników tego transferu, bo to wzmocnienie pomocy na dziś, ale i z perspektywami na jutro. Ma te cechy, których brakuje Montolivo aby błyszczeć w ofensywie, czyli dynamikę i przebojowość.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 00:18   

Ja jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Kogoś takiego od dawna szukaliśmy. Andrea nie jest wybitny za to jest kompletny, zaryzykuję stwierdzenie, że jest najbardziej kompletnym pomocnikiem Milanu od końca ery Carletto. Ma w sobie dynamikę i technikę Boatenga, charakteryzuje się zaangażowaniem podobnym do tego Nocerino z początku okresu gry w Milanie, potrafi poukładać grę jak Aquillani i przy tym jest uznawany za pracusia. To daje nadzieję, że w Milanie uda mu się jeszcze rozwinąć, a wtedy będziemy mieli klasowego pomocnika w kadrze.

Czy jego cena - 20 mln euro to dużo? Pisałem już o tym wcześniej, krótko tylko powtórzę - według mnie nie. Może nie jest to cena promocyjna, ale na pewno uczciwa z punktu widzenia dzisiejszych realiów rynkowych.

Bertolacciego widzę u nas hasającego na lewym półskrzydle. Mam przeczucie, że w razie przybycia do nas Ibrahimovica, młody Włoch współpracowałby z nim świetnie. Być może powtórzyłby nawet wynik bramkowy Nocerino z jego pierwszego sezonu gry w Milanie.

Póki co czekam na możliwość obejrzenia jego gry w sparingach.

FORZA BERTOLACCI :)

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 05:55   

Ja też po głębszym zastanowieniu nie mogę znaleźć większych minusów. No te 20 milionów, ale patrząc co się stało w ostatnich sezonach z rynkiem piłkarskim, to chyba jednak nic nadzwyczajnego. Bardziej może martwić, że te 20 baniek poszło na konto rywala ligowego, ale koniec końców uprzedzeń brak, gość ma u mnie czystą kartę, zobaczymy co pokaże.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 07:47   

Kibica po prostu trudno zadowolić ;) Niektórzy już widzieli u nas same gwiazdy. Nie rozumiem, dlaczego skoro tak pozytywnie przyjmowany był transfer Bonaventury, to teraz nie doceniać na pewno lepszego i bardziej perspektywicznego Bertolacciego. Trudno o lepszego włoskiego pomocnika, nie licząc niedostępnych (Verratti czy powiedzmy Marchisio). A kto wie, jak Andrea się rozwinie.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 08:07   

Dobry transfer, brawo kwota normalna tyle się płaci chyba, że chcesz trochę kota w worku z Holandii, kompilacja :) https://www.youtube.com/watch?v=VhaK7-MNqO0

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 08:44   

rafal996 napisał/a:
Trudno o lepszego włoskiego pomocnika, nie licząc niedostępnych (Verratti czy powiedzmy Marchisio).

Z przekonaniem powiem, że uwzględniając kwestię wieku wolę Bertolacciego od Marchisio, gdyby jakimiś cudem Juventini miał do nas trafić.

Gaudin 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 09:39   

Ja też jestem zadowolony z tego transferu. Andrea może wypalić u nas. Ma wszystko czego potrzeba, dynamikę, technikę, podanie, strzał, dobry odbiór, potrafi utrzymać się przy piłce i grać pressingiem.
Reprezentant Włoch w każdej kategorii wiekowej począwszy od U16 do U21 i pierwszej reprezentacji.
Ma 24 lata i jeszcze sporo czasu na rozwój, a jak dalej będzie się tak rozwijał to za rok może być warty powyżej 30M.
Kogoś takiego brakowało tej naszej ospałej linii pomocy. Wolę go o wiele bardziej niż 2xdroższego Witsela.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 09:40   

rafal996 napisał/a:
skoro tak pozytywnie przyjmowany był transfer Bonaventury

Yyyy, pozytywnie? Przyjrzyjmy się kilku pierwszym reakcjom:

"...wykładamy na Bonaventurę więcej, niż dostaliśmy za Cristante. Przychodzi przeciętny lewoskrzydłowy, a lekką ręką oddajemy własnego pomocnika w formacji, gdzie jest największy piach. Giacomo ewentualnie mógłby grać na pozycji klasycznej 10-tki(przy 4-3-3 niepotrzebny), ale głównie jako zmiennik Stefana na lewym skrzydle. Po prostu padłem..." (rangiz)

