ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2014/2015
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 16:15   Liga Mistrzów 2014/2015

Już za około 2 miesiące odbędą się pierwsze mecze grupowe Ligi Mistrzów ale skoro już ruszyły eliminacje to postanowiłem założyć temat. Będzie to 23 edycja Ligi Mistrzów UEFA. Finał turnieju rozegrany zostanie 6 czerwca 2015 roku na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Niestety Milan ma tak silny skład że Platini zdyskwalifikował nas z udziału w tym turnieju w obawie o zdominowanie całych rozgrywek dlatego Serie A reprezentować będą: Juventus, Roma i Napoli (jeśli przejdą eliminacje) - czyli zespoły o wiele słabsze od ultra konkurencyjnego składu rossonerich.

Jak dla mnie faworytami są Real, Chelsea, Bayern i PSG - najsilniejsze zespoły w Europie a na ławkach trenerskich znakomici fachowcy, nie wiem kto może im się przeciwstawić, może Juventus z nowym misterem namiesza w czołówce?

A nasi Legioniści zarabiający po 200-300 tyś. euro rocznie ratują remis w ostatnich sekundach meczu z Irlandzkim zespołem którego nazwy nawet nie pamiętam, panowie gromkie brawa dla nich :brawo: jak widać sen o Lidze Mistrzów trwa i trwać będzie jeszcze bardzo długo.
#10 Rui Costa per sempre!
Ostatnio zmieniony przez Szybki Czw Lip 17, 2014 19:16, w całości zmieniany 2 razy  

Gol 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 19:08   

Jakaś nudna edycja się zapowiada.

Real wyraźnym faworytem razem z Chelsea i wydaje mi się że w tym roku już nic im nie stanie na przeszkodzie, no chyba że w drodze do Finału wpadną na siebie.

Oprócz nich - Barcelona, City, PSG i Bayern.

Na Włochów w tej edycji nie liczę.
Allegri z Juve pewnie wyjdzie z grupy i odpadnie w 1/8.
Napoli zwykle trafia do trudnej grupy, a jeśli już wyjdą to pewnie ćwierćfinał max.
Roma pierwsza edycja LM od kilku ładnych lat, więc pewnie faza grupowa lub 1/8.

i tyle.

Legia wczoraj się ośmieszyła, ale może potem odpalą.
W zeszłym roku też grali konkretne 0, a odpadli dopiero w Play-Off-ach. :lol2:
Potem pokazali pazur w LE :rotfl:

Za zawodników przepłacają ale cytując klasyk: "Kto bogatemu zabroni ?"
Wczoraj zremisowali z ogrodnikami :rotfl2: a nadejdzie sezon to w mediach "ochów" i "achów" nie będzie końca ;)

Polska piłka jest równie słaba jak Polska Reprezentacja.
Każdy kto w tym kraju ma choć trochę talentu mając 21 wyjeżdża za granicę, a wraca mając 27 i będąc cieniem piłkarza, który z Polski wyjechał i potem oto takie osoby stanowią o sile Rep. Polski.

Są stadiony których zazdrości nam pół-Europy, a grają na nich piłkarzyki z których śmieje się kolejny pół-Europy :dunno:

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 20:37   

Jeśli piłkarze Legii mają trochę oleju w głowie to przynajmniej do końca gry w europejskich pucharach w tym sezonie nie mają prawa zlekceważyć żadnego przeciwnika. Jeśli za tydzień wygrają to paradoksalnie taki zimny prysznic powinien zadziałać na nich mobilizująco. Wcześnie rozpoczyna się gra w Ekstraklasie, więc w III i IV rundzie (play-offów LM/LE) mogliby grać już na naprawdę wysokich obrotach. No, ale do tego potrzebne jest zwycięstwo za tydzień na co liczę.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 17, 2014 21:30   

Wynik meczu to ... szkoda komentować, taką postawę to mogą zaprezentować w IV lidze a nie w eliminacjach do LM. Pachnie mi tu kolejną kompromitacją podobną do tej Wisły z Levadią. W ogóle po mistrzostwach taki mecz oglądać to spory wyczyn i przynajmniej ja musiałem dość dużo procentów wypić żeby to można było do końca wytrzymać. Dobrze, że dziś nie puszczali żadnego meczu naszych w tv, bo depresja coraz bliżej.
w pogardzie mając każdy targ.

