ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Stadion?
Autor Wiadomość
VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 05, 2014 21:47   

pepe napisał/a:
TomekW napisał/a:
na SS pojawią się punkty gastronomiczne i wreszcie poprawią stan pomieszczeń sanitarnych.

Czyli znikną w kiblach dziury w ziemi? A to jest takie klimatyczne, jak się leje nie do muszli, tylko zwykłej dziury w betonie :) . No i te obszczane na każdym piętrze schody jak się wychodzi z meczu. Rozmarzyłem się. :rotfl:

Dlatego wlasnie nie korzystam ze schodow, tylko z tych upiornie dlugich ramp :rotfl2:
btw, nie wszedzie sa dziury, na pomaranczowej sa PISUARY , ale tez cala przerwe stoisz w ogonku

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Lut 05, 2014 23:36   

Trzeba powiedzieć, że wejście na San Siro dla fana Milanu to coś, co zapiera dech w piersiach. Ale trzeba wziąć tu pod uwagę też samo uczucie, którym darzymy klub, bo to ono nadaje splendoru stadionowi, który z zewnątrz (nie mówię tu o okolicy, ale nim samym) i z samych trybun (widok i generalnie sam ich stan) nie odstaje w niczym od zdecydowanej większości. Mogę porównać go z oboma stadionami Manchesteru, z Old Trafford żaden architektoniczny rarytas, typ raczej archaiczny, po prostu wymuskany na maksa, gdy City ma coś nowszego, co widać wyraźnie w funkcjonalności. Sama okolica u anglików to jakby przedmieścia, niskie zabudowania szeregowe - nic wybitnego, ale zależy kto czego szuka.

Wielkością SS należy do wagi ciężkiej, więc przytłacza odpowiednio. Co innego frekwencja, bo ta przytłacza nieodpowiednio. Pełne San Siro to jednak widok epicki i czułem wyjątkowość sytuacji. Pełne Old Trafford sprawiało gorsze wrażenie, bo 2000 Duńczyków dało wycisk kibicom gości (jednak kumpel, kibic United, do tej pory wspomina to z wypiekami na twarzy). Z City porównania brak, sam stadion nie był pełny, a na boisku królowało piknikowe odbijanie się Vidueza od Anglików.

Nie mogę powiedzieć jak jest z dojazdem samochodem i parkingami, bo nie wiem. Sanitariaty to jednak porażka. Te kałuże szczyn są masakryczne. No i jakby ktoś miał ochotę zostawić trochę gotówki na żarcie czy picie to też ma przesrane.

Większość rzeczy da się wyprostować, frekwencje już niekoniecznie albo przynajmniej nie tak szybko. Kwestie finansowe, które przytoczył VelenoRosso, zmieniły moje spojrzenie na sprawę. Do tej pory słyszałem miauczenie Gallianiego, że jest źle. Podatki w Hiszpanii też miały być problemem, ale podatków już nie ma a problem wciąż żyje.

TomekW napisał/a:
- Arsenal wypuszcza zaledwie 3,5 tysiąca biletów w wolnej sprzedaży (EDIT: nawet nie w wolnej sprzedaży, tylko dla posiadaczy najniższego poziomu członkostwa - Red Membership)
- przed obecnym sezonem na liście oczekujących na możliwość kupna karnetu na cały sezon było około 45 tysięcy osób!
- czas, jaki upływa od momentu złożenia aplikacji do otrzymania oferty nabycia karnetu sezonowego na Arsenal, wynosi średnio 6-7 lat!
W skrócie: jak chcesz patrzeć przez cały sezon na Arsenal to w momencie w którym aplikujesz o karnet, zaczynasz czekać w kolejce, aż osoby mające karnet zdecydują się go nie przedłużyć. A kolejka liczy 50-60 tys ludzi. To dość ważna kwestia, bo mimo tego - oczekujących na możliwość kupna karnetu - te obiekty nie mają po 100 tysięcy miejsc. To też ma przyczynę. Ograniczoną podażą można np windować popyt i cenę. Milan nie ma tego komfortu i długo mieć nie będzie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 00:15   

