ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skoki narciarskie
Autor Wiadomość
bogiel 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 17:07   Skoki narciarskie

Tutaj bedziemy dyskutować o skokach Adasia M. i nie tylko :)
Za kilka chwil rozpocznie nowy sezon. Powinno byc dobrze, bo Małysz w kwlifikacjach był czwarty, a w na treningu oddał najlepszy skok. Transmisja z konkursu w Kuusamo na żywo o 17.15 na Eurosporcie i ZDFie. Retransmisja w TVP (bodajże) o 20.20.

icx 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 18:00   

Znowu rytm zycia dyktowac bedzie Małysz, i bedziemy słyszeć codziennie "LEĆ ADAAAAM, LEEEEEEEĆ" :D . Fajnie, czas odgrzebać Ski Jumpa i zaprosic kilku znajomych na rundke :)

dezali 
Administrator

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 19:45   

no i zaczal od 2 miejsca. ale szczerze mowiac sluchalem (i robie to nadal) listy trojki, a nie ogladalem PS. nudnawo. wlasciwie tylko gdy niedzwiedz zapowiadal skok malysza przerzucalem wzrok na tv. nie wiem jak wy, ale ja uwazam, ze same zawody sa w wiekszosci nudne, dopiero gdy skacze scisla czolowka robi sie ciekawie. wiec pewnie jak przed rokiem bede skoki ogladal na pol gwizdka

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 22:10   

zgadzam sie z moim poprzednikiem ogolnie te zawody sa nudne, a ADAM jest wielki. i tylko wkurzylo mnie to ze TVP retrasmisje pokazalo a EUROSPORT to po angielskku mam, wiec za duzo nie wiedzialem co komentuja.

icx 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 22:26   

Ja wogole nie ogladałem bo w kablowce nie ma eurosportu, a znajac rezultat to zadna frajda i emocje. Drugie miejsce jest wynikiem bardzo dobrym i swietnym prognostykiem.
A co do ogladania skokow to podobnie do dezali'ego skupiam sie na pierwszej dziesiatce.
Jutro tez bedzie retransmisja na TVP (naszej tv nie udalo sie odkupic od eurosportu praw do live'u z finlandi, podobnie bedzie w 4 i 3 zawody przed koncem sezonu)

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 14:00   

Heh, widze ze wszyscy mają podobne odczucia co do skoków narciarskich.
Mi też wydają się one nudne, dopiero jak zaczyna skakać pierwsza 10 a czasami 5 zaczyna się robić ciekawie. Pierwsze koty za płoty, Adam na drugim miejscu i mam nadzieje że wygra tą całą kryształową kule poraz 4 z rzędu, ale nie oczekuję tego od niego, będzie fajnie jak załapie się w pierwszej piątce.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 18:25   

Straszny upadek miał Thomas Morgenstern. W locie zrobił salto (prawie) i przewrócił się na kręgosłup. Wyglądąło to fatalnie. Uffff. Oby nic nie stało mu się poważnego.

tom_n 
Administrator

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 18:36   

Ten upadek rzeczywiście fatalnie wyglądał. Najgorsze jest to, że zawodnik wcale się później nie ruszał. Oby tylko nie uszkodził kręgosłupa... Wcześniej upadki miało też dwóch innych zawodników. Wszystkiemu winne jest jury, które na siłę chciało przeprowadzić ten konkurs do końca. Dla mnie to totalna głupota puszczać zawodników przy takim wietrze...

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 18:55   

tak to jest jak sportem rzada media, szkoda kolesia, powinni dbac o zdrowie sportowcow, a nie o kase.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 20:07   

Skokami za bardzo się nie pasjonuję, wystarcza mi piłka i trochę hokeja, ale oczywiście Adasiowi życzę jak najlepiej. Co do Morgensterna to podobno miał duże szczęście i skończyło się na złamaniu palca i ogólnych potłuczeniach.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 30, 2003 10:39   

Upadek faktycznie wyglądał nie za ciekawie, ale miejmy nadzieję że szybko wróci na skocznię.
Najbardziej po tym dziwnym dniu cieszą punkty Adama, już po dwóch kolejkach jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji ogólnej.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 30, 2003 13:09   

no i juz na MISTRZ ADAM jest liderem, oby juz by bylo tak do konca .... LEC ADAM LEC

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2003 08:19   

bogiel napisał/a:
Straszny upadek miał Thomas Morgenstern. W locie zrobił salto (prawie) i przewrócił się na kręgosłup. Wyglądąło to fatalnie. Uffff. Oby nic nie stało mu się poważnego.

