ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2015/2016
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 11, 2015 17:41   Liga Mistrzów 2015/2016

"Nananana... Kaszanka!" Jako, że sezon 2014/2015 można uznać za zakończony, a za niewiele więcej niż tydzień Łysy będzie mieszał kulki dla I i II rundy eliminacyjnej postanowiłem otworzyć nowy temat. W tym roku LM wraca na San Siro i to od razu na finał, sam AC Milan oczywiście był za mocny, do tego mamy teraz tyle kasy i takie transfery będziemy robić, że financial fair play samymi myślami złamaliśmy tysiąckrotnie. Ale do rzeczy...

Losowania I i II rundy - 22 czerwca. 30/1 i 7/8 lipca mecze najsłabszych uczestników, 14/15 i 21/22 lipca niewiele mocniejszych mistrzów m.in. Polski, którzy są tak mocni, że nie zaszkodzi im 10 lipca zagrać w Superpucharze Polski z Legią. Jak już kibice ochłoną po tym święcie piłki to Lech podejmie którąś z europejskich potęg, a w zestawie sami pogromcy polskich eksportowych drużyn od Zalgirisu przez Stjarnan po Levadię Tallinn, aż strach się bać o naszych wirtuozów.

--RUNDA I i II--

Kurde, znowu się rozpłynąłem... Popatrzmy kto przynajmniej dwa mecze w europejskich pucharach odbębni w tym roku. W rundzie I - 8 ekip: The New Saints (Walia), Levadia Tallinn (Estonia), Pyunik (Armenia) i FC Santa Coloma (Andora), do nich Łysy dolosuje Crusaders (Irl. Płn.), B36 (W. Owcze), Lincoln Red Imps (Gibraltar) i Folgore (San Marino).

Póki co może nie interesująco, ale zaraz się zacznie. II runda. Rozstawione drużyny: Steaua (Rumunia), Celtic (Szkocja), APOEL (Cypr), BATE (Białoruś), Ludogorets (Bułgaria), Dinamo Zagreb (Chorwacja), Maribor (Słowenia), Maccabi Tel Aviv (Izrael), Lech Poznań (Polska), Partizan (Serbia), Malmoe FF (Szwecja), Qarabag (Azerbejdżan), HJK (Finlandia), Molde (Norwegia), Midtjylland (Dania), Videoton (Węgry), Skenderbeu Korce (Albania). Do tych drużyn dolosowani zostaną zwycięzcy rundy I oraz FK Sarajevo (BiH), Ventspils (Łotwa), Dila Gori (Gruzja), Trencin (Słowacja), Żalgiris (Litwa), FC Astana (Kazachstan), Milsami Orhei (Mołdawia), Rudar Pljevlja (Czarnogóra), Vardar (Macedonia), Stjarnan (Islandia), Fola Esch (Luksemburg), Dundalk (Irlandia), Hibernians (Malta). Zaznaczenia wymaga to, że odpadając w tej rundzie klub żegna się z europejskimi pucharami w sezonie 15/16.

*warte uwagi, że niektóre kluby po raz pierwszy zaznają przyjemności wystąpienia w tych rozgrywkach, gdyż po raz pierwszy w historii zostały mistrzami swoich krajów, a są to:
- Dila Gori (Gruzja), jeszcze 4 lata temu grali na zapleczu gruzińskiej ekstraklasy
- Milsami Orhei (Mołdawia), 6 lat temu grali na 2 poziomie, a 8 lat temu nawet na 3-cim w mistrzostwach Mołdawii; w zeszłym sezonie zdołali nawet wygrać mecz w europejskich pucharach (z luksemburskim Dudelange), a potem wyeliminować po dwóch remisach i serii karnych Szachtar Soligorsk z Białorusi (nie wiem jaki był powód, ale oglądałem ten mecz :hmm: ); ogólnie liga mołdawska zakończyła się bardzo ciekawie - 3 drużyny na podium skończyły z takim samym dorobkiem punktowym, do tego jest to dopiero 2 sezon w XXI wieku w którym Sheriff nie wygrał ichniejszej ligi.
- Trencin (Słowacja), a dopiero co w 2011 cieszyli się z powrotu do słowackiej Ekstraklasy;
- FC Astana (Kazachstan), w zeszłym sezonie w el. LE potrafili odprawić z kwitkiem m.in. Hapoel Tel-Aviv i AIK Solna;
- Stjarnan (Islandia),
- Midtjylland (Dania).