VelenoRosso napisał/a:
na pomaranczowej sa PISUARY , ale tez cala przerwe stoisz w ogonku

Byłem na SS raz 1,5 roku temu i nie zapomnę jak po kilku piwach wypitych na szybko przed przejściem przez ochronę stałem w tym "ogonku" 20 minut mając największe ciśnienie na pęcherz w moim cały życiu :D
A te rampy to zrobiły na mnie największe wrażenie za pierwszy razem.

Nie znam się zbytnio na biznesie i opłacalności budowy nowego stadionu. Jako kibic Milanu, który jest zauroczony tym obiektem (który chyba pare lat temu zdobył 2 miejsce w liście najlepszych stadionów) pragnąłbym go tylko dla Milanu. Jeśli mnie pamięć nie myli przez 20 lat stadion był "nasz" :)

Bycie na San Siro jest w mojej Top 3 najlepszych momentów życiu, gdyż jako fanatyk tej drużyny po prostu spełniasz swoje marzenie. Piękny stadion.

Użytkowników wypowiadających się na temat stadionu, którego nie widzieli nigdy nie zrozumiem :)
Cóż poradzić, żyjemy w kraju "ekspertów" :)

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 18:26   

Niebawem się powinno wszystko wyjaśnić. Firma, która zarządza terenem Expo dała Milanowi oraz Interowi 30 dni (licząc od 13 lutego) na definitywną odpowiedź, co do budowy stadionu.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 08, 2014 16:32   

też byłem już w swoim życiu na kilku stadionach ;) I szczerze powiem że San Siro nie jest jakimś genialnym obiektem by tutaj wznościć jakieś ochy i achy,byłem widziałem I żaden szał,ot stadion jak każdy inny,bardziej wyczuwalne w wypowiedziach niektórych tu osób jest to że są właśnie sympatykami Milanu więc dlatego mają takie właśśnie zdanie. I tyle. gdybyś był jeden z drugim fanem Napoli Bayernu United czy innej drużyny też byś chwalił swoje.proste.a że postęp I technika idą wciąż do przodu to tego już nie przeskoczymy-trzeba po prostu się z tym pogodzić że będzie co raz więcej nowoczesnych obiektów, przy czym osobiście jestem jak najbardziej na tak ;)
dla mnie topowa trójka na których byłem to Estadio da Luz,Wembley i Croke Park

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 15:29   

Co to za wieści, że Barbara wynosi Milan z San Siro i w ciągu 2,5-3 lat Inter przejmie stadion na własność, a my kopać będziemy już na nowym obiekcie?

sneer 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 15:38   

rangiz napisał/a:
Co to za wieści, że Barbara wynosi Milan z San Siro i w ciągu 2,5-3 lat Inter przejmie stadion na własność, a my kopać będziemy już na nowym obiekcie?
Też to czytałem i mocno trzymam kciuki żeby tak było. Wydaje mi się, że Baśka ma duże ciśnienie na własny nowoczesny stadion będący wg niej podstawą funkcjonowania klubu piłkarskiego stąd duża szansa, że informacje mogą się potwierdzić. Nie mam pojęcia jakie wejścia ma klan Berlusconich w Mediolanie ale chyba w konfrontacji z Trohirem powinni być górą.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 15:57   

http://www.sportmediaset....-separano.shtml

Inter po zmianie właściciela zmądrzał i zostanie na historycznym obiekcie, który... był nasz.
Mają prowadzić tylko prace modernizacyjne, a stadion przejdzie jakiś tam lifting.

Zniknie kawał historii, zniknie Curva Sud i jej spektakularne choreografie, zniknie atmosfera i magia trybun, które jeszcze żyły, raz lepiej raz gorzej, z problemami, ale dawały jakoś radę.

