ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Manuel Rui Costa
Autor Wiadomość
suchy 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 21:07   

Dhorasoo jeszcze moze nas wszystkich zaskoczyc dobra forma, dlatego nie ma go co przekreslac przedwczesnie. meczami towarzyskimi nie ma sie co za bardzo sugerowac, jeden czy dwa slabsze wystepy Dhorasoo w spotkaniach przygotowawczych o niczym nie swiadcza, tak samo nie mozna po jednym meczu stwierdzic, ze Rui bedzie gral swietnie na swojej nowej pozycji.

Martino 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 21:10   

Nie przekreślam go!! Napisałem przecież, że "to pewnie kwestia niezgrania i że pewnie będzie lepiej". Ale chciałbym żeby Rui Costa i Brocchi dostawali jak najwięcej okazji do gry, bo ich lubię. A do Vikasha jestem jak na razie nastawiony neutralnie a zazwyczaj jestem krytyczny na początku. Poza tym ma numer po Laursenie, za którym nie przepadałem ;-) Mam nadzieję, że okaże się on solidnym zawodnikiem.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2004 17:46   Niesprawiedliwość.

W meczu o stawke (Milan - Lazio) na pozycji Pirlo zagrał Rui Costa (ofensywny pomocnik).Jak wtedy mogł się poczuć Brocchi albo Dhorasoo , którzy grają na tej pozycji od dawna??? To świadczy o tym ,że Carlo nie ufa im! To kiedy oni mają grać? Nie dziwie się Brocchi'emu ,że chciał odejść. :cry:

chef 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2004 18:17   

Chyba cos pomieszales. Rui w meczu o SPW zagral na pozycji rozgrywajacego czyli defensywnego pomocnika. I ja tu nie widza zadnej nisprawiedliwosci. Carlo napewno wczesniej, na traningach sprawdzil Coste na tej pozycji. Okazalo sie to swietnym rozwiazaniem i lepszym niz Brocchi czy Dhorasoo, wiec wystawil go w meczu z Lazio. Ale oni rzeczywiscie mogli sie czuc wrednie. Czekaja na gre, tymczasem Rui Costa po jednym meczu wpycha sie przed nich w "kolejce" na da pozycje :)

tom77 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 30, 2004 20:58   Re: Niesprawiedliwość.

Hornet napisał/a:
W meczu o stawke (Milan - Lazio) na pozycji Pirlo zagrał Rui Costa (ofensywny pomocnik).Jak wtedy mogł się poczuć Brocchi albo Dhorasoo , którzy grają na tej pozycji od dawna??? To świadczy o tym ,że Carlo nie ufa im! To kiedy oni mają grać? Nie dziwie się Brocchi'emu ,że chciał odejść. :cry:

Dhorasoo to się jeszcze musi wiele nauczyć, żeby dorównać Rui , tak samo Brocchi, więc nie ma co płakać.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 05, 2005 17:55   

W aktualnościach można znaleźć informację, że Rui Costa przedłużył o rok konktrakt. Teraz będzie on ważny do końca czerwca 2007 r. Fajnie. Oznacza to, że Portugalczyk pogra w Milanie o rok dłużej i na razie można odłożyć poszukiwania jego następcy o rok.

sicmaggot 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 06, 2005 11:56   

A mnie wiadomość o przedłużeniu kontraktu przez Rui Costę wcale nie przyprawiła o lepszy humor. Szczerze powiedziawszy to miałem nadzieję, że może odejdzie po zakończeniu sezonu do Benfiki i tam zakończy karierę. Dziwnie ogląda się tego znakomitego kiedyś rozgrywającego wchodzącego z ławki, bedącego zmiennikiem Kaki. Jeśli już Rui dostaje szansę gry od początku to trzeba przyznać, że wypada blado :? Spójrzmy prawdzie w oczy - ten zawodnik najlepsze lata ma już za sobą. No ale skoro kierownictwo zdecydowało sie na taki krok, to musiały być ku temu powody. Oby Manuel potrafił jeszcze spłacić ten kredyt zaufania.

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 17, 2005 09:32   

sicmaggot napisał/a:
A mnie wiadomość o przedłużeniu kontraktu przez Rui Costę wcale nie przyprawiła o lepszy humor. Szczerze powiedziawszy to miałem nadzieję, że może odejdzie po zakończeniu sezonu do Benfiki i tam zakończy karierę. Dziwnie ogląda się tego znakomitego kiedyś rozgrywającego wchodzącego z ławki, bedącego zmiennikiem Kaki. Jeśli już Rui dostaje szansę gry od początku to trzeba przyznać, że wypada blado :? Spójrzmy prawdzie w oczy - ten zawodnik najlepsze lata ma już za sobą. No ale skoro kierownictwo zdecydowało sie na taki krok, to musiały być ku temu powody. Oby Manuel potrafił jeszcze spłacić ten kredyt zaufania.

