ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje ME 2016
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 15:15   Eliminacje ME 2016

Grupa A: Holandia, Czechy, Turcja, Łotwa, Islandia, Kazachstan
Grupa B: Bośnia i Hercegowina, Belgia, Izrael, Walia, Cypr, Andora
Grupa C: Hiszpania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Macedonia, Luksemburg
Grupa D: Niemcy, Irlandia, POLSKA, Szkocja, Gruzja, Gibraltar
Grupa E: Anglia, Szwajcaria, Słowenia, Estonia, Litwa, San Marino
Grupa F: Grecja, Węgry, Rumunia, Finlandia, Irlandia Północna, Wyspy Owcze
Grupa G: Rosja, Szwecja, Austria, Czarnogóra, Mołdawia, Liechtenstein
Grupa H: Włochy, Chorwacja, Norwegia, Bułgaria, Azerbejdżan, Malta
Grupa I: Portugalia, Dania, Serbia, Armenia, Albania

W mediach już wyczuwam pompowanie balonika o naszych wielkich szansach na awans z grupy :rotfl2: Tymczasem z Niemcami nie mamy żadnych szans, Irlandczycy i Szkoci są waleczni w przeciwieństwie do nas więc wcale bym się nie zdziwił jakby nas puknęli. W sumie żadna z grup nie wzbudza we mnie jakiś większych emocji, faworyci powinni spokojnie awansować.
#10 Rui Costa per sempre!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 16:52   

Biorąc pod uwagę, że awansują 2 drużyny, a 3 gra w barażach to szanse są spore. Co jest naszym problemem - stosunkowo wcześnie gramy z Niemcami, nasi sąsiedzi nie odpuszczą tych spotkań, a ostatnie spotkanie-dwa spotkania w grupie z Niemcami będą łatwiejsze dla naszych rywali (chociaż na tą chwilę to i tak dysponują oni 2 czy 3 świetnymi jedenastkami).

Jeśli chodzi o ocenę naszych głównych rywali - Irlandii i Szkocji to ich plusem jest to, że prawie wszyscy grają na Wyspach Brytyjskich, wypracowany mają podobny styl. My wciąż nie mamy "prawdziwej drużyny".

Na papierze lepiej wyglądamy w ataku, w pomocy i obronie już raczej nie.

Mam nadzieję, że do końca roku zdobędziemy 9/12 pkt. 7 to byłoby chyba za mało.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 18:34   

A kto z Was dopiero w dniu losowania dowiedział się ze Gibraltar ma drużyne narodową?
:)

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 18:37   

Ja się dowiedziałem gdy grając bodajże pierwszy mecz ze Słowakami zremisowali, to było kilka dni po tym jak my z nimi przegraliśmy. :)

vinci68 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 18:40   

Wcale nie będzie łatwo o awans. Najważniejsze, żeby Polska wreszcie nauczyła się wygrywać wszystkie mecze z teoretycznie słabszymi rywalami. Czas pokaże, o które miejsce są w stanie powalczyć Polacy. Na ten moment wydaje się, że o 2. miejsce można powalczyć..

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 18:59   

Włosi mają bardzo nieprzyjemną grupę. Z Chorwatami ostatnio się męczą, a Bułgarzy i Norwegowie chcą wreszcie powalczyć o awans. Jeśli dodamy nowego selekcjonera Italii? Odejście Pirlo czy Buffona. To Włosi będą się musieli sporo napocić

Co do nas, Gruzinów bym nie lekceważyłbym, zwłaszcza, że na jesieni gramy u nich, a to zawsze jest gorący teren

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 19:14   

Polska z Niemcami i Gibraltarem jeszcze nigdy nie wygrała :)

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 20:39   

Rossonero_ napisał/a:
W sumie żadna z grup nie wzbudza we mnie jakiś większych emocji, faworyci powinni spokojnie awansować.

I. Grupa I. Tak naprawdę tylko Albania odstaje wyraźnie poziomem od reszty, pozostali powalczą przynajmniej o miejsce barażowe. Trzeba także pamiętać, że w tej grupie jest Francja, z tym, że mecze z Trójkolorowymi traktowane będą jako towarzyskie. Szkoda mi Ormian, bo postęp uczynili ostatnimi czasy widoczny, ale znów trafiają na trudnych rywali. W takiej grupie F byliby jednymi z faworytów.

