ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giacomo Bonaventura
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 01:46   Giacomo Bonaventura

Główna pozycja: Lewy napastnik
Pozycje dodatkowe: Ofensywny/boczny pomocnik
Numer na koszulce: 28

Transfer last minute, przy tym jak nie wypaliła transakcja z Biabianym.
Kosztować nas będzie 2,5mln euro + druga rata w takiej samej kwocie + ewentualne bonusy dla Atalanty w przyszłości, podawanie wczoraj 7mln w gotówce okazało się bzdurą.
Ostatnio zmieniony przez rangiz Śro Wrz 03, 2014 16:18, w całości zmieniany 1 raz  

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 05:32   

jeśli to prawda to deal roku. 2 miesiace temu krzyczeli 12-14 mln euro a wczoraj sprzedają Consigliego za 3 mln i Bonaventurę za 5 :hmm:

Atalanta raczej się utrzyma, ale walczyć o pierwszą 10 raczej nie będą

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 12:48   

Oby wskoczył na wyższy poziom, grając u boku lepszych, niż dotychczas zawodników...
W każdym razie może to być zakup planowany pod sprzedaż Stefana max. w ciągu roku, jeśli nawet nie zimą, bardzo by to do nas pasowało, nikt nie naciskałby na następnego skrzydłowego przy tak licznej już kadrze i ataku.

maslok 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 12:54   

Dlaczego miałby to być transfer pod sprzedaż El Shaarawiego? I dlaczego mówi się o tym tylko w przypadku transferu Bonaventury? Jak miał przyjść Biabiany nikt nie pisał, że to grunt pod sprzedaż Faraona.

Jack może się okazać przydatny. Oczywiście nie będzie to piłkarski wirtuoz w typie Taarabta. Mi on raczej przypomina Giaccheriniego z Juventusu 2011/12. Zdyscyplinowany taktycznie, potrafiący bronić i zapewniający równowagę taktyczną. Gdzieś też czytałem, że Inzaghi chce mieć skrzydłowych, którzy potrafiliby zamieniać się miejscami z półskrzydłowymi. No i właśnie, ciekaw jestem na jaką pozycję szykowany jest Bonaventura. Z przodu tłok. O podobieństwie do Giaccheriniego w przypadku tego gracza piszę od dawna i widziałbym dla niego podobną ścieżkę kariery.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 13:05   

maslok napisał/a:
Gdzieś też czytałem, że Inzaghi chce mieć skrzydłowych, którzy potrafiliby zamieniać się miejscami z półskrzydłowymi.

Hmm, w teorii brzmi to niezwykle ciekawie, szczególnie jeśli Bonaventura zamieniałby się miejscami z Hondą. Taka wymienialność zawodników z których jeden jest prawo, a drugi lewonożny mogłaby skutecznie zaskakiwać rywali.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:59   

rangiz

Nie lewy napastnik, tylko lewy pomocnik w Atalancie w ustawieniu 4;4;1;1. Stąd moje przypuszczenia o grze w 3 osobowej linii pomocy tego zawodnika. A i dla mnie Jack to zawodnik lepszy od Giaccheriniego. No i młodszy. A i w przeciwieństwie do Giaccheriniego zawodnik z przeszłością w reprezentacjach młodzieżowych Włoch i ze zdecydowanie większym ograniem w SerieA, przed transferami obu zawodników do Juventusu i Milanu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 03, 2014 19:07   

Nie chcieliśmy Allegriego, ale i tak wrócił :lol2:

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 11:08   

A propo kompilacji z Bonaventurą. Faktycznie jest ich mało jak ktoś słusznie zauważył ale to w sumie nie musi o niczym świadczyć :ok: . Znalazłem chyba najlepszą jaka się do tej pory pojawiła https://www.youtube.com/watch?v=JE2Z0uLl51g .

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lis 27, 2014 12:26   

Jak oceniacie dotychczasowy pobyt Jack'a w Milanie? :)

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 27, 2014 16:05   

Jak dla mnie gość ma umiejętności zdecydowanie wyższe od każdego naszego pomocnika w kwestii grania do przodu. Potrafi zagrać ciekawą piłkę, jak choćby ta do Stefana w derbach, dla mnie to całkiem niezła opcją na połówkę przy naszej mizerii. Na skrzydle mam wrażenie że furory nie zrobi bo do Stefana czy Meneza mu sporo brakuje, nawet w kwestii dynamiki. Wiadomo że żaden Aquilani w kwestii rozgrywania z niego nie jest, ale widać że kopać potrafi i przede wszystkim gra rozsądnie, nie tak jak Miś :)

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Lis 28, 2014 12:25   

Jak dla mnie to za dużo do tyłu podaje ale podobne problemy ma większość naszych zawodników :wall2: . Natomiast jest to inteligenty zawodnik potrafi przytrzymać piłkę dać się sfaulować coś tam do przodu zagrać, coś strzelić, przedryblować ale to za mało zdecydowanie. Taki "zadaniowiec" a nie "game changer".

