ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki smart TV kupić?
Autor Wiadomość
Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 19, 2014 22:28   jaki smart TV kupić?

witam
zastanawiam się nad kupnem tv coś 50'-55' a jestem kompletnym laikiem więc pytanie do specjalistów ;)
co tak na prawde daje ten smartTV to jest przeglądanie neta tak jak np. na laptopie czyli normalnie strony www czy tylko jakieś wybrane aplikacje jak fb skype itp.?a jak jest z oglądaniem np. z oglądaniem filmów z neta czy np. transmisji meczów (sopcast itp.) ?
co byście polecili z tego linka ?
http://www.did.ie/tv...--dqt-_55--dqt-

czym różni się Full HD od Ultra HD? i rozdzielczość 4K?
generalnie to wygląda na niezłą maszynkę ;)
http://www.did.ie/samsung...55hu8500txx-prd
poradzcie coś proszę :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 19, 2014 23:31   

Co zrobisz z tym Ultra HD jak obecnie nawet Full HD nie jest jeszcze standardem, zamiast 1080p stosowane jest 1080i z przeplotem? O 6-7 lat za wcześnie wydane pieniądze, lub w ogóle zbędne, tak jak cały tryb 3D o którym już nikt nie pamięta ;)
Poza tym, stosując teraz UHD, telewizor będzie musiał skalować 99% materiałów do niższych rozdzielczości, a jak wyglądają stare programy na obecnej generacji telewizorów, gdzie z natywnej Full HD, TiVik musi "pogarszać" jakość, to lepiej przemilczeć, bo archiwalne materiały dużo lepiej wyglądały na kineskopach, a tutaj fundujesz sobie takie zjawisko na co dzień jeszcze przepłacając, nie ma sensu.

PS pierwszy link nie działa ;)
Najwięcej możliwości w Smartach ma Samsung, ale weszły teraz też ciekawe Philipsy oparte już o Androida, z możliwościami współczesnych komórek i większość firm w modelach wiosna 2015 powinna właśnie takie rzeczy rozwijać.

Po szczegółowe porady jednak bym się udał na forum hdtv.com.pl, albo w odpowiedni dział na forum elektroda. Budżet widzę masz spory, ale naprawdę nie wiem co chciałbyś w najbliższych latach z tym Ultra HD robić, jak praktycznie nigdzie go nie ma i się nie zanosi, konsole też nie są w stanie wyświetlać takiego obrazu, a na pewno nie wcześniej niż PS5 lub...6

Co do meczów itp. w przeciętnym Samsungu za 2000zł nawet weeb.tv oparty na flashu normalnie działał, drugi pilot do przeglądarki zastępuje mysz i są to już całkiem wygodne rozwiązania, ale instalowanie aplikacji własnych to raczej w kierunku nowych TVków na Androida.

Jeśli coś co napisałem będzie niezrozumiałe to daj znać, porównamy na przykładach, pytaj śmiało, na ile wiem, na tyle pomogę, albo przekieruję Cie dalej, pzdr

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 07:22   

UHD na chwile obecna ma sens jedynie jesli grac chesz na tv (konsola lub komputer podpiety), natywnych tresci w UHD wielu nie uswiadczysz, jak rangiz napisal.
co do mozliwosci smart tv, w Irlandii mieszkasz, musisz sam sie zorientowac do czego dostaniesz dostep, bo w kazzdym kraju inaczej to wyglada (producenci tv maja lokalne deale podpisane do np dystrybucji filmow itd)
generalnie, jesli chcesz miec dostep do neta/sopcasta lepszym pomyslem moim zdaniem jest jakis box z androidem/xmbc podpiety do tv, poniewaz smart tv to nowa technologia dopiero testowana na uzytkownikach przez producentow ktorzy za bardzo nie maja pomyslu w ktora strone to rozwijac, wiec wrzucaja wszystko co im do glowy przyjdzie w soft w nadzieji ze sie to jakos z czasem wyklaruje.
pogoogluj sobie w wolnym czasie w poszukiwaniu recenzji samych systemow operacyjnych na tv, zrozumiesz o co mi chodzi.na chwile obecna najbardziej dopracowane sa chyba LG z webOS (wygoda i intuicyjnosc interfejsu)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 07:44   

