ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje ME 2016
Autor Wiadomość
STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 30, 2015 13:10   

zychu9 napisał/a:
Gra ważna sprawa, ale bez przesady, przecież to wynik jest kluczowy. Mogliśmy mieć 10 setek i przegrać 1-0 co wówczas pisalibyście?

Z perspektywy wczorajszego meczu to lepiej było zagrać źle i wywieźć trzy punkty. A z perspektywy kolejnych meczów, to gra nie napawa optymizmem.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 30, 2015 18:26   

konrad_acm napisał/a:

Brawo dla Polaków na trybunach :brawo:

dopiero wróciłem do domu,ale jak zawsze i tym razem- warto było ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 30, 2015 18:37   

Pawko IRL, :ok:
No to może się pokusisz o relację "od kuchni", siedziałeś na sektorze gości czy gospodarzy?
Jak Irlandczycy reagowali na naszych kibiców w ich sektorach?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 30, 2015 18:45   

to już mój 3 mecz reprezentacji w Dublinie odkąd tu jestem 11 lat ;) wszystkie na polskim sektorze,choć generalnie cały stadion biało-czerwony ;) Irole to bardzo przyjazny naród zresztą wszyscy na co dzień pracujemy mieszkamy i żyjemy razem więc problemów nie ma-150 tys Polaków na Zielonej Wyspie mówi samo za siebie ;) mecz typowo piknikowy ot taki przyjazni,troche próbowaliśmy rozruszać towarzystwo ale nasz 3 000 sektor nie miał szans z resztą Polonii na trybunach-de facto takie mecze są najgorsze jeśli chodzi o doping itp.-nie ma szans opanować reszty "polskich dzikusów" ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 16:37   

Wczoraj oglądałem łączoną, więc tylko to co z urywków wyciągnąłem... Włosi słabiutko, niby przewagę mieli, niby strzelali, ale po trybunach, wymęczone 1:0. Głównym spotkaniem było Belgia - Bośnia, niby coś tam pograli w pierwszej połowie, potem tempo siadło, Belgia zrobiła swoje, a Bośni pewnie nie zobaczymy na Euro we Francji. Niewiele się na Bułgaria-Norwegia przełączali, więc nic o tym meczu nie powiem, ale ważne zwycięstwo dla Norwegii patrząc na to, że wtopiła wczoraj Chorwacja (nie oglądałem, bo był wcześniej; 0:0 w Azerbejdżanie). Walia drobnymi kroczkami zmierza do turnieju głównego po zwycięstwie na Cyprze (nie wiem, ale jak ja oglądam mecz międzynarodowy i sędziuje Marciniak to zawsze jakiejś bramki nie uzna albo puści spalonego). Izrael-Andora bez historii, 4:0 i po meczu już w 40 minucie. Najciekawsze rzeczy działy się w grupie A. W Pilźnie długo prowadzili Kazachowie, ale ostatecznie ulegli 2:1 Czechom (a Ci jeszcze skuteczniejsi i celniejsi niż Włosi, jedyne 2 celne strzały w meczu zamienili na bramki i to jeszcze jakże czeski pan Skoda i to w dodatku Milan Skoda). Wygrana rewelacyjnej w ostatnich latach Islandii w Holandii - super sprawa. Zaraz ktoś powie "bo Oranje grali w '10'", ale to nie do końca prawda, bo jeszcze na początku meczu goście z wyspy mieli 100% sytuację i powinno być szybko 0:1. Fajnie się oglądało. Niestety swoją szansę zaprzepaściła Turcja, takie sytuacje mieli w pierwszej połowie (no ze 3 takie poważne), ale nic nie wpadało i jeszcze tak głupio wypuszczone zwycięstwo w ostatnich minutach. Jakby wygrali to Holandia do końca eliminacji z nożem na gardle, że o Euro to w gazetach będą mogli jedynie czytać. Za 3 dni ekstra ciekawy mecz Turcja-Holandia. Dzisiaj też wybieram łączoną, bo nie tylko meczem Niemcy-Polska ludzie żyją.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 17:42   

Obecna Islandia to sukces trenera, który ułożył taktykę pod zawodników których ma do dyspozycji.

