ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Europy 2014/15
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 19:39   

Przełączyłem już na Kijów vs. Everton... A tu Teodorczyk strzela...

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 19:55   

Ogólnie bardzo fajny mecz w Kijowie, trochę razi brak wyszkolenia technicznego obu ekip ale emocje przednie (piękna brama Yarmolenko).
#10 Rui Costa per sempre!

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 19, 2015 23:52   

Dobrze, że Dnipro skończyło to cierpienie Ajaxu w tym pucharze... Jakkolwiek mam spory sentyment i lubię holenderski team to grają piach niesamowity ostatnio. Ciekaw jestem czy Brugię stać na pokonanie kogoś jeszcze, póki co Aalborg i Besiktas (bardzo słaby w tym dwumeczu) na rozkładzie... Możemy mieć bardzo fajne ćwierćfinały... Liga angielska straciła ostatni zespół w Europie tej wiosny i nie ma jej w 8 żadnych rozgrywek pod egidą UEFA - to dopiero upokorzenie... Jeśli włoskie ekipy nadal będą tak grać to widzę szansę, że będziemy mieli reprezentanta calcio w finale. Osobiście najbardziej podoba mi się dotychczas Wolfsburg. Nie podoba mi się za to Sevilla (mecz z, jak to popularnie się mówi, "Żółtą łodzią podwodną" albo jeszcze lepiej jak to brzmiało na niemieckim sky - "Gelbe U-Boot", wyglądał jak jakiś podwórkowy teatrzyk, co chwilę komuś "nogę urywało")...

miechu 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 09:04   

Mnie najbardziej żal po wczorajszych meczach Torino. Siedzieli na Zenicie od pierwszej do ostatniej minuty i bardzo szkoda nieuznanej bramki Glika (swoją drogą to takiego pięknego szczupaka dawno już nie widziałem). Pokazali, że charakter i ambicja może wziąć górę nad bezdennym workiem pieniędzy. No ale niestety do awansu trochę brakło.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 10:52   

Torino było blisko, ale oni i tak zrobili więcej, niż się od nich oczekiwało.

Roma co zrobiła, to trudno uwierzyć. Ich zjazd formy w ostatnim czasie można porównać chyba tylko z Milanem, oczywiście w swojej skali. Szkoda, bo personalnie mają chyba lepszy team niż Fiorentina i liczyłem, że coś może ugrają w tej LE. Ale Fiorentina jak widać też ma swój potencjał.

Napoli zgodnie z planem. Niestety Inter też zgodnie z planem, czyli lekcja futbolu od Wolfsburga.

Trzeba się cieszyć, że nadal dwa włoskie zespoły są w grze i radzą sobie dobrze, więc może być ciekawie. Z rywali najgroźniejszy wydaje się Wolfsburg.

Niezwykle mnie cieszy odpadnięcie Evertonu ;) Pamiętam jak bezlitośnie wyśmiewali włoską ligę fani ligi angielskiej, teraz można wziąć mini odwet ;) Prawdziwy by był, jeśli Włosi by wygrali całą LE. No i w kontekście rankingu jest to piękna sprawa.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 13:29   

Pary 1/4:
Sevilla-Zenit
Dnipro-Brugge
Dynamo K-Fiorentina
Wolfsburg-Napoli

W przeciwieństwie do LM kijowe losowanie... Szkoda będzie VfL lub Neapolu patrząc na dalej grające Dnipro czy Brugię... Oby Zenit wywalił Sevillę...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 13:39   

Napoli wylosowało najgorzej, jak mogło.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 20, 2015 20:05   

Ale nie jest na straconej pozycji, warunek jest taki że muszą wrócić do formy bo jeśli zagrają tak jak ostatnio w lidze (ostatnie 5 spotkań - 3 przegrane, 1 zwycięstwo i 1 remis x-x ) to sam De Bruyne ich rozjedzie. Szkoda mi Dynama, jedna z moich sympatii piłkarskich ale raczej nie dadzą rady Fiorentinie. Trzymam kciuki za Włochów, mam nadzieję że w końcu ktoś dźwignie trofeum a czy to będzie Napoli czy Viola to mi wszystko jedno.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:01   

Po dzisiejszych wynikach to Napoli już jest w półfinale.
Co do Violi to uratowali remis w doliczonym czasie i mają wszystko w swoich nogach u siebie i powinni sobie poradzić.
Zenit mam nadzieję, że klepnie u siebie Sevillę, skromne 1-0 starczy.
A co do meczu Belgów z Ukraińcami to wszystko może się wydarzyć.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:02   

Świetny mecz Napoli, a widzę, że Fiorentina dogoniła wynik w końcówce. Dobrze widzieć Insigne na boisku, bo nie myślałem, że taką formę odzyska po takiej kontuzji.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:06   

