ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry - temat zbiorczy
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 17:29   Gry - temat zbiorczy

Brakuje tu takiego tematu a żeby nie robić burdelu z pojedynczymi pytaniami zakładam temat zbiorczy ;)

Poleciłby mi ktoś jakąś fajną przygodówkę, coś w stylu Indiany Jones'a, wiecie - dżungla, skarby, przeciwnicy i te sprawy :P Szukam w internecie na byle jakich portalach ale nic konkretnego nie rzuca mi się w oczy, znacie jakieś fajne stronki/fora o gierkach gdzie mógłbym ewentualnie poszukać czegoś dla siebie?
#10 Rui Costa per sempre!

Kzr 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 17:40   

Zależnie od tego co Ci podchodzi polecam dwie serie: pierwsza to Monkey Island(ostatnia odsłona to 5-częściowa "Tales of Monkey Island") - kozacki klimat i humor, ale to przygodówka w której trzeba sporo łazić między planszami by wykonać jakieś zadanie. Niektórym to przeszkadza i odstrasza od grania, ja uważam że warto. Ponadto jest dżungla, skarby, piraci i takie tam (i super muzyka oddająca klimat gry: http://www.youtube.com/watch?v=PMoxWi-9zpA ) czyli tak jak chciałeś ;]

Z kolei seria w innym klimacie, ale za to z mnóstwem rozbudowanych łamigłówek gdziekolwiek pójdziesz to Deponia (dwie części: "Deponia" i "Chaos on Deponia").

W kategorii "rozbudowane przygodówki z klimatem" te dwa typy to moi faworyci. Z kolei jeśli miałbyś chęć na gry krótsze i może mniej rozbudowane, ale dużo "dziwniejsze" i skonstruowane inaczej niż tradycyjne przygodówy to polecam dokonania studia Amanita Design czyli serię Samorost oraz gry Machinarium i Botanicula.
Ostatnio zmieniony przez Kzr Czw Lut 27, 2014 17:42, w całości zmieniany 2 razy  

morpex 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 17:41   

Tomb Raider-Bardzo fajna przygodówka,masz link do recenzji https://www.youtube.com/watch?v=MsbAIFOePB0

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 28, 2014 06:35   

Na pewno odświeżony Tomb Raider który łączy dodatkowo cechy nieco survival. Fabuła to nadaje się spokojnie na nowy film :P

Jak masz konsole to seria Uncharted, no chyba, że emulatory jakowe są z ps3 na pc :P

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 20:56   

Sprawdzał już ktoś Watch Dogs? chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji w tym roku, nie wiem czy mój sprzęt to uciągnie bo wymagania spore ale chętnie bym sobie w to zagrał bo po trailerach/filmikach widać że kozacka gierka.
#10 Rui Costa per sempre!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 21:09   

lepiej w Wolfensteina zaiwestować :P Nadmuchali balon z watchdogs. Imho wygląda na moschematyczną (podobne misje) i z tego co widziałem to model zniszczeń nie istnieje.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 21:28   

Patrząc po opiniach w internecie, i z tego co mi mówili znajomi to gra rozczarowała, jest dobra, ale nie spełniła oczekiwań.

Ja czekam na to:

http://www.youtube.com/watch?v=WxrnGjUNDoc

Będzie się działo. :D

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 22:08   

Z dużej chmury mały deszcz. Sleeping Dogs miał lepszy klimat i grywalność, mimo swoich niedociągnięć, niż to coś, co wyszło teraz. Na starych konsolach paskudnie brzydkie, na PC wymaganiami zjadło 90% sprzętów na rynku, a na nowych konsolach rozczarowało, bo do zwykłego GTA V ze starej generacji nie ma nawet startu, a gdzie dopiero dalej.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 22:17   

Mnie ciekawi nowy Batman, które wróciło do studia Rocksteady (odpowiedzialni za Asylum i Arkham City) Fabularnie czuje grę epicką, szkoda, że ominie ps 3 a na kompa średnio mi się widzi kupować ;) (zabezpieczenia skubańce robią dobre;])

https://www.youtube.com/watch?v=Ci6lMQNLKZU

Po sukcesie MK IX, będzie czas na X. Muzyka to tu średnio pasuje do trailera, ale jeśli w gameplay'u będzie można wykorzystywać elementy otoczenia to, będzie to spory plus. X-Ray'e wyglądają jeszcze lepiej :) Ciekawe jak Story Mode się potoczy w X