--RUNDA III--

Współczynnik UEFA nie pozwolił obecnym Mistrzom Polski na rozstawienie w tej rundzie. Tego "zaszczytu" dostąpią dołączający do gry na tym etapie mistrzowie Szwajcarii, Austrii i Czech, czyli kolejno Basel, Salzburg i Viktoria Pilzno oraz zwycięzcy pojedynków z poprzedniej rundy z udziałem mistrzów Rumunii, Szkocji, Cypru, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii. Runda III ma też to do siebie, że do gry dołączają zespoły "niemistrzowskie". 5 par tej grupy stworzą: Szachtar Donieck, Ajax, CSKA Moskwa, Brugge i Monaco do których losujący przydzielą Spartę Praga, Young Boys, Fenerbahce, Panathinaikos i Rapid Wiedeń. Odpadający w tej rundzie eliminacji LM zagrają jeszcze w rundzie Play-off LE o awans do jej fazy grupowej.

--RUNDA PLAY-OFF--

W grupie "mistrzowskiej" zagrają zwycięzcy pojedynków poprzedniej rundy, rozstawienie nastąpi na nowo, przed wylosowaniem par rundy PO. W grupie "niemistrzowskiej" zwycięzcy rundy III wraz z 5 nowych zespołów zostaną rozstawieni a potem połączeni w pary drogą losowania. Owa piątka to: Manchester United, Valencia, Bayer L'kusen, Sporting Lizbona oraz Lazio (pierwsze 3 mogą nawet być pewne rozstawienia w tej rundzie ze względu na wysoki współczynnik). Przegrasz w tej rundzie = lądujesz w fazie grupowej LE.

--FAZA GRUPOWA--

To na co wszyscy czekają (niektórzy dłużej niż inni)... Po zmianie zasad podział na koszyki przed losowaniem na dzień dzisiejszy wygląda tak:
*Koszyk 1* - mistrzowie 8 najmocniejszych lig: Barcelona, Chelsea, Bayern, Juventus, Benfica, PSG, Zenit i PSV.
*Koszyk 2* - Real, Atletico, Porto, Arsenal, Man City, ... , ... , ...
*Koszyk 3* - Olympiakos, Galatasaray, ... , ... , ... , ... , ... , ...
*Koszyk 4* - Gent , ... , ... , ... , ... , ... , ... , ...
- na przydział do koszyka 2 lub 3 czekają: Sevilla, Lyon, Dynamo Kijów
- na przydział do koszyka 3 lub 4 czekają: Roma, Borussia M'gladbach, Wolfsburg

Jak uważacie czy Kolejorz będzie pierwszą polską ekipą od 19 lat, która znajdzie się w fazie grupowej LM? Jakie losowanie byłoby dla niego najlepsze, a kogo trzeba się wystrzegać jak ognia? Będzie jakaś duża niespodzianka w postaci "egzotycznego" klubu w fazie grupowej czy wszystko zgarną faworyci? A może któryś z nich pożegna się z pucharem mistrzów już w te wakacje i przyjdzie mu się pocieszać/męczyć w LE?

miechu 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 11, 2015 21:57   

Lechowi nie wróżę awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jest to nadal drużyna w trakcie budowy a nie gotowy produkt, nawet jak na polskie warunki. Potrzeba im wzmocnienia w bramce oraz poważnego napastnika. Jakkolwiek awans do fazy grupowej LE będzie można uważać za niezłe osiągnięcie. Zwłaszcza, że mogą trafić w eliminacjach na Basel bądź Salzburg, czyli drużyny regularnie grające co sezon w fazie play-off.