Gruzja - Szkocja 1:0 :ok:

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 20:38   

Holandia znowu w plecy... Tym razem od Turków i to 3-0. Jak nie sprężą się to nie pojadą do Francji..

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 20:40   

gorylmagila,

Ale oni juz nie pójdą na 100% zostały 2 mecze, a maja 7 punktów straty.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 21:24   

Lord Bass

Wchodzą po dwie najlepsze z każdej grupy to raz, ale i najlepszy team z trzeciego miejsca. Pozostałe z trzecich miejsc tworzą pary z których wygrani wchodzą. Holandia do Turcji traci dwa oczka. Pozostały im po dwa mecze. Holandia gra z Kazachstan i Czechy. Turcja z Czechami i Islandią

lord bass 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 06, 2015 21:39   

gorylmagila,

Zwracam honor.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 13:03   

Oglądałem pierwszą połowę meczu Włochy-Malta. Na więcej nie starczyło mi sił. Mecz nudny jak flaki z olejem a Włosi grali piach. Przypuszczam, że od naszych by dostali.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 07, 2015 19:17   

ktoś ma stream do meczu polski?

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 18, 2015 12:42   

Pary barażowe o ostatnie 4 miejsca na turnieju głównym we Francji:
Ukraina - Słowenia
Szwecja - Dania
Bośnia i Hercegowina - Irlandia
Norwegia - Węgry

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 18, 2015 18:26   

Teraz jak już wiadomo kto zagra na turnieju to wszelkiej maści eksperci wypowiadają się na temat możliwych grup "śmierci", "marzeń" i czego tam jeszcze sobie chcą dla swoich reprezentacji. Ale do rzeczy. Poznaliśmy ostatnich finalistów i tak oto wyglądają koszyki przed grudniowym losowaniem grup:
Koszyk 1: Francja, Hiszpania, Niemcy, Anglia, Belgia, Portugalia
Koszyk 2: Włochy, Rosja, Ukraina, Szwajcaria, Austria, Chorwacja
Koszyk 3: Polska, Czechy, Szwecja, Węgry, Rumunia, Słowacja
Koszyk 4: Turcja, Irlandia, Islandia, Walia, Albania, Irlandia Północna

Ja wstrzymam się do momentu jak już wszystko będzie jasne i wtedy pogdybam o szansach poszczególnych drużyn. Patrząc na koszyki w 1 najsłabiej oceniam Portugalię, w drugim gospodarzy z 2008 (choć eliminacje grali elegancko), z 4 nikt nie będzie chciał trafić Turcji, a z 3 każdy kto trafi Polskę czy Szwecję będzie pluł sobie w brodę.

GPower 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 18, 2015 19:11   

Solidne drużyny jak dla mnie nie ma wymarzonej grupy. Ostatnie turnieje pokazały że mamy problemy z teoretycznie słabszymi drużynami. Tylko ciężka praca bo Milik, Kapustka, Zieliński, Linetty to młodzi gracze i potrzebują gry.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lis 18, 2015 22:39   

Belgów, Austrie i Albanie :)

rossonero 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 19, 2015 14:11   

Ciekawi mnie, jak UEFA rozwiąże sprawę konfliktu pomiędzy Ukrainą i Rosją. Teraz wrzucili ich do jednego koszyka, więc na razie problem z głowy. Tylko co będzie, jak wpadną na siebie w 1/8 albo w ćwierćfinale? UEFA zmieni drabinkę? Czy może jednak zagrają ze sobą.

