ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NFL
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 19:29   NFL

Zakładam wątek, bo widzę że jest taki dot. amerykańskiej ligi koszykówki, jest i o hokejowej, to może czas na ulubiony sport jankesów czyli noszenie/rzucanie jajkiem, które nazywają footballem (lubię jak europejczycy nazywają to na złość amerykańców HANDEGG :ok: ).

Jakiś wielkim fanem nie jestem, kiedyś myślałem że to głupie, jednak się przekonałem i ogólnie zdziwiło mnie że jankesi rozumieją tą dość skomplikowaną grę... Ja oglądam dla rywalizacji, nie zgłębiam się w statystyki, itd. Rozgrywki NFL bardzo się różnią od innych lig sportowych, nie ma tej ciągłości, ponad 80 spotkań w sezonie, dzięki temu się chyba nie nudzą przeciętnemu widzowi. Ja tam lubię sobie w weekend obejrzeć mecz, Superbowl od kilku lat oglądam, może nie z takim przejęciem jak za wielką wodą, ale zawsze.

Ktoś się interesuje? Ogląda? Jakie są Wasze ulubione drużyny? Co myślicie o rozpoczętym sezonie?

Radek Bejbl 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 17:56   

Green bay Packers ze względu na "manewr Andersona"

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 05, 2014 10:49   

Widzę, że odzew słaby lub wręcz prawie brak, ale mimo to może ktoś jednak będzie chciał dać szansę tej dość egzotycznej u nas dyscyplinie, a że dzisiaj niedziela i 5 tydzień rozgrywek to polecę 2 pojedynki dobre na początek przygody z NFL:

1) derby Teksasu - Houston Texans @ Dallas Cowboys (obie drużyny w tym sezonie z dobrym bilansem 3-1, więc ciekawy pojedynek się zapowiada)
2) Arizona Cardinals @ Denver Broncos (czyli jedna z 2 niepokonanych dotąd drużyn vs. wicemistrz zeszłego sezonu)

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 19, 2015 23:24   

Przez cały sezon nikt się do dyskusji nie włączył, ja nie naciskam, bo też oglądam pojedyncze spotkania, ale jednak uważam że ten wpis musiał się pojawić, bo wydarzenie to niemałe.

1 lutego na stadionie uniwersyteckim w Phoenix odbędzie się najważniejsze wydarzenie sportowe Ameryki, czyli SUPER BOWL. Tym razem ponad 100 milionów jankesów przed odbiornikami TV będą oglądać starcie broniących tytułu SEATTLE SEAHAWKS z prowadzonymi po raz 6 w finale przez Toma Brady'ego NEW ENGAND PATRIOTS.

Oglądałem finały konferencji i mecz Green Bay @ Seattle był jednym z najlepszych jakie widziałem w życiu. Z ciekawością obejrzę i Super Bowl ściskając kciuki za drużynę z zachodniego wybrzeża. Co prawda mój finał marzeń był rok temu, grały moje 2 ulubione drużyny, ale sam mecz był tak słaby, że atmosfera szybko siadła (o ile dobrze pamiętam był to najbardziej jednostronny finał w historii). Oby w tym roku było ciekawiej. Może ktoś się skusi?

Sulej 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 20, 2015 13:58   

Go Pats!

saylent 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 20, 2015 21:26   

Jak wyżej. Liczyłem na Patriots już w zeszłym sezonie, ale byli lepsi.
Za Seahawks nie przepadam, wolałem w ich miejsce Pacersów. Zdecydowanie.

cortess 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 18:13   

Raczej nie było tu w zeszłym roku chętnych do pogadania na temat noszenia jajka po amerykańsku, ale żeby nie było informuję, że z czwartkowym spotkaniem Patriots ze Steelers (28:21) ruszył nowy (96.) sezon NFL. Sezon zasadniczy potrwa do 3 stycznia, po czym ruszą playoffy, zwieńczone jubileuszowym 50. Super Bowl - 7 lutego 2016.

Warte odnotowania: po raz kolejny część ekip pojedzie na tzw. International Series, które w tym sezonie po raz kolejny rozegrane zostaną na Wembley w Londynie. 03.10. - Miami Dolphins vs New York Jets, 25.10. - Jacksonville Jaguars vs Buffalo Bills oraz 01.11. - Detroit Lions vs Kansas City Chiefs. Bilety na dzień dzisiejszy patrzyłem na ticketmasterze jeszcze są, nawet te najtańsze za ok. 40 funciaków się znajdą.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 14, 2015 11:37   

Jak dla mnie, to nudniejszą dyscypliną od futbolu amerykańskiego jest tylko baseball i krykiet. Próbowałem oglądnąć ostatnie Super Bowl, ale nie wytrzymałem nerwowo.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 00:44   

rossonero napisał/a:
Próbowałem oglądnąć ostatnie Super Bowl, ale nie wytrzymałem nerwowo.

Oglądałeś sam czy z kimś kto ogarnia temat?

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 09:20   

Sam oglądałem. Nie znam nikogo, kto interesowałby się tym sportem. Najbardziej denerwują mnie te niekończące się przerwy. Akcja trwa może 5 sekund po czym jest minuta przerwy na ustawianie się.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 20, 2015 13:27   

rossonero napisał/a:
Sam oglądałem.

Ja zazwyczaj jak w Szczecinie oglądałęm SuperBowl, to siadałem z Husarią Szczecin i kumpel wszystko czego nie ogarniałem, mi tłumaczył. I odbiór był diametralnie inny. Oczywiście, te przerwy i zatrzymania są przymulającego, ale jak się wie wszystko z czego wynikają, to na prawdę można ten sport docenić.

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 28, 2015 16:34   

Na 1-ego listopada szykuje się jeden z lepszych pojedynków tego sezonu - Packers @ Broncos. Obie drużyny póki co niepokonane, chociaż w tym roku po 6 meczach dość sporo takich - oprócz wymienionych jeszcze Patriots, Bengals i Panthers. Jak ktoś chce spróbować NFL to polecam.

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 27, 2016 15:27   

Tak tylko przypominam, że jakby ktoś jednak dzielił pasję do jankeskich sportów to największe wydarzenie w kraju za wielką wodą już 7 lutego. Carolina jest piekielnie mocna, ale Broncos to mój #1, więc w tym roku będzie "root for the underdog" na całego.

Odpowiedz do tematu