ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Manuel Rui Costa
Autor Wiadomość
Rui Costa 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 21, 2003 15:58   Manuel Rui Costa

Zakładam ten temat,gdyż wydaje mi się że większość z Was naprawdę niedocenia Portugalczyka.Po kilku słabszych meczach w tym sezonie postawiono na nim krzyżyk.Uważam że nie jest to fair w stosunku do niego.Nieco za szybko zapomniano jak wiele mimo wszystko MILAN mu zawdzięcza.Chyba nie przesadzę,jeśli powiem że w meczach LM w ubiegłym sezonie Rui był kluczowym zawodnikiem.Owszem,Gattuso,Pirlo,Seedorf to równie ważni gracze,ale to Portugalczyk kierował gra ofensywną MILANU,to od niego w największym stopniu zależała gra MILANU w ataku.A kilka jego występów było doprawdy genialnych.Mecz z realem w Mediolanie,mecze z Bayernem,z Deportivo,pierwszy półfinał z Interem a także finałowa potyczka z Juve.

Po przyjściu Kaki i po kilku jego świetnych meczach Rui został przez większość przekreślony.Odbyło się to na zasadzie ”odwalił swoją robotę,może odejść”.Ale młodemu Brazylijczykowi jeszcze bardzo wiele brakuje do Costy.I lepiej będzie zarówno dla MILANU jak i dla Kaki jak Rui zostanie.Brazylijczyk,może się jeszcze bardzo wiele nauczyć od starszego kolegi.

Dlaczego Portugalczyk nie gra tak dobrze jak we Florencji?Może się to komuś nie spodobać,ale ja uważam,że gra lepiej(poza pierwszym sezonem,który praktycznie w całości przesiedział na ławie z powodu kontuzji).We Florencji wszystko zależało od niego.Można rzec,że był to jego zespół.Tam był niekwestionowanym liderem.Natomiast AC MILAN to nie jest klub jednego piłkarza.Tu grają tylko i wyłącznie wielcy gracze.Dla słabych i przeciętnych nie ma miejsca.Raz kluczową rolę odgrywa SHEVA,raz PIRLO a innym razem genialnie gra obrona na czele z NESTĄ i MALDINIM.Chwała Rui za to,że potrafił się dostosować.

Poza tym cenię u niego jeszcze jedną cechę.Jest wielką gwiazdą,ale NIE JEST GWIAZDOREM a to dwa zupełnie różne pojęcia.Nie obraża się na cały świat,nie grozi odejściem gdy siada na ławce rezerwowych.Spokojnie mówi że siedzenie na ławie nie jest przyjemne dla żadnego piłkarza i czeka na swoją szanse.

Pisaliśmy wielokrotnie o najbardziej przereklamownych piłkarzach świata.W jego przypadku można mówić o najbardziej niedocenianym piłkarzu globu.RUI COSTA jest piłkarskim artystą,wirtuozem i jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.Taka jest moja opinia.

POZDRAWIAM.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 21, 2003 16:10   

Zgadzam się z Tobą. Czy na ławce, czy w pierwszym składzie, to nie istotne, dla mnie Rui Costa jest wspaniałym piłkarzem, skromną osobą. I nie tylko powinien zostać w Milanie, ale nawet musi u nas zostać. Po prostu jest nam potrzebny. Zawsze doceniałem Portugalczyk i cieszę się, że po wielu staraniach trafił do Milanu.

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lis 21, 2003 17:46   Re: Manuel Rui Costa

Rui Costa napisał/a:

Poza tym cenię u niego jeszcze jedną cechę.Jest wielką gwiazdą,ale NIE JEST GWIAZDOREM a to dwa zupełnie różne pojęcia.Nie obraża się na cały świat,nie grozi odejściem gdy siada na ławce rezerwowych.Spokojnie mówi że siedzenie na ławie nie jest przyjemne dla żadnego piłkarza i czeka na swoją szanse.

