ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2014
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 14:40   Piłkarz Roku 2014

W dniach od 26 grudnia do 5 stycznia wybierać będziemy Piłkarza Roku 2014 w Milanie.

REGULAMIN WYBORU PIŁKARZA ROKU

- Uprawnione do oddania głosu są wszystkie osoby zarejestrowane na forum, mające aktywne konto w czasie trwania elekcji, zarejestrowane nie później, niż 25 grudnia 2014 roku.
- Każdy użytkownik forum ma prawo do oddania tylko jednego głosu.
- Głosujemy poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na forum do użytkownika TomekW. Wiadomość taką można wysłać poprzez kliknięcie ikony priv przy dowolnej wypowiedzi tego użytkownika lub w jego profilu, bądź też po prostu klikając tutaj.
- Wiadomość powinna mieć temat 'Piłkarz Roku 2014'.
- Głosowanie odbywa się poprzez sklasyfikowanie najlepszej dziesiątki piłkarzy Milanu w formie uszeregowania ich od miejsca 1 do 10. Zawodnik sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, na drugim 9 punktów, na trzecim 8 punktów, aż do jednego punktu w przypadku dziesiątego miejsca.
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę. Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny.
- Wyboru można dokonywać spośród 25 zawodników nominowanych przez Redakcję strony ACMilan.PL.
- Głosowanie rozpoczyna się 26 grudnia, a kończy 5 stycznia o godz. 23:59.
- W porównaniu z poprzednimi edycjami tym razem zmianie ulega sposób prezentacji wyników głosowania. 6 stycznia od razu odsłonięte zostaną miejsca od 25 do 11, a począwszy od 7 stycznia rozpocznie się prezentacja zawodników z miejsc od 10 do 1. Codziennie w aktualnościach odsłaniane będzie kolejno jedno miejsce, aż do ogłoszenia zwycięzcy, którego poznamy 16 stycznia.
- Wszelkie niejasności wyjaśniane będą w tym temacie.

NOMINOWANI PIŁKARZE
- Ignazio Abate
- Christian Abbiati
- Alex
- Mario Balotelli
- Giacomo Bonaventura
- Daniele Bonera
- Nigel de Jong
- Mattia De Sciglio
- Stephan El Shaarawy
- Urby Emanuelson
- Michael Essien
- Keisuke Honda
- Kaká
- Diego Lopez
- Jeremy Menez
- Philippe Mexes
- Riccardo Montolivo
- Sulley Muntari
- Giampaolo Pazzini
- Andrea Poli
- Adil Rami
- Robinho
- Adel Taarabt
- Fernando Torres
- Cristian Zapata

LAUREACI Z POPRZEDNICH LAT

2013 - Mario Balotelli
2012 - Stephan El Shaarawy
2011 - Thiago Silva
2010 - Thiago Silva
2009 - Pato
2008 - Kaká
2007 - Kaká
2006 - Kaká
2005 - Kaká
2004 - Andriy Shevchenko
2003 - Paolo Maldini
2002 - Paolo Maldini

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 15:58   

Wygląda na to, że przyjdzie wybierać spośród największej biedy w historii plebiscytu i - żeby nikogo nie skrzywdzić - trzeba będzie wziąć kartkę i długopis do reki i sporo się nagłowić, by dokonać w miarę sprawiedliwej selekcji. Ostatnie lata wyglądały podobnie, ale chyba mamy do czynienia z apogeum tego negatywnego trendu. Oby się ów odwrócił.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 16:54   

Trudno znaleźć kogoś, kto grał na równym i do tego wysokim poziomie przez cały rok. De Jong, Rami i dalej oceny za półrocze.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 18:32   

Myślę że De Jong wygra. Reszta tego plebiscytu to niewiadoma.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 18:59   

No tak, byłby niekwestionowanym faworytem, gdyby nie fakt, iż ostatnio trochę obniżył loty...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 19:30   

Gdyby odwrócić ten rok i pierwsza runda byłaby obecnie to De Jong miałby pewnie nagrode w kieszeni. A tak ciężko powiedzieć, pamięć kibiców bywa złudna.
Chociaż mimo wszystko patrzę i patrzę i nie widzę nikogo, kto mógłby mu zagrozić.

