ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego kochamy AC Milan?
Autor Wiadomość
chef 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 15, 2004 14:27   

beneras napisał/a:
bo jak to ktos na forum powiedzial to milosci sie nie wybiera :roll:

ps.no i ten genialny sheva w iss 2 :wink:

Ja Milanowi kibicuje dopiero od ponad roku( :oops: ), ale "wciagnol" mnie strasznie :)
A co do ISS to oczom nie wierzylem co ten nieznany ukrainiec wyprawial :D

Camomilla
Milanista

Wysłany: Pon Lip 12, 2004 21:28   

o mamma mia, rossonero ('przelom lat '80 i '90'), Sebastian ('moj ulubiony pilkarz wszech czasow Marco Van Basten'), Ozzy ('[...] od kuchni, od finalow Euro'88 [...]') i przede wszystkim Rui Costa, ktorego zacytuje:
Cytat:
ja właściwie nie wiem. (...) . na pytanie dlaczego MILAN nie potrafię udzielić jednoznacznej odpowiedzi.Może to była taka miłość od pierwszego wejrzenia.......?
Nie wiem.Wiem tylko że AC MILAN jest bardzo ważną częścią mojego życia (...)

... wlasnie tak... Baresi, Donadoni, padre e figlio Maldini, R. Baggio, Van Basten, Gullit, Rijkaard (w moim pokoju, w domu rodzinnym czyli dosyc dawno temu, wchodzacych wital plakat 'trzech Holendrow z Milanu'), Nesta (Lazio, ot takie male 'zboczenie')...
... a moze, po czesci, jako protest przeciw neroazzurrim? rodzona siostra 'sie wyrodzila' ;-) ... pojechala za swoja 'miloscia' (Zamorano) do Mediolanu, odwiedzila San Siro (ale do Como, 30 km od M. juz nie dotarla)... 'za kare' zatrzymala sie u znajomych - hlehle, Milanistow...
... z zapatrzenia w rossonerich zaczelam uczyc sie wloskiego (nic nadzwyczajnego - z milosci do Portugalii, nie tylko pilkarskiej... etc.)

p.s. piekne, to co napisala diavola... i bardzo trzezwe, to co napisal Milan... ale czyz 'kibicowac' nie nabiera tutaj nowego, swoistego znaczenia?

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 12, 2004 22:10   

W sumie Milan lubialem od Ligi Mistrzow w 1994 roku czyli juz 10 lat. Zaczelem go kochac gdy przeszedl do Milanu Andriy Shevchenko moj ulubiony wtedy pilkarz :P Niesamowicie wymiatal w Dynamie Kijow :D .

Milu78 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 13:02   

Ozzy napisał/a:
Zaczalem swoja przygode z Milanem nieco od kuchni. Od finalow Euro '88, gdy szalala druzyna Holandii z pozniejszym naszym trio w rolach glownych. Potem wszystko potoczylo sie juz z gorki, gra Wlochow na kolejnych MS, wtedy zobaczylem po raz pierwszy swiadomie gra Maldiniego i stal sie od razu moim idolem.

Nic dodac nic ujac taka sam droga. Euro 88' i gra genialnych tulpanow :roll: . Ten jeden, ktorego wizerunek widnieje na moim avatorze stal sie moim idolem. Acha to byly czasy :roll: . Pozniej finaly MS Italia 90' niezapomniany Schillaci. I tak sie to rozpoczelo Milan ale tez ogolnie Calcio. Co poniedzialkowe Tempo musialo byc moje :-D . A w w nim oczywiscie pol stronki o Serie A, ktore odrazu ladowalo w moim zeszycie. No i niezapomniany Ryszard Koltun, ktory to wszysko redegowal oraz mowil sprawozdania z kolejki w Radu Flech. Oj mam ich troszeczke tych zeszytow 8) . Czasem lubie zagladnac na stare nazwiska, powspominac :roll: . Swoja ogromna miloscia do Milanu byla wszedzie na kazdym zeszycie, noszenie czerwono czarnej kurtki, plecaka, frotki na rece itp. Ogolne szalenstwo :-D . Przegrany final w Monachium z OM takze dlugo pozostal w mojej pamieci :-( . Ogladalem go tyle razy i zakazdym razem myslelm , ze JPP w koncowce strzeli bramke :wink: . Nagrywalem jak tylko moglem koleji Serie A bo nie mialem Rai i mecze na Dsf. Moja miloscia do Milanu zarazal inych mlodszego sasiada. Tylko, ze on sie tylko zauroczyl. Kuzyn widzac moja ogromna pasje chcial mi utrzec nosa i zaczal kibicowac Juve. I tak mu pozostalo do dzis. Wiec Rasi cos dla Juve zrobilem :wink: .
Ogolnie przezyc jest i wzruszen jest mnostwo. Byly chwile placzu tak jak ta z Monachium ale i tez wielkiej radosci po wygraniu z Barcelona 4 - 0. Pozniej nastalu troche gorsze czasy dla Mianu jak i dla mnie golnie zaczely sie imprezki, dziewczyny itp. Ale mysle, ze obecny Milan tzn obecna druzyna staje sie tak samo bliska mojemu sercu jak ta z lat mlodosci. Ale wiadomo jaka jest mlodosc ma swoje prawa i takich chwil jak kiedys napewno juz nie bede przezywal :-( .