Pierwsze, czego/kogo powinniśmy się pozbyć to pewnej pani od prób zmian funkcjonującego od lat herbu i oddawania bez żalu naszego stadionu Interowi na wyłączność.
Naszego, bo od początku San Siro = Milan, a Inter był tylko piłkarskim i kibicowskim tłem, które gdzieś tam po drodze się na obiekt przyplątało, będąc w każdym aspekcie daleko za nami. Niezły prztyczek w nos dla samych siebie... przykre.

Wiadomość gorsza, od sprzedaży jakiegokolwiek zawodnika, gorsze niż wieści o pozbyciu się Kaki w 2009, gorsze niż odejście Shevy, gorsze niż degrengolada piłkarska w ostatnich latach.

Panna Berlusconi wyrasta mi nie na zbawicielkę, ale na konia trojańskiego, pewnie trochę nieświadomie, ale robi więcej zamieszania i szkód, niż pożytku.

PS Jak ponarzekam trochę na paru piłkarzyków, to nagle zaczynają grać, mam nadzieję, że jak ponarzekam i tym razem, to z nowego stadionu też wyjdą nici :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 17:04   

rangiz napisał/a:
Zniknie kawał historii, zniknie Curva Sud i jej spektakularne choreografie, zniknie atmosfera i magia trybun, które jeszcze żyły, raz lepiej raz gorzej, z problemami, ale dawały jakoś radę.
Pierwsze, czego/kogo powinniśmy się pozbyć to pewnej pani od prób zmian funkcjonującego od lat herbu i oddawania bez żalu naszego stadionu Interowi na wyłączność. [...]
Panna Berlusconi wyrasta mi nie na zbawicielkę, ale na konia trojańskiego, pewnie trochę nieświadomie, ale robi więcej zamieszania i szkód, niż pożytku.

Nie marudź :) .

Problemem dla takich osób jak my jest to, że pewne rzeczy/przeżycia/fakty są dla nas świętością. Myślę, że miażdżąca większość stąd (i w ogóle pewnie również) w dupie ma to, że zniknie Curva Sud i atmosfera, bo liczą się sukcesy na murawie. To i tylko to.

Drugą rzeczą, która nam nie pomaga jest to, że nie traktujemy Milanu jak firmy, a tak powinniśmy, bo Milan tak też traktuje swoich kibiców - jak klientów. Wyjazdy na mecze pokazowe do Azji, Ameryki, szkółki młodzieżowe na całym świecie, sklepów milion pińcet, sprzedanych koszulek milion pińcet. Hajs, hajs, hajs, kasa, kasa, kasa. Rzygać się chce.

Maslok o tym wspominał wcześniej i się ziściło - decyzja wydaje się, że została podjęta. Byłem przekonany, że Inter z typem właścicielem z innej planety w ogóle nie będzie się do tego kwapił, by San Siro opuścić, bo ich właściciel traktuje ten klub jak typowy kaprys zarządzając nim na telefon raz na tydzień zza biurka ileś tysięcy km od Mediolanu.

Nie ma co się mazać - chłopaki z CS na pewno nie pozwolą, by mit najstarszej ekipy kibicowskiej w Italii zaginął. Będą to pielęgnować.

Teraz tylko czekać na wieści co do wielkości stadionu, terminu ukończenia budowy i gitara, jazda z tematem. Jak decyzja będzie klepnięta na stówę, to pora ruszyć oszczędności życia, żeby pośmigać na SS jak najwięcej póki Milan gra w swojej świątyni.

PS-już sobie wyobrażam mecze Milanu "na wyjeździe" z Interem na San Siro. Elegancki klimat będzie.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 17:05   

To przecież miało być wszystko na odwrót. Inter miał budować nowy stadion. Już nic z tego nie wiem.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 17:08   

@Gandalf - do czasu zmian "na górze" i odsunięcia Morattiego i spółki.
Artykuł artykułem, wcześniej byli pewni, że to Inter już ma projekty i już zaraz rusza z tematem. Ciekawe...