No wiesz Rivo tez nie odrazu robil jakies problemy ale Rui siedzi na lawie moze miesiąc a Rivo przesiedzial juz ponad sezon takze jest tu mala roznica, przypomnic sobie co mowil Rivaldo napoczątku, jak to dobrze mu jest w Milanie i ze nei ma do trenera pretensji bo napewno dostanie swoją szansę, jak bylo potem wszyscy wiemy :D ale kto wie co by bylo jakby tak Rui posiedzial sobie sezon na lawie, a kto wie moze juz niedlugo sie dowiemy, bo Kaká znowu pyknął brameczke dla reprezentacji czyli nie zanosi sie na szybki powrot Rui Costy do pierwszego skladu :D .

Ale generalnie trudno sie nie zgodzic z twoją wypowiedzią, Milan bardzo duzo zawdzięcza Rui Coscie i jest on graczem wspaniałym ale to trener ustala skład, i tak długo jak są tego pzytywne efekty to mi wszystko pasuje :)
Ja też pozdrawiam :)
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Slay 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 21, 2003 22:53   

Nic dodać nic ująć... Rui Costa miał wielki wpływ na zdobycie przez Milan Ligi Mistrzów i należy mu się za to szacunek. A co do jego pozycji w tym sezonie - jest pewien że Rui Costa dostanie swoją szansę i ją wykorzysta.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 22, 2003 18:43   

W tym piłkarzu mnie się strasznie podoba to jak on potrafi utrzymać swoją średnią asyst w sezonie .

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 22, 2003 21:09   

A mi się nie podoba, że wielu nie pamięta o asystach i patrzy tylko na gole, a przecież doskonała asysta jest ładniejsza niż gol zdobyty z dobitki czy na sępa.

orzechol 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lis 24, 2003 17:10   

sugerujesz cos ?? :)

od tego rui jest zeby podawal czasami moglby cos ustrzelic ale dopoki strzelaja inni to nie ma sie czym przejmowac za bardzo

a w meczu z chievo znow niewiele mu zabraklo.... ale strzeli, beda sie z kaka rotowac wiec i szans bedzie mial wiecej

Rui Costa 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 19:30   

szkoda że ten temat prawie nikogo nie obchodzi.Pewnie lepiej pisać o wiecznie pokrzywdzonym i płaczącym Rivaldo.

Dionizos 
Juventino

Wysłany: Pią Lis 28, 2003 21:01   

Paweł Strzelecki napisał/a:
A mi się nie podoba, że wielu nie pamięta o asystach i patrzy tylko na gole, a przecież doskonała asysta jest ładniejsza niż gol zdobyty z dobitki czy na sępa.

Na sępa? Coś mi to przypomina... A co do samego Rui Costy, to zawsze uważalem go za sredniego zawodnika i nie dziwie sie, że grzeje ławe po przyjsciu Kaki. Kaki, ktory sam tez wielki nie jest. Nie rozumiem tego calego zachwytu wokol brazylijczyka. W koncu nawet Brocchi potrafi sie pokrecic z pilka na własnej polowie 8) .

RASI 
Juventino

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 13:54   

To żes się nie popisał Dionizos :? . Skoro tak pisze wideać nie widziałes go w akcji :) . Chłopak ma świetną technike, cug na bramke i wizje gry. Może to jeszcze nie Zidane za najlepszych lat, czy Nedved ale ma duze zadatki na wieliego piłkarza. Szkoda, że nie trafił do Juve :D :wink:

Veerapan 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 14:33   

Dlaczego nie trafił do Juve wszyscy wiemy :lol: a Dionizos pewnie poprostu oglądał z udziałem Kaká tylko jeden mecz i to w dodatku pewnie ten z Ajaxem gdszie Kaká sie nie popisał.