kapczela 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 21, 2014 11:42   

Legia nie pokazała także klasy w ostatnim spotkaniu w ekstraklasie gdzie przegrali 0:1

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 21, 2014 22:17   

Pomimo wyników z pierwszych spotkań uważam że Legia,Lech i Ruch powinny awansować. Ewentualnie Ruch może miec spore kłopoty,reszta powinna sobie poradzić.
Co do Zawiszy to fakt zrobili dobry wynik w 1 meczu ale mają zbyt silnego rywala i sobie nie poradzą.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 23, 2014 20:03   

Ogląda ktoś to starcie gigantów ? Legia vs Saint Patrick ? Obejrzałem jakieś 16 minut i mam już dość. :cry2:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 20:10   

No to idz spac jak masz dosc.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 23, 2014 20:46   

Cytat:
No to idz spac jak masz dosc.
Trzeba było napisać, że lepiej byłoby jakbym poszedł czytać książkę ... :kij:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 21:34   

Byłoby lepiej, ale az takich oczekiwan nie mialem.
Stawialem na wygrana 2-3 bramkami... No trudno :) Teraz zagrac na 100-110% i moze Celtic przejda...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 23, 2014 21:38   

Wynik jaki powinien być. 5-0 i teraz Celtic. Trudna przeprawa.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 08:07   

Celtic to chyba najlepsze co Legie spotkac moglo.Dostatecznie mocna marka by byl faworytem sciagajac z Legii presje, dostatecznie slaby by dalo sie go ograc.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 11:59   

Zgadzam się z VelenoRosso. Poza tym ciekaw jestem przebiegu meczu, bo stawiam że obie drużyny nastawią na kontry. Ale to Szkoci wciąż będą faworytami, więc może pod presją spróbują się otworzyć, a wtedy Legia ma naprawdę duże szanse na to, żeby strzelić więcej bramek.

Wczorajszy wynik oczywiście nie ma prawa wywołać żadnego huraoptymizmu, niemniej 5:0 i 5:1 w ostatecznym rozrachunku nie sprawia, że ten dwumecz to powód do wstydu. Kiedy Wisła zwyciężała Barcę to między tymi ekipami była większa różnica, aniżeli między Legią, a Patrykami :D Ostatecznie dla Katalończyków to był falstart w bardzo udanej kampanii, niech i tak będzie z Legią :)

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 22:55   

Zawisza do domu. Ruch i Lech grają dalej. Jak długo jeszcze będzie trwać ta bajka dla naszych zespołów ? Czas pokaże.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 24, 2014 23:45   

Dlaczego bajka? Polskie drużyny nie musiały latać do Azji, trafiły odpowiednich rywali. Awans Legii i Lecha to był ich psi obowiązek. Ruch miał trudniej, ale też mimo wszystko był faworytem. Nie był nim jedynie Zawisza, który uległ perspektywicznej i ciekawej drużynie. Wstydu nie przynieśli, ale punktów też nie.

A w kolejnej rundzie? Lech zagra z tymi śmiesznymi Islandczykami, którzy słyną ze swoich cieszynek. Mam nadzieję, że z Lechem też trafią (jeżeli pokaże to jakakolwiek telewizja), ale odpadną. Muszą odpaść, "Kolejorz" nie ma prawa tego przegrać. Brak promocji do kolejnej rundy byłby większym wstydem niż kompromitacja z Żalgirisem Wilno.
Legia? Doskonale temat spuentował VelenoRosso. Warszawianie mają szansę, oby jej nie zmarnowali. Do tego jednak potrzebna będzie lepsza gra. A dodatkową przewagą Legii będzie fakt, że Celtic domowe spotkanie rozegra na obcym obiekcie w Edynburgu.
Trudna przeprawa czeka natomiast Ruch. Ebsbjerg w ubiegłym sezonie grał w Lidze Europy wiosną, gdy lepsza okazała się Fiorentina. Tutaj niestety podopiecznym Kociana daję minimalne szanse powodzenia.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 25, 2014 07:57   