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 23:07   

To są chyba jakieś jaja, nie wyobrażam sobie "wyjazdu" na San Siro, nie wyobrażam sobie tego że ten kultowy piłkarski obiekt powędruje w ręce Interowców. Owszem, ekonomia jest brutalna ale chyba to nie jest jedyny sposób na wyjście klubu z kryzysu, San Siro nie jest jakimś zwyczajnym bunkrem żeby ot tak się z niego wynieść. W głowie już śniłem o San Siro które jest na wyłączność dla Milanu, odrestaurowane, ze skomercjalizowanym terenem wokół stadionu, na absolutnie największym TOPie i czekałbym na to choćby to miało trwać 10 czy 20 lat, dzisiaj czytając tego newsa odechciało mi się wszystkiego, jestem podłamany tą wiadomością.

Najbardziej ciekawi mnie rok przenosin - 2017, co oni do jasnej anielki chcą postawić w 3 lata? jak jeszcze nie mamy nawet żadnych projektów i wykupionego terenu, chyba takie gówno jak postawili w Turynie, ale wtedy chyba się załamię psychicznie...
#10 Rui Costa per sempre!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 23:21   

Projekt powstaje co najmniej od pół roku, z tego co twierdzą u makaronów, teren jest wybrany i wszystko ogarnięte, a sprawę ułatwili skośni z Interu, którzy nie będą nigdzie się wynosić i nic inwestować w budowę od zera.

Dziwne derby, wyjazd na swój stadion, na swojej trybunie, która przez kilkadziesiąt lat była młynem na kręgu niebieskim, już widzę wojnę o bilety na dawną CSM :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 00:24   

Rossonero_ napisał/a:

Najbardziej ciekawi mnie rok przenosin - 2017, co oni do jasnej anielki chcą postawić w 3 lata? j

Nie panikuj.
Jak wydluzali w Milano zielone metro z Famagosta do Assago (okolo 4 km, 2 przystanki nowe) zajelo im to prawie piec lat, chodz planowali na dwa :rotfl2:
nawet jak teren kupimy w tym roku , szczerze watpie by nowy stadion powstal przed 2020.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 00:32   

Obiekt ma mieć co najmniej 60, lub 65 tysi, więc z inauguracją poczekamy dobre kilka lat, albo też będą spore prześwity, tak, jak teraz. 50-55 to absolutny max, chyba, że wraz ze stadionem powstał już dokładny projekt powrotu do piłkarskiej elity w określonym wymiarze czasowym... :lol2:

Damiano_S 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 09:01   

Mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie. Nie chcę jeździć na jakiś "nowoczesny" stadion na 50 tyś. przypominający pewnie market albo coś w tym stylu. Stadion takiego klubu ma wyglądać jak stadion. Byłem na San Siro 2 razy i nadal jestem pod wrażeniem. Jak sprawa zostanie przesądzona to będę jeszcze chciał kilka razy San Siro odwiedzić, na nowy stadion pewnie już nie będzie mnie stać bo znając życie będą ceny jak w Anglii i pewnie nie będzie mnie już tak ciągnęło na niego. Teraz jeszcze mogę sobie pozwolić na 1-2 mecze w roku (nawet zabrać rodzinkę) biorąc pod uwagę ceny biletów, tanie linie, czy też jakiś mecz przy okazji urlopu we Włoszech, wkrótce pozostanie mi chyba tylko oglądanie Milanu w TV jak np. kibicom takiego Man U. :cry2:

Co do położenia i komunikacji to byłem na meczu Milan-Atalanta gdzie było jakieś 37-40 tyś ludzi, zaparkowałem prawie pod samym stadionem, po 10 min od końcowego gwizdka siedziałem już w aucie a po 20-25 wjeżdżałem na autostradę. W Polsce po meczu na którym było by 40 tyś widzów jest masakra z opuszczeniem stadionu.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 10:46   

