ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2013
Autor Wiadomość
vinci68 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 31, 2013 20:06   Piłkarz Roku 2013

Wybór Piłkarza Roku 2013 jest bardzo trudny, a trzeba wybrać aż dziesięciu piłkarzy, którzy zagrali lepiej niż pozostali, albo raczej popełnili mniej błędów i jeszcze w dodatku trzeba ich jakoś sklasyfikować.

Nie znalazłem na naszej stronie statystyki, która pokazuje średnią ocenę według LGdS każdego z nominowanych piłkarzy w 2013 roku, a myślę, że taka statystyka mogłaby się przydać, szczególnie w tym roku, gdzie problem z wyborem jest raczej niekwestionowany.
Tylko dziewięciu piłkarzy ma w tym roku średnią ocenę większą bądź równą 6, ale to akurat nie jest zaskakujące, wystarczy popatrzeć na miejsce w tabeli i przypomnieć sobie występy Milanu w tym sezonie, bo w znacznej mierze występy w tym sezonie powodują taką, a nie inną sytuację, w tym sezonie zaledwie pięciu z nominowanych piłkarzy ma średnią ocenę wyższą niż 6, z czego jeden już w Milanie nie gra.

Jakby sklasyfikować nominowanych piłkarzy na podstawie średniej oceny LGdS w 2013 roku, to sytuacja wyglądałaby następująco(w nawiasie jest liczba występów):
1. Giampaolo Pazzini 6,42(13)
2. Christian Abbiati 6,35(38)
3. Nigel de Jong 6,34(23)
4. Daniele Bonera 6,31(10)
5. Kaká 6,27(15)
6. Massimo Ambrosini 6,23(11)
7. Mario Balotelli 6,17(33)
8. Riccardo Montolivo 6,05(38)
9. Mathieu Flamini 6,00(15)
10. Stephan El Shaarawy 5,96(29)
11. Andrea Poli 5,94(24)
12. Ignazio Abate 5,93(38)
13. Mattia De Sciglio 5,93(20)
14. Philippe Mexes 5,88(33)
15. Kevin Prince Boateng 5,88(20)
16. Cristian Zapata 5,81(43)
17. M'Baye Niang 5,81(24)
18. Urby Emanuelson 5,78(19)
19. Sulley Muntari 5,77(34)
20. Kevin Constant 5,72(28)
21. Robinho 5,65(27)
22. Valter Birsa 5,61(15)
23. Antonio Nocerino 5,52(23)
24. Gabriel 5,50(7)
25. Alessandro Matri 5,22(17)

Ta statystyka nie odbiega aż tak bardzo od rzeczywistości, chociaż wiadomo, że idealnie się z rzeczywistością nie łączy. Jak widać, Matri nie sprawdził się nie tylko w przekonaniu kibiców, statystyka jest dla niego bezlitosna.