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 04, 2014 00:31   

Jak dla mnie w czasach gdy Milan ściąga dużo szrotu i na poprawę się nie zapowiada-zawodnik dobry z którego bedziemy(mam nadzieję)miec dużo pożytku w przyszłości. O ile będzie dostawał dużo szans i nie zostanie odstawiony na boczny tor.

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Pią Gru 05, 2014 02:26   

Pamiętam takiego dobrego zawodnika, dupnął 10 goli w sezonie... a potem odszedł Ibra :dunno:
Jednakże zawsze miałem słabość do takich "tanich" "małoznanych" grajków, więc życzę mu jak najlepiej!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 05, 2014 10:31   

Masz na myśli Nocerino, czy Boatenga?
Ten pierwszy miał po prostu swój czas. Nikt nigdy nie mówił, że to zawodnik o wielkich umiejętnościach, jednak jest on idealną ilustracją mojej teorii, że w dobrze funkcjonującym zespole, któremu idzie, nawet słabszy zawodnik może być istotną częścią całości. Antonio miał ten dar, że piłka go szukała, a poza tym był bardzo pracowity i wybiegany. Rozegranie robili inni, on robił wiatr i wykorzystywał swoją waleczność zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Dobra gra skończyła się, kiedy nie było komu wziąć gry drużyny na swoje barki. Było to do przewidzenia, ale mimo wszystko jak na jego cenę, to był to znakomity transfer.

Natomiast Boateng miał talent i potencjał, ale był leniem i miał słabe zdrowie. Przyzwoita technika, niezłe czytanie gry, dobry strzał. Problem w tym, że zatrzymał się w rozwoju, a wręcz cofnął się. Wymyślił też sobie, że będzie rozgrywał, do czego niezbyt się nadawał.

Myślę, że Bonaventura jest lepszy od nich obu. Może nie tak błyskotliwy, jak Boateng w szczytowej formie, ale też potrafi błysnąć. Łączy pracowitość Nocerino z techniką Kevina, a przy tym ma lepsze podanie, lepiej odnajduje się grze kombinacyjnej i co najważniejsze, jest poukładany i pracowity. To wciąż nie jest gracz wielkiego formatu, ale może być solidnym średniakiem z przebłyskami. I ma taką zaletę, że jest uniwersalny.

saylent 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 27, 2015 11:51   

Przeraża mnie Jack na tym zdjęciu :D No chyba, że to figura woskowa ;)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 28, 2015 11:22   

A mnie przerażają nogi Meneza. Wyglądają, jakby należały do sześćdziesięciolatka..

xadi 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 30, 2015 19:34   

O Bonaventurę zaczynają upominać się już inne kluby. Sprzedaż Jacka to ostatnie o czym powinniśmy teraz myśleć, ale logika swoją drogą a Łysi swoją. Zastanawia mnie za ile będą skłonni go puścić. Moim zdaniem do 25 mln nie znajdziemy żadnego zawodnika, który by nam go zastąpił, a już włoskiego to nie znajdziemy w ogóle.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 23:41   

saylent napisał/a:
Moim zdaniem do 25 mln nie znajdziemy żadnego zawodnika, który by nam go zastąpił, a już włoskiego to nie znajdziemy w ogóle.
Za kogo masz Jacka, jeśli chodzi o pozycję na boisku? Pytam, bo to ułatwi szukanie konkurentów.

xadi 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 01, 2015 19:45   

Nominalnie to lewy pomocnik i - jako że 4-4-2 ma być naszą podstawową formacją do końca sezonu - myślę że tak należy go teraz traktować. Możliwość występowania na innych pozycjach liczę jako dodatkową zaletę zawodnika (dość istotną przy naszej sytuacji kadrowej).

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 09:32   

W sumie moje pytanie było bez sensu, bo gdziekolwiek Jack by nie grał to taki poziom za 25 mln jak najbardziej da się znaleźć. I lewego pomocnika, skrzydłowego czy trequartistę.