"W sumie to prawie to samo co rok temu. Ściągnięcie wypalonej gwiazdy ok 30 - jest. Sprzedaż gwiazdy drużyny - jest. Ściągnięcie przeciętniaka za zaoszczędzoną kasę - jest." (novantadue)

"...za przeciatniaka z Atalanty dajemy 7 mln euro. ... a Cristante nie ma. Łysi odejdzcie już, proszę!!" (bogiel)

"Co za banda idiotów. Przez to, że Zaccardo nie chce odejść, bo woli zgarniać wysoką pensję, nie dostaniemy Biabianego. I wtedy Galliani kontraktuje Bonaventurę, dając mu 5-letni kontrakt. Za 2 lata będziemy chcieli kupic jakiegoś młodego zdolnego, ale Bonaventura nie będzie chciał odejść, bo nigdzie nie dostanie tyle, ile w Milanie. Brak mi słów, rwę sobie włosy z głowy" (Gimlord)

"To Babianiemu Łysy wykręcił niezłego wała. Foty w klubowych ciuchach, z klubowym szalikiem, jakieś inne cicirici i nazad do Parmy bo Zaccardo połasił się 100tyś Euro...
Nie wiem czy to dobrze czy nie, bo nie mam przekonania do jednego i drugiego. A tym bardziej do Bonaventury. Jeszcze ta kwota 7 baniek. Co tu się wyprawia. Zagrywki w stylu Abate, czyli jazda na hurra, jak pisze Gaudin. Ile w tym przemyślanych zagrań ? Pewnie niewiele. Galliani sobie ubzdurał iż jako cel na ostatnie godziny mercato należy wziąć nowego skrzydłowego, na dodatek przepłaconego..." (Horrorist)

"Mam pytanie czym jest lepszy ten były gracz Atalanty od Christante." (Adin)

"Bonaventura z pięcioletnią umową, nadający się w porywach na zmiennika Szaraka, bo do reszty pozycji na boisku pasuje co najwyżej tak, jak Birsa...
Nagle to nasz Milan lekką ręką dopłaca do wymiany Cristante-Giacomo dając temu drugiemu kontrakt do 31-go(?) roku życia. Najdroższy transfer na kompletnie niepotrzebną pozycję i pożegnanie Bryana - brawo! Miał być skrzydłowy to i jest, nie ważne jaki, ale kupili." (rangiz)

"Lepszym zagospodarowaniem tej gotówki byłoby chociażby nie kupowanie nikogo." (novantadue)

"No te 5 lat kontraktu to mnie osłabiło :D Ciekawe jaka pensja, pewnie z 2 mln netto bo to przecież wielki prospekt który przechodzi do mocniejszego zespołu więc podwyżka musi być... " (Kojak)

"Zabezpieczyliśmy tego przyszłego "mistrza" na najlepsze lata jego kariery. Ale go k... będzie ciężko eksmitować następnego lata!" (Yahoo323)

"Dobry kabaret, bardziej uniwersalny Taarabt pewnie byłby za darmo, albo dosłownie za grosze." (rangiz)

"Czyli utalentowanego 19 latka wymieniliśmy na jakiegoś no namea w wieku 25 lat? Seems legit :ok: " (Seydlitz)

"Mam nadzieję, że jest to gracz, którego chciał Inzaghi i będzie próbowany na lewej połówce. Sam jednak nie za bardzo wierzę w to co napisałem powyżej. Ciężko mi się odnosić do tego gościa, gdyż oglądałem go tylko w meczach z Milanem, a taki z niego grajek, że nie dorobił się nawet jednej ciekawej kompilacji na youtube. Nie potrafię przewidzieć, gdzie ten zawodnik będzie grał i czy w ogóle będzie grał, więc pierwsze myśli mam takie jak wielu kibiców po dzisiejszym dniu: "o co chodzi"? 7 mln? Cristante przemilczę, ale już nie wierzę w projekty i Galianiego. A jeszcze wczoraj myślałem, że idzie wszystko w dobrym kierunku, miałem nadzieję nawet, że Biabany to jest jakaś zasłona dymna i interesują się na poważnie tym Suso... Zapowiadało się świetne okienko, ale niestety Galliani musiał je spieprzyć!" (korsi)