michass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 13:19   

za to kocham Milan bo są jedyni, niepodzielni mają swietnych piłkarzy Paolo Maldini jest dla mnie najlepszym piłkarzem na świecie tytle lat z jednym klubem poprostu kocham ich za wszystko co robią:P jestem z nimi na dobre i na złe :wink: do końca życia

AC.JACK 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 13, 2004 15:42   

A ja milosc do Milanu mam we krwi bo odziedziczylem ja po moim Tacie ktory zawsze byl jej wielkim kibicem i nadal nim jest!!! Moj brat jest za Barca i tez miałem niezły ubaw jak barca przegrała z wielkim Milanem 0:4 :-D

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 12:54   

od 2 dni zastanawiam się co tu napisać, bo pytanie nie jest wbrew pozorą wcale łatwe...

Wydaje mi się że początkiem mojej miłości do Milanu były występy wielkiego trio holendrów w ekipie z Mediolanu.
Później stopniowo zafascynowałem się pozostałymi piłkarzami ACM: Maldini, Baresi, Tassoti, Boban, Savicevic (swego czasu mój ulubiony piłkarz Milanu), Baggio, Donadoni, eh... łezka się w oku kręci.
Miłość ta bardziej świadoma, związana jest na pewno ze specyfiką klubu - a więc nie sprzedajemy gwiazd, zasłużeni piłkarze prawie zawsze trafiają w struktury klubu.

Poza tym nie oszukujmy się, wielu z nas kocha Milan za sukcesy :)

pzdr,

dranzer 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 17:23   ha

to z kąd w ogóle polubiłem milan to jest smieszne!

piłką (ogólnie) interesuje się od niedawna, kiedys przyjechał do mnie kuzyn i graliśmy w FIFE 2002 no i zagraliśmy reprezentacją włoch tużo goli szczelaliśmy właśnie Izaghim więc chciałem się dowiedzieć z jakiego on jest klubu reszty możecie się domyśleć ...

Z czasem pokochałem ten klub za styl gry, i oczywiście za sukcesy :lol: :-D :D

RASI 
Juventino

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 17:29   

to faktycznie niezbyt długo sie interesujesz :roll: ale to w sumie wyjasnie wiele Twoich "trafnych" wypowiedzi :D . Ciekawe komu bedziesz kibicował jak w nowej fifie bedziesz najwiecej bramek strzelał np. Raulem :roll:

Camomilla
Milanista

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 17:30   

droc napisał/a:
Poza tym nie oszukujmy się, wielu z nas kocha Milan za sukcesy :)

... a 'Milanistki' kochaja Milan rowniez (obok sukcesow) za najpiekniejszych ragazzi 8) (w moim przypadku, ex aequo, z Benficą)...

... i to wcale nie żart... :wink:

dranzer 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 18:30   

RASI napisał/a:
to w sumie wyjasnie wiele Twoich "trafnych" wypowiedzi :D . Ciekawe komu bedziesz kibicował jak w nowej fifie bedziesz najwiecej bramek strzelał np. Raulem :roll:

"trafnych" np jakie karzdy ma swoje zdanie, i swoje poglądy jeśli się z nimi nie zgadzasz to jest mi przykro ale możesz ich po prostu nie czytać,

a jeśli chcesz dokładnie wiedzieć to wczytaj śię w Moją poprzednią wypowiedź.. nie polubiłem milanu dlatego że w fifie inzaghim szczeliłem dużo goli... w ten sposób tylko wpadłem na trop milanu ... :forzamilan:

Milu78 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 14, 2004 19:04   Re: ha

Nie dziew sie dranzer Rasiemu ale ja to tez dziwnie zrozumialem. Ale teraz juz wiem o co Ci chodzilo z tym smieszne!.
Uwazam, ze ogolnie Wam tzn mlodszemu pokoleniu niebedzie dane tak naprawde wtopic sie calym sercem w nasz ukochany Milan. Chodzi mi o to, ze macie wszysko podane na tacy tzn stos informacji, gadzety klubowe itp. Kiedys o to wszysko nie bylo latwo. Wiec jak mi kolega przywiozl orginalny szlik z Wloch, z okazji 12 scudetto, to nie moglem spac przez tydzien :-D . Kazda wycinek z gazety czytalo sie po kilka razy aby go pozniej w kleic do zeszytu. Taka to byly ciezkie ale jakze piekne czasy :roll: . Czlowiek zawsze bardziej docenic cos jak mu to przyjdzie z wielkim trudem niz jak ktos mu to poda.