Tu nawet nie chodzi o jego wartość, chociaż 25 to bardzo dużo w jego przypadku, ale o wartość innych.

Inna rzecz, że napisałeś: nie znajdziemy. My czyli Kondor. A tu już faktycznie może być problem, bo gdy się robi transfery systemem chybił trafił....

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 02, 2015 11:12   

Znaleźć można, ale będzie to zadanie dla tego samego mistrza co dotychczas, czyli nie znajdziemy, nawet za grube euro.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 17:35   

rangiz, dlatego właśnie napisałem o Kondorze. Ale cała nadzieja w przyjaźni z Preziosim, który może nam oddać Perottiego. Więc może byłaby nadzieja?

lord bass 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 03, 2015 18:32   

Czy ja wiem czy da się ściągnąć kogoś kto dawałby nam conajmniej tyle ile Jack. Od razu mówię, że nie uważam Bonaventure za bożyszcza piłkarskiego.

Po pierwsze 25mln to nie jest jakaś wysoka cena za skrzydłowego (bo tak klasyfikujemy teraz Jacka), a po drugie większość już gra w dobrych europejskich klubach.
Po drugie nie wiadomo czy zawodnik przyjmie się do Seria A, zaklimatyzuje się w klubie, znajdzie wspólny język z Sinsą i co najważniejsze będzie w stanie unieść na swoich barkach role lidera.
Po trzecie głównym atutem Bonaventury nie jest szybkość, rozegranie czy technika (chociaż tu niektórzy mogą się nie zgodzić), a inteligencja piłkarska. Poza tym Bonaventura jest modelowym zawodnikiem Milanu według Silvio. Nie ma tatuaży, ekstrawaganckich fryzur i kreacji, nie prowadzi rozrywkowego życia.

Tak teoretycznie kogo wiedzielibyście w roli następcy Bonaventury w przypadku jego odejścia?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 03, 2015 19:43   

Jakoś mnie osłabia myślenie takimi kategoriami. Bonaventurę cenię, uważam że wspaniale się rozwinął i dużo daje obecnemu Milanowi, ale to wciąż tylko przyzwoity piłkarz. Nie jest żadną gwiazdą, żeby toczyć takie rozważania, nie gra wystarczająco stabilnie (chociaż ostatnio coraz bardziej). Ma dużo atutów, ale jednocześnie jest chaotyczny i nadal chyba niezbyt pewny siebie i swojej roli. To, że wyrasta na lidera drużyny wygląda na razie na słabość partnerów, a nie jego realną siłę. Chociaż kto wie, może i na takiego lidera wyrośnie. Tyle, że jeszcze daleka droga do tego.

Dużo odpowiedzi powinniśmy mieć na koniec sezonu. Niech Jack pociągnie Milan do zwycięstw, niech udowodni swoją wartość z drużynami z czołówki itd. Szczerze, to chciałbym tego, bo to sympatyczny, poukładany chłopak i fajnie by było, żebyśmy wreszcie trafili z jakimś transferem ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 21:16   

lord bass napisał/a:
Tak teoretycznie kogo wiedzielibyście w roli następcy Bonaventury w przypadku jego odejścia?
Teoretycznie to Jack nie odejdzie, bo nikt nie zaoferuje za niego i dla nie go tyle, żeby i klub i on chciał zmieniać otoczenie.

lord bass napisał/a:
Po drugie nie wiadomo czy zawodnik przyjmie się do Seria A, zaklimatyzuje się w klubie, znajdzie wspólny język z Sinsą
W ten sposób myśląc to trudno założyć, że zastąpi się kogokolwiek.

lord bass napisał/a:
Poza tym Bonaventura jest modelowym zawodnikiem Milanu według Silvio. Nie ma tatuaży, ekstrawaganckich fryzur i kreacji, nie prowadzi rozrywkowego życia.
Całe szczęście, a raczej nieszczęście, że nie przeszkadza to straszyć nas Princem.

lord bass napisał/a:
Po pierwsze 25mln to nie jest jakaś wysoka cena za skrzydłowego
A Berardi ile jest warty?

Ale podsumowując to mam zdanie takie jak rafal996. Trzymam kciuki za niego, ale trudno uznać, że to coś więcej niż Montolivo. Fajny piłkarz, ale nie kandydat na lidera czy kapitana. Jack ma wciąż jednak czas, chociaż wątpię, że to kandydat na naprawdę czołowego gracza Milanu przez x lat. Jednak życzę mu jak najlepiej.

Odpowiedz do tematu