Przyjęcie pozytywne jak cholera :D Tylko jeden się wyłamał:

"Czyli tylko ja się cieszę z tego transferu? :D " (Gzikuu)

:P

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 09:50   

TomekW że Ci się chciało :prayer:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 10:29   

Też podziwiam ;)

Kojarzę jednak, że ludzie raczej pozytywnie o nim pisali, tzn. że na poziomie i może się przydać. Widocznie pomieszało mi się z opiniami już jak zaczął grać, bo wtedy jednak bywał raczej chwalony i określany jako solidny, czasem wyróżniający się gracz drużyny.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 10:30   

GPower, tu akurat Tomek sie nie napracował, wiecznych narzekaczy mamy aż nadto to i szybko pewnie kopiował :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 10:34   

Sam często narzekam bo takie mamy czasy milanowe. Z lenistwa nie chciało by mi się szukać kilkunastu wypowiedzi różnych użytkowników z przeszłości choć to teoretycznie tylko ctrl+c, ctrl+v .

Hornet 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 13:10   

Dzisiejsze realia cenowe są chore. Totalnie nie mogę przełknąć tych kwot, które się pojawiają. Wiem, że to nie moja kasa tylko Łysych, ale szlag mnie trafia, gdy widzę jak są wyceniani niektórzy kopacze...
Znajomy mnie się pyta: jak tam Milan? Kupili kogoś? Ja mówię, że przyszedł Bertolacci za 20 mln euro. A on: Berto jak? A kto to jest? Dobry chociaż?
Dla kogoś kto nie śledzi włoskiej piłki to jest "noname".

Ogólnie to transfer całkiem spoko, ale cena boli.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 14:17   

I to jest właśnie problem tego transferu ;) Mało medialny. Ale z perspektywami, że to się zmieni.

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 14:20   

To samo dotyczy każdej ligi której się nie śledzi z 90% graczy to "noname".

Za dużo chyba skupiamy się na cenie, nie jest aż taka kosmiczna, a chorobliwe oszczedzanie które przeżywaliśmy przez ostatnie macerato pogłębia problemy. Dobrze że wydaliśmy jakąś kwotę chłop ma szanse wskoczyć na poziom wyżej.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 17:53   

Wycena zawsze stanowi pewien problem, zwłaszcza gdy spogląda się przez pryzmat wymyślonych alternatyw. Bo dla czego nie Classie, dlaczego nie Imbula, dlaczego nie ktoś tam? W moim wymarzonym obrazie mercato było kupno Classie lub Allana za kwoty zbliżone do 20, więc Andrea podchodzi mi gładko. Wychowanek Romy ostatnio przez nich wykupiony na własność za sporą kwotę, po dobrym sezonie, reprezentant Włoch i do tego młody. Mało?

Nawet "opłacenie" Romie Nainggolana mnie nie boli, bo w obecnym Milanie skupiłbym się na drodze utrzymanej w duchu: Radja/Kondogbia/Witsel* < Bertolacci + Allan/Classie*, zwłaszcza jeśli wydatek (transfery + pensje) jest równy.

I trzeba szczerze sobie powiedzieć, że czasy w których Milan wybierał spośród dosłownie najlepszych się skończyły. Jesteśmy na poziomie, który wzmocnić można na wiele różnych sposobów a kandydatów znaleźć wszędzie, więc także na peryferiach wielkiego futbolu, gdy znaczna część forum nie będzie kojarzyła większości z nich. Na czym wyrosło i czym nadal żywi się Napoli jeśli nie na Gabbiadinich i Mertensach czy teraz Vrsaljko i Perottim?

* niepotrzebne skreślić.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 19:08   

Również jestem zadowolony z tego transferu o czym pisałem już w wątku o wzmocnieniach. W sumie to jeszcze nie było chyba transferu (do nas), z którego bym się nie cieszył. No, może poza Matrim, ale to głównie przez cenę.

Cytat:
/Classie*,

Gdzieś czytałem, że Southampton w przypadku odejścia Schneiderlina ma zamiar sprowadzić Classiego.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 20:22   

Jak będzie grał tak jak przeciwko nam to będzie to bardzo pozytywna postać.
Dawać kolejne transfery! :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 10:50   

Ja tam swoich słów nie cofam, akurat w ubiegłym sezonie przeciętny Bonaventura nieźle zaprezentował się na tle słabo grającej drużyny, której z resztą przed startem sezonu prognozowałem najwyżej walkę o miejsca 7-8.