PS dranzer musi cos zrobic ze swoja polszczyzna tzn ortografia :oops: . Twoje bledy, ktorych nie bede przytaczal po prostu odrzucaja mnie od komputera :? . Acha i nazwe Milan nawet jesli nie uzywasz duzej litery po kropce pisz z dyzej litery. Napewnie dazni to nie tylko mnie.

dranzer 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 15, 2004 07:35   

To fakt że kiedyś było inaczej ale myslę że to dobrze że teraz jest łatwiej :lol:

ps. A na ortografię nie zwracałem uwagi, ale pstaram się następnym razem :-)

Milan 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 15, 2004 12:44   

Camomilla napisał/a:
... a 'Milanistki' kochaja Milan rowniez (obok sukcesow) za najpiekniejszych ragazzi 8) (w moim przypadku, ex aequo, z Benficą)...

Wobec tego avartar jest troche mylacy ;-)
... a z tego co slyszalem najwiecej lasek leci na Neste :P
UNA AD ESEMPIO. LA GUERRA

Camomilla
Milanista

Wysłany: Śro Lip 21, 2004 02:36   

coz, w takim razie, mysle, iz avatar jest teraz OK...
... Nesta tez jest OK 8)

ucek 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 19:00   

Pierwszy mecz Milanu obejrzałem w 1993roku.Miałem wtenczas 8lat.Milan wówczas grał z Olympique Marsylia i przegrał w ostatniej minucie.Od tej porażki zaczeła sie ,trwająca do dziś wielka sympatia do Milanu.

Mikoz16 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 16, 2004 17:40   

Ta sa fani Milanu ktorzy byli na meczu z Shakhtarem.

Ja jestem fanem Milanu od meczu z Bayernem w LM w sezonie 02-03

Atmosfera w tym klubie jest tak wspaniala,ze poprostu zakochalem sie w tym klubie.Nie wyobrazam sobie abym mogl kibicowac innej druzynie. :twisted:

katana 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 25, 2004 23:37   

Cześć
jestem poraz pierwszy na forum i... co mam do powiedzenia?? :)
myślę że kochamy Milan bo kochamy grać w piłkę...
tak na marginesie popatrzyłem sobie na daty urodzin jakie ludziska pozamieszczali sobie
w profilach tego forum i jednym z wniosków jest fakt, że większość z nas to roczniki 79 - góra 85 i troszkę osób z innych roczników. tzn, że jak byliśmy mali, w wieku nastu lat, "zajaraliśmy się" sposobem gry i pięknem futbolu charakterystycznym dla tej drużyny... ja osobiście byłem pod wrażeniem, moim zdaniem, największego geniusza piłkarskiego, jaki grał w Milanie, Marko van Basten'a. Jego geniusz w połączeniu z miłością do piłki całej drużyny Milanu sprawiła, że nie ma dla mnie innej drużyny na świecie, bardziej godnej podziwu niż AC MlLAN!! a poza tym ta atmosfera... i po prostu mit piłki na San Siro. to jest to co mi się podoba.

pozdrawiam wszystkich Milanistów / piotrek

R.I.d.S.L KAKA! 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 28, 2004 00:32   

moja milosc do milanu rozpoczela sie w momencie gdy pare dobrych lat temu dostalem od mamy na gwiazdke szalik rosso-nerich. nie wiem kiedy dokladnie to bylo, ale wiem, ze schevchenki nie bylo jeszcze wowczas w skladzie. od tego momentu jestem fanem milanu.
a poza tym spotkala mnie ostatnio bardzo mila sytuacja. otoz jak kazdy wie, wysylajac smsy z idei nalezy za kazdym razem wpisac jakis wyraz w ramke. jakez bylo moje zdziwienie, kiedy nie kazano mi pisac zadnych bzdetow, ale za to piekny 5-literowy wyraz-MILAN. ten sms zapewne bedzie przeze mnie bardzo dlugo pamietany. jaki odjazd.