To teraz mogę przejść do mojej dziesiątki. Prezentuje się ona tak:
1. Nigel de Jong - moim zdaniem to właśnie on zasłużył na tytuł Piłkarza Roku 2013, co prawda wrócił do gry dopiero w tym sezonie, ale regularnie notuje solidne występy i jest pewnym punktem obecnego Milanu. Jest chyba jedynym piłkarzem, który jest w obecnym Milanie regularny i z całą pewnością wyróżniał się na tle pozostałych piłkarzy.
2. Mario Balotelli - to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych piłkarzy, potrafi zagrać znakomicie, ale też beznadziejnie. Jednak to on w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że Milan zajął na koniec ubiegłego sezonu 3. miejsce i gra w tym sezonie w Lidze Mistrzów. W Milanie zaczął bardzo dobrze, strzelił 12 goli w 13 meczach, w tym sezonie gra gorzej, ale nadal jest najlepszym strzelcem. Myślę, że zasłużył na drugie miejsce, choć nie da się ukryć, że nie wykorzystuje on nawet w połowie swojego talentu, a nadzieje z nim związane w dalszym ciągu są ogromne.
3. Giampaolo Pazzini - piłkarz, który nie został entuzjastycznie przyjęty w Milanie, a jednak potrafił przekonać do siebie kibiców. Zrobił to w jeden z najlepszych możliwych sposobów - strzelając bramki dla Milanu i to niejednokrotnie ważne bramki.
4. Kaká - powrócił do Milanu i zaliczył parę ciekawych występów, może ostatnio trochę przygasł, ale ogólnie zagrał kilka dobrych spotkań, strzelił jedną ładną bramkę, jednego gola brakuje mu do 100 bramek zdobytych dla Milanu. Myślę, że wkrótce zdobędzie tą setną bramkę. Wielu kibiców nie wierzyło, że Kaká jest w stanie jeszcze zagrać na dobrym poziomie, ale jak widać nie zapomniał jak się gra i może jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczy.
5. Christian Abbiati - jedyny solidny bramkarz w Milanie. Co prawda zdarzają mu się błędy, jak każdemu, ale potrafi zagrać dobre spotkanie bez względu na to, z jakim przeciwnikiem gra Milan. Nie będzie go łatwo zastąpić, ale to już inna kwestia.
6. Riccardo Montolivo - dobra wiosna, słaba jesień, głównie dlatego, że gra teraz na innej pozycji, ale mimo wszystko stać go na lepsze występy na nowej pozycji. Wiadomo już, że nie będzie grał tak dobrze jak na pozycji zajętej teraz przez de Jonga, ale powinien starać się przynajmniej minimalizować liczbę błędów. Jednak za pierwszą część roku zasłużył na pierwszą dziesiątkę.
7. Ignazio Abate - prezentował się w miarę przyzwoicie w tym roku, zagrał 38 spotkań, jest podstawowym prawym obrońcą i chyba nikt nie myśli o zmianie na tej pozycji, co najwyżej mógłby tam grać De Sciglio, ale to melodia przyszłości, dlatego Ignazio znajduje się tym zestawieniu przed Mattią.
8. Mattia De Sciglio - w dalszym ciągu stara się być coraz lepszym obrońcą, jednak mimo wszystko zagrał niewiele spotkań w tym roku(tylko 20), ma spore możliwości rozwoju. Zresztą już widać, że może być z niego wielki pożytek w przyszłości, jednak w tym roku nie wyróżniał się aż tak bardzo, by znaleźć się wyżej w klasyfikacji.
9. Philippe Mexes - pierwsza część roku zdecydowanie lepsza niż druga. Mimo, iż stracił miejsce w pierwszej jedenastce uważam, że był najlepszym środkowym obrońcą w tym roku, strzelił ważną bramkę w meczu ze Sieną. Zasłużył na to by znaleźć się w dziesiątce.
10. Daniele Bonera - prawdę mówiąc musiałem jakoś tą dziesiątkę uzupełnić. Kandydatów na to miejsce było kilku. Wybrałem Daniele, dlatego że jest to jeden z najbardziej niedocenianych piłkarzy, a mimo wszystko co jakiś czas jego obecność w kadrze się przydaje. W dodatku wysoka średnia ocena w tym roku, ale pamiętajmy, że zagrał tylko 10 spotkań. Oczywiście nie obyło się bez błędów, ale już pominę ten fakt.

W moim zestawieniu nie uwzględniłem El Shaarawy'ego - zwycięzcy poprzednich wyborów, chociaż statystycznie znalazłby się na 10. miejscu, ale przez większą część sezonu grał mimo wszystko słabo. Może w następnym roku, jak wyleczy kontuzję zasłuży na miejsce w pierwszej dziesiątce.
W zestawieniu nie znalazło się też miejsca dla: Flaminiego(wbrew temu, co niektórzy sugerują, nie cała wiosna była dla niego udana), Ambrosiniego(chociaż równie dobrze mógł zająć miejsce Bonery), Poliego(jeszcze mnie nie przekonał), Boatenga(mimo ładnego pożegnania z Milanem, lekko to ujmując nie miał zbyt wielu dobrych momentów w tym roku w Milanie), a także Zapaty(za dużo błędów, które nie powinny przydarzać się w takiej ilości piłkarzowi z największą liczbą występów na tej pozycji, na której gra).