Chyba, że przegra ze swoją pozycją i rolą w drużynie, przez co wyżej ktoś umieści Ramiego, Lopeza czy przede wszystkim Meneza.
Mnie najbardziej ciekawi właśnie miejsce Hondy, De Sciglio czy Shaarawego. I Lopeza oraz Meneza (obstawiam drugie).

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 19:34   

Dla mnie Mattia zajmie miejsce w pierwszej 10, w głównej mierze za postawę. Mało jest w dzisiejszych czasach zawodników, którzy w takim młodym wieku graja na tej pozycji, a nie odbiła im woda sodowa. Za przykład dam sytuację sprzed roku. De Sciglio mimo juz pokaźnej pensji przyjeżdżał Golfem.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 20:01   

Tylko King Kong DE JONG!

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 20:03   

No dobra, cwaniaki, a co z resztą?;)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 21:06   

Poza De Jongiem nie ma nikogo kto zasługuje na jakiekolwiek wyróżnienie, może Rami ale to też pod dużym znakiem zapytania i bardziej z powodu biedoty konkurencji niż zapracowania sobie na tą nagrodę postawą na boisku.
#10 Rui Costa per sempre!

Kojak 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 22:18   

Biedota w obecnym głosowaniu jest widoczna, oprócz NDJ miałem problemy by jakoś sensownie to ułożyć i sam nie wiem co mi z tego wyszło ;) Postawiłem na Mexesa, Ramiego i Ignasia a reszta to w większym stopniu sympatie w losowej kolejności. No bo nie ma w kim wybierać - Honda za te kilka bramek i totalnie bezpłciowe pierwsze pół roku? Menez za to że ciągnął naszą grę za uszy w obecnym sezonie? Pewnie w większości ludzie tak zagłosują bo nie ma innych opcji, a sam ich gdzieś musiałem wstawić.

O ile w poprzednich sezonach można było śmiało typować i przywidywać kto będzie w 10, tak teraz jestem bardzo ciekaw jak to będzie wyglądało.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 22:22   

Wychodzi na to, że poza NDJ wszystko rozmywa się o połówki...

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 22:56   

Podstawowym problemem jest wyłonienie 10 piłkarzy, dla których 2014 rok był pozytywny. Ja swoją klasyfikację zacząłem właśnie od tego i fakt, że w moim zestawieniu pojawił się np. Bonaventura świadczy o tym jak mizerny był to rok dla Rossonerich.

1. De Jong - mimo tego, że ostatnio już tak nie imponuje to jest dla mnie murowanym faworytem.

2. Rami - uspokoił naszą defensywę w momencie kiedy bardzo tego potrzebowała.

3. Menez - póki co nasz najlepszy letni transfer. Dłuższy komentarz jest chyba zbędny.

4. Honda - Japończyk "ogarnął się" po niemrawym początku, statystyki ma bardzo dobre, na pewno jest pozytywną postacią kończącej się rundy.

5. Lopez - mimo, że jeszcze wiele nie pokazał to jest dla mnie jedynym piłkarzem z naszego zespołu, który przypomina mi, że do Milanu trafiali kiedyś najlepsi piłkarze na swoich pozycjach.

6. Abate - za bardzo udany początek sezonu. Na tą chwilę najlepszy z naszych bocznych obrońców.

7. Taarabt - polubiłem tego gościa, grał u nas krótko, ale wniósł coś czego brakowało od dawna - trochę polotu i finezji do naszego smutnego w ostatnim czasie klubu :)

8. Bonaventura - na zachętę, za udaną końcówkę roku.

9. Mexes - przyznam, że zdążyłem już stracić do niego cierpliwość, ale w tych kilku ostatnich spotkaniach zaimponował mi, zwłaszcza biorąc pod uwagę że był już praktycznie skreślony i wielu na jego miejscu zajmowałoby się tylko inkasowaniem wypłaty do końca kontraktu.

10. Montolivo - długo zastanawiałem się nad pozycją numer 10. Padło na naszego kapitana, bo trzeba przyznać, od razu po jego powrocie do gry nasz zespół wygląda na bardziej poukładany. Teraz widać ile traciliśmy na jego absencji.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 23:06   

Ja rozumiem, subiektywny plebiscyt, ale o Balotellim zapomnieć jednak nie wypada. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 23:22   

W sumie i racja. Menez strzelił 8 bramek (3 z karnych), Balotelli 7 (2 z karnych).