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Śro Lut 26, 2014 08:06   

W grupie G bedą sie ciupać do końca o awanse- ( wszyscy oprócz Lichenia... )

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 09:26   

Mam poważne obawy co do tych eliminacji. Bo trener Nawałka zapowiada się na kolejnego Smudę/Fornalika. Goście nie wiedzą, że to co działa w Ekstraklasie nie zadziała w Reprezentacji. Chodź jak twierdził mój znajomy Smuda to niemiecka myśl szkoleniowa... , jeśli ze Smudą można było mieć jakąś nadzieje, przez pryzmat jego sukcesów i osoby i niemieckiej myśli szkoleniowej... To za Fornalikiem i Nawałką nic nie przemawiało/przemawia. Boniek zamiast powołać się na te jego znajomości i ściągnąć np. Trapa. To zaserwował nam kumpla z boiska...kolejne kolesiostwo po Fornaliku. Zresztą już teraz śmierdzi na kilometr kolejną klapą w eliminacjach.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 06, 2014 12:41   

Lepszego od Nawałki - z tych realnych oczywiście - do przejęcia stanowiska po Fornaliku nie było.
Nawałka jako trener przypomina mi Smudę za jego najlepszych lat. Górnik pod jego wodzą był trzymany bardzo krótko, była to drużyna, w którą Nawałka wlał wolę walki, grę do samego końca. Podobne rzeczy swego czasu Franc robił z Widzewem.
Z dotychczasowych meczów reprezentacji pod wodzą nowego selekcjonera nie wyciągałbym (na razie) pesymistycznych wniosków. Natomiast obawiam się tego, że trenowanie w klubie gdzie ma się możliwość codziennego "szlifowania" formy swoich podopiecznych a bycie selekcjonerem to jednak inna bajka. Tutaj trzeba wykazywać się w pierwszej kolejności umiejętnością wyselkcjonowania graczy a później ma się do dyspozycji kilka dni zgrupowania i mecz. Nie wiem czy Nawałka jest tego typu trenerem.

kazik0073 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 08:58   

no oczywiście Polska jak zwykle w grupie z której trzeba wyjść ale bardzo dobrze wiemy jak to się skończy :D

http://www.josilq.pl/poduszki.html
Ostatnio zmieniony przez kazik0073 Pon Kwi 28, 2014 08:07, w całości zmieniany 1 raz  

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 11:48   

kazik0073 napisał/a:
wiemy jak to się skończy

,,Już za cztery lata ...." lub ,,Polacy nic się nie stało" Dodatkowo zmiana trenera. Międzyczasie teksty o tym, że nie mamy odpowiedniego systemu szkolenia młodzieży.

Jeszcze o czymś zapomniałem ?

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 16:16   

Beenhakker dodałby, że nie mamy w ogóle infrastruktury :) .

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:58   

Patrząc szczerze na nasze szanse w tej grupie, baraż będzie bardzo dobrym wynikiem, bo na pierwsze dwa miejsca nie mamy szans.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 07:30   

Sezon zaczął się wspaniale dla nas. Milan na pierwszym miejscu w tabeli, Polska również pierwsza wyprzedzając w dodatku samych mistrzów świata i ze średnią 7 goli na mecz ;) .

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 08:33   

Daleki jestem od optymizmu, bo i wczoraj było widać mankamenty w naszej grze, nawet na tle tak słabego rywala.

Bardzo źle się stało, że Klich został wykupiony przez Wolfsburg. W Eredvise grał regularnie i co najważniejsze dobrze, teraz czeka go minimum pół roku praktycznie bez gry i oby tylko na tym się skończyło... Szkoda, bo liczyłem że z Krychowiakiem zgrają się i w ciągu tych 2 lat eliminacji będziemy mieli wreszcie środek pola z prawdziwego zdarzenia.

Brakuje też "10" (albo 8, w zależności jak traktujemy Klicha). Tutaj liczę na nasz duet z Serie B (Wolskiego i Zielińskiego) <EDIT: Zieliński gra w Empoli, w Serie A, mój błąd>. Obaj są młodzi i mają papiery na to, żeby się rozwinąć.

Standardowy problem to lewa obrona. Czysto teoretycznie jeden z naszych farbowanych lisów - Boenisch powinien dawać radę, w końcu gra w czołowym klubie Bundesligi, ale na poziomie reprezentacji jakoś tego nie widać...

Ta drużyna miałaby szansę, gdybyśmy zaczęli dobrze grać z kontry (dobrym przykładem jest według mnie Dania). Do tego potrzeba jednak dobrej gry obronnej, a niestety - mamy z tym duże problemy.
Ostatnio zmieniony przez Renesco Pon Wrz 08, 2014 15:39, w całości zmieniany 2 razy  

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 09:26   

Takie mecze oczywiście o niczym nie świadczą, ale dla mnie to było bardzo słabe. Bez większego pomysłu, mnóstwo głupich, niewymuszonych błędów. Bardzo się zawiodłem na Lewym, który niby próbował kreować, ale kompletnie mu nie wychodziło. Już lepiej, kiedy w drugiej połowie postanowił sobie postrzelać.

