ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki smart TV kupić?
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 11:57   

Jeszcze raz o Androidzie w telewizorach:
http://www.hdtv.com.pl/fo...za-aureole.html
Całkiem ciekawy model, Ambilight firmy Philips optycznie znacznie poszerza ekran, mówi się o powiększeniu wielkości nawet 15cm, a Android sprawia, że nie jest to już tylko TV z dodatkowymi aplikacjami, ale i kombajn z grami i wszystkim co Google Play i podobne serwisy są w stanie zaoferować.

Jedyne 5900zł ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 14:02   

rangiz, chyba link Ci jakiś inny wskoczył ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 14:09   

Hm, pod linkiem kryje się: Philips Android TV 48PFS8109 test
Czasem forum hdtv źle przekierowuje, bo mają coś zwalone z ciasteczkami i trzeba usunąć te dotyczące ich witryny z przeglądarki.

Jeśli nadal nie działa, to w google czwarty link od góry.
PS są wersje zarówno 48 jak i 55 cali ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 12:55   

wstępnie jestem zainteresowany tym ;)
http://www.3dmaniak.pl/58...rwsze-wrazenia/
rangiz popytaj tych Twoich forumowych kumpli co sądzą o tym i ewentualnie o jakieś alternatywy ;)
ten Philips jest kozacki z linku wyrzej ale jakoś bardzo trudno go znaleźć tutaj na irlandzkim rynku... :hmm:
tak jak wcześniej pisałem czasu jeszcze trochę mam więc może akurat urodzi się coś jeszcze innego ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 18:31   

pierwsza rzecza przy kupnie czegos z 3D jest wyprobowanie okularow :P te cholerstwa potrafia byc nieprawdopodobnie wrecz niewygodne przy dluzszym uzytkowaniu

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 19:33   

W życiu bym nie kupił telewizora pod kątem 3D i w ogóle nie zwracał na to uwagi.
Tak samo potrzebne jak 4K a materiałów też niewiele więcej.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 14:56   

rangiz, a może Ty jeszcze masz jakieś opisy/opinie tego tv bo grzebie w necie i już sam nie wiem...
popytaj swoich może o ten model i jakąś ewentualną alternatywę?
jest jakaś stronka gdzie mogę porównać tv?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 06, 2014 22:12   

rangiz, żyjesz ? ;)
przy okazji spytam czy ktoś z Was może używa kino domowe takie wifi bez kabli bo żona pogoniła mnie z domu ze starym ktore musiałem oddać znajomym bo żal mi było wyrzucać ;)dlatego szukam teraz czegos bezprzewodowego może jakies opinie/sugestie itp. co by podpasowało do nowego TV który kupimy z rangizem :king:

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 11:44   

to zalezy jakie kino domowe chcesz.
sprzet wysokiej jakosci wyniesie cie okolo 4-5k euro lekko liczac, plus wynajem technika ktory ci to porzadnie skalibruje...
edit, zapomnialem dodac, kabli i tak nie unikniesz zupelnie to raz, dwa, jesli bedziesz chcial naprawde wycisnac max jakosci dzwieku z czegos bezprzewodowego bedziesz musial wyekranowac caly pokoj i nie korzystac z komorki w nim ^^

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 12:49   

Mimo postępu technologii, jakość mocno gryzie się z hasłem bezprzewodowy :)
Tym bardziej, jak chodzi o dźwiek, albo za chwilę zajedziemy do kwot wyższych niż cena TV.

Wracając do TV: Seria 8 Samsunga jest dobra, nie wiem jakie masz u siebie różnice w cenie, ale 55H7000 też spokojnie może być, siódemki grały w porządku.
Szkoda tylko, że przy tych wszystkich nowościach, które każda z firm wypuści w marcu-kwietniu, musisz kupować już teraz ;)
Kwota do wydania jest spora, ja tam bym zaczekał co zaoferują modele zapowiadane tuż po zimie. Jak ma być na zaraz, to popytaj czy któryś sklep u Was nie ma tego Philipsa, albo rozejrzyj się za siódemką Samsunga, chyba, że chcesz zakrzywiony TV to masz do wyboru jeszcze serię 8.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 15:48   

Daruj sobie bezprzewodowe audio, naprawdę. Chyba, że ma po prostu jakkolwiek wydawać z siebie dźwięki.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 20:37   

PawkoIRL na bezprzewodówkę dobrej klasy musiałbyś wydać mnóstwo kasy. a i tak w warunkach domowych możesz nie uzyskać tego co chcesz. Kabel to kabel - im lepszy przewodnik tym większa gwarancja. Miedź plus złoto powinny wystarczyć w 100%. Co do sprzętu to zachęcam i polecam serię Aventage Yamahy. W zależności od potrzeb i zasobów kilka modeli do wyboru: http://audioklan.com.pl/aventage
Ja jestem oczarowany :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 08, 2014 20:46   

brak THX, brak chodzy audyssey o Dolby Atmos nie wspominajac, zwykla obudowa a nie antyrezonasoswa...zabawki.
http://www.onkyo.pl/pl/Pr...wego/TX-NR3030# jesli sie ktos chce bawic w kino domowe to powinien raczej tej klasy sprzet ogladac.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 09, 2014 10:54   

