ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Stadion?
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 13:03   

Prawda to, że sprawa przetargu i niedoszłej budowy hipermarketu będzie nas kosztować jakieś dwie i pół Kucki lub jednego Meneza w ramach odszkodowania? :rotfl:
Na forum wieżowców płaczą ze śmiechu...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 17:04   

cos bedzie kosztowac na bank.
ile?
kwoty rozne kraza, ale tak na oko z 10 baniek wyglada najrealniej.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 21:15   

My to się lubimy w odszkodowaniach lub w płaceniu kilku osobom na jednym stanowisku.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Wrz 18, 2015 22:33   

A ja się lubuję w słyszeniu o niebudowaniu "hipermarketów". Z historycznego punktu widzenia ewentualna kara wyda się śmieszna, o ile San Siro zostanie wykupione i zmodernizowane lub wybudujemy nowoczesny i stylowy stadion o podobnej pojemności.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 02, 2020 20:43   

Nadrabiam sobie spore zaległości w temacie i szukałem ale nie widziałem żeby był tu poruszany, mianowicie jakiś czas temu światło dzienne ujrzały dwa projekty nowego stadionu, bardziej od jego wyglądu, miejsca położenia czy to że znowu będziemy go dzielić z Interem zaskoczyła mnie wiadomość że budowla ma zostać oddana do użytku do końca 2022r. :hmm: jakim cudem taki stadion ma być wybudowany w dwa lata biorąc pod uwagę niejasną sytuację zarówno finansową Milanu jak i to że być może w klubie dojdzie do zmian u steru. Jak dla mnie strasznie to wszystko śmierdzi jakąś prowizorką no i też dziwne że decyzję o budowie stadionu Milan podejmuje teraz kiedy jest w mocnym kryzysie i trzeba moim zdaniem wyprostować inne ważne kwestie w klubie, nie chcę aby temat nowego stadionu został przerobiony byle jak.

A co do wyglądu no cóż...ciężko się będzie przestawić na cokolwiek ponieważ San Siro to najpiękniejszy stadion piłkarski na świecie (i nie mówię tego ze względu na kibicowskie preferencje) ale jego architektura wręcz powala mimo upływu czasu, nie wiem czy zniosę przeprowadzkę na jakieś super, słodkie małe świecidełko przypominające galerię handlową przepełnione sklepami i czymkolwiek na czym można zarobić. Jeden z projektów ma być zainspirowany katedrą Duomo i ma być na swój sposób podobieństwem i nawiązaniem do najważniejszej budowli w Mediolanie ale sam nie wiem jak się na to zapatrywać, staram się odsunąć na bok wszystkie sentymenty i fascynacje nad San Siro ale to dalej jakoś do mnie nie przemawia.

#10 Rui Costa per sempre!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 02, 2020 21:26   

Milan ma bardzo jasną sytuację finansową. Ma też bogatego właściciela, którego stać na stadion. Ten wydatek nie liczy się do FFP, więc nie obciąża budżetu. Za to własny stadion oznacza wyższe wpływy, nowych sponsorów itd., a tego klub bardzo potrzebuje. Więc nie, nie ma nic dziwnego w tym, że chcą budować. To właśnie od stadionu trzeba zacząć to prostowanie spraw.

Inna rzecz, że termin jest raczej nieaktualny, bo jak dotąd nie ma zgody miasta na wyburzenie San Siro, a to jest niezbędny warunek.

Co do reszty i sentymentu do obecnego stadionu oczywiście się zgadzam. Ale my właśnie przez sentymenty i romantyzm jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Jeśli wyburzenie San Siro ma pomóc Milanowi, to niech go burzą choćby jutro. Będzie szkoda, ale trzeba patrzeć do przodu.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 04, 2020 20:39   

rafal996 napisał/a:
Za to własny stadion oznacza wyższe wpływy, nowych sponsorów itd., a tego klub bardzo potrzebuje. Więc nie, nie ma nic dziwnego w tym, że chcą budować. To właśnie od stadionu trzeba zacząć to prostowanie spraw.

Patrząc na to jak od około 7 lat błąkamy się daleko za czołówką to ja nie wiem jacy tu sponsorzy mieliby zawitać, w tym wypadku widzę jakieś długoterminowe umowy za śmieszne pieniądze. Owszem nowy stadion to większe zyski natomiast ja osobiście wolałbym aby w Milanie doszło najpierw do stabilizacji tam na górze, później porządnego projektu sportowego, powrotu do LM i walki o scudetto, wtedy zająć się stadionem.
#10 Rui Costa per sempre!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 04, 2020 21:02   

Patrząc na biurokrację we Włoszech to Eliott wywinie numer jak Palotta i sprzeda klub ^

a ponoć Arnault nie jest fanem budowania nowego obiektu i porozumienie z Sunning może trafić w szlag.

satoshi 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 07, 2020 18:42   

Cześć,
w kwestii nowego stadionu mam takie pytanie

Czy jest sens budować stadion na pół z Interem?
Nie ukrywam, że wolałbym jako kibic Milanu, żeby klub miał swój własny stadion bez dzielenia się z innym klubem, aby ten obiekt sportowy (stadion + budynki wchodzące w jego skład) były kojarzone tylko i wyłącznie z Milanem

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 08, 2020 10:40   

"Sens" to bardzo obszerne pojęcie.
Ma to sens przede wszystkim ekonomiczny. Dzielenie wydatków na pół ma wielkie znaczenie, a zysk z dnia meczowego, który jest głównym atutem posiadania własnego stadionu, będzie już do własnej kieszeni.

Jakoś mi kompletnie nie przeszkadza to dzielenie stadionu. Tak było zawsze i nie mam problemu z tym, że tak będzie nadal. To też element specyfiki naszego klubu i jego historii, coś co stanowi o wyjątkowości - wielcy rywale z tego samego miasta, którzy mimo wszystko dzielą ze sobą wspólny dom. Jeśli tak musi być, to niech tak będzie.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Maj 08, 2020 12:49   

No i dorzućmy, że jeśli oba kluby miałyby wyprowadzić się z SS to trudno byłoby znaleźć 2 miejsca pod stadion i dogadać się w tej sprawie z miastem.

Dla mnie idealnym, romantycznym rozwiązaniem jest odrestaurowanie SS, jeśli to się nie uda to nowy stadion może być wspólny. Tak było od lat, więc jest to nawet bardziej konserwatywne rozwiązanie niż 2 oddzielne obiekty.

Odpowiedz do tematu