Dopiero po następnym meczu będzie można coś powiedzieć. Uważam, że kadra jest w miarę silna, jest potencjał w tych chłopakach, ale czy pokażą to na boisku, to nie mam pojęcia.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 17:10   

Renesco napisał/a:
Daleki jestem od optymizmu, bo i wczoraj było widać mankamenty w naszej grze, nawet na tle tak słabego rywala.

Słabo to dłuższymi momentami wygladało. Wynik dobry może będzie jakieś przełamanie tej grupy i uwierzą w siebie. Przełamał się Lewy, wiem że to amatorzy, ale z amatorami z San Marino mu tak nie szło.

Też liczę na powrót Zielińskiego i Wolskiego do regularnej gry bo mogą dużo dać tej kadrze. Ten sam przypadek co Klich. Są minuty, regularna gra i jest progres.

Renesco napisał/a:

Bardzo źle się stało, że Klich został wykupiony przez Wolfsburg. W Eredvise grał regularnie i co najważniejsze dobrze, teraz czeka go minimum pół roku praktycznie bez gry i oby tylko na tym się skończyło... Szkoda, bo liczyłem że z Krychowiakiem zgrają się i w ciągu tych 2 lat eliminacji będziemy mieli wreszcie środek pola z prawdziwego zdarzenia.

Klich nie został wykupiony przez Vfl, wrócił z wypożyczenia. Reszta pełna zgoda pół roku zmarnowane, obecnie nawet się na ławkę nie łapie.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 17:25   

GPower napisał/a:
Klich nie został wykupiony przez Vfl, wrócił z wypożyczenia.

Klich najpierw był na pół roku do Zwolle wypożyczony, po czym Holendrzy go wykupili. Wolfsburg zapewnił sobie jednak prawo odkupienia gracza za 750 tysięcy euro, z którego skorzystał. Został więc przez VfL wykupiony.

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 17:47   

Przeoczyłem gdzieś ten fakt, mój błąd.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 21:47   

Zobaczymy o awans będzie ciężko patrząc na Irlandczyków i Szkotów. A nawet Gruzini mogą zaskoczyć.

Jeśli chodzi o Zielińskiego to On sobie na pewno nie pogra w Empoli, napastników i ofensywnych pomocników tam jest od groma. Ci polscy młodzi zawodnicy kompletnie nie potrafią dobrać klubów do swojej pozycji w świecie piłki nożnej i umiejętności, kolejny przykład Klich On w VfL będzie chyba ostatnim pomocnikiem do wejścia co On nie wie jacy tam zawodnicy grają? nie mógł się z VfL dogadać skoro w Holandii miał wszystko. Z drugiej strony Wolfsburg go blokował. Szkoda mi tych chłopaków, że dają się tak sterować menedżerom. Wybierają opcje nie korzystne pod względem sportowym.

Dobrze, że Wolski na ten moment uratował swoją karierę. Może zrobił krok do tyłu ale ma szansę na zrobienie dwóch do przodu podczas gdy Zieliński będzie stał w miejscu.

Co do dyskusji na temat farbowanych lisów, skoro zawodnicy urodzili się w Polsce(Polański, Boenisch) to o czym tu w ogóle dyskutować?... I mam nadzieje, że w najbliższym czasie obaj wrócą do reprezentacji. Na DP w sumie, można jeszcze wystawić Jodłowca ale na LO? Wawrzyniak? ile można się z nim męczyć...

SineCere 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 07:17   

Jeszcze raz powtórzę, że Wawrzyniak to najlepszy polski lewy obrońca. A marudzimy na niego, bo to popularne.

Dla Polanskiego Polska była opcją drugiego wyboru. W dodatku stwierdził kiedyś, że w bezpośrednim meczu kibicowałby Niemcom. Boenisch? On pochodzi z niemieckiej rodziny, która po II wojnie światowej znalazła się na polskich terenach. W ich rodzinie trudno znaleźć kogoś, kto czułby się Polakiem. Co najwyżej Ślązakiem, ale większość to Niemcy. Tak jak Boenisch, który Polskę wykorzystał do promocji siebie.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 09:01   

A Podolski czuje się Polakiem i jakoś Niemcom to nie przeszkadzało, kiedy strzelał dla nich bramki w kadrze.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Wto Wrz 09, 2014 09:34   

Natomiast przeszkadzało, przynajmniej niektórym, jak strzelał Cacau. Różnica polega na tym, że Podolski piłkarskiego rzemiosła uczył się w Niemczech i nigdy nie wypierał się, że czuje się pół-Polakiem, pół-Niemcem. Cacau zresztą w kadrze zagrał dopiero 9 lat po przybyciu do Niemiec. A Boenisch czy Polanski dawniej podkreślali, że czują się Niemcami.

Zresztą, to jałowa tyrada. Temat wałkowany od dawna. Szkoda go rozgrzebywać.

Odpowiedz do tematu