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 23:32   

Renesco ewidentnie przechodzi transformację poczwarki z optymisty w pesymistę w kwestii Milanu. Chyba chłopak cokolwiek zrozumiał, choć wciąż pisze rozwlekle i nie zawsze sensownie. Ale może to wystarczy do wygrania plebiscytu - kto wie? Kolego, gratuluję, szczerze! I na nowy rok wiedzy, życzę, wiedzy...

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 26, 2014 23:38   

NDJ wiadomo oraz Rami, który nie dość, że gra dość dobrze, to jeszcze poświęcił się przychodząc do nas (wątek z kasą) i pokazał jak mu zależało by być graczem Milanu, myślę, że to też trzeba docenić

xadi 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 00:44   

Jak tu porównywać zawodników, którzy zagrali nieźle 3-4 miesiące do tych, który zagrali średnio ale przez cały rok? Co do pierwszych trzech raczej nie mam wątpliwości (poza kolejnością) - De Jong, Rami, Menez. Jednak dalej punkty będą mocno rozdzielone pomiędzy 15 graczy. Ale myślę, że dalej będzie El Shaarawy - ze względu na samą sympatię kibiców do niego.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 16:40   

nie będę oryginalny jeśli postawie również na De Jonga,w tym roku raczej nie ma sobie równych.roku kóry był bardzo ale to bardzo biedny dla klubu jak i samych piłkarzy.i właśnie w tym oto roku nasuwa się pytanie czy to może nie było by lepiej gdyby plebiscyt został podzielony/zmieniony na Piłkarza Sezonu :hmm:
jak myślicie Panowie było by łatwiej dokonać wyboru z tej naszej czerwono-czarnej marnoty ? ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 16:45   

edit
moja tegoroczna dziesiątka
1 De Jong
2 Mexes
3 Balotelli
4 Abate
5 Honda
6 Rami
7 Taarabat
8 Menez
9 Lopez
10 Kaka

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 17:12   

Menez niżej niż Taarabt? Hmmm..... Według mnie zasługuje na pierwszą trójkę mimo że miał chwilę niedyspozycji...

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 17:21   

każdy wybiera wg siebie i własnych kryteriów ;)
Menez mógłby być śmiało w pierwszej trójce ale u mnie "sobie nagrabił" tym że jest taki samolubny aż do bólu.ileż to razy te jego holowania i ten "spowalniany antyfutbol" doprowadzał mnie do szału ohh !!! :minigun:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 27, 2014 22:11   

W związku z tak haniebnym sezonem, z jakim mieliśmy do czynienia, bojkotuję głosowanie :)
Na podstawie małych przebłysków z końcówki roku ciężko to wszystko ułożyć, bo dużej części zawodników w ogóle u nas nie było przed sierpniem-wrześniem.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 01:54   

A ja przypominam wszystkim, że głosy oddane w tym temacie się nie liczą, jeśli nie zostaną przesłane na priva.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 02:20   

Ja tym razem zmieniłem sposób głosowania. Zawsze wchodziłem na odpowiednie strony i sprawdzałem statystyki poszczególnych graczy. Tym razem uszeregowałem swoją dziesiątkę na podstawie tego, co pamiętam, jakie wrażenia u mnie pozostawiła ich gra i jak byli przeze mnie widziani. Tym samym "ocena za komponenty" może mieć wyższą wagę niż "nota za technikę". Nie znaczy to jednak, że nie docenię ludzi, których bronią liczby.

1. Adil Rami - ma to coś, co sprawia, że mam wrażenie, iż jest godzien tej koszulki (w obecnych czasach to komplement, na który zasługuje tylko kilku graczy). Podoba mi się jego poświęcenie, to, że potrafił zrezygnować z części wynagrodzenia, byle tylko wrócić do Milanu. Ujął mnie tym, że szybko nauczył się włoskiego i znalazł wspólny język z partnerami. Na boisku błędów popełniał niewiele, a zawsze bardzo chciał wygrywać i dążył do tego. Poza tym lubię defensywnych gracz, co będzie też widoczne na dalszych pozycjach. Rami jest drugim obrońcą, który dostaje ode mnie 10 punktów (głosuję po raz trzeci, rok temu na miejscu pierwszym umieściłem Abbiatiego, a wcześniej Thiago Silvę).
2. Nigel De Jong - chyba faworyt tegorocznego plebiscytu. Wszyscy zachwycają się jego walecznością, doceniam ją także i ja. Ważne dla mnie jest też, że odkąd występuje w Milanie, to gra agresywnie, ale oduczył się już chyba głupich zagrań, które mogą zagrażać zdrowiu rywala. Do ideału jeszcze mu nieco brakuje, ale jest na dobrej drodze. Ponadto jego genialny rajd w meczu z Parmą. Trudno byłoby mi to sobie wyobrazić, gdybym tego nie widział. Może Van Bommelem czy Gattuso, to wychowanek Ajaksu nie będzie, ale dobrze mieć go w drużynie.