Osobiście mocno liczę na awans do LM Valencii, mają naprawdę ciekawy skład i swoją grą w tym sezonie kilka raz pokazali, że są gotowi na grę w Pucharach. Trzymam też kciuki za Lazio.

Nie wróżę po raz kolejny sukcesu klubom ze wschodu. Dopóki piłkarze przychodzą tam aby zarabiać a nie grać - wolę inne ekipy oglądać w dalszych fazach LE i LM.

miechu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 11:45   

No i losowanie stało się faktem - Lech jedzie na pierwszy mecz do Sarajewa. Lepsze to z pewnością niż wyjazd do Kazachstanu chociażby ale z drugiej strony wcale nie jestem taki pewny, że Lechici awansują dalej. Bośniacy bez wielkich gwiazd w składzie ale już z gorszymi ogórkami udawało się Lechowi odpadać.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 13:02   

Nie chce być malkontentem, ani pesymistą, ale średnio mnie interesuje na kogo trafią polskie drużyny w eliminacjach. O LM i tak możemy zapomnieć. Brakuje w naszej lidze drużyny, która byłaby na tyle ogarnięta finansowo i organizacyjnie by przejść ten "arcy trudny" poziom eliminacji. Ewentualny awans byłby dziełem przypadku i szczęścia, aniżeli umiejętności piłkarskich.

http://paweuu.wordpress.com

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 13:11   

Finanse to sprawa drugorzędna, mądra organizacja i budowanie drużyny to podstawa. Za przykład niech służy Bate Borysów, które kilka lat temu (2012/2013) mimo budżetu kilku mln euro było w stanie stworzyć drużynę, która ugrała 6 punktów w Lidze Mistrzów i awansowała do LE. Legia ma budżet kilkukrotnie większy i spokojnie mogła by stworzyć hegemona regularnie zdobywającego mistrzostwo Polski i grającego o awans do LM.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 13:12   

Co roku ktoś przechodzi nieogarnięty finansowo, organizacyjnie z lig słabszych od polskiej Ekstraklasy może tym razem to będzie Lech. Może to będzie ten impuls dla rodzimej ligi, dla samego Lecha i Legii.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 13:43   

Z oceną szans Lecha wstrzymałbym się przynajmniej do losowania kolejnej rundy. Bo z FK Sarajevo zakładam, że Lech sobie poradzi.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 17:00   

Jak chodzi o Lecha to nie można nic zakładać, ani w pucharze krajowym, ani europejskim ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 17:45   

Ja tam odetchnąłem z ulgą, że nie Astana, po pierwsze długa podróż, trudne warunki na miejscu, a sam klub ogrywał już ekipy izraelskie czy szwedzkie (jak AIK z którym polski team nie dał sobie rady). Sarajewo wydawało się w grupie przydzielonej Mistrzowi Polski mocniejsze od mistrzów Malty, Czarnogóry czy Macedonii, więc może Lech biorąc pod uwagę, że nie grają z całkowitymi ogórami weźmie sobie ten mecz na poważnie. Ufam, że runda do przejścia, ale od następnej będzie trzeba się postarać (tudzież mieć większe szczęście w losowaniu). Fajnie się zapowiada spotkanie mistrzów Słowacji i Rumunii... oraz mecz drużyn, których nazwy w polskich kibicach powodują gotującą się krew: Celtic-Stjarnan. :chmura:

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 12:10   

U mnie te druzyny powoduja że nie przestaje się śmiać,raczej nic się nie gotuje :rotfl2:
Piłkarsko Lech mógł trafic lepiej,ale nie ma co narzekac-jesli chcą cokolwiek osiągnąć to takie drużyny muszą przechodzić. Jak będzie to druga sprawa-patrzac na poprzednie lata mogą przejść na luzie,albo Sarajevo okaże się barierą nie do przejscia.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 13:14   

Jak myślicie - rangiz w Sarajevie :) ? Dzieje się...

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 13:21   

pepe,
Do przewidzenia to było.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 13:32   

pepe napisał/a:
Jak myślicie - rangiz w Sarajevie ?