GPower 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 19, 2015 15:28   

Anglia, Włochy i Polska to by była fajna grupa bez pompowania balonika, wytrawni przeciwnicy i dużo emocji.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 21, 2015 00:39   

To by była pozamiatana grupa. Pamiętam taką w eliminacjach MŚ za Piechniczka ;)

Na papierze najlepsza dla nas by była chyba Portugalia i Ukraina, bo z ostatniego koszyka to obojętne, wszyscy są jak najbardziej w zasięgu. Ale zobaczymy, równie dobrze mogą być np. Hiszpania i Włochy ;)

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2015 19:07   

Niemcy, Ukraina, Polska oraz Irlandia Północna

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2015 19:24   

Choć losowanie dla Polski przypomina mi to z 2002 i 2006, to jednak losowanie uważam za dosyć szczęśliwe dla naszej reprezentacji. Jedna bardzo silna drużyna + Polska + dwie wydające się słabsze od nas (tak, pamiętam jak się te turnieje dla nas skończyły :) ).
Najsłabsza grupa to chyba "F" (Portugalia, Islandia, Węgry, Austria) i poprzez to dosyć wyrównana - jedynie do tej grupy mógłbym "przenieść" Polskę, gdybym miał taką możliwość.
Najbardziej wyrównana, co wcale nie oznacza, że grają w niej najsilniejsze drużyny to grupa "E" (Belgia, Irlandia, Szwecja, Włochy) - tutaj mi najtrudniej byłoby wytypować faworytów.
Jako że z grupy wychodzą dwie pierwsze + cztery z najlepszym bilansem (na 6 grup to duża szansa wyjścia z trzeciej pozycji), to lepiej znaleźć się w grupie z mistrzami świata, jedną znacznie słabszą i jedną tylko trochę słabszą niż do grupy "E", w której poziom między poszczególnymi drużynami wydaje się najbardziej wyrównany.
Losowanie kolejności rozgrywania meczów również uważam za szczęśliwy. Na początek najsłabsza Irlandia Płn. i liczę na 3 pkt.(tak pamiętam Koreę i Ekwador), następnie Niemcy - trzeba się liczyć również z porażką i na koniec być może w meczu o awans/drugie miejsce Ukraina. Tyle teorii na szybko, natomiast jeśli pierwszy mecz przegramy, to wtedy cały misterny plan... ;) .
P.S. Na obecną chwilę obstawiam drugie miejsce dla Polski :) .

GPower 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 12, 2015 20:05   

Grupa ciekawa. Jeśli wygramy pierwsze spotkanie to liczę konkretny mecz z Ukrainą.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Gru 12, 2015 23:20   

Ani skrajnie trudna, ani skrajnie łatwa patrząc "po staremu", ale przy obecnych zasadach awansu nie wyobrażam sobie braku kwalifikacji do kolejnej fazy, bo to byłby istny blamaż i kubeł lodowatej wody w jednym dla poniekąd obrośniętej w piórka kadry Nawałki.

Co do reszty...trzeba się bać o Włochów. To zestawienie jawi mi się jako "grupa śmierci" i nawet turniejowi Italiancy mogą wtopić po całości. Co do reszty? Cóż, może grupa z Hiszpanią wydaje się "po nazwach" wyglądać na silną, ale ja się z tym nie zgadzam. To nie ta Turcja i tym bardziej nie te Czechy, które najwyraźniej nie zadbały o należytych następców i obstawiam, że zapłacą za to czwartym miejscem w grupie i być może zerowym kontem punktowym. Najciekawiej i najbardziej emocjonująco (może niektórzy powiedzieliby - jak na ironię), może być w ostatniej grupie Rozstrzygnięcia w pozostałych z grubsza oczywiste.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 13, 2015 13:17   

Moim zdaniem stosunkowo trudna grupa. Jedna drużyna wyraźnie lepsza, a dwie pozostałe niewygodne, waleczne. Trzeba się szykować na trzy bitwy.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 13, 2015 13:34   

Ale porażka te grupy. To mają być Mistrzostwa Europy? I jeszcze z większości grup wychodzą bodajże trzy drużyny... Zacznę poważne oglądanie pewnie dopiero od 1/8

Odpowiedz do tematu