Ogólnie rzecz biorąc bardzo łagodnie oceniłem piłkarzy, ale musiałem to zrobić, by wybrać aż dziesięciu ;)

PS: Mam nadzieję, że Administracja nie będzie mi miała za złe, że utworzyłem ten temat, ale jak zdążyłem zauważyć analogiczny temat był zawsze tworzony 25/26 grudnia ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 01, 2014 15:37   

Ciekawe to zestawienie not, 3 z '10' grało/a tylko połowę 2013 roku, a czterech było co najmniej połowę czasu w gabinetach lekarskich, zostają: Abbiati, Balo i Monto - a żaden z nich za bardzo na pierwsze miejsce nie zasłużył.
Chyba też skorzystam z opcji wysłania skopiowanej listy żeby sobie nerwów zaoszczędzić.

Matri - 5,22 - TRANSFER ROKU :rotfl:

SineCere 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 02, 2014 12:57   

W mojej opinii piłkarzem roku powinien zostać gracz, który w klubie grał przez 12 miesięcy. Rok temu zrobiłem wyjątek i komplet punktów przyznałem Thiago Silvie, ale to był wyjątek, gracz fantastyczny, poza tym, nie będę ukrywał, bardzo przeze mnie lubiany. Tym razem jednak wyjątków nie będzie, bo zabrakło gracza, który by na to wyraźnie zasłużył.
Moja dziesiątka wyróżnionych:

1. Christian Abbiati - ponieważ nie było graczy, którzy zasłużyliby na tytuł piłkarza roku, to stwierdziłem, że jest to idealny moment aby uhonorować Abbiatiego. Trochę za całokształt, to fakt, ale jak nie teraz, to kiedy? Poza tym grał przez cały sezon naprawdę dobrze i choć błędów się nie ustrzegł, to i tak znalazł się w wyselekcjonowanej przeze mnie czwórce najlepszych (a może najmniej słabych?). Pozostała trójka po pół roku spędziła na stołach rehabilitacyjnych lub na trawie, w oczekiwaniu na gwizdek sędziego, dlatego Abbiati zasłużył. Nierzadko też był kapitanem, a jego opaska była znacznie lżejsza niż ta, którą nosił Montolivo.
2. Mario Balotelli - w Milanie przez cały rok, na wiosnę jednak silny jak tur, a zimą "nurkujący" jak jaskółka. Trochę za dużo gry aktorskiej i egocentryzmu. Nie zmienia to wszakże faktu, że piłkarsko jest najmocniejszy z rossonerich (jedynie Kaká może się z nim równać, reszta jest zdecydowanie z tyłu). Najlepszy strzelec w obu rundach, w pierwszej części roku stanowił ważny bodziec dla grupy, dzięki któremu Milan zakończył sezon na trzeciej pozycji. Szkoda, że im bliżej końca roku, tym było gorzej.
3. Giampaolo Pazzini - świetny na przełomie 2012 i 2013 roku. Balotelli mocno ograniczył czas, który Pazzo spędzał na placu gry, a mimo to Giampaolo zdołał strzelić wiosną osiem goli i wydatnie pomóc w pościgu za czołówką ligi. Jesienią bardzo go brakowało. Szkoda, bo potrzebował go Milan, a przy okazji mógłby powalczyć o tytuł Piłkarza Roku.
4. Nigel De Jong - tak jak Pazzini, rozegrał tylko pół sezonu. Wiosną leczył zerwane ścięgno Achillesa, ale jesienią był już najjaśniejszym punktem zespołu Massimiliano Allegriego. Umieściłem go na czwartym, a nie trzecim miejscu, tylko dlatego, że nie jestem do końca przekonany czy to Holender osiągnął życiową formę, czy po prostu błyszczy na tle miernych kolegów.