Na plus na pewno to, że okazał się bardziej uniwersalny, niż przewidywałem, ale jak na razie w kadrze grał tylko ogony z San Marino (dawno temu) i symbolicznie kilka minut z Albanią... a reprezentacja pod względem nazwisk jak i jakości jest cieniem tej, która grała choćby na Euro 2012, więc załapać się ciężko nie było.

Bertolacci? Od teraz musi żyć z piętnem przepłaconego talentu, który albo wzniesie się na wyżyny umiejętności, albo przepadnie przytłoczony wielką presją.

PS ubiegły sezon pokazał, że nie byłem narzekaczem, a raczej optymistą, wierząc w 7 miejsce w tabeli :P

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 15:06   

Oj, nie tłumacz się już tak, rangiz ;P Przecież ja niczego Ci nie zarzucam. Pokazałem jedynie, że na tym forum przyjęcie Bonaventury wcale nie było pozytywne ;) A że Twoich wypowiedzi jest najwięcej? Cóż, taki już los nadwornego marudy :P

vinci68 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 04, 2015 21:42   

Nie rozumiem krytyki Bertolacci'ego. Od dawna wszyscy są zgodni, że Milan potrzebuje konkretnego pomocnika. Przewijało się wiele nazwisk. I za każdym razem nic z tego nie wychodziło. Milan kupuje Bertolacci'ego, który może być bardzo przydatny. Miał dobry sezon, jest stosunkowo młody i może się jeszcze rozwinąć. Czas pokaże, czy będą z niego korzyści, ale nie można powiedzieć, że to jakaś wielka niewiadoma, bo może i nie było o nim do tej pory głośno, ale umiejętności na pewno ma. Cena 20 mln jest adekwatna do tego ile teraz się płaci. Na pewno Milan nie przepłacił. Raczej zainwestował, a każda inwestycja ma w sobie ryzyko. Oby to ryzyko się opłaciło. :)

MN 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 20, 2015 21:52   

Ta ostatnia wypowiedź Andrei daje do myślenia. Głównym wzmocnieniem najsłabszej formacji Milanu mającego wrócić na futbolowy szczyt jest na razie facet, który sam mówi, że dopiero wskoczył na poziom godny gracza Serie A i musi się potwierdzić.
Z jednej strony skromność to cnota, z drugiej - czy to wystarczy na zbrojącą się i bardziej poukładaną od rossoneri konkurencję?
Wydaje mi się, że jeżeli zespół ma wykonać skok jakościowy, to niekoniecznie jest zadowalający układ...

Pozdrawiam,
MN

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lip 21, 2015 07:38   

MN napisał/a:
facet, który sam mówi, że dopiero wskoczył na poziom godny gracza Serie A i musi się potwierdzić.

Wybacz, mógłbyś zacytować? Bo albo to moje przeoczenie, albo celowo napisałeś o poziomie godnym "gracza Serie A", żeby przyczepić się do sztucznie przypisanej Andrei wypowiedzi. Ja przeczytałem tylko i wyłącznie o "skoku jakościowym" i predestynacji do gry na "najwyższym poziomie". Niewiele ma to wspólnego z poziomem godnym gracza Serie A. No chyba, że problemem jest fragment o tym, że musi potwierdzić swoje umiejętności. Cóż, dla mnie to jak najbardziej pozytywny fragment jego wypowiedzi wskazujący, że zawodnik jest zdeterminowany i nie osiądzie na laurach.
MN napisał/a:
Z jednej strony skromność to cnota, z drugiej - czy to wystarczy na zbrojącą się i bardziej poukładaną od rossoneri konkurencję?

Oryginalna wypowiedź nie jest specjalnie skromna. "To był mój rok"; "Wykonałem skok jakościowy" i.t.d. Jak dla mnie, gdyby mówił o sobie jeszcze lepiej to wyraźnie by "popłynął". Tak to widać, że ma głowę na karku.
MN napisał/a:
Wydaje mi się, że jeżeli zespół ma wykonać skok jakościowy, to niekoniecznie jest zadowalający układ...

Szczerze to już nie wiem jaki układ niektórych by zadowolił :hmm:

Odpowiedz do tematu