Ale że Rui zawsze był średnim zawodnikiem :shock: no wiesz co :?: ty chyba nie widziałeś co on wyprawiał w Fiorentinie i w poprzednim sezonie w Milanie :!:
ale ważne jest by między sobą dobrze się czuć."

Ozzy 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 16:08   

Zgadzam sie z wiekszoscia poprzednikow, oraz z autorem tematu. Rui jest swietnym graczem, co potwierdzil chociazby w SP Europy. Wydaje mi sie, ze Kaka, ma potencjal na jeszcze lepszego pilkarza, lecz puki co, to Rui jest jednak nieco bardziej przydatny, choc moze ma aktulanie maly spadek formy.

Jestem zdania, ze jego asysyty sa wystarczajacym argume ntem w jego obronie, majac tyle podan otwierajacych droge do bramki, jego wlasne gole nie sa najwazniejsze.

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 17:54   

Rui spoko koles, fajnie sie go oglada w akcji, szkoda ze nie gra, ale Kaka tez sie swietnie gra, juz kiedys byl problem czy Pirlo i Rui moga grac razem, udalo sie ale do tego grona zawodnikow dolaczyl Kaka a wiec Rui 3maj sie.

Rui Costa 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 29, 2003 19:43   

Na sępa? Coś mi to przypomina... A co do samego Rui Costy, to zawsze uważalem go za sredniego zawodnika i nie dziwie sie, że grzeje ławe po przyjsciu Kaki. Kaki, ktory sam tez wielki nie jest. Nie rozumiem tego calego zachwytu wokol brazylijczyka. W koncu nawet Brocchi potrafi sie pokrecic z pilka na własnej polowie 8) .[/quote]

Sorki ale jeśli uważasz że Rui Costa to średni gracz to albo ziejesz do niego nienawiścią albo nie widziałeś go w akcji.Pisząc takie rzeczy narażasz się na śmiesznośc.Bądz trochę obiektywny.Ja ani nikt z kibiców MILANU nie napisalby o np. Nedvedzie średni gracz.Ja wiem że Twój klub to Juve,ale powtarzam badz troszkę bardziej obiektywny.

rossonero 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 01, 2003 07:46   

Dionizos napisał/a:
Paweł Strzelecki napisał/a:

Na sępa? Coś mi to przypomina... A co do samego Rui Costy, to zawsze uważalem go za sredniego zawodnika i nie dziwie sie, że grzeje ławe po przyjsciu Kaki. Kaki, ktory sam tez wielki nie jest. Nie rozumiem tego calego zachwytu wokol brazylijczyka. W koncu nawet Brocchi potrafi sie pokrecic z pilka na własnej polowie 8) .

A ciekawe, czy Brocchi potrafiłby strzelić w biegu z woleja w samo okienko bramki?

Mikoz16 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 09, 2004 19:26   

Uwazam ,ze Manuel Rui Costa swoim przywiazaniem do klubu daje wszystkim mlodszym pilkazom wzor do nasladowania.Mimo ,ze nie gral zbyt czesto,przelamal sie i zaczol strzelac bramki w kluczowych momentach.Malo jest takich pilkazy.Jestem bardzo szczesliwy ,ze gra w Milanie.Oby tak dalej Rui. :brawo:

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 09, 2004 21:45   

Mikoz16 napisał/a:
Uwazam ,ze Manuel Rui Costa swoim przywiazaniem do klubu daje wszystkim mlodszym pilkazom wzor do nasladowania.Mimo ,ze nie gral zbyt czesto,przelamal sie i zaczol strzelac bramki w kluczowych momentach.Malo jest takich pilkazy.Jestem bardzo szczesliwy ,ze gra w Milanie.Oby tak dalej Rui. :brawo:

No i wielu pilkarzy jego klasy niewytrzymalo by tego ze przesiadują na lawce i wdawali by sie w polemiki z trenerem na czym pozniej moglby ktos na tym źle wyjść . Nie zachowuje sie jak typowa "gwiazdka", tylko koncentruje sie na sporcie i na wielkiej konkurencji w klubie .