Taaaa... Zapewne od paru dni siedzi na ich forach :)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 15:37   

Jesteście w stanie mnie oświecić jak to wygląda z drabinką dalszą w przypadku LM? Gdyby Lech wyeliminował FK Sarajevo, to już wiadomo, na kogo mogą trafić?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 15:42   

Jeśli dobrze widzę to na:
FC Basel 1893
FC Salzburg
FC Viktoria Plzeň
Steaua Bukareszt / FK AS Trenčín
Celtic FC / Stjarnan
APÓEL / FK Varda
BATE Borysów / Dundalk FC
Łudogorec Razgrad / Milsami Orhei
NK Dinamo Zagrzeb / CS Fola Esch
NK Maribor / FK Astana

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 16:05   

Basel, APOEL albo szczególnie Dinamo i po tej rundzie Lech spokojnie może kończyć przygodę z pucharami. Co atrakcji by mieli w tym roku, to głowa mała.

miechu 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 16:26   

Chyba w piątek ma się odbyć losowanie potencjalnych par kolejnej rundy eliminacyjnej LE i LM.

cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 18:04   

Tak, losowanie w piątek 17.07.

pepe napisał/a:
Basel, APOEL albo szczególnie Dinamo i po tej rundzie Lech spokojnie może kończyć przygodę z pucharami.

Dla mnie wszyscy rywale wyglądają przyzwoicie (jeśli oczywiście faworycie będą awansować). Pewnie przed losowaniem znowu na grupy jeszcze to podzielą, więc stawka się zawęzi. Ja szczerze to tylko nie wierzę, że Lech jest w stanie pokonać Basel. Dinamo, BATE, Celtic, Steaua - straszyć to mogą nazwami. A już APOEL to chyba najlepsze losowanie jakie jest możliwe w przypadku Lecha (2 towarzyskie z Cypryjczykami kilka dni temu, jedno na remis 0:0, drugie wygrane przez Kolejorza 3:0).

EDIT: Oglądałem APOEL-Vardar i mistrzowie Cypru piach totalny, nie potrafili zdominować u siebie Macedończyków. W drugiej połowie trochę przycisnęli, ale wygrać się nie udało. Ale co zrobił Ludogorec... Przegrać u siebie z Milsami (jak Razgrad odpadnie w tej rywalizacji to Mołdawianie przejmą współczynnik i będą rozstawieni). Hapoel też wpadka na Malcie.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 22:40   

Jednak wygrana spokojna. Tak naprawdę 2-3 drużyny są poza zasięgiem jeśli Lech na nich trafi. Z reszta są w stanie nawiązać równa walkę. O ile oczywiście będą w formie bo tak jak już pisałem w poprzednich postach-Lech jest w stanie przegrać z każdym. Faktem jest że dzisiaj i w meczu o Superpuchar pokazali że są w gazie.

Valthy 
Barcelonista

Wysłany: Śro Lip 15, 2015 07:08   

APOEL to właśnie idealny rywal. Kompletnie bez formy. Oglądałem ich porażke z Lechem w sparingu (0:3) i wczorajszy remis z Vardarem. Słabi fizycznie, sztywne ustawienie, kadrowo to już też nie to samo co parę lat temu, nie wzmocnili się specjalnie w tym okienku. Piątkowski to nie napastnik na puchary, Stilić imo przereklamowany, Astiz najlepsze lata za sobą, Luis Leal wczoraj dość chaotycznie, a Makrides to emeryt. Plusem dla APOELu w takim dwumeczu może być to, że boczni obrońcy Lecha często mają problemy w defensywie. Byle Linetty był zdolny do gry jak najszybciej i będzie dobrze. Lech za Rumaka dominował, tworzył mnóstwo okazji i przegrywał. Widać, że teraz jest inaczej, Lech potrafi cierpieć na boisku i zachować chłodną głowę.

