ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2014/2015
Autor Wiadomość
Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 11:32   

Majkel napisał/a:
W teorii mógłby być karny za czyjąśtam rękę w pierwszej połowie..

Tylko w teorii. Lichtsteiner został nabity, nie zrobił ruchu, nie miał prawa nawet zareagować, tak więc żaden karny. Generalnie sędzia nie gwizdnął dla Juve niczego ponad to, co musiał - w przeciwieństwie do Barcelony.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 12:13   

Co do zasady masz rację. Po prostu nie chciałbym dojść do wniosku, że sędziowanie było stronnicze. Może był błąd przy faulu na Pogbie. Przynajmniej tak mi się wydawało z powtórek. Ale ogólnie sędziowanie na niezłym poziomie.

I czy pisząc "Lichsteiner", masz na myśli niejakiego "Lichtensteina"? :rotfl:
lì a casa il cuore sentirà!

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 13:01   

Yahoo323 napisał/a:
Majkel napisał/a:
W teorii mógłby być karny za czyjąśtam rękę w pierwszej połowie..

Tylko w teorii. Lichtsteiner został nabity, nie zrobił ruchu, nie miał prawa nawet zareagować, tak więc żaden karny. Generalnie sędzia nie gwizdnął dla Juve niczego ponad to, co musiał - w przeciwieństwie do Barcelony.

Zupełnie się z tym nie zgadzam - dla mnie karny jak złoto. W przypadku sytuacji z Pogbą, wydawało mi się, że faul miał miejsce przed polem karnym.

Ogólnie biorąc, sędzia nikogo wyraźnie nie skrzywdził, choć moim zdaniem finał LM to na chwilę obecną za wysokie dla niego progi. Było trochę kontrowersyjnych decyzji w obie strony, nie sprawiał wrażenia jakby miał mecz pod kontrolą, w kilku przypadkach najzwyczajniej się gubił.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 13:07   

jarles napisał/a:
W przypadku sytuacji z Pogbą, wydawało mi się, że faul miał miejsce przed polem karnym.
To raczej chodzi o tę sytuację, gdy Pogba był trzymany w polu karnym chwilę przed kontrą i drugą bramką Barcy.

W sytuacji z ręką Lichtenstaina to osobiście karnego bym nie podyktował.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 13:31   

jarles napisał/a:
W przypadku sytuacji z Pogbą, wydawało mi się, że faul miał miejsce przed polem karnym.

Tu chodzi o tę sytuację. Smaczku dodaje fakt, że była tuż przed drugą bramką Barcy.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 14:07   

Hmmm... moim zdaniem śmiało można by podyktować karnego.
lì a casa il cuore sentirà!

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 14:38   

Można było, ale Alves zrobił to na tyle umiejętnie, że nie wyglądało na ewidentnego karnego. Gdyby Barcelona nie strzeliła po tym bramki, to nie było by dłuższej rozmowy na ten teat

Valthy 
Barcelonista

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 15:48   

Nie chciałem wypowiadać się o sędziowaniu bo wielkich kontrowersji nie było i wygrał lepszy, ale rzeczywiście Turek nie kontrolował meczu i zawodnicy czuli że mogą sobie na dużo pozwolić.
Co do Pogby.. mówi się w mediach że jego następnym klubem będzie właśnie Barcelona, ewentualnie Real. Nikt nie pogardzi franuzem, ale osobiście wolałbym Verrattiego.

Majkel napisał/a:
Teraz niestety trzeba oglądać i wysłuchiwać festiwalu chwały najbardziej wkurzających kibiców świata.

Nie kibiców, a sympatyków.

miechu 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 16:28   

Jak dla mnie wczoraj żadnego karnego być nie powinno, sędzia spisał się niezle, gwizdał w obie strony po równo. Powalenie Pogby przez Alvesa i ręka Lichtensteina w pierwszej połowie to dla mnie 2 sytuacje, między którymi stawiam znak równości. Albo 2 karne, albo żadnego.

Finał bardzo przyjemnie się oglądało, dużo bardziej emocjonujący wg mnie niż zeszłoroczny finał Realu z Atletico.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 21:53   

Emocje? Gdzie?

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 07, 2015 22:18   

Jak Cię ani ziębiło ani grzało kto wygra, to wiadomo że emocji nie było. To chyba normalne, że dla każdego z nas każdy, nawet przeciętny, mecz Milanu jest bardziej emocjonujący od 3:3 w meczu ekstraklasy czy np. pojedynku Chelsea z Liverpoolem.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 22:43   

Nie grzało mnie patrząc na sprawę chłodnym okiem. Byłem za Juve i wierzyłem, że przy odrobinie szczęścia i należytej skuteczności są w stanie sprawić niespodziankę. Obydwa czynniki zawiodły i wynik jest zgodny z przewidywaniami. A sam finał był dla mnie daleki od uczty, ba - nie był nawet jej kiepską namiastką. Wybacz, ale zeszłoroczna hiszpańska rogrywka była dla mnie o niebo lepszym widowiskiem. Ale cóż, o gusta nie będziemy się spierać na noże;)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Cze 08, 2015 03:08   

Podobno Juventus w przyszłym sezonie będzie miał koszulkach napis "Najczęściej pokonywany finalista w Europie" :P

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 08, 2015 07:57   

Liczyłem, że Juve sprawi niespodziankę. Jednak to jeszcze nie ich czas. Barcelona z obecnym składem to mocna paka. Szkoda, że w następnej edycji znowu zabraknie Milanu...

http://paweuu.wordpress.com

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 08, 2015 08:39   

TomekW napisał/a:
Podobno Juventus w przyszłym sezonie będzie miał koszulkach napis "Najczęściej pokonywany finalista w Europie"

:D

Trzeba pogratulować Barcelonie, była lepsza. Co do Juve, i tak pokazali w tym sezonie dużo więcej, niż się ktokolwiek spodziewał. Niezwykle mnie cieszy, że dotarli do finału, chciałbym zawsze widzieć włoskie drużyny w grze do końca.

Teraz bardzo mnie ciekawi, jak to rozegrają w następnym sezonie. Mówi się o odejściu ważnych graczy, a celem powinno być nie utrzymanie status quo, a podniesienie jakości drużyny, tak żeby znów powalczyć o puchar. Bardzo bym chciał, żeby się wzmocnili, także w dobrze pojętym interesie Milanu.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pon Cze 08, 2015 22:49   

Juventus zdecydowanie ugrał w LM więcej, niż w najśmielszych snach oczekiwano. To się oczywiście wespół z bardzo dobrymi (szkoda, że nie jeszcze lepszymi) wynikami w LE złożyło na punkty w rankingu. Calcio nie umarło i powoli będzie się odradzać i jeśli trend zostanie utrzymany w kolejnych sezonach, to wskakujemy na 3 miejsce kosztem Anglii i redukujemy dystans do Niemiec. Włochy potrzebują silnego Milanu i Interu obok Juve oraz sukcesywnych inwestycji miast wyprzedaży w Rzymie, Florencji i Neapolu. Infrastruktura w przeciągu następnych pięciu lat również powinna przestać być kulą u nogi.

Odpowiedz do tematu