ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki smart TV kupić?
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2014 11:04   

No dokładnie, ok. 2000 zł już można kupić coś, co nie kaleczy uszu.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 30, 2014 21:43   

dokładnie jak mówicie Panowie ;) tylko sprawa wygląda tak że budżet na tv zaczynał się od €1000 teraz już wzrósł dwukrotnie :rotfl: to samo tyczy się teraz kina domowego a suma summarum na koniec okaże się że na tv zamiast tysiaka wydałem trzy :king:
a powtarzam jeszcze raz to co pisałem wyżej-to co miałem wcześniej tego Philipsa to mi jak najbardziej wystarczało i coś podobnego chciałbym teraz ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 30, 2014 23:03   

Rób co chcesz, ale to zagra niewiele lepiej, niż głośniczki w telewizorze. Ja bym się wstrzymał, dozbierał i kupił coś z kolumnami, a nie pierdziawkami - zabawkami ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 30, 2014 23:25   

Pawko IRL napisał/a:

a powtarzam jeszcze raz to co pisałem wyżej-to co miałem wcześniej tego Philipsa to mi jak najbardziej wystarczało

bos nie slyszal jak gra cos sensownego dobrze skalibrowane :P
uslyszalbys porzadny sprzet to skonczylo by sie na tv za 500 euro a reszta w kino domowe :rotfl2:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 30, 2014 23:33   

Taa ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 09:10   

Przystopuj z tym TV, marketing marketingiem ale powyżej 1000 euro to już nie wiem czym się musi różnić i co mieć w środku, żeby takie 50 cali warto było przepłacić. :)
Zawsze chce się więcej i można do czegoś dołożyć, ale czy powyżej pewnego pułapu jest sens?

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 10:56   

Pawko, ale skoro tamten zestaw kina domowego Ci wystarczał to właściwie po co chcesz kupować nowy? :P

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2014 11:27   

pisałem już wcześniej że aktualnie jestem bez kina i jade tylko na samym tv ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:58   

Mamy wiosnę to i nowości o których pisałem:
http://iq.intel.pl/wojna-...owe-mozliwosci/

W zasadzie każdy TV ma już jakiś system operacyjny i opcję dogrywania sobie aplikacji wg potrzeb, do komórek niewiele brakuje.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 17:15   

Tylko zaden z producentow nie ma pomyslu jak ten OS ma wygladac :P
Na chwile obecna, po ostatnim oswiadczeniu CEO, warto wstrzymac sie z kupowaniem Sony, sa na etapie dzielenia sie przed sprzedaza i zarowno smartfony jak i tv pojda pod mlotek tak jak Vaio poszlo.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 21:27   

Dział TV i telefonów w firmie Sony faktycznie umiera, nic bym już od nich nie brał, jak z aktualizacjami i wsparciem technicznym za chwilę można być w czarnej d...

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 09:52   

rangiz napisał/a:
Dział TV i telefonów w firmie Sony faktycznie umiera, nic bym już od nich nie brał, jak z aktualizacjami i wsparciem technicznym za chwilę można być w czarnej d...

Nie do końca...

Sony pozbyło się przede wszystkim przynoszącego straty działu komputerów osobistych i marki Vaio, sprzedając go funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners. Z resztą w niedalekiej przyszłości Samsung zrobi to samo.

Co do telewizorów, to poniekąd racja, z tą różnicą, że Sony ma się obecnie skupić na technologii 4K, a cała reszta branży TV czeka podobny los co działu związanego z komputerami osobistymi.

Co do telefonów to już herezja - Xperia jest obecnie - obok Samsunga - najpopularniejszą marką smartfonów i tabletów. To właśnie ta branża będzie obecnie stanowiła jedną z głównych podpór Sony - oczywiście obok branży konsolowej.

Nie bez znaczenia pozostaje również rentowna branża fimowa (Sony Pictures Entertainment) czy dochodowa branża fotograficzna.

A już ciekawostrką jest fakt, że firma Sony w Japonii sprzedaje ubezpieczenia, na których zarobiła w ciągu ostatnich 10 lat - bagatela - ok. 9 mld dolarów.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 12:38   

Camill napisał/a:
rangiz napisał/a:

Nie do końca...

^^
Kod:
CEO Kazuo Hirai said on Wednesday the Japanese consumer electronics firm would no longer pursue sales growth in areas such as smartphones where its has suffered competition from cheaper Asian rivals as well as industry leaders like Apple Inc (AAPL.O) and Samsung Electronics (005930.KS).

Sony would instead focus its spending on more profitable businesses such as camera sensors, videogames and entertainment as it seeks to return to growth after forecasting for this financial year its sixth net loss in seven years.[...]Asked about the TV and mobile phone units, Hirai said he would not "rule out considering an exit strategy"

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 13:42   

No widzisz - co źródło to piszą inaczej. Ciekawe po co mieliby rezygnować ze smartfonów skoro obecnie Xperia i Samsung to dwie nachętniej kupowane marki. Fakt Samsung zostawia Sony w tyle pod względem ilości sprzedanych produktów, ale to wciąż jedyna licząca się konkurencja dla Japończyków. Jakoś nie widzę, żeby się źle działo w tej branży u Sony skoro dopiero co wypuścili swój flagowy model Z3, a już zapowiedziano Z4 i Z5 :) Konkurencja Apple? Żadna konkurencja - wystarczy przejrzeć ceny iPhone'a 5 i 6.

Kolejna rzecz - nie tak dawno wykupili przecież Ericssona...

Poza tym tu nie jest napisane o wymieraniu branży smartfonów, a jedynie o braku wzrostu sprzedaży produktów, czyli raczej o utrzymaniu produkcji i sprzedaży na obecnym poziomie.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 14:05   

Camill napisał/a:
No widzisz - co źródło to piszą inaczej.

O czym ty mowisz?
to nie jest "jakies zrodlo", ale konferencja prasowa CEO Sony z 18 lutego tego roku.
Dlaczego chca zrzucic garb telefonow to dosc oczywiste akurat, to ze sprzedajesz, nie znaczy ze masz z tego zyski, ani nie znaczy ze zyski sa na horyzoncie.rynek high end to samsung i jablko, rynek exclusive to designerskie komorki od LG plus dwoch/trzech chinskich producentow,mid i mid- low end zjedza chinczycy w ciagu najblizszych paru lat(Xiaomi, Meizu,Miramax to tak pierwsze z glowy z kapitalem i know how, do tego jescze z tuzin mniejszych mozna dorzucic), low end to juz tylko chinczycy...
Samsung ma Tiziena, wiec zapewne zacznie tworzyc wlasny ekosystem, by zarabiac na uslugach a nie sprzecie, bo tam kasa jest i Sony to rozumie, stad stawiaja przede wszystkim na ps4 gdzie maja zyski z uslug.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 16:36   

Proszę Cię, tylko pisz do mnie po Polsku...

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 11:52   

Camill napisał/a:
Konkurencja Apple? Żadna konkurencja - wystarczy przejrzeć ceny iPhone'a 5 i 6.

Bzdura, w bogatszych krajach niż Polska IPhone jest bardziej popularny niż u nas.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 16:31   

100% racji
Patrzac na znajomych ktorzy zyja w Polsce i zagranica-duzo osob w Polsce ma Sony-jest popularne w naszym kraju. Patrzac na znajomych na emigracji-zdecydowana wiekszosc ma IPhone'a.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 19:35   

W sumie racja... Chyba pisząc o konkurencji myślałem podświadomie o Polsce...

Odpowiedz do tematu