Gorzej kiedyś skończył chyba nasz Pochwała. Też zrobił coś ala salto i spadł na brzuch. Pokiereszował sobie całą twarz.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2003 18:56   

Ja natomiast słyszałem o tym, że jakiś polski skoczek skoczył tak pechowo, że uszkodził sobie kręgosłup i resztę życia spędził (spędza) na wózku.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 02, 2003 08:02   

Paweł Strzelecki napisał/a:
Ja natomiast słyszałem o tym, że jakiś polski skoczek skoczył tak pechowo, że uszkodził sobie kręgosłup i resztę życia spędził (spędza) na wózku.

Nie słyszałem o tym, ale jest to możliwe. W końcu o takie coś na skoczni nie trudno.
Wracając do konkursów w Kuusamo. Wydaje mi się, że tym wszystkim "utalentowanym" skoczkom (Bachleda, Mateja, Tajner itp) powinno się podziękować i zabierać na konkursy jakiś młodzików. Przecież to co oni pokazują na skoczni jest żałosne. Po jaką cholerę marnują pieniądze jeżdżąc na konkursy. Wkurza mnie to już, bo co rok jest tak samo a żadnych roszad w składzie nie ma. Przecież chyba mamy jakiś młodzików w wieku Morgensterna.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 02, 2003 10:00   

Paweł Strzelecki napisał/a:

Tak, zgadza się. Jakiś polski skoczek (nie pamiętam nazwiska) nieszczęsliwie skończył karierę, ale było to chyba w latach 60 lub 70

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 20, 2003 17:48   

no nasz Adamek jakos forme zgubil (niestety), ale caly czas w niego wierze, ze jest wstanie wygrac w tym roku. :cry:

Tino
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Gru 20, 2003 20:44   

BoReK99 napisał/a:
no nasz Adamek jakos forme zgubil (niestety), ale caly czas w niego wierze, ze jest wstanie wygrac w tym roku. :cry:

A moze do niej nie doszedl jeszcze?? :wink:
PS co do wypadku to mowicie o Zdzislawie Hryniewieckim "Dzidku"!! To byl wielki skoczek ktorego kariere przerwal tragiczny wypadek na skoczni!!

rutheford 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 20, 2003 22:50   

ja mysle ze bedzie jak w tamtym roq Adam pokaze dopiero w nast roq swoja wyzszosc. podoba mi sie ze ma w miare stabilna forme poki co a to nie jest szczyt jego mozliwosci. jak zlapie forme to zdystansuje wszystkich przez pare konqrsow i to wystarczy jak rok temu. FORZA ADAM

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 20, 2003 23:27   

mnie jesczze bedzie wkurzala to jak wezme poniedzialkowa prase i przeczytam cos glupiego o Nim.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 09:10   

No to kolejny konkurs się nie odbył. Jak tak dalej pójdzie, to będzie to najnudniejszy sezon w historii.
Jeszcze nigdy nie widziałem takiego wypadku, jaki miał Koreańczyk. Co on zrobił? Za późno się wybił czy co?

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 13:44   

rossonero napisał/a:
No to kolejny konkurs się nie odbył. Jak tak dalej pójdzie, to będzie to najnudniejszy sezon w historii.
Jeszcze nigdy nie widziałem takiego wypadku, jaki miał Koreańczyk. Co on zrobił? Za późno się wybił czy co?