Traktujesz poważnie zdanie: ,,Polskie kluby w europejskich pucharach" ? Jak nie traktuje ich poważnie. Tym, że pokonają jakiś ,,ogórków" to mnie nie kręci. Zresztą sam pisałeś, że to jest ich psi obowiązek. Wielokrotnie zdarzało się, że polskie kluby kończyły grę za nim karuzela zaczęła kręcić się na dobre. Dla naszych teamów to jest po prostu przygoda. Rozegrają po 2, 3 mecze i koniec. Zarobią jakieś pieniądze i tyle. Zero emocji.

Jak podchodzisz do zdania: ,,Naszym celem jest awans do fazy grupowej LM"? Jak słyszę to zdanie to przypominam sobie kiedy ostatnio tam grał jakiś polski team. I myślę, że ta seria ,,będzie przedłużona" Napiszę, z przekąsem, że już szybciej pokonamy po raz drugi Anglię, niż polski zespół awansuje do LM. Na początku chciałem napisać o Niemcach, ale szybko sprowadziłem się na ziemię.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 25, 2014 09:47   

gorylmagila napisał/a:
Zarobią jakieś pieniądze i tyle.

No z tym zarabianiem to bym nie przesadzał. Szczególnie przy braku transmisji telewizyjnych. Jak dotąd nie musieli latać za Kaukaz, dzięki czemu mogą wyjść w okolicach zera. Pieniądze daje dopiero awans do fazy grupowej czy to LM, czy LE. Ewentualnie porażka w ostatniej rundzie kwalifikacji przyniesie niewielki zysk, ale to naprawdę niskie kwoty.

gorylmagila napisał/a:
Jak podchodzisz do zdania: ,,Naszym celem jest awans do fazy grupowej LM"?

Nic innego mówić nie mogą. Dobrze, że tam celują, tylko do tego jest potrzebne działanie wspomagające. Tym razem po raz pierwszy od dawna mistrz Polski przed eliminacjami się nie osłabił. Szkoda tylko, że także niezbyt się wzmocnił.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 27, 2014 10:26   

gorylmagila napisał/a:
,,Naszym celem jest awans do fazy grupowej LM"? Jak słyszę to zdanie to przypominam sobie kiedy ostatnio tam grał jakiś polski team

i co,pamiętasz? ;)

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 27, 2014 14:55   

Pamiętam, jak byłem mały, leżałem w łóżku i Widzew czarował na boisku ... :prayer:

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 15:47   

Ja mam nadzieję, że Celtic już w Warszawie załatwi sprawę awansu.
Widzew czarował, bramkę Marka Citko w meczu z Atletico to chyba każdy pamięta :)

zawor___ 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 18:16   

Widzew gral fajnie i walecznie. Dobre mecze grał z późniejszym zdobywcą LM - BVB, ale najbardziej zapadl mi w pamięci komentarzZ Pana Zimocha :prayer: z meczu rewanżowego eliminacji Lm w Broendby. "Panie Turek!!!..." :prayer:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 20:10   

[quote="zawor___"]najbardziej zapadl mi w pamięci komentarzZ Pana Zimocha z meczu rewanżowego eliminacji Lm w Broendby. "Panie Turek!!!..."[/quote]
Możesz przypomnieć, bo nie pamiętam o co chodzi?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 20:12   

Zerknij:
http://www.youtube.com/watch?v=33qR5XD_5gs
(btw: najsłynniejszym cytatem z tego meczu jest 'Panie Turek, kończ pan ten mecz'. Wypowiedź nigdy nie padła, podobnie jak w filmie Psy nie ma wypowiedzi:'Co Ty wiesz o zabijaniu... Ty stara dupa jesteś' - co akurat padło w parodii tej sceny w Killerze i chyba też wypowiedziane przed Lindę w 13 posterunku

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 21:27   

Wychodzi, że padło "Panie Ahmet kończ Pan" :) .

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 21:41   

Chwilowo nie mam słuchawek ani głośników, więc nie potwierdzę ;)

Odpowiedz do tematu