Za to Kaka błyszczy :lol: Mnie bardzo ucieszyla ta informacja o podpisaniu nowego kontraktu . Oznacza to ze Ancelotti da mu jeszcze szanse i jestem przekonany ze Rui nie raz nam jeszcze pomoze :) Najbardziej podoba mi sie u niego ten spokoj ,opanowanie, te poruszanie sie po boisku z gracją :D , az milo sie ogląda tego zawodnika gdy jest przy piłce. Wiec Rui nie odchodz - to jeszcze nie pora :)

MOLU 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 24, 2006 19:11   

Szkoda, że czas Rui Costy skończył się w Milanie... Ostatnio nie wiodło mu się najlepiej, ale zrobił wiele w poprzednich sezonach dla tego klubu... :ok: Jestem ciekaw kto przejmie po nim koszulkę z nr 10 ?! :cry2:

malutki 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 24, 2006 19:13   

Koszulkę nr 10 to może przejąć po nim... Kaka :) Ciekawe natomiast, kto będzie jego następcą ;)

Shien 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 24, 2006 19:47   

Rui Costa to świetny zawodnik. To prawda, że nie pokazuje juz takiej formy, ale też nie ma tylu okazji, aby cokolwiek pokazać. Jeżeli wchodzi, to gra poprawnie- i to jak na pomocnika w jego wieku to dobrze.
Szkoda, że nie pokazał w Milanie wszystkiego. Sądzę, że gdy Kaka w drugim roku gry u nas był w słabszej formie, sznsę powinien dostać właśnie Rui. Ale nie dostał, więc nie ma co gdybać.
Co do jego jakże prawdopodobnego odejścia- to razcej dobrze. Raz, że ma trochę za wysoki kontrakt. Dwa, że to wstyd dla takiej gwiazdy siedzieć na ławie, nawet dla takiej kasy. Wracając do Benfiki ma szansę ładnie zakończyc karierę.
...chyba żeby zostałł, a Carletto ustawiłby go jako zmiennika (Costa)curty :ok:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Maj 24, 2006 19:52   

Shien napisał/a:
ądzę, że gdy Kaka w drugim roku gry u nas był w słabszej formie, sznsę powinien dostać właśnie Rui. Ale nie dostał, więc nie ma co gdybać.

Szkoda tylko ze drugi sezon Kaki byl jak dotychczas jego najlepszym w Milanie. Nie przypominam sobie jakichs wyraznych spadkow formy.
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Mości 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Maj 25, 2006 03:34   

Shien napisał/a:
Jeżeli wchodzi, to gra poprawnie- i to jak na pomocnika w jego wieku to dobrze.

ja dla mnie to od czasu przyjscia Kaki i jego awansu do pierwszej 11 ,Rui zagral poprawnie moze z 10 razy,a dobrze to moze z 4-5. reszta jego wystepow byla naprawde cieniutka. gral jak zwykle z gracja,poruszal sie po boisku pieknie...ale co z tego,jak nie dawalo to zadnego rezultatu??byl bezproduktywny.
zycze mu jak najlepiej,ale dobrze ze odchodzi!

pzdr.

Aladino Gilardino /o\
Pato \o/

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 25, 2006 09:05   

Jeśli Rui rzeczywiście odejdzie, to tak chyba będzie lepiej. I dla nas i dla niego. Trudno oczekiwać, że w przyszłym sezonie miałby nagle znowu grać rewelacyjnie. Miał już sporo czasu, żeby pokazać na co go stać. Na pewno jestem mu wdzięczny za wszelkie dokonania w barwach naszego klubu, ale jednak pozostanie pewien niedosyt...

Amator 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 08:20   

Juz niezobczymy Manuela Ruti Costy w Barwach Milanu.

Rui przesszedł na dobre do beneficki, i bendzie tam gral ostatni rok w karjeze
(życyzmy mu jak najlepiej).
I dotego niezobczymy go na MS w Niemczech, Trener Portugali Luiz Felipe Scolari
nie powołal Costy na MS.

pzdr.

:forzamilan:

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:10   

Cytat:
Koszulkę nr 10 to może przejąć po nim... Kaka

No coś ty... przecież jest cała linia odzieżowa i reklamowa KAKA 22... nie sądzę by to się zmieniło. Pewnie przyjdzie jakiś leszcz i dostanie 10. Chociaz mam nadzieje ze się mylę.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:47   

kiedyś z '10' miał grać Szewa. teraz myślę, że dostanie ją ewentualny następca Ukraińca. np.Adriano.

a w temacie:
GRAZIE MANUEL!!!