5. Ignazio Abate - niby jak zwykle przeciętnie, niby jak zwykle przerost formy nad treścią, ale jednak jego absencje powodowały duże kłopoty. W tej chwili jest tu niezbędny. Na dodatek strzelił pierwszą bramkę w zawodowej karierze.
6. Kaká - udany powrót Brazylijczyka do klubu, z którym święcił największe świeżości. Miał być "dziadkiem bez kolan", a tymczasem pokazał, że madrycka ławka nie wyssała z niego wszystkich umiejętności. Końcówka 2013 roku trochę gorsza, w 2014 wiążę z nim spore nadzieje.
7. Mattia De Sciglio - słabszy niż rok temu, w osiągnięciu dobrej dyspozycji przeszkodziły mu też urazy. Zdecydowanie brakuje mu szybkości, kiedy wraca po rehabilitacji. Nadzieje z nim związane i jego umiejętności są jednak ogromne. Nie wiem tylko, które większe.

8. Stephan El Shaarawy - słaby rok w wykonaniu Faraona. Nie najlepiej układała się jego współpraca z Balotellim, obrońcy rywali często Stephana podwajali. Mimo wszystko dał remisy w derbach oraz w Eindhoven, a także zwycięstwo w Bergamo. Nie można mu odmówić zaangażowania, aczkolwiek wydaje się, że w ubiegłym sezonie był zbytnio eksploatowany (56 meczów), co teraz się na nim mści.
9. Mathieu Flamini - wiecznie niedoceniany Francuz strzelił wiosną cztery ważne w kontekście awansu do LM bramki. Brak umiejętności nadrabiał ambicją. Czasami nawet za bardzo. Mimo wszystko szkoda, że już go w Milanie nie ma.
10. Philippe Mexes - punkcik za dużą ilość spotkań na środku defensywy, niezłą mimo wszystko wiosnę i trafienie ze Sieną.
Zastanawiałem się jeszcze nad wciśnięciem gdzieś Mutariego i Montolivo. Ostatecznie jednak stwierdziłem, że ta dziesiątka jest nawet bez nich wystarczająco słaba.

Pierwsza czwórka to gracze jednej rundy (lub Abbiati - gracz sezonu, który w sumie uzbierałby jedną bardzo dobrą rundę i drugą niezłą), pozycje 5-7 zajmują gracze, którzy prezentowali w tym roku akceptowalny poziom, a pozostałe miejsca to już dopychanie na siłę, aby mój głos był ważny. Generalnie nikt nie zasłużył na tytuł Piłkarza Roku 2013. Wybieramy po prostu tych najmniej irytujących. Ciężko jest też wytypować, kto zwycięży. Podejrzewam, że może to być Balotelli, ale nie zdziwię się jeśli zatriumfuje nierdzewiejąca miłość do Kaki. Chociaż... może też wygrać De Jong lub Abbiati. Nie mam pojęcia. Różnice w końcowej tabeli będą pewnie niewielkie.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 02, 2014 19:29   

SineCere napisał/a:
Na dodatek strzelił pierwszą bramkę w zawodowej karierze.
Ignazio strzelał już dla reprezentacji, a także dla Empoli i Torino. Kilka bramek w Serie B chyba też ustrzelił (ale nie chce mi się sprawdzać).

SineCere 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 02, 2014 20:16   

No dobra, niech będzie, że pierwszą w "poważnej piłce klubowej" ;) W reprezentacji strzelił już po tym jak trafił po raz pierwszy w poważnej piłce dla Milanu.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 06, 2014 22:56   

Ciekawe, kto dał 10 pkt. Matriemu i 9 - Constantowi.. ale jak widzę w zeszłym roku było też ciekawie ;)

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 06:41   

Wbrew temu co pisałem w temacie PR2012, odpuściłem sobie tym razem zabawę w typowanie najlepszego gracza. Zbyt trudne to zadanie było dla mnie ale chętnie prześledzę jak zagłosowaliście.

