ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Manuel Rui Costa
Autor Wiadomość
kuba1899 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 22:44   

No wlasnie... dziwne:) Najpierw dzwoni ze jest taki jeden jego kumpel Harvey E. ktory szuka roboty, nastepnie dzwoni po numer 10... cos czuje ze za kilka lat zadzwoni czy jest dostepna posada trenera:)

malutki 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 04, 2006 00:50   

Choć był drugim najlepiej opłacanym piłkarzem Milanu, choć prawie w ogóle nie grał w ostatnim sezonie, choć nie rozwinął skrzydeł po przyjściu z Violi tak, jak się tego spodziewaliśmy, choć strzelał mało bramek, to na zawsze będzie w mojej pamięci jako jeden z lepszych pomocników na świecie. A już na pewno będzie piłkarzem, który poruszał się z taką elegenacją, jaką nie może poszczycić się żaden inny piłkarz. W jego wykonaniu piłka nożna przestawała być zwykłą dyscypliną sportową, a stawała się sztuką i pięknym spektaklem.

taktyk 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 04, 2006 09:30   

Rui był wielki, ale jego wielkość nie przypada tylko na czasy gry w Violi. Dla mnie byłł on jednym z ważniejszych elementów układanki Milanu, która sprawiła nam w Manchesterze w 2003 roku tyle radości :)
Że przypomnę tylko hat trick z asyst w La Coruni czy genialne podanie do Shevy w meczu z Realem...zresztą o ile mnie pamięć nie myli, został w tamtej edycji LM "Królem asyst".

rinho 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 04, 2006 09:39   

Rui to fenomen. Choć nie spełnił do końca nadziei w nim pokładanych, to wszyscy go kochają. Manuela nie da się nie lubić, ma jedyny, niepowtarzalny styl. Gdzie tam Luisowi Figo do niego... Wszyscy zachwycają sie Ronaldinho, ale gdyby było więcej takich graczy jak Rui Costa, wtedy dopiero piłka byłaby naprawdę piękna. Mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości znajdzie się jeszcze jeden taki piłkarz i zagra w Milanie. Niezmiernie się wtedy ucieszę.

MOLU 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 22, 2006 14:39   

Mam pytanko... Co dzieje sie z Rui Costa? Czy ma jakas kontuzje bo z tego co sie orientuje to nie gra w meczch Benfiki, a jestem bardzo ciekaw jak sobie radzi na boiskach Portugali nasz byly zawodnik....

beneras 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 22, 2006 16:29   

tak,jest kontuzjowany.na ile nie pytaj bo nie pamietam.

MOLU 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 16:41   

Rui Costa zakończył swoją bogatą karierę!
Wczoraj w meczu Benfici z Vitoria Setubal znakomity rozgrywający , zagrał ostatni raz. W 86min zszedł z boiska ze łzami w oczach...
Jak dla mnie to wielka szkoda,gdyż był to mój ulubiony piłkarz i z radoscią mi się go oglądało w barwach Milanu z 10 na plecach....

bajer 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 21:21   

no na pewno zal ale wszystko co ma poczatek musimy tez kiedys miec swoj koniec, odszedl w Benfice, w swoim klubie, na zawsze bedzie w sercach kibicow nie tylko Milanu, byl wielkim sportowcem a teraz zycze mu sukcesow w trenerce czy innej formie aktywnosci sportowej po zakonczeniu kariery zawodniczej :) moze to on zastapi kiedys Carlo ;)

Bahyr 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 19:41   

Dziękuje Ruiemu za wszystkie rozegrane mecze w naszej drużynie.Zawsze dawał drużynie bardzo wiele.Był i będzie wspaniałym graczem. Życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Forza Rui :!: :!: :!: :forzamilan:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 21:47   

https://www.youtube.com/watch?v=duxPD-1q9gc
Dokładnie 13 lat i 1 dzień temu swoją debiutancką bramkę w barwach Milanu strzelił el maestro magico Rui Costa, bardziej ciekawostka niż jakaś przydatna informacja ale jako psychofan talentu Portugalczyka musiałem to napisać aby przypomnieć młodszym kibicom (jeśli tu są) jacy kiedyś pomocnicy biegali po boiskach a nie tam jakieś Pogby czy Verattie :P

malutki napisał/a:
piłkarzem, który poruszał się z taką elegenacją, jaką nie może poszczycić się żaden inny piłkarz. W jego wykonaniu piłka nożna przestawała być zwykłą dyscypliną sportową, a stawała się sztuką i pięknym spektaklem.