MOLU 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 11:43   

Amator czy nie wiesz,że Rui Costa już sam zakończył karierę w reprezentacji Portugali po Mistrzostwach Europy w 2004!? :google:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 12:23   

Może wypada napisać kilka słów o odejściu jednego z najlepszych w swoim czasie pomocników europejskich. Kiedy przychodził za spore pieniądze, bardzo się cieszyłem.
Później denerwowało mnie, że siedzi na ławce, a zamiast niego grają np. Ambro czy Rino.
Kiedy jendak dostawał swoje szanse, rzadko miewał przebłyski geniuszu.
Wg mnie to zawodnik o ogromnym potencjale, ale należał po prostu do tej pechowej grupy piłkarzy (Vieira, Kluivert, Rivaldo), którzy nie do końca (lub wcale) się sprawdzili u nas.
Pamiętam kilka jego ładnych bramek, ale to zdecydowanie za mało. W każdym razie czuję go niego sympatię i z tego względu zawsze bardzo nieobiektywnie go oceniałem.
Był jednym z moich ulubionych zawodników i... oby w Benfice pokazał, że jest więcej niż dobrym, solidnym graczem. Powodzenia Rui.

krzysiekACM 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 26, 2006 13:06   

co by nie mówić,to jednak Rui Costa był kiedyś fenomenalnym piłkarzem-ale głównie podczas swojej gry we Florencji. Po transferze do Milanu,w pierwszym oficjalnym meczu(z Brescią) złamał ręke i wykluczył sie z gry na pewien czas. Potem wrócił,i z różnym skutkiem grał raz lepiej,raz gorzej-może troszkę za mało strzelał bramek.
Po przyjściu Kaki poszedł na ławkę,i się skończyła kariera Manuela w Milanie.
Życzę mu udanego pobytu w Benfice,Rui-Dziękujemy!!
co do numeru "10"- to też uważam że powinien go przejąć Kaka,pasuje ten numer do niego najlepiej.
"Nie jeździmy dla grajków, którzy teraz są, a za rok ich nie będzie. Jeździmy po to, by sławić Legię, pod każdym względem i w każdy możliwy sposób. Ale nie Legię jako zbieraninę Latynosów, Murzynów, Mongołów i Bóg wie kogo tam jeszcze, tylko Legię jako wartość, część naszego życia!" - Staruch

Rossoner0 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 27, 2006 17:25   

Rui Costa był jednym z moich ulubionych piłkarzy Milanu. Przed kilkoma laty był wspaniałym piłkarzem, jednak gdy został Milanistą przez większą część sezonu musiał siedzieć na ławce rezerwowych. Gdyby nie mielibyśmy innego geniusza w składzie (mam tutaj na myśli Kakę) to z pewnością grałby jeszcze u nas. Najbardziej zapadła mi jego bramka na ME 2 lata temu, kiedy to strzelił pod poprzeczkę piękną bramkę.
Rui Costa jest już stary, ale gdyby został z pewnością przyniósłby nam trochę radości w następnym sezonie. Odszedł, ale tak jak Sheva czy Stam zawsze będzie kojarzony z Milanem.

dezali 
Administrator

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 21:40   

jeden z niewielu pilkarzy w ostatnim dziesiecioleciu, ktorych gre mozna okreslic mianem baletu na murawie. obok rui costy do glowy przychodzi mi jedynie nazwisko fernando redondo. obaj poruszali(-aja) sie po boisku z niezwykla gracja, dzieki takim pilkarzom jak rui futbol stawal sie jeszcze piekniejszy.

na wszystkich przychodzi niestety czas. takze na naszego baletmistrza

stan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Cze 01, 2006 22:06   

odszedl od nas poeta futbolu. nie ma juz takich wielu we wspolczesnej pilce, prawde mowiac, nikt inny nie przychodzi mi do glowy. zawsze obserwowanie Jego gry bylo dla mnie przyjemnoscia, w jego ruchach byla jakas magia, gracja, delikatnosc, poezja. jako dyrygentowi, nie pasowalo do niego strzelanie bramek, on wyreczal sie innymi, obdarzajac ich magicznymi pilkami, tworzac okazje, ktorych nie sposob bylo nie wykorzystac. dostojny wladca pomocy, posylajacy w boj swoich podwladnych. wielki mistrz.

ciesze sie, ze gral u nas.
dziekuje za wszystko, za kazda z Twoich wspanialych asyst i za ta magie, dzieki ktorej pilka jest czyms pieknym.

zegnaj Rui, nigdy Cie nie zapomne.

Ateny, kraina mitów, gdzie historia została zapisana na nowo 23 maja 2007.

Placor 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 17:55   

Świetny post stan,

Po jego przeczytaniu nasuwa mi się jedna mysl - Rui Costa to poprostu wirtuoz piłki noznej.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 03, 2006 21:13   

krzysiekACM napisał/a:
co do numeru "10"- to też uważam że powinien go przejąć Kaka,pasuje ten numer do niego najlepiej

Chyba już mamy odpowiedź na to, kto będzie następnym szczęśliwym posiadaczem nru 10. W aktualnościach czytamy, że Seedorf, który zadzwonił do Gallianiego w tej sprawie i uzyskał zgodę.

Odpowiedz do tematu