3. Ignazio Abate - z zawodnikami będącymi na dwóch kolejnych miejscach wygrał dzięki temu, że w Milanie był przez cały rok, a nie przez sześć miesięcy. Przede wszystkim udzielił mu się ten entuzjazm, który na początku swojej pracy wniósł Inzaghi. Po Ignazio było to bardzo widać. Teraz rzuca się w oczy jego brak. Widać ile traci nasza prawa strona, kiedy Hondy nie wspiera Abate. Zagubiony jest także sam Japończyk, który wiele traci pod nieobecność wychowanka rossonerich. Abate dla Hondy jest trochę jak Ibrahimović dla Nocerino.
4. Jeremy Menez - niekoniecznie najlepszy letni transfer, ale Diego Lopez grał zbyt mało, by znaleźć się na tej liście. Trochę obawiam się, że może mieć problem z utrzymaniem dyspozycji, kiedyś może mu coś odwalić, jednak, na razie można się nim tylko zachwycać. I gdyby jeszcze częściej dostrzegał partnerów...
5. Mario Balotelli - przez Meneza niedoceniany jest wkład jaki miał Mario w wiosenne poczynania Milanu. Liczby miał na pewno gorsze niż rok wcześniej, ale gdyby nie on, znaleźlibyśmy się jeszcze bliżej jego dna. Na jego plus działa także kwota za jaką został sprzedany do Liverpoolu. Drogo i w odpowiednim momencie. Dzięki temu, w drużynie jest na przykład Bonaventura.

6. Giacomo Bonaventura - w pierwszej chwili miałem mieszane odczucia po jego przyjściu. Zdawało mi się, że nie bardzo pasuje do taktyki Milanu, ale Inzaghi świetnie go wkomponował do swojej koncepcji. "Jack" okazał się być wzmocnieniem. Oby kolejny rok miał taki, jak końcówkę 2013.
7. Philippe Mexes - to taki typ nie do ogarnięcia. Nie mam pojęcia co on robi w tym zestawieniu i to za cztery punkty, ale jakoś tak po prostu musiał tu być. Jak napisał Renesco: Francuz mógł usiąść w fotelu, pograć sobie na konsoli, sprawdzać stan konta i czasami wpaść na trening. A jednak walczył o powrót do gry i swego dopiął. Brawo.
8. Mattia De Sciglio - w mojej dziesiątce znalazł się w dużej mierze dzięki Pablo Armero. Gdyby nie Kolumbijczyk nie wiedziałbym jak duży wpływ na zespół ma jego obecność bądź absencja. De Sciglio to istotna postać zespołu, czyli zasługuje na punkty.
9. Sulley Muntari - kolejny wybór z gatunku niezrozumiałych. Znak czasów. Ghańczyk był w Milanie przez cały rok, sporo grał i choć zbyt często zdarza mu się utrata samokontroli, to jednak wiele akcji przerwał, a i chętnie atakował. Kropnąć z dystansu też umie.
10 Keisuke Honda - równie dobrze mógł być tu jeden z bramkarzy lub nawet Montolivo, ale podobała mi się współpraca Japończyka z Abate. No i bramek kilka jesienią zdobył, więc wiadomo, że umiejętności posiada.

Pawko IRL napisał/a:
może nie było by lepiej gdyby plebiscyt został podzielony/zmieniony na Piłkarza Sezonu

Było grane rok czy dwa lata temu. I raczej nie byłoby lepiej, większych różnic to nie spowoduje. Bez różnicy czy w mizerii trzeba grzebać w grudniu, czy w lipcu.

Odpowiedz do tematu