Teoretycznie na teren gdzie EXPO bedzie da sie dojechac latwo, w praktyce roznie bywa, jesli nie znasz tego rozjazdu z tangenziale ovest, mozesz bez najmniejszego problemu wyladowac na A4 do Torino, A8 do Como/Varese, SS 35 do Mede i w paru innych ciekawych miejscach...
Wiem z doswiadczenia, wystarczy wieczor, 3 tiry pod rzad i juz rozjazd gubisz, tam "na kupie" sa 3 zjazdy.
Sprawy nie ulatwia fakt ze tuz przed trafori autostrada jest w wiecznej przebudowie, platanina pomaranczowych linii ciagnie sie kilka kilometrow :lol2:

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 21:06   

Albo będziemy mieli Gliwice albo Zabrze. W Gliwicach rok budowa Tesco trwała, a w Zabrzu to nikt nie wie kiedy koniec.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 11, 2014 23:38   

VelenoRosso napisał/a:
Jak wydluzali w Milano zielone metro z Famagosta do Assago (okolo 4 km, 2 przystanki nowe) zajelo im to prawie piec lat, chodz planowali na dwa :rotfl2:
nawet jak teren kupimy w tym roku , szczerze watpie by nowy stadion powstal przed 2020.

W Warszawie stadion Legii stanął stosunkowo szybko w porównaniu do budowy II linii metra ;)

Myślę, że kwestia dzierżawy San Siro może zmobilizować zarząd do "przypilnowania" budowy tak, żeby zakończyła się w terminie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 14, 2014 15:42   

Milanowi nie podobają się ani ceny piłkarzy na rynku, ani ceny wykupu gruntów. Ponoć trzeba sypnąć 300mln euro za same tereny pod stadion, więc albo znajdą jakąś inną okazję, albo zostaje renowacja SS do spółki z Interem.
Skąd my to znamy? :)
Tym razem to i Galliani nie pomoże, nikt nie odda gruntów za półdarmo.

chrissnail 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Lut 14, 2014 17:18   

Trudno oczekiwać aby tereny po EXPO zostały oddane za bezcen. To będzie obszar np. uzbrojony w media. To nie łąki i chaszcze ;)
Inna sprawa, że nie tylko sektor sportowy jest tym zainteresowany... bo dla przykładu podam, że w 2015 r. odbędą się w Mediolanie targi EMO (dość znane, dotyczące tematyki maszyn, urządzeń, narzędzi itp).

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 14, 2014 17:38   

Podejrzewam, że cena nawet dla nas zaporowa i ktoś szybko Baśkę przystopuje. Poleci dokładka do kosztów renowacji SS wraz z kuzynami i na tym sprawa się zakończy, skoro skośni nie chcą nic budować.
Ech, po co było tyle nerwów, co chwila inne donosy :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 14, 2014 19:59   

Póki co nie ma co się cieszyć bo przy braku chętnych cena może spaść.

Zawsze myślałem że Silvio wykupi w końcu SS i dla swego ego zastąpi GM na SB :lol2:

pepe 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 14:12   

Multimedialna prezentacja nowej siedziby Milanu okazała. W maju już będzie można to podziwiać, trzeba w nowym sezonie na początku więc wybrać się do Milano. Widać, że Milan nie robi sobie jaj - jeśli ze stadionem wszystko pójdzie zgodnie z planami szykuje się coś wielkiego jak na włoskie warunki.

Venomik - czy Juventus siedzibę klubu ma na terenach stadionu, czy jest to, tak jak w przypadku Milanu, zupełnie w innym miejscu Turynu?

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 14:26   

Szkoda, że jest prezentacja a nie ma żadnych konkretnych informacji. Nie ma żadnych faktów czy potwierdzonych w 99% wiadomości. Póki nie będzie żadnych konkretów nie zamierzam cieszyć się.

Odpowiedz do tematu