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 22:18   

Ja, tak samo jak użytkownik Novantadue czekam na Wiedźmina 3. Z tego, co napisali na facebook'u premiera ma być 24. lutego...także jeszcze trochę trzeba poczekać, ale przynajmniej się uzbiera kasę na kartę graficzną, bo mimo że kompa złego nie mam, to dla takiej gry warto poświęcić te złocisze, żeby polecieć na nieco wyższych detalach.

A te filmiki....tak podsycają tylko...coś pięknego.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 22:21   

Obecnie nowe gry wydawane na PS4 i xbox one przycina się graficznie i mocno ogranicza, w stosunku do odpowiedników na PC. Natomiast ciągnięte na siłę ostatnim tchem te same tytuły wydawane na ps3 i x360 są już tak paskudnie brzydkie, że strach to w ogóle włączać. Nie tyle, że źle wyglądają na tle reszty, po prostu, żeby były płynne cofnięto się o kilka lat wstecz w rozwoju, byle je wydać i sprzedać. Dramat.

Swoją drogą, kiepskich debiut konsol next genowych, wydają się za słabe, by odpalać w ogóle gry w full hd przy średnich detalach, jak na razie niewypał. Pełnia możliwości nadal tylko na PC. Albo wyszły rok-półtora za wcześnie, albo zbytnią wagę przywiązano do jak najniższej ceny, a w środku podzespoły już teraz nie dają rady.

Z trójki PC-PS4-Xbox One najgorszym wyborem jest zdecydowanie ten trzeci, sporo gorszy od konkurenta Sony, tam producenci w ogóle nie mogą uzyskać płynności, a gry mają niższą rozdzielczość i detale, niż Play Station.
Nie zapowiada się, by przejście z PS3 na PS4 było taką rewolucją, jak z PS2 na PS3, albo jakość, albo płynność, na razie wychodzi z tego mocny kompromis.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 10:56   

A ja czekam na Project C.A.R.S. ;) Mam nadzieję, że fizyka prowadzenia pojazdów będzie też na tak wysokim poziomie jak oprawa graficzna.
http://www.youtube.com/watch?v=BDIXSouz5LA

Gol 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 07, 2014 22:10   

rangiz - Muszę się z tobą nie zgodzić w kilku kwestiach.

Cytat:
Swoją drogą, kiepskich debiut konsol next genowych, wydają się za słabe, by odpalać w ogóle gry w full hd przy średnich detalach, jak na razie niewypał. Pełnia możliwości nadal tylko na PC. Albo wyszły rok-półtora za wcześnie, albo zbytnią wagę przywiązano do jak najniższej ceny, a w środku podzespoły już teraz nie dają rady.

- X360 i PS3 to konsole kolejno z 2005 i 2006 roku.
Specyfikacja w obecnych czasach wywołuje śmiech, bo teraz lepsze parametry ma telefon ze średniej półki, a mimo to GTA V śmiga.
Z oceną specyfikacji ja się więc wstrzymam.

PC utrzyma się na szczycie jeszcze przez rok-dwa, potem twórcy zaczną już pisać gry na XOne i PS4, a PC kolejny raz zostanie odsunięte w cień i zdane na porty z konsol pół roku po ich oficjalnej premierze.