Rute_ACM 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 06, 2004 09:44   

Ja niestety dość późno zaczęłam się interesować piłka nożna bo w 2002 podczas MŚ w Korei i Japonii. Oczywiście pojęcie o piłce jakies mialam, bo mieszkając z bratem w jednym pokoju musiałam oglądać mordy Del Piero i Ronaldo na plakatach (podczas gdy ja nie miałam gdzie powiesić plakatów Spice Girls;)) i dość czesto w telewizji. Ale prawdziwa przygoda z piłka zaczela sie jak juz wspomnialam w 2002 roku. Po mistrzostwach swiata (w ktorych bylam za Brazylia, poza Polska oczywiscie) zaczęlam kibicowac...Realowi Madryt a to z tego wzgledu ze kilka lat wstecz najpiew moj brat potem moja siostra kolekcjonowali rozne gadzety zwiazane z "galacticos". No wiec, ja nie zastanawiajac sie dlugo stwierdzilam, ze Real to calkiem fajny klub i nawet znam wiekszosc pilkarzy...Bogu dzieki moja przygoda z krolewskimi nie trwala dlugo, a to za sprawa portugalczyka Rui Costy. Jego asysty tak mnie zachwycily, ze zaczelam wnikac komu takiemu on to podaje, kto gra obok, a kto z tylu. No i takim wlasnie sposobem poznalam w krotkim czasie sklad Milanu, od ktorego nie moglam juz oderwac oczu i do dzisiejszego dnia nie moge :) grazie Rui :!:

Susy 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 09, 2004 10:00   

Moja historia jest podobna do historii Rute_ACM, tyle że zaczeła się wcześniej, bo w czasie mundialu w 1998 roku i od razu od Milanu. A tym piłkarzem, którego gra mnie tak zachwyciła i który "zainteresował" mnie swoim klubem był... (i mnie i Rute_ACM zdradza emblemat ;-) ) oczywiście kapitan Maldini.
Ale zaczym zostałam prawdziwym kibicem upłynęło trochę czasu. Długo (tu tak jak Veerapan) cierpiałam na brak informacji. Wszystko wygląda inaczej, od kiedy mam stały dostęp do internetu.

kicker 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 11, 2004 16:51   

ja milanowi kibicuję od 3 lat. Wcześniej był Real... Kuzyni mnie zarazili (Miro i Kumil)

kalosz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 11, 2004 17:36   

ZAFASCYNOWALEM SIE MILANEM W FINALOWYM MECZU MILAN-BENFIKA 1;0 RIJKAARD OD TEJ PORY BYLEM I JESTEM NA DOBRE I NA ZLE CHWILE FANEM KOCHANEGO MILANU. P.S.TO CO GRALI VAN BASTEN GULLIT TO PO CZLOWIEKU DRESZCZE PRZECHODZILY.NAJBARDZIEJ BOLALY MECZE FINAL MILAN-OL.MARSYLIA 0;1 MILAN-AJAX 0;1 I NIE DAWNO MILAN-DEPORTIVO 4;1 0;4

Ewa 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 16, 2004 19:50   

Moja historia z pilka nozna rozpoczela sie w....no wlasnie...nie pamietam w ktorym roku. Bylo to prawdopodobnie w 2000 podczas ME. Moja fascynacje zapoczatkowal...Beckham :mrgreen: . Pozniej poszlo juz tak szybko iz dokladnie nie pamietam w jakich okolicznosciach zaczelam interesowac sie Milanem...wiem tylko, ze to dzieki Pippo zaczelam szukac coraz wiecej i wiecej informacji na temat Milanu. W miedzyczasie byl jeszcze Real Madryt i fascynacja Raulem oraz Morientesem ( i chyba jest do dnia dzisiejszego, przynajmniej tym ostatnim :banan: ), ale to tylko krotki epizod z mojego zycia :twisted: . Dzieki Bogu :wall:

baker 
Moderator

Wysłany: Nie Gru 05, 2004 13:11   

Lorak_ jestem zdegustowany Twoimi komentarzami w Shoutboxie w trakcie meczu z Parma. Nie rozumiem jak mozna wysmiewac sie z ukochanego klubu (czy w podobny sposob kibicujesz Lechowi :?: ) w trakcie meczu, zamiast do konca kibicowac i wierzyc w zwyciestwo. Ciesze sie ze rossoneri utarli Ci nosa i wygrali. Mam nadzieje, ze teraz jest Ci glupio i ze juz wiecej w taki sposob sie nie zachowasz.
Pozdrawiam.
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

Odpowiedz do tematu