Bartek O 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 10, 2004 10:36   

Zgadzam się z przedmówcami.Rui Costa to piłkarz absolutnie najwyższej klasy światowej i nie wiem czy ktokolwiek inny będąc na jego miejscu zaakceptowałby podobną sytuację.Cenie go za to,że nie obraża się na trenera tylko czeka na swoją szansę.Rui jest w MILANIE bardzo potrzebny.Zawsze można liczyć na jego niesamowite umiejętności czy doświadczenie.

michass 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 15, 2004 18:50   

Rui to jeden z moich ulubieńców w Milanie jak ma swój dzien to jego zagrania są nie do przeciecia lubie go za styl dośc że nie grał regularnie to i tak miał największą liczbe asyst w minionym sezonie myśle że Ancelotti powinien dawac mu częsciej szanse na gre w podstawowym składzie :-D

chef 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 15, 2004 19:13   

michass napisał/a:
myśle że Ancelotti powinien dawac mu częsciej szanse na gre w podstawowym składzie :-D

Teraz jest to napewno bardziej prawdopodobne. Pirlo napewno nie wytrzyma calego sezonu bez pauz. A Rui znalazl sobie nowa pozycje na ktorej spisuje sie swietnie. Wydaje mi sie ze to on na zmiane z Dhorasoo beda zastepywac Pirlo gdy to bedzie konieczne

Martino 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 16:13   

Ja bym postawił na Rui`ego niż na Dhorasoo. Francuz mi się nie podobał w meczach z Man U. i Chelsea. Może to kwestia niezgrania i z czasem będzie lepiej ale teraz bez zastanowienia wystawiłbym Coste w pierwszej jedenastce. A jego zmiennikien teraz powinien być chyba Brocchi. Ma serce do walki prawie jak Gattuso i ambicją nadrabia braki w umiejętnościach. A Rui Costa może mieć teraz bardzo dobry sezon, nawet jako zmiennik, bo może grać na pozycji Kaki i (jak ostatnio pokazał) Pirlo. Powodzenia RUI!! :twisted:

Milu78 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 17:05   

Rzeczywiscie Rui Costa znalazl nowa pozycje na boisko :-D . W obecnej sytuacji, w ktorej Manuel juz nie jest tak zywiolowy, moze sie stac ona jego silna bronia. No a co za tym idzie pozycja ta zapewni mu czesce granie w podstawowym skladzie. A chyba wszyskim o to chodzi aby podstawowa jedenastka miala swoich pelnowartosciowych zmienikow :) .

chef 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 18:54   

Martino napisał/a:
Może to kwestia niezgrania i z czasem będzie lepiej ale teraz bez zastanowienia wystawiłbym Coste w pierwszej jedenastce. A jego zmiennikien teraz powinien być chyba Brocchi.

Hm... a o Pirlo zapomniales? :roll: Chyba ze mowisz tylko o najblizszym meczu o Superpuchar ktorego Pirlo napewno bedzie ogladal z Aten ;) Jak dla mnie na ta pozycje jest nastepujaca "kolejka": Pirlo, Rui Costa, Dhorasoo, Brocchi.

Martino 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 19:55   

Chef napisał/a:
Hm... a o Pirlo zapomniales?

Nie zapomniałem. Jak sam napisałeś Pirlo całego sezonu nie wytrzyma. Tak mi się wydaje, bo jego przygotowania były zdecydowanie inne niż reszty drużyny.I wtedy za Pirlo powinien grać Rui a jego zmiennikiem powinien być Brocchi. Dhorasoo się nie sprawdził, niestety

rossonero 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 17, 2004 20:02   

Przekreślasz Dhorasoo już po jednym czy dwóch meczach? Bez przesady. Jeszcze nawet dobrze nie poznał nowych kolegów.

Odpowiedz do tematu