Natomiast co do "przeskoku" to wiadomo że póki co nie jest on aż tak widoczny.
Głównie dlatego że obecnie gry są wydawana również na starsze leciwe już konsole które ledwie co zipią.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 08, 2014 14:35   

Zobaczymy, była już Fifa zrobiona pod PS4 i Xbox One, która w zasadzie jest taka sama, jak ta ze starej generacji, tylko podbitą ją lekko graficznie, głównie... na powtórkach i filmach dodanych do gry, przy których zacina animację, momentalnie zwalniając z 60 do 30 klatek, bo konsola z pierwszymi tytułami sobie nie radzi...
Nie widać tam raczej zapasu mocy, skoro obu konsolom trzeba ograniczać rozdzielczość, a Full HD to nadal fikcja. Zobaczymy jak wyglądać będzie kwestia optymalizacji po tym, jak zaprzestaną wciskania tych samych gier na x360 i ps3.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 27, 2014 20:12   

Garść muzyki z nowego Wiedźmina, jak zawsze trzyma poziom. :)

https://soundcloud.com/marcinprzybylowicz/sets/the-witcher-3-wild-hunt

taleszmiletu 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 24, 2014 09:35   

Wiesiek, jak zwykle klimatyczny :D

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 19, 2014 12:56   

Szkoda nowego tematu, a chciałem zapytać czy może ktoś z forumowiczów grywa przez sieć w STAR WARS: THE OLD REPUBLIC? Jakoś ostatnio moi dotychczasowi kompani mnie zawodzą (w sensie nie udaje nam się zgadać, nie to że lamią... :brew: ), więc szukam kogoś kto pogrywa w ten tytuł...

A tak w ogóle w singleplayera to u mnie głównie przygodówki, najlepiej klasyczny point'n'click... Za 2 dni wychodzi 1 epizod Dreamfall Chapters, a już nie mogę się doczekać 2015-ego i powrotu po dekadzie oczekiwania serii Syberia, tym razem opatrzonej cyfrą III. Z ostatnio granych polecam świetną odcinkową produkcje studia Telltale osadzoną w komiksowo-bajkowym klimacie, czyli The Wolf Among Us, obecnie natomiast rozwiązuje zagadki w kolejnej części przygód Holmesa - Crimes & Punishments (ocena: może być).

Kojak 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 19, 2014 13:43   

Ja tam zawsze chciałem się za to zabrać, po tym jak lata temu byłem beta testerem zrobiłem sobie smaka ale jakoś tak wyszło że nie zagrałem. Teraz jest to F2P ale pytanie czy warto grać za darmo, skoro są takie ograniczenia? Głównie mi tu chodzi o PVP, czyli te warzone jeżeli dobrze kojarzę, nie ma tam ograniczeń?

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 19, 2014 14:59   

Kojak napisał/a:
Teraz jest to F2P ale pytanie czy warto grać za darmo, skoro są takie ograniczenia? Głównie mi tu chodzi o PVP, czyli te warzone jeżeli dobrze kojarzę, nie ma tam ograniczeń?

Jak wspomniałem gram w gry głównie dla opowiadanej w nich historii, więc i w TORa mykam głównie PvE, próbowałem też serwery RP (ale praktycznie nikt nie przestrzega tego, więc kompletnie identico jak w PvE i nie ma sensu tam wchodzić). Ograniczenia są, jednym przeszkadzają bardziej innym mniej, ja osobiście mam suba, ale mój brat już np. gra F2P, czasem narzeka że nie może czegoś użyć, ale jakoś go to nie motywuje do wykupienia abonamentu. Samych serwerów PvP nie próbowałem, natomiast na Warzonach królują doświadczeni gamerzy, gildie albo napompowani niżsi gracze w typie P2W (ogólnie jeśli najpierw nie ukończysz dostępnego contentu albo nie zainwestujesz kasy to nie ma po co wchodzić, zero frajdy). Osobny temat to dodatek Galactic Starfighter - tylko dla lubiących latać statkami i strzelać zręcznościowców...

PoP 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 19, 2014 19:08   

Ja jak grałem (jakoś w lutym przestałem) to przyznać muszę, że WarZone na niższych lvl jeszcze można popykać i brak suba aż tak nie boli. Trzeba jednak zaznaczyć, iż jest limit (a przynajmniej był jak Ja grałem) bodajże 5 WZ na tydzień. Jak grałem tylko w weekendy to aż tak to nie bolało jednak przy codziennym dostępie do gry z pewnością może zaboleć tak mała ilość w tygodniu. Tak więc przy fabule single wszystko jest cacy bo gra Nas nie ogranicza, dopiero przy smaczkach multi zaczynają się schody a skoro mamy tu do czynienia z mmo to jednak może to zrazić wiele osób. Należy jednak dodać, iż gra jest naprawdę dobrze zrobiona, światy są ogromne, klimat porywa do gry (dla fana SW to po prostu coś pięknego) a abonament jest chyba najniższy na rynku z tego typu gier.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 14:26   

