ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jérémy Ménez
Autor Wiadomość
Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 23:18   

lord bass napisał/a:
Porównywanie Meneza z Ibra ma taki sam sens jak Bayenu z Milanem.

No tak, bo przeciez porownywalem pilkarzy a nie sytuacje z nimi zwiazane... Czytanie ze zrozumieniem...

W ostatnim czasie mielismy trzech "liderów", którzy gdy tylko mają jakas skaze to zaczyna sie gadanie o sprzedazy itp.. Najpierw Ibrze sie dostalo, potem Balotelliemu a teraz zaczyna sie to samo z Menezem... W pomocy mamy ciągle padake a niektorzy tu rozwazaja sprzedaz jedynej strzelby dzieki ktorej jestesmy w gornej polowie tabeli...

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 08:17   

lord bass napisał/a:
Podczas ostatnich meczy w wykonaniu francuza naszło mnie pytanie: Czy Menez jest wartością dodatnią dla nas czy nie.

Zdecydowanie powinien zostać. Tak jak zauważono wcześniej, to jedyny zawodnik, który potrafi dryblować i ma nienaganną technikę. Jest samolubny, fakt. Robben też, i wielu innych zawodników. Taka cecha, może wystarczy z nią walczyć a nie od razu oddawać innej drużynie jeden z naszych najjaśniejszych punktów? Wątpię by w obecnej sytuacji Menez został zastąpiony kimś sensowniejszym.

http://paweuu.wordpress.com

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 10:31   

Jonathan napisał/a:
No tak, bo przeciez porownywalem pilkarzy a nie sytuacje z nimi zwiazane... Czytanie ze zrozumieniem...

Przede wszystkim nie da się oceniać sytuacji w oderwaniu od jakości zawodników.
Sprzedajmy Ibrahimovicia i jego jakość spróbujmy nadrobić grą zespołową - to zadanie jest karkołomne i ciężkie do wykonania.
Sprzedajmy Meneza i jego jakość spróbujemy nadrobić grą zespołową - to zadanie jest spokojnie do wykonania.
Dlatego z argumentem 'czytaj ze zrozumieniem bo nie porównywałem zawodników, ale sytuacje' jest z założenia błędny. Nie da się tego komentować w oderwaniu od jakości zawodników.

Poza tym tez nie warto mówić - zobaczcie jak ostatnio na tym wyszliśmy, kiedy próbowaliśmy zespołowością zastąpić lidera ataku. Bo taka próba w praktyce nie została nigdy podjęta. Nigdy żaden trener po odejściu Ibry nie wypracował żadnych ofensywnych schematów i nie stworzył zgranej drużyny.
I dochodzimy do sedna - tym razem tez tak nie będzie. Wobec czego chyba już lepiej zostawić tego Meneza.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 12:12   

Venomik napisał/a:
Nigdy żaden trener po odejściu Ibry nie wypracował żadnych ofensywnych schematów i nie stworzył zgranej drużyny.

Tyle, że to świadczy też o trenerach. Mam coraz więcej żalu nie o kadrę, tylko o trenera właśnie. Być może zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby Milan trenował ktoś z głową.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 12:44   

Ależ oczywiście, że to świadczy o trenerze. Ja swojego zdania na temat kompletnej mizerii Inzaghiego nie ukrywam.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 13:07   

Cytat:
Tyle, że to świadczy też o trenerach. Mam coraz więcej żalu nie o kadrę, tylko o trenera właśnie. Być może zupełnie inaczej by to wyglądało, gdyby Milan trenował ktoś z głową.

Też mam takie wrażenie. Nasza kadra nie jest zła. Mamy lepszy team niż większość drużyn w Serie A. Problem polega w zarządzaniu tym czym dysponujemy. Zawsze powtarzam, że lubię Pippo jednak moim zdaniem Milan to za wysokie progi dla niego.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 13:14   

Z tą niezłą kadrą to ja z kolei mam problem. Mamy kilka fajnych nazwiska w obronie, kilka fajnych w ataku, gdzie nieźli gracze muszą siadać na ławce. W środku z kolei klapa. To trochę jakby człowiek miał bujne loki, ale jednocześnie nie miał kręgosłupa.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 13:24   

Taki często jest efekt jak się bierze piłkarzy trochę z łapanki. Niby nazwiska fajne, a ciężko coś sensownego ustalić.
Niemniej jednak jest wystarczająco dużo dobrych graczy na różnych pozycjach by mieć tych 10 punktów więcej.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 13:30   

maslok napisał/a:
Z tą niezłą kadrą to ja z kolei mam problem. Mamy kilka fajnych nazwiska w obronie, kilka fajnych w ataku, gdzie nieźli gracze muszą siadać na ławce. W środku z kolei klapa. To trochę jakby człowiek miał bujne loki, ale jednocześnie nie miał kręgosłupa.

No tak, ale na pewno stać tych piłkarzy na więcej niż na 8 miejsce w tabeli. Bo dziury są, fakt. Zwłaszcza w pomocy.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 14:08   

Ja to widzę w ten sposób, że nasz dorobek punktowy to nie jest suma umiejętności poszczególnych piłkarzy. Wydaje mi się, że gdyby do tej pomocy dorzucić kogoś pokroju Pjanicia czy Strootmana, a najlepiej obu, to lepiej funkcjonowałyby wszystkie mechanizmy. Wówczas można by wycisnąć więcej z Cerciego, z Meneza, z Destro a i obrona grałaby spokojniej.