Porażka Ludogorca - szok, ciekawe jak to wyglądało na boisku. Dzisiaj będę oglądał Malmoe - Żalgiris i Celtic - Sjarnan. Zobaczymy jak sobie radzą pogromcy Lecha ( :lol2: ) i czy Celtic nadal może być chłopcem do bicia.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 15, 2015 07:43   

cortess napisał/a:
Ale co zrobił Ludogorec... Przegrać u siebie z Milsami (jak Razgrad odpadnie w tej rywalizacji to Mołdawianie przejmą współczynnik i będą rozstawieni).

Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak przejmowanie współczynników.

Valthy 
Barcelonista

Wysłany: Śro Lip 15, 2015 07:50   

Losowanie jest w piątek, przed zakończeniem tej rundy, więc jeśli Ludogorec odpadnie to ich przeciwnicy będą grali z jedną z nierozstawionych drużyn (np Lech), to tyle.

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 16, 2015 18:30   

Obejrzałem wczoraj 2 kolejne (właściwie 2 i trochę) mecze i podtrzymuje zdanie, że poza zasięgiem wydaje się tylko Basel. Nikt z tych którzy grają w II rundzie nie imponuje z, na papierze, słabszymi rywalami. Oglądałem BATE z Irlandczykami i wynik 2:1 nie skreśla tych drugich u siebie, a Białorusinom w tym sezonie naprawdę musi dopisać szczęście żeby awansować do fazy grupowej. Nie planowałem wcześniej tego, ale włączyłem też Dinamo z mistrzem Luksemburga. Uśmiałem się co nie miara. Chorwaci tak samo jak APOEL nie potrafili zdominować słabiutkiego rywala. Zanim załączyłem Borysów z Dundalkiem, oglądałem pierwszą połowę Malmoe z Żalgirisem, ale nudy niesamowite, do jednej bramki, ale totalnie bez pomyślunku + brak wykończenia ze strony Szwedów i się 0:0 skończyło u siebie. Jakaś niespodzianka na pewno będzie po tej rundzie, a potencjalnych miejsc na nią cała kupa - nawet te wygrane po 1:0 nic nie przesądzają. Tak naprawdę na większym czy mniejszym luzie do rewanżu to może podchodzić Molde, Skanderbeu, czy Lech albo Steaua, może Celtic, reszta będzie musiała na pełnym biegu walczyć.

Co do losowania, może źle dobrałem słowa, ale chodziło mi o to co zostało później przez kolegów wyjaśnione. Rozstawione są pary, dzięki współczynnikowi mocniejszej drużyny, która niekoniecznie musi awansować. Oczywiście to gra tylko dla III rundy, przed losowaniem IV wszyscy jej uczestnicy będą znani i rozstawieni na własnych współczynnikach.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 16, 2015 22:27   

Paweuu napisał/a:
Nie chce być malkontentem, ani pesymistą, ale średnio mnie interesuje na kogo trafią polskie drużyny w eliminacjach. O LM i tak możemy zapomnieć. Brakuje w naszej lidze drużyny, która byłaby na tyle ogarnięta finansowo i organizacyjnie by przejść ten "arcy trudny" poziom eliminacji.

Nie no, pewnie. Lepiej interesować się tylko Milanem robiącym transfery na 100 czy tam 150 mln EUR. I potem tylko odliczać ile będzie wpakowanych bramek w meczu z Empoli, jedyne emocje to te z meczów z Juve czy Romą. No i wiadomo - w Lidze Mistrzów, bo w Lidze Europy to cieniasy grają. I za mała kasa do wygrania. Żenujące - typowy dzban lubujący się i chełpiący się tym co zagraniczne i bogate. :hammer:

Lech elegancko pojechał ze Srebrenicą, jutro losowanie, trzymam kciuki za Basel lub Dinamo Zagrzeb. Rangiza na forum brak - albo go tam w Bośni trafili, albo pojechał na kolonie. Stawiam na to drugie.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 16, 2015 22:42   

pepe napisał/a:
Żenujące - typowy dzban lubujący się i chełpiący się tym co zagraniczne i bogate.

A może po prostu lubi piłkę na wysokim poziomie, a nie kopanie się po czołach?

Odpowiedz do tematu