Doskonale napisane :prayer: Nie przesadzę jeśli napiszę że Rui to ten sam kaliber piłkarza co Zidane, szkoda tylko że nie pozostała po nim tak wielka sława jak po Francuzu.
#10 Rui Costa per sempre!

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 21:56   

O kurde, nowy wpis po 9 latach, wnoszę o przyznanie nagrody 'Złotej łopaty' :D

A Pogby proszę sie nie czepiać. Jeśli będzie potrafił ustabilizować formę na poziomie tego co prezentował w najlepszych okresach w Juve to za 25 lat ktoś inny napisze, że kiedyś to byli zawodnicy jak Pogba, a nie tacy co teraz ;)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Sty 27, 2017 22:28   

Fantastyczny zawodnik, ale ciut mu jednak do Zidane'a brakowało. Jakieś detale zadecydowały o tym, że nie wskoczył na ten absolutnie najwyższy poziom. Kto dziś pamięta np. Djalminhę? Czasy się zmieniły, a pozycja klasycznej "dziesiątki" praktycznie wymarła i trudno porównywać.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 22:56   

Czemu akurat tego zawodnika wspomniałeś?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 27, 2017 23:12   

Jeden z artystów z przeszłości, wcale nie wymieniany w pierwszej kolejności wśród byłych gwiazd Milanu, a przecież takiego kalibru zawodnik. Ciekawe, czy doczekamy się takich czasów, że w tych barwach znów będą biegać tej klasy piłkarze.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Sty 27, 2017 23:14   

Bo to był również fantastyczny zawodnik, być może talentem nawet bijący Manuela, a o którym mało kto i mało kiedy mówi. Deportivo w tamtym czasie prawie wychowało sobie następcę Rivaldo w wymiarze "1 do 1".

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 28, 2017 00:01   

Fantastyczny zawodnik. Jeden z moich ulubionych z tamtej epoki. Elegancki, dokładny... Nie ma już takich piłkarzy..

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 28, 2017 01:12   

Mi na zawsze pozostanie w pamieci podanie do Shevy w meczu z Realem w 2002 roku ;)

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 28, 2017 08:02   

Jak już o nim mowa, to pamiętam jak skupiłem na nim uwagę oglądając na żywo Milan - Perugia w 2003 r. i gość wywarł na mnie największe wrażenie za oczy wokół głowy i sposób poruszania się. Nie wskoczył na poziom Zidane'a, bo po prostu nie miał strzału i wykończenia na takim poziomie, wolicjonalnie też chyba nie miał takich jednoznacznych inklinacji przywódczych.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sty 28, 2017 11:51   

Szybki napisał/a:
Nie przesadzę jeśli napiszę że Rui to ten sam kaliber piłkarza co Zidane, szkoda tylko że nie pozostała po nim tak wielka sława jak po Francuzu.
Przesadzisz i to mocno. Goli strzelił w Milanie tyle co Montolivo, będąc piłkarzem grającym wyżej na boisku. Oczywiście to nie ta klasa, bo Rui to faktycznie ścisła czołówka światowa, gdy Montolivo to co najwyżej wyróżniający się w lidze.
Szybki napisał/a:
przypomnieć młodszym kibicom (jeśli tu są) jacy kiedyś pomocnicy biegali po boiskach a nie tam jakieś Pogby czy Verattie :P
Absolutnie nie ma sensu porównywać piłkarza, który mniej więcej skończył karierę tyle lat temu, ile oni mogą jeszcze grać. :P
Nie czepiam się jednak, bo sam wykładasz kawę na ławę.
Szybki napisał/a:
psychofan talentu Portugalczyka
I tak, zgadzam się - Rui to był prawdziwy klejnot. Dla mnie najcenniejszy, a może najbardziej pamiętany gol, to -> https://www.youtube.com/watch?v=UdtDsto4gJk , z meczu EURO 2004 z Anglią. A właśnie ten, bo oglądałem go z przyjacielem, który zawsze i wszędzie kibicuje Anglikom i United. Nic przecież nie cieszy jak cudze nieszczęście, zwłaszcza gdy takiego gola strzela piłkarz Milanu.

Odpowiedz do tematu