Ale to tylko moje zdanie.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 14:54   

Jak dla mnie brakuje zarówno przynajmniej jednego dobrego pomocnika jak i trenera, ale myślę że jeśli mielibyśmy do wyboru ściągnąć kogoś do środka pola albo naprawdę dobrego trenera to ten drugi dałby nam dużo więcej. I może w końcu wystawił Hondę w środku co mogloby chociaż częściowo rozwiązać ten pierwszy problem. ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 15:00   

Byle nie Pjanicia z obecnego sezonu, bo prawdę mówiac dawno nie pamiętam tak nieprzydatnego zawodnika w czołowiek ekipie włoskiej. Przebija Pirlo z najsłabszych momentów bez najmniejszego problemu. I trzyma tę żenującą formę od kilkunastu spotkań.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 15:10   

Chyba ten Baselli już jest ugadany na letni transfer.

http://www.seriea.pl/3017...z-atalanta.html
maslok napisał/a:
Ja to widzę w ten sposób, że nasz dorobek punktowy to nie jest suma umiejętności poszczególnych piłkarzy. Wydaje mi się, że gdyby do tej pomocy dorzucić kogoś pokroju Pjanicia czy Strootmana, a najlepiej obu, to lepiej funkcjonowałyby wszystkie mechanizmy. Wówczas można by wycisnąć więcej z Cerciego, z Meneza, z Destro a i obrona grałaby spokojniej.

Całkiem możliwe, że to wina dziury w pomocy. I może masz racje, że gdyby grali w niej klasowi zawodnicy to całej drużynie szłoby lepiej. Jednak nadal mam wrażenie, że są pewne klocki, które musi ułożyć trener. A Inzaghi nie do końca dobrze je poukładał, mimo tego, że ma parę fajnych klocków a i też paru ich brakuje.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 15:14   

Czyli co, oddaliśmy obiecującego Cristante i w zamian bierzemy starszego grajka który za miesiąc skończy 23 lata i nie może się na stałe przebić do pierwszego składu Atalanty? Świetnie...

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 15:21   

Novantadue napisał/a:
Czyli co, oddaliśmy obiecującego Cristante i w zamian bierzemy starszego grajka który za miesiąc skończy 23 lata i nie może się na stałe przebić do pierwszego składu Atalanty? Świetnie...

A cóż w tym dziwnego? Obecna polityka transferowa Milanu :lol2: A tak serio, to na razie ta wiadomość to tylko plotka. Nic pewnego. Może będą próbowali się zasadzić na kogoś lepszego a Baselli to plan b? W każdym razie środek pomocy na pewno zostanie wzmocniony bo odchodzi Essien, Van Ginkel, De Jong i być może Muntari.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 15:28   

Trzy wcześniejsze posty już chyba powinny trafić do działu z transferami
(a ten do kosza :) )

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 05, 2015 10:27   

Dla mnie Menez najlepiej grał u nas wystawiony na szpicy. Po prostu jego charakterystyka najlepiej pasowała do gry na tej pozycji. Z założenia najbardziej wysunięty zawodnik zajmuje się przede wszystkim wykańczaniem akcji, więc "samolubstwo" Francuza nie było aż tak odczuwalne. Teraz można powiedzieć, że środkowy napastnik absorbuje uwagę obrońców przeciwnika i stwarza więcej miejsca Jeremiemu, ale teoria nie przekłada się niestety na praktykę, bo Francuz i tak ma kilku piłkarzy przeciwnika do przedryblowania i trudniej jest mu się im "urwać".

Jeśli nie na szpicy to były zawodnik PSG powinien grać na lewym skrzydle. Wyraźnie "ściąga" go na tamtą stronę i potrafi stworzyć sporo zamieszania pod bramką przeciwnika. Ustawianie go za napastnikiem, na środku to dla mnie trefny pomysł. Ktoś taki musi przede wszystkim "reżyserować" grę, łączyć formację, a nie zajmować się samym sobą.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 20:52   

Czy ktoś wie co się dzieje z Menezem?
Drugi sparing, a jego nawet na ławce nie ma. W kadrze nie występował więc dłuższych wakacji nie powinien mieć.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 21:44   

Myślę, że jakieś delikatne problemy zdrowotne podobnie jest chyba z Montolivo i Palettą. Albo może to być znak, że odchodzi ale wolałbym żebyśmy pożegnali się z Cercim.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 14, 2015 22:59   

A Matri?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Lip 15, 2015 00:24   

Menez miał pubalgię pod koniec zeszłego sezonu i na razie ćwiczy osobno. Matri wrócił dopiero w piątek, może zagra z Lyonem.

Kukiss 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 03, 2016 22:35   

Menez w debiucie z Bordeux stracił kawałek ucha

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 03, 2016 22:43   

O matko, nieciekawie to wygląda. Jest jakiś filmik? Po zdjęciach można dojść do wniosku, że zrobił to przeciwnik korkiem od buta.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 04, 2016 12:42   

Zostanie malarzem teraz :)

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Sie 04, 2016 22:40   

Szkoda chlopa. Moze jakas rekonstrukcja pomoze. Z finansami nie bedzie problemu.

Odpowiedz do tematu