PS4 ledwo działa w 1920x1080. nowy Xbox One ogranicza połowę gier do 1280x720 bo sprzętowo jest za słaby, to wielki kloc do odtwarzania wideo, a nie nadaje się do gier, więc nie wiem co by kolega Pawko musiał podpiąć, by obsługiwało natywne treści UHD, skoro konsole tej generacji tego nie zrobią ;)
@Veleno - jak chodzi o samego Smarta nie zwracając uwagi na Androida i spoglądając na ilość aplikacji na Europę to jednak wg mnie Samsung, ale uważam, że przyszłością telewizorów będą przynajmniej półotwarte systemy na Androidzie: http://obywatelhd.pl/inde...y-werdykt-test/

Na wiosnę będzie to już główny system dla Sharpa, Philipsa i Sony, wiadomo, że stawiający bardziej na cenę i tańsze masówki - LG i Samsung od razu na głęboką wodę raczej się nie rzucą.
Jeśli miałbym inwestować poważną kwotę, to czekałbym gdzieś do marca, co pokażą nowe systemy operacyjne wdrażane przed te trzy firmy.

Racją jest, że jeśli wybór musi paść teraz, należy sprawdzić aplikacje dla danego kraju, np. przez długi czas LG nie obsługiwał w ogóle formatu DTS na Europę, ani nie miał części rzeczy typu TVN Player, bo nie miał z naszymi firmami umów, tak dla przykładu. Nadchodzący rok zapowiada się na mocną wojnę w aplikacjach, jedni mają umowy z google, a jeszcze u innych można już odpalać takie GTA San Andreas na telewizorze, wgrywają appkę do jego pamięci, bez żadnych komputerów i konsol ;)

Sprawdź tu: http://obywatelhd.pl/inde...rt-tv-wreszcie/

Bardziej niż na UHD zwracałbym uwagę na sposób podświetlenia - może pełne LED na wypasie, a nie półśrodki z nierównomiernie świecącą matrycą? To jest coś ;)
Przecież większość domów, a już w ogóle u nas w kraju, z racji na koszta nigdy LEDa na oczy nie widziała...
Tutaj na końcówce: http://lifesgoodblog.pl/p...-plusy-i-minusy

I przykładowy, drugi pilot do zestawów, który już jest standardem w Smart TV średniej klasy:

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 09:05   

rangiz napisał/a:
PS4 ledwo działa w 1920x1080. nowy Xbox One ogranicza połowę gier do 1280x720 bo sprzętowo jest za słaby, to wielki kloc do odtwarzania wideo, a nie nadaje się do gier, więc nie wiem co by kolega Pawko musiał podpiąć, by obsługiwało natywne treści UHD, skoro konsole tej generacji tego nie zrobią ;)

Steam Machines zaczna w Q1 2015 sie pojawiac, a jak ktos wie jak moze sam juz cos zlozyc.
Southern Inslands juz ogarniaja UHD, 7 i 9 seria od nvidii tez.
Kupujac nowe tv, przynajmniej ja, zwrocilbym uwage obcenie na jakosc obrazu z odleglosci w jakiej bedzie w domu ogladany, czy panel nie leje swiatlem gdzies po bokach, czy umie ogarnac strumieniowanie obrazu z zewn. aplikacji i czy potrafi obslugiwac zasoby smb/nfs po sieci z sensowna predkoscia, cala reszta moim zdaniem to pierdoly z ktorych sie okazjonalnie korzysta.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 09:20   

Pisałem o poważnych konsolach a nie eksperymentach, które bliźniacze do PC, są droższe za to, że... są ;)
Z resztą nikt nie będzie co pół roku zmieniać sprzętu komputerowego dla kaprysu by grać ciągle w UHD, skoro wiele pozycji ma problemy z optymalizacją nawet do gry w Full HD na najwyższych detalach a co dopiero dalej.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 14:07   

dzięki wielkie chłopcy ;)przyznam szczerze że połowa rzeczy o których piszecie jest dla mnie -delikatnie mówiąc-troszkę niezrozumiała :king: ale od czego mamy forumowych speców :ok:
rangiz, tu jeszcze raz link który u Ciebie wczoraj nie działał
http://www.did.ie/tvs/whe...--dqt-_55--dqt-

rangiz napisał/a:
Budżet widzę masz spory, ale naprawdę nie wiem co chciałbyś w najbliższych latach z tym Ultra HD robić, jak praktycznie nigdzie go nie ma i się nie zanosi, konsole też nie są w stanie wyświetlać takiego obrazu, a na pewno nie wcześniej niż PS5 lub...6