OK, ale zwróć uwagę na cenę. Jakiś 5000 zł różnicy nie bierze się z niczego.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 15, 2014 21:55   

rangiz napisał/a:
Szkoda tylko, że przy tych wszystkich nowościach, które każda z firm wypuści w marcu-kwietniu, musisz kupować już teraz

pisałem już wyżej że nie musze-nie ma presji,moge poczekać trochę dłużej,tym bardziej że znając życie w styczniu ceny będą pewnie jeszcze inne,bo kolejne wyprzedaże i naciąganie ludzi po xmas ;) choć nie ukrywam że chciałbym już jakiś taki fajny prezent na święta.no chyba że w zamian kupie żonie pod choinke te... kino domowe :pazzo:
rafal996 napisał/a:
Daruj sobie bezprzewodowe audio, naprawdę

Kargool napisał/a:
na bezprzewodówkę dobrej klasy musiałbyś wydać mnóstwo kasy. a i tak w warunkach domowych możesz nie uzyskać tego co chcesz. Kabel to kabel - im lepszy przewodnik tym większa gwarancja

powiem Wam szczerze że w życiu bym się tego nie spodziewał :idea2:
a co do sprzętu to nie musi być nie wiadomo co,po prostu to co miałem wcześniej to był zwykły Philips hts3610

ale grało bardzo fajnie i zdecydowanie wystarczało ;) teraz mogłoby być coś podobnego-tylko te kable-baba mnie goni do tego dzieciak grzebie co chwile i wyciąga :patelnia: od kilku tyg gram tylko na samych głośnikach z tv i jest tragedia :wall2:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 16, 2014 01:19   

No i nawet to coś gra kilka razy lepiej niż znacznie, znacznie droższe zestawy pozbawione kabli - w tym cały problem.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Lis 16, 2014 09:50   

Jesli koniecznie chcesz bez kabli, to sie da zrobic, ale bedzie kosztowac :P
Dla porzadnej jakosci dzwieku bez kabli bedziesz potrzebowal min 5 kompow i jesli chcesz uniknac kabli walajacych sie po chacie, tyle samo wzmiacniaczy , to zabierze troche miejsca...
Tanszym rozwiazaniem z gorszym dzwiekiem, ale mniej pieprzenia bedzie sonos.Tutaj tak naprawde wszystko zalezy od twojej potrzeby jakosci i ilosci kasy jaka chcesz przeznaczyc na sprzet.
Jesli np chcesz prawdziwego wrazenia kina w domu z dzwiekiem jak zyleta to miedzy harmonicznymi rackami, porzadnymi glosnikami, okablowaniem i panelami akustycznymi wydasz lekko liczac ponad pol miliona euro...

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 27, 2014 13:24   

co do kina domowego to znalazłem 2 takie
http://www.euro.com.pl/ze...om=skapiec#opis
lub
http://www.euro.com.pl/ze...500r.bhtml#opis
różnica w cenie €20 na korzyść Sony
co byście wybrali?zaznaczam że podłącze to do swojego starego tv bo zgodnie z Waszymi sugestiami jednak się wstrzymam do nowego roku i zobaczymy wtedy co producenci mają do zaoferowania ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 27, 2014 17:37   

Do nowego roku nic, nowości to raczej bliżej Wielkanocy, zawsze na wiosnę.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 12:53   

aż tak długo to niestety nie mogę czekać,dzwięk z tv bez żadnych extra głośników to tragedia :kij: musze coś kupić jak najszybciej.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 14:34   

Powiedz, że nie mówisz poważnie. Przecież to zagra na poziomie marketowego boom boxa.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 14:40   

niestety,zasmuce Cie ale pisze jak najbardziej poważnie ;)
zobacz co pisałem wyżej,np o tym co wcześniej używałem i mi spokojnie wystarczało,wiec ma być podobnie,niczego innego (czytaj droższego) nie potrzebuje jeśli o to Ci chodzi

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 15:35   

Technologia obrazu poszła mocno do przodu, miniaturyzacja produktów również, nie ma kineskopów, ceglastych telefonów itd, ale ciekawe, czy ktoś kiedykolwiek wciśnie w takiego smartfona, albo TV-ka głosniki z których będzie się dało cokolwiek słuchać i nie będzie to grało jak w garnku kalecząc uszy.
W dostępnych w sklepach modelach jeszcze nie spotkałem :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2014 21:41   

Ale błagam, przecież to zagra tak samo, jak te głośniczki wbudowane w telewizor ;) Nie zdziwię się, jak tam w ogóle siedzą te same przetworniki. Niewiele drożej dostaniesz zestaw z normalnymi, drewnianymi kolumnami, też to nie zagra za dobrze, ale chociaż nie będzie takiego płaskiego, pudełkowatego brzmienia ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 29, 2014 10:22   

Pawko IRL napisał/a:

co byście wybrali?

Jesli twoj budzet na kino domowe jest 300 euro, to cokolwiek kupisz bedzie tak samo marne
Dostaniesz owszem 5 glosnikow, ale one beda tylko glosniej graly niz tv, to jedyna roznica.
Jezeli naprawde chesz isc po kosztach to raczej cos takiego:
http://www.euro.com.pl/ze...zech.bhtml#opis
dwa razy drozej, ale przynajmniej bedzie to jako tako grac.

Odpowiedz do tematu