Nowy Dragon Age jest świetny, polecam każdemu fanowi RPG. Łączy w sobie najlepsze cechy pierwszej i drugiej części, ma mnóstwo zadań (pewnie trzeba grać jakieś 120h żeby wszystko przejść), wciągającą fabułę, zapadające w pamięć postacie, bardzo ładną grafikę, otwarty świat. Minusy to może nieco nierówny poziom trudności i spore wymagania sprzętowe, ale gra naprawdę jest warta sprawdzenia, zarówno dla tych którzy lubią dwójkę jak i tych których rozczarowała. Jak dla mnie gra roku.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 19:49   

Novantadue napisał/a:
Nowy Dragon Age jest świetny, polecam każdemu fanowi RPG

Ja wlasnie przechodzę pierwszą część i nie rozumiem dlaczego, jako fan RPG, tak długo broniłem się przed tą grą. Jestem gdzieś w 25% i wygląda świetnie.
Novantadue napisał/a:
Minusy to może nieco nierówny poziom trudności i spore wymagania sprzętowe, ale gra naprawdę jest warta sprawdzenia

W jakim sensie nierówny poziom trudności? Ja sobie to w grach RPG zawsze ceniłem, że gra pozwala mi iść wszędzie, ale w niektórych miejscach poradzę sobie dopiero na dalszych poziomach i jeśli pójdę na początku, to po prostu będę musiał zmienić zadanie.
Przykładowo pokonanie Firkraaga czy próba zdobycia Furii Niebios, mojej ulubonej broni w Baldurs Gate II

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 21:25   

Skoro tak, to tym bardziej ci się spodoba. Mnie to nieco irytowało (jeśli dobrze pamiętam to w drugiej czy pierwszej części było to bardziej zbalansowane, ale grałem dosyć dawno), ale kwestia gustu. Po pierwszej części koniecznie sprawdź sobie dodatek Przebudzenie. Jedynka z tym dodatkiem mają genialny klimat. Do tego jest jeszcze sporo DLC, ale te zostawiłem sobie na kolejne przejście. Na drugą część sporo osób narzeka ale mi się podobała, chociaż poszli tam w nieco innym kierunku i rozumiem czemu tylu fanów było rozczarowanych. Pamiętam że zniechęcony negatywnymi opiniami długo nie miałem ochoty w nią grać, jak juz się zebrałem to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Zazdroszczę, bo jeszcze dużo świetniej zabawy przed tobą. Aha, pamiętaj żeby zachować zapisy, bo możesz sobie importować do kolejnych części. :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 03, 2015 11:31   

Venomik napisał/a:

Ja wlasnie przechodzę pierwszą część i nie rozumiem dlaczego, jako fan RPG

Jak juz wspomniane, dokup Awakening i skoro jak widze cenisz klasyke trzymaj sie z dala od DA 2, oszczedzisz sobie nerwow i planowania jak tu przemycic do stanow bombe by idiotow ktorzy ja splodzili usunac ze swiata ^^

Kojak 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 03, 2015 12:18   

Nie przesadzałbym z tymi hejtami na drugą część DA, co prawda w żadne DLC nie grałem(były?) więc oceniając samą podstawkę nie byłem AŻ tak rozczarowany. Oczywiście trzeba się zgodzić że fabuła nie dorównuje pierwszej części ale gra ma inne zalety, fajniejsza walka, ładniejsze animacje itd.
Problemem DA2 jest to że fabuła w DA1 postawiła szalenie wysoką poprzeczkę i każdy fan liczył na coś lepszego, a tu mamy do czynienia z czymś słabszym co suma sumarum i tak jest dobre :)

Bardzo chętnie bym zagrał w trójkę, niestety mój komputer mnie ogranicza i to kolejny tytuł który mi przelatuje koło nosa.

Odpowiedz do tematu