Ten koreanczyk faktycznie polecial jak kloda... Szcescie ze nic sie nie stalo. Szkoda ze piekno sportu wypatrza telewizja ktora dla kasy z reklam nie zwaza na dobro zawodnikow. Najpier Morgenstern teraz ten koles. Wicei ze po upadku Morgensterna Tajner byl bliski podjecia decyzji o wycofaniu Malysza. A juz nawiazujac do Malysza to nie pogniewam sie jak bedzie w pierwszej piatce pucharu swiata. W koncu i tak dokonal nie lada wyczynu w poprzednich sezonach. Hmm i mozna sie zastanowic nad warsztatem Tajnera skoro w kadrze A dobrze lata tylko Malysz. W kadrze B gdzie trenerem jest gosc z Austrii, mlodzik wygral juz dwa konkursy a jego kolega zalapuje sie na pierwsza dziesiatke. Czyzby sie zblizal czas Tajnera............

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 14:11   

BrunoKSG napisał/a:
Hmm i mozna sie zastanowic nad warsztatem Tajnera skoro w kadrze A dobrze lata tylko Malysz. W kadrze B gdzie trenerem jest gosc z Austrii, mlodzik wygral juz dwa konkursy a jego kolega zalapuje sie na pierwsza dziesiatke. Czyzby sie zblizal czas Tajnera............

Ja bym wywalił nie Tajnera, tylko tych naszych pseudoskoczków tzn. Bachlede, Tajnera juniora i Pochwałe. Oni chyba musieli by mieć sprzyjający wiatr o sile huraganu, żeby doskoczyć tam, gdzie Małysz.

BrunoKSG 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 22, 2003 17:14   

rossonero napisał/a:
BrunoKSG napisał/a:
Hmm i mozna sie zastanowic nad warsztatem Tajnera skoro w kadrze A dobrze lata tylko Malysz. W kadrze B gdzie trenerem jest gosc z Austrii, mlodzik wygral juz dwa konkursy a jego kolega zalapuje sie na pierwsza dziesiatke. Czyzby sie zblizal czas Tajnera............

Ja bym wywalił nie Tajnera, tylko tych naszych pseudoskoczków tzn. Bachlede, Tajnera juniora i Pochwałe. Oni chyba musieli by mieć sprzyjający wiatr o sile huraganu, żeby doskoczyć tam, gdzie Małysz.

Wiesz swego czasu skoczkowie norwescy dawali du.. na calej lini. Wystarczylo zeby federacja norweska zatrudnila Kojonkowskiego i juz widac efekty. Faktycznie trudno cala wine zwalic na Tajnera. Po czesci pewnie winny tez jest prezes zwiazku (wywalenie Blecharza itp, zerwanie umowy z firmami). Uwazam jednak ze w Malyszu odezwal sie fighter i stad sie wziela jego wysoka forma. Trener kadry B wypowiedzial sie ze w Polsce nie bedzie nastepcow Malysza jesli nie zmieni sie system szkolenia. W austrii mlodziez trenuje tak jak seniorzy i widac efekty (Morgenstern, Liegl), to sa mlodzi zawodnicy a u nas ?? Zdolna mlodziez ktora nie potrafi sie przebic bo nie ma fachowca ktory by ich zauwazyl. Przypomina mi to troche casting na idola.

rutheford 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 23, 2003 00:24   

rossonero napisał/a:

widzialem tego Chul Choia na Uniwersjadzie w Zakopanem w 2001 i skakal swietnie, wtedy zajal 2gie miejsce, wygral Kruczek. Co do Adama to sie nie martwie mysle ze optymalna forme osiagnie w styczniu i znowu wygra kilka konqrsow. co do szkolenia mlodziezy to tak jak w KAZDYM innym sporcie Polska zupelnie nie ma na to funduszy i zaplecza, wiec poki to sie nie zmieni nie ma co sie ludzic ze bedzie lepiej. Adam to poprostu talent i wyjatek potwierdzajacy regule. Tajnera bym nie zwalnial bo wydaje mi sie ze Adam jest tak z nim zwiazany, ze jego forma skonczylaby sie po jego odejsciu, w koncu to Tajner go ''storzyl''.

Odpowiedz do tematu