PS. Jest szansa na przerzucenie postów z poprzedniego tematu tutaj?

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 09:34   

co za spadek El Sharaawy I Robinho w porównaniu wyborów zeszłorocznych :wow:

acmichal 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 10:24   

Hehe, połowa mojej pierwszej 10-tki poza pierwszą 10-tką. Albo jestem ślepy albo widzę więcej niż inni. :D

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 20:21   

Pawko IRL napisał/a:
co za spadek El Sharaawy I Robinho w porównaniu wyborów zeszłorocznych :wow:

Stefana to można skojarzyć tylko z trafienia w derbach, za jeden mecz to i tak wysoko wisi.
Inna sprawa, że naprawdę nie ma w kim wybierać.

łachu 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 20:43   

vinci68 napisał/a:
Ciekawe, kto dał 10 pkt. Matriemu i 9 - Constantowi..

Zapewne ta sama osoba. Ktoś sobie zagłosował dla jaj i na 3. miejscu umieścił jeszcze Bonere albo Nianga. Na szczęście jeden taki przypadek nie powinien mieć wpływu na zestawienie czołówki.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 13:58   

łachu napisał/a:
vinci68 napisał/a:
Ciekawe, kto dał 10 pkt. Matriemu i 9 - Constantowi..

Zapewne ta sama osoba. Ktoś sobie zagłosował dla jaj i na 3. miejscu umieścił jeszcze Bonere albo Nianga. Na szczęście jeden taki przypadek nie powinien mieć wpływu na zestawienie czołówki.

Niekoniecznie, ktoś dał też 10 punktów Zapacie :rotfl2:

http://paweuu.wordpress.com

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 14:16   

To nie ja, ale trudno się dziwić, że część ludzi potraktowała tegoroczne wybory jak szyderę, nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać z postawy poszczególnych zawodników, jak i całego zespołu, prawda? :)

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 18:09   

Ja w tej marności jakoś nie mogłem się zmusić, żeby zagłosować na "najlepszego" piłkarza minionego roku. Sumienie mi po prostu nie pozwoliło. Gdybyśmy w tym roku wybierali na przykład TOP10 najmniej irytujących to bym się skusił. Jedyni piłkarze, na których bym nie płakał oddając głos to Balotelli, de Jong i Kaka (za pół roku tylko) i Abbiati.
lì a casa il cuore sentirà!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 19:08   

Paweuu napisał/a:

ktoś dał też 10 punktów Zapacie :rotfl2:

Czemu nie? Koleś zagrał w całym roku chyba najwięcej spotkań, noty miał z reguły przyzwoite, a nawet strzelił dwa gole w LM. Kandydat dobry jak każdy inny na tej liście.
Podejrzewam, że połowa pierwszej 10-tki nie rozegrała nawet 20 spotkań w tym roku z powodu kontuzji, bądź była w tym klubie zbyt krótko.

Jak dla mnie on i Muntari(który mimo swojej głupoty też z wymierną regularnością grał, a nawet strzelił kilka ważnych goli) zasługują na wyższe miejsce niż Pazzini, De Jong czy De Scilgio, a tych bardzo lubię i mi niedobrze, że nawet coś takiego napisałem. Jednakże grali zbyt mało, zbyt często byli kontuzjowani.

Wiem, że Kaka to Kaka, zaczął błyszczeć, zajmie pewnie 3 miejsce, ale rozegrał tylko 12 spotkań + 4 w LM. Muntari w tym roku strzelił więcej niż on

Taki mieliśmy tragiczny rok, że nawet nie wiadomo jakie kryteria ma spełniać ta pierwsza 10-tka :dunno:

P.S. Ja też nie głosowałem. To było ponad moje siły.