Świetny mecz na Volkswagen-Arena! Napoli przypominało drużynę, która potrafiła w napędzić strachu ekipie Chelsea i to na wyjeździe na Stamford Bridge, powinni wygrać znacznie wyżej.
Jeszcze kilka godzin temu, typowałbym Wolfsburg, jako faworyta do wygranej w Warszawie, w tej chwili są w zasadzie za burtą, a jest spora szansa na dwie włoskie ekipy w półfinale.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:08   

Duuża szansa na dwie ekipy w 1/2. Napoli miazga, az dziw bierze ze Wolsburg ogral niedawno Bayern...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:20   

Napoli bardzo pozytywnie zaskoczyło!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 22:35   

Pewnie sam Benitez nie spodziewał się, że Hamsik zagra jak dawniej i zrobi różnicę z przodu.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 10:47   

Napoli zagrało bardzo dobry i mądry mecz, ale uczciwie trzeba przyznać, że Wolfsburg przy tak słabej postawie w defensywie i nijakości z przodu nie miał prawa szukać choćby remisu z odradzającym się rywalem. I tutaj dla mnie postawa neapolitańczyków nie jest żadnym zaskoczeniem, bo ewidentnie było widać w ostatnim meczu ligowym, że złapali wiatr w żagle, bo w ich ogromny potencjał chyba nikt nie wątpił. Poza tym, mecz całkiem przyjemny dla oka.

Wygląda na to, że może dojść w tym roku do czegoś niespodziewanego - Włosi mają niemałą szanse na zdobycie największej liczby punktów w rankingu. Kolejnym paradoksem jest to, że od dłuższego czasu mówi się o gonieniu Niemców w tymże, a w perspektywie dwóch lat bliżej im do wyprzedzenia Anglików...

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 11:19   

Cieszy dobra postawa włoskich drużyn w LE. Napoli jest już jedną nogą w półfinale, mam nadzieje, że awans również wywalczy Viola i w ten sposób reprezentant Calcio zawita do Warszawy na mecz finałowy :-)

http://paweuu.wordpress.com

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 08:24   

I udało się. Obie włoskie drużyny grające w LE awansowały do półfinału tych rozgrywek. Napoli zremisowało u siebie 2-2 z Wolfsburgie, natomiast Fiorentina rozprawiła się z Dynamo 2-0. Dzisiaj w samo południe odbędzie się losowanie par półfinałowych zarówno LM jak i LE. Z perspektywy fana Serie A najlepszym rozwiązaniem byłyby pojedynek włosko-hiszpańskie czy włosko-ukraiński. Awans do finału po bratobójczym włoskim spotkaniu byłby nagrodą pocieszenia. Wszystkim zależy na mocnej Serie A.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 08:28   

Szkoda, że Napoli tylko zremisowało prowadząc 2-0, ale ważne, że grają dalej.
Co do półfinałów to chciałbym żeby Napoli pogoniło Sevillę, która wczoraj miała więcej szczęścia jak rozumu. Finał Napoli - Fiorentina bardo bliski, ale znając życie to wylosują włoską parę w 1/2.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 09:46   

Też się niestety spodziewam włoskiej pary. Oby nie.

Strasznie mnie cieszy, że sobie poradzili. Uważam, że w dużym stopniu na mizerię Serie A wpływa brak przetarcia z europejskimi rywalami, kiszenie się we własnym, włoskim sosie. Wierzę, że Fiorentina i Napoli będą teraz mocniejsze, mądrzejsze o te doświadczenia z pucharów. A to musi wpłynąć na rywalizację w lidze.

No i oczywiście pieniądze dla nich oraz punkty dla całej ligi. Za ten sezon pięknie zapunktujemy, dużo lepiej niż Anglicy i Niemcy. Jeśli w następnym taki trend by się utrzymał, to będzie ciekawie. Odpadnie z punktacji sezon 10/11, który dla Anglii był tłusty, a dla Włoch bardzo słaby, więc dystans mocno się zmniejszy. W jeszcze kolejnym rankingu odpadnie sezon 11/12, który też Włosi mieli słabiutki. Kwestia, żeby nadal zbierać punkty na bieżąco, co jak widać nie jest aż tak trudne.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:15   

Włoskiej pary nie ma, liczyłem na odwrotne ustawienie włoskich ekip, ale jest:
Napoli - Dnipro
Sevilla - Fiorentina

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:17   

Jest szansa na włoski finał :dance:

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:18   

W takim układzie finał widzę Napoli - Sevilla. Jakby Napoli wygrało to by było git, myślę, że ekipa Beniteza ma spore szanse.

http://paweuu.wordpress.com

Qba69 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:33   

Super losowanie dla włochów. Napoli na 99% w finale (oczywiście pod warunkiem ze nie będzie lekceważenia) A Viola z forma z wczorajszego meczu nie jest na straconej pozycji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 11:37   

Dobre losowanie. Wiadomo, że lekko nie będzie, ale obie drużyny mogą powalczyć. Napoli ma łatwiej oczywiście.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 12:05   

Jak nie będzie włoskiego finału to mam bilet do sprzedania...

Odpowiedz do tematu