co chce robić?? hmmm oglądać telewizor ;) mówisz Ultra HD nigdzie nie ma czyli co mam rozumieć że żadna telewizja nie wysyła takiego sygnału bym mógł w tej rozdzielczości oglądać,czy tak? dodam że używam nc+ podpięte pod internet
VelenoRosso napisał/a:
UHD na chwile obecna ma sens jedynie jesli grac chesz na tv (konsola lub komputer podpiety), natywnych tresci w UHD wielu nie uswiadczysz

od razu mówie że na pewno nie będę używał tego TV do grania w jakiekolwiek gry konsole itp.ma by tylko do oglądania,ewentualnie serfowania w sieci-ale spytam jeszcze raz-jak to tak na prawde wygląda?tak samo jak na komputerze że np.wbijam w przeglądarke www.acmilan.pl i już jestem na stronce czy jak :hmm:
wybaczcie mi za może głupie pytania ale wole spytać kogoś kto wie lepiej i na tym się zna ;)
a co do terminu to nie mam presji na kupno na już-zbliżają się święta i chcielibyśmy sobie z żoną zrobić jakiś fajny prezent do naszego nowego domu-zamiast kupować jak co roku jakieś pierdoły-lepiej zainwestować w coś co będziemy mieli na pare lat ;)
i jeszcze jedno-zerknijcie na ten link który wrzuciłem na samym początku-co byście mogli polecić mi z tej listy ? ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 14:35   

Nc+ nawet nie wysyła full hd, tylko 1080i zamiast pełnego 1080p. UHD nie ma żadnego sensu.
Telewizor by się tylko męczył i zaniżał rozdzielczość w stosunku do nominalnie przez siebie wyświetlanej, co zawsze powoduje spadek jakości ze względu na konieczność jego przeskalowania.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 17:37   

Pawko IRL napisał/a:
tak samo jak na komputerze że np.wbijam w przeglądarke www.acmilan.pl i już jestem na stronce czy jak :hmm:

tak.
jak chesz sie dokladnie poprzygladac, na youtube jest masa filmikow wystarczy spytac o smart tv web browsing.
Dlaczego chcesz 50 cali?
Jestes pewien ze masz dostatecznie duzy pokoj?
Wiele ludzi robi ten blad ze kupuja za duze telewizory a potem marudza ze im oczy lzawia, leb boli itd.
Jak bedziesz mial czas, zmierz sobie odlegosc w jakiej mniej wiecej bedziesz ogladac, potem sie przejdz do sklepu i klapnij sobie nawet na podlodze i poogladaj tak z 10-15 min 50 cali, bo jak chcesz zakup na lata, to glupio by bylo jak po tygodniu bedziesz go chcial oddac :P

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 19:26   

Wielu też kupuje za małe - 32 i 37 cali a ogląda wszystko z 2,5-3 metra, gdzie przy obecnej rozdzielczości i tym jak nadawany jest sygnał, powinno to być minimum 42 i więcej ;)
Gdzieś widziałem tabelę, że im lepszy jakościowo sygnał, tym rozmiar powinien być większy, ale nie mogę teraz znaleźć tego, o co mi chodziło.
Pawko jaka odległość od ekranu?

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 19:34   

rangiz napisał/a:
Wielu też kupuje za małe

Dlatego sugeruje by "przymierzyl" tv w sklepie.
Jedyna pewna metoda to sprawdzic na wlasnych oczach, kiedy sie dobrze oglada, a kiedy oczy za uszy wychodza lub trzeba ja wytrzeszczac by dojrzec cokolwiek ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 20:00   

Jak dla mnie, mniej niż czwórka z przodu i dalej niż dwa metry to już się wyklucza, przy tym, że jednak sporo kanałów w tym pseudo-HD nadają. Może nie w pełnym, ale wyglądają całkiem nieźle. Na mniejszym i z większej odległości się tego nie dostrzeże, dystans 2m i więcej to już 40-42 cale wzwyż.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 21:59   

rangiz napisał/a:
Jak dla mnie, mniej niż czwórka z przodu i dalej niż dwa metry to już się wyklucza,.

0_o
Ja mam 32 i ogladam z czterech metrow, 40 musze ogladac z conajmniej siedmiu inaczej oczy bola.
Na dwa metry widze pikselki na wszystkim do 80 cali wlacznie 0_o, nie mowiac o tym ze oczy zaczynaja lzawic.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 22:03   

37-40 cali to minimum na 2-2,5 metra, mniejszego nawet się nie opłaca już kupować.

Z 4,5-5 metrów po miesiącu to i 50calowa plazma okazała się mała, jakoś ginie na ścianie ;)
Na początku zawsze myślałem, że każdy większy model jest za duży, a z czasem myśli się już tylko o tym, że można było te kilka cali dołożyć.
W takim razie żadne HD nie jest Tobie potrzebne ani tego typu rzeczy, bo z takiej odleglości przy tak małym ekranie nie wiesz nawet czy kanał jest SD czy w wysokiej rozdzielczości.

Druga opcja jest taka, że masz nadludzkie moce i jakiś mega wzrok, ale warunki które podałeś przeczą prawom natury :)

Dobra, znalazłem dwa wzorce z ubiegłych lat, zdecydowanie dotyczą salonu, a nie sypialni:

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 22:51   

Ponad 2m to juz zdecydowanie 40 cali minimum :)
Ja przy 32 siedze max 1-1,20m i jest idealnie :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 22:59   

Mi przy 2,5 do 2,7 metra dość mocno brakuje dodatkowych 3-4 cali, których nie zmieściłem ze względu na umeblowanie pokoju i panujące w nim warunki. W pierwszym tygodniu był efekt wow, jakie to duże i jaki dobry obraz, a miesiąc później, że jednak chciałoby się wcisnąć ten model większy, tym bardziej, że do przedziału 42-46 cali różnica i przeskok cenowy wcale nie jest taki duży, a z roku na rok wszystko to się spłaszcza.
Coś, co początkowo zachwyca, jednocześnie aż waląc po oczach, za chwilę spowszednieje i większość pomyśli: chyba jedna nieco mały, już jakoś ginie w tym pokoju ;)
Nigdy nie spotkałem się z sytuacją odwrotną i narzekaniem PO CZASIE, jakie to duże.

Mnie tam nic nie razi, bo zwyczajnie taką magiczną opcję jak podświetlenie mam ustawioną co najwyżej w połowie, nie jest istotne, czy do konsoli, czy do TV, czy jeszcze innych źródeł sygnału, wiadomo, że domyślne ustawienia z trybu marketowego bez kalibracji są fatalne i służą tylko w warunkach oświetlenia sklepowego i to oglądane przez chwilę.
Wszystko trzeba na spokojnie skonfigurować zależnie od tego jak i gdzie pada światło i różne takie tam, wtedy nic nie razi, ani nie bije sztuczną jasnością.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 00:18   

To chyba trochę jak z telefonami komórkowymi. Na widok większego wyświetlacza się reaguje 'jaki wielki, na co to komu', a po 2 tygodniach korzystania nie da się wrócić już do poprzedniego rozmiaru ;)
Rok temu korzystałem z telefonu, który miał 3 cale i uważałem, że to idealny rozmiar. Widząc 3'27 regularnie przekonałem się, że jednak taki rozmiar będzie ok. Z lekką obawą kupowałem L520 z 4 calami. Po dwóch tygodniach korzystanie z 3'27 wydawało się męczarnią. Teraz jak miałem przyjemność popracować trochę z 4'5 to planuję wymianę w najbliższym czasie ;-)
Pewnie z telewizorami jest podobnie.
Choć mi ciężko ocenić. Ostatni telwizor stał nieużywany przez półtora roku, więc go oddałem.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 05:40   

Jak dobijesz do 5 cali i będziesz chciał więcej, to jednak jakiś tablet z pokrowcem, bo w dźinsy to już chyba nie wejdzie, a jak wejdzie, to nie wyjdzie ;)
Pokój pod TV można jeszcze przemeblować, ale gdzie zmieścić takiego Galaxy Note 3 to naprawdę nie wiem.
Zrobił się trochę OT, ale uważam, że taki S3 to już absolutnie górna granica.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 08:14   

VelenoRosso, kurcze nigdy wczesniej sie tym nie interesowalem dopiero teraz i musze powiedziec ze ten web browsing w telewizorze to fajna sprawa, laptopa juz nie potrzeba na kolanach czy tableta :wink:
Dlaczego chce 50 cali?teraz mam Panasonic Viera 42' i powiem Ci szczerze ze jest dla mnie "jakis taki maly" :wink:
rangiz, moj salon w domu jest dosyc maly ale wydaje mi sie ze spelniam te wymogi i w ok 3 metrach sie zalapie :wink:
Na jednym z forow chlopak pisal ze ma samsunga i jest bardzo zadowolony skype youtube fb itp ale zaluje ze nie kupil telewizora z wbudowanym tunerem satelitarnym, o co tu chodzi :hmm:
no i jeszcze raz zapytam----->patrzyl ktos na mojego linka i cos doradzi prosze :pazzo:
http://www.did.ie/tvs/whe...--dqt-_55--dqt-

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 08:51   

Na 3 metry to spokojnie 46 cali wjedzie, a możesz nawet dać 50 i będzie dobrze jak wyregulujesz podświetlanie matrycy.
Jak masz wbudowany tuner dvb-s to możesz schować dekoder do szafy i korzystać tylko z samego modułu, takiej karty i obsługujesz wszystko jednym głównym pilotem:

Wkładasz takie coś do tyłu i w sumie tyle. Jeśli korzystasz z nc+ to wygodna opcja, pozbywasz się i skrzynki i drugiego pilota.

Co do wyboru TV to zacznij od tego :)
http://www.elektroda.pl/r...247fb31138569ca
Wypełnij i załóż tam stosowny temat, albo wypełnij i podeślij mi na priv to wrzucę tam na forum.
Możesz przejrzeć jeszcze tematy tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd-f21.html

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 09:38   

zaciągnięte z jakiegoś forum
Cytat:
Kupna tv nie uzaleznialbym od tego czy jest smart czy nie. Jak wybierzesz juz model tv ktory Ci odpowiada pod wzgledem wielkosci, jakosci obrazu czy ilosci roznych wejsc to zorientuj sie czy jest identyczny model bez funkcji ?smart? i jaka jest roznica w cenie. Pierwszy lepszy HDMI Android TV stick za ok ?50 bije na glowe funkcjonalnoscia kazdy ?smart? tv wiec jesli trzeba dorzucic kilka stow za funkcje ?smart? to moim zdaniem nie warto. Ja swego czasu dalem sie naciagnac na taki bajer i w praktyce korzystam z jutuba i aplikacji pogodowej. Watpie zebys przegladal strony w tv chyba ze da sie podlaczyc myszke i klawiature do tv. Poza tym siedzac kilka metrow od tv bedziesz musial powiekszac tekst itd. Poki moj telewizor byl nowy to bylo kilka aktualizacji i dorzucili kilka aplikacji do sklepu ale od jakiegos roku cisza. Taki Android stick ma normalny sklep Google Play gdzie jest duzo wiekszy wybor aplickacji i sa one regularnie aktualizowane. Jesi tv ktory wybierzesz bedzie mial fukcje smart to spoko, lepiej miec niz nie miec ale dodatkowo placic nie warto.

:hmm:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 11:04   

To akurat prawda, jakbyś miał dopłacać tylko za dodatkowe funkcje Smarta a różnica w cenie modeli byłaby duża to lepiej już podpiąć to:
http://allegro.pl/element...4644614518.html
http://allegro.pl/ferguso...4649098138.html

PS pytaniem nr21 się nie przejmuj bo to nikomu do niczego nie jest potrzebne ;)
W sprawie forum się odezwę jak co, ale to już na priv.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 13:04   

i jeszcze jedno, w jednym z linków odsyłasz mnie do działu z LCD,a co jest w takim razie z Plasma?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 13:55   

Plazma jest w odwrocie i praktycznie znika z rynku. Panasonic miał świetne telewizory z tej kategorii ale dawno już nie wprowadzały żadnych innowacji i plazma ma mocny efekt lustra , prawie możesz się przejrzeć ;)
Jak ktoś ma w miarę ciemne pomieszczenie to były świetne, bo nie dość, że "grały" lepszy obraz niż serie LCD i LEDów sprzed 2-3 lat to jeszcze były sporo tańsze, ale temat już nieaktualny...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 23, 2014 14:24   

Pawko IRL napisał/a:
i jeszcze jedno, w jednym z linków odsyłasz mnie do działu z LCD,a co jest w takim razie z Plasma?

Zupelnie inna technologia.nie drazac w szczegoly fachowe, tak jak napisal rangiz, jest w odwrocie, zauwazalna dla uzytkownika roznica to tylko prawdziwsza czern na plazmie, LCD/LED radza sobie z nia gorzej.

Odpowiedz do tematu