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:37   

Racja dałoby się obronić 10 punktów dla Zapaty przy obecnym Milanie, ale i tak coś mi się czuje, że to raczej był wybór ironia. Ja zagłosowałem jednak, chodź skompletowanie najlepszej 10 było ARCY trudne. Dla mnie numer jeden to Abbiatti. Ratował Milan przez cały sezon, zdarzały mu się błędy (jak wszystkim) a i też dałem mu 10 punktów za całokształt.

maslok 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:43   

Proponuję zmienić formułę konkursu i wybierać nie najlepszego, lecz najmniej beznadziejnego. ;)

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:57   

maslok napisał/a:
Proponuję zmienić formułę konkursu i wybierać nie najlepszego, lecz najmniej beznadziejnego. ;)

Jeżeli chodzi o 2013 to nie byłby to głupi pomysł. Mam nadzieję, że za rok będziemy mieli ból głowy, gdyż kandydatów będzie AŻ za dużo :roll:

vinci68 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 22:45   

Paweuu napisał/a:
Mam nadzieję, że za rok będziemy mieli ból głowy, gdyż kandydatów będzie AŻ za dużo :roll:

Ciężko będzie w jeden rok zrobić znaczący progres, szczególnie ze względu na to, że nasza kadra potrzebuje solidnego przeczyszczenia(w znaczeniu przydatności dla zespołu). W lato może się trochę zmienić, nowy trener, a co za tym idzie prawdopodobnie inna taktyka, nowe wymagania, mam nadzieję, że jakieś korzystne zmiany kadrowe. Jednak można mieć nadzieję, że ten rok będzie lepszy niż ubiegły, bo żeby głosować w tym roku trzeba było bardzo łagodnie oceniać naszych piłkarzy.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 22:46   

Dałem sobie spokój z głosowaniem, ale czekam z niecierpliwością na kolejne wyniki ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sty 10, 2014 00:52   

Po przeczytaniu tego opisu dotyczącego Montolivo uświadomiłem sobie, że gdyby tylko i wyłącznie zamienić połówki sezonu i ten Riccardo, który zdobył opaskę kapitańską rozgrywał swoje mecze jesienią to tabela wyglądałaby zupełnie inaczej :) mimo, że sumarycznie mówilibyśmy o tak samo rozegranym sezonie.

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 11:35   

Mario Balotelli Piłkarzem Roku 2013? To jakiś żart? Ta pokraka ze swoją grą i podejściem do meczów nawet nie powinna znaleźć się w pierwszej 10. Oszczędźcie już wstydu na forum. :wall2:

MY TOP 3:
1. Pazzini
2. Kaka
3. Poli/El Shaarawy

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 12:25   

Phalcore napisał/a:

1. Pazzini
2. Kaka
3. Poli/El Shaarawy

Pazzini więcej się leczył niż grał w 2013 roku. Kaka miał tylko parę meczy, to samo Poli. Co do Szarawego to też albo się leczył albo siedział na ławce. Balotelli pociągnął Milan w rundzie wiosenej do LM. Jednak moim zdaniem bardziej na nr 1 zasłużył Abbiati. Grał cały rok a jego interwencje nie raz ratowały nam dupę.

Placor 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 13:44   

Porażka.
Wiedzialem ze tak bedzie, dlatego zbojkotowalem w tym roku plebiscyt.
Balotelli pilkarzem roku...

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 14:19   

wygrał wg demokratycznych wyborów więc nie wiem o co Wam chodzi,trzeba było wziąść udział w głosowaniu i zmienić tok tegoż właśnie plebiscytu,to może nie było by okazji do narzekań :king:
moim faworytem w tym roku był bezsprzecznie Nigel De Jong,chociaż miał przerwe spowodowaną kontuzją to jednak wg mnie był najlepszą postacią druzyny